Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod KIASTORM » 13.07.2012 11:57

1. 1986 Plymouth Duster
2. 1988 Eagle Premier
3. 1995 Mitsubishi Galant
4. Audi 80
5. Octavia
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod kendo1 » 13.07.2012 16:50

Skoda 120l ---> Skoda Felicia 1,3lx ---> Kia Ceed Ex+ :)
cee´d 1,4 EX+ white cassa LPG
Uživatelský avatar
kendo1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 1
Registrován: 23.06.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
10101 km @ 6.5 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod HonzaPardubice » 14.07.2012 11:33

Tak super, snad nedopadneš jako já, že skončíš zpátky u stejné značky. Přešel jsem z VW a přecházím zpátky na VW. Za 4 roky a tři měsíce s najetými 150215 km na KIA Pro_cee´d 1.6 CVVT jsem měl 15 závad v rámci záruky. Je pravda že ani jednou mne nenechala, akorát ve švédsku na podzim 2011 mi začala odcházet spojka s najetými cca 120 tkm. Výměna levná, neplatil jsem to, ale podepisoval papír na asi 6 tisíc Kč i s prací. To by tak odpovídalo. Na Passatu byla za 15 tisíc, vydržela potom 240tkm, takže cenový poměr akorát. Bohužel to nestačilo, za 10 tisíc se měnila znovu, i ta nová byla zmetek. Další věcí je to, že teď kamarád kupoval u jednoho prodejce v sousedním městě VW a má 5 let neomezené záruky, bez omezení km. Je to akce prodejce, ale prý běžná. Bohužel KIA nemá co nabídnout a už ani cenu, bohužel.

A to nemluvím o tom, že čtyřletý Golf jde prodat po 150tkm v pohodě za 150-170 tisíc (čtyřletý jako mám já Cee´da) a ne tak za 60-80 tisíc jako to moje auto. Pořizovačka 424 tisíc....dobrý úlet, KIA už nikdy více !!!!!!!!!!!!! A ještě pro nevěřící "Tomáše".....Komukoliv mohu doložit nejen historii oprav (budu to teď skenovat), nicméně v tom servisu kam jezdím nás bylo celkem dost. Sype se to tak už kolem 100 tkm, nicméně pro lidi co toto najedou za pět let to je jiné. Prostě to nejsou auta pro větší proběh. Ale abych nebyl jen pesimistický....má to dobrý podvozek, brzdy a celkem i motor, až na tu spotřebu. Po 120 tkm se to začalo "rozežírat" a je to tak už nyní v těch 150tkm cca o litr více..Ale olej nepapá, zatím....Další pozitiv je servis. Vždy vše v pohodě bez sebemenšího problému. Výčet poruch je pestrý, ale nejvíce mne dostal pravý přední brzdič. Odešel ve 40 tkm a ještě jednou nyní tuším ve 148 tkm......to je rekord. Z čeho to vyrábí......

Servis po 15tkm 4-8 tisíc Kč/prohlídka...u VW to je po 30tkm a kromě jedné dražší ve 120 tkm tak do 5 tisíc....takže i servis drahý....nevím, prostě zkušenost. Píšu sem až nyní, byl jsem celkem aktivní na ještě prapůvodním webu, ale po pár měsících už nepsal. Teď jsem se rozhodl vrátit se sem a podělit se o zážitky s autem KIA Pro_Cee´d po 150 tkm když už padne záruka..... :D Ještě že mám asistenci platnou do příštího roku, kdy to přesně po pěti letech budu prodávat. Tzn. teď bude ještě test na 30tkm, jednou Chorvatsko, 2x Švédsko...snad mne nenechá, na motoru zatím nic (asi jediná část vyjma tedy spojky co nebyla závada). I když u mého prodejce byly dva lidé s ohnutými sacími ventily jeden na 1.4 CVVT a jeden na 1.6 CVVT, poněvadž byl problém s rozvodovým řetězem, prý nekvalitní kladky. . . . . . .

Závady:

výměna nedoléhajících stěračů
výměna podsedáku řidiče (praskla nit a rozpáral se-uznáno jako vada materiálu-výrobce Johnson controls CA)
výměna brzdiče (PP suport)
výměna bederní opěry řidiče (praskla výztuha-mám jen 86kg....)
výměna tyčky stabilizátoru 2x
Výměna vadného ventilu klima
výměna řízení (prasklý sloupek-jenže než na to přišli tak jsem tam byl na výměnu různých částí řízení 2x...nakonec to museli vyměnit celé!!!)
Výměna čerpadla ostřikovačů
Výměna vadného plochého řemene
výměna spojky 2x
výměna brzdiče (PP suport)

...takže 15 závad a KIA NIKDY VÍCE!!!!!!!!!
HonzaPardubice Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 14.07.2012
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Beda » 14.07.2012 20:54

Offtopic :
Jen prispevek k zamysleni, kolega z prace koupil ojetou Octavii II se 180tis.km po generalce motoru v plne vybave v automatu bez xenonu. Povozil se presne nekolik tydnu, nez mu ji v Praze v noci z nedele na pondeli ukradli ... todle vidim jako velke plus u korejskych znacek.
:huh:

@Honza
tvuj vuz ma hodnotu nekde kolem 130tis. i s tema opravama :idea: zdroj: tipcars.com :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8252  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod HonzaPardubice » 15.07.2012 09:31

OK, máš pravdu, KIA se nekrade. Důvod je prostý, není o ni zájem :D . Bude to možná znít divně, ale je to pro ni nejhorší vizitka. Nikdo to prostě nechce, tak to nikdo nikomu nebere. Kdyby byla poptávka, bude i nabídka bude se ta značka krást. Poptávka není. A nebude. Osobně si myslím že korejci zde dopadnou do pár let jako japonci. Fakticky se stáhnou, podíl na trhu kolem 4% v EU je sebevražda. Zatím se to dotuje z růstu na jiných trzích. To nemusí trvat věčně.

Jinak k těm krádežím.....Prodejci VW mají buď v akci zdarma, nebo za příplatek 13 tisíc Kč (jednorázově při nákupu vozidla) takový hezký balíček služeb navíc. Za prvé pojištění vozidla v případě krádeže opravdu na novou cenu a pět let nolimit záruka na auo bez omezení km..... 8-)

....co se týká prodejní ceny....prodejce mi nabídl přesně po čtyřech letech (poté co mi ji předával po STK) ve 130 tkm 100 tisíc Kč...a to byla ještě v záruce. Nyní už není a jediný bonus má asistenční kartičku....žádná doživotní záruka mobility jako u VW, pokud servisuji pravidelně (jinak ta záruka mobility má podstatně vyšší rozsah krytí nežli asistence u KIA). AAA výkup 70 tisíc ve 145 tkm, ESA Auto 80 tisíc Kč také ve 145 tkm. Tak jsem to neprodal, poněvadž i kdyby to bylo teď kolem 100 tisíc Kč, tak úlet 75 tisíc korun za rok je spíše u střední třídy a ne u nižší střední.

...další věcí je to, že se budu rozhodovat o novém vozidle po zkušenosti s KIA.....takže poruchovost je 4-5 x vyšší nežli u 5 let starého VW Passat co jsem měl. Toho jsem kupoval ve 130 tkm a prodával ve 398 tkm......od 130 tkm do 398 tkm se podělala jednou váha vzduchu, jednou vstřikovač nafty a zámek kufru. Jinak běžné věci jako kotouče, destičky, olej, filtry.....dobrá vizitka :kia: . Největší sranda je i ten přístup......nejdříve posílají dotazníky....tam jsem to hodnotil 1x super, potom přišly ty závady tak jsem pravdivě vše do dotazníku psal....nakonec už volali....otázky podobné jako v dotazníku. Potom se pán zeptal jestli bych doporučil KIA dalším lidem a já mu řekl že v žádném případě a také proč. Od té doby se dva roky nikdo neozval.....prostě jsem pro ně skončil a jsem skončenej :roll: . Měl jsi smůlu na kus (což si osobně dle toho co jezdí k mému prodejci za lidi se závadami nemyslím), tak už jsi mimo zájem. O čem si také dále povídat, že....

Nové auto.....tak vezmu si třeba Golf. Ten je ve skladovkách ve velmi slušné výbavě (často lepší nežli má ve srovnatelné nabídce KIA) tak kolem 350 tisíc. I kdybych si připlatil 13 tisíc za záruku na 5 let bez omezení tak jsem na ceně toho co mám ( v ceníkovce nyní myšleno). Motor ale lepší u VW, poněvadž výkon 1,2 TSI 77 kW je bez komentáře a pokud znáš někoho kdo ho má, tak oproti 1,6 CVVT je na spotřebě bezpečně o 1,5 až 2 litry na 100 km lepší...to je sakra znát na nákladech...na 150 tkm to je bonus při ceně benzinu 36 Kč/l 81-108 tisíc Kč......KIA nemá motory....na co mi je 153 kW na nějakém 1,6 T GDI????

To bude žrát a výkonu moc tak o sebrání papírů :angry: .....proč se nesoustředí na motory o malých objemech s přeplňováním??? Protože zaostávají jako vždy a budou i dále :kia: ....nějaké CVVT měli s velkou pompou uvedené, když už bylo používané cca pěti auomobilkami pět let....a teď s turby to bude propad už tak odhaduji 7 let, nežli to dostanou do série....

..poslední je zkušenost mého letitého kamaráda.....kupoval v roce 2001 VW Bora, najel 186 tkm, jedna závada v 70 tkm, vadná cívka na vstřiku, dojel. Poté koupil 1.9 PD TDi VW Jetta 119 tkm, při spotřebě 4,5 litru, bez závad, servis na dieselu ve 119 tkm za 16 tisíc Kč celkem ! U KIA by to bylo na CRDi kupovaném v tom samém roce ještě se serviskou 20 tkm tak minimálně 30-40 tisíc Kč :cry: ....o benzinu mluvit nebudu, to nemá smysl. KIA je prostě na servis drahá :cry: .

...poslední věc...nejsem dealer VW. KIA vlastním od nového auta, a vše co popisuji je pravdou, mohu kdykoliv poskytnout třeba VIN, nebo ofocenou servisku, popřípadě seznam závad na originálních dokumentech KIA. Dospěl jsem k názoru že to je prostě kvalitou mizerné. Asi je to vhodné pro lidi co najedou tak 12-15 tkm za rok....těm se to třeba podělá za 6 let do těch cca 72-90 tkm třikrát, no a to už jde, nějaká ta závadička jednou za dva roky, to je přeci spolehlivé auto, zvláště když jsem měl předtím Peugeota 7 let straýho dvakrát stočenýho z DE a ten se sypal co dva měsíce............já to už naštěstí řešit nemusím, poněvadž to teď jen dojezdím tak do necelých 200 tkm, abych byl na ztrátě hodntoy auta tak na 2 Kč na km což už jde..............a jdu do VW. Tohle potom někde tak za 40 tisíc prodám a odchod od KIA a přeji všem mnoho zážitků s tímto snaživým národem a jeho skwělými produkty.

....doporučuji také všem zapátrat přes známé a strýčka Google pod kabátek koncernu a KIA. Zjistěte si jaké jsou kde postupy při výrobě a zejména standardy kvality a testů životnosti. Pokud někdo dělá v konstrukci a setkal se se zakázkami od VW, Škoda, Audi a KIA/Hyundaj tak ví.....rozeberte si třeba dveře Octavie a i30 tky.....nepochopíte potom jak fungují crash testy ADAC :yes: Ale to nemá smysl rozebírat. Zklamal jsem se v této značce a nejsem sám, stačí se podívat na fóra VW a KIA třeba. Počet majitelů VW x násobně vyšší a moc se toho nikde co do závad neřeší.....

...a poslední věcí je, že se to vše (zejména ta kvalitka) odrazí na prodejích, stačí sledovat :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

...když to vezmu finančně....VW Golf oproti KIA Cee´d tak je tam úspora na servisu tak 15-20 tisíc na 150 tkm, na ztrátě hodnoty tak 30-50 tisíc Kč a na benzinu i kdyby jen 40-60 tisíc........takže když to tak spočítám tak za 5 let 85-130 tisíc korun ve prospěch VW Golf. To znamená že ke Golfu mám ještě dovču na 15 dní ultra all inclusive navíc pr celou moji rodinu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HonzaPardubice Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 14.07.2012
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Beda » 15.07.2012 11:46

Kazdy ma pravo si vybrat dle vlastnich zkusenosti, neminim obhajovat Kia, protoze ji mam v cerno-bilem provedeni a to jako Hyundai. Ale to, co te potka v jednom aute za zavady te muze potkat i klidne v dalsim :oops: Je vcelku fuk, zda ma na sobe znak Kia ci VW, protoze ve finale oni to pouze poskladaji dohromady a spousta dilu v tom aute neni primo od nich, ale z produkce jinych automobilovych firem, treba: Valeo, TRW, Bosch, Johnson-Controls, ...

Zustatkova cena korejcu neni zadne terno, sam jsem prodaval svuj vuz za 1/3 toho, co mne stal a co jsem do nej zainvestoval ve vylepsenich, ale s tim se holt musi pocitat. Na druhou stranu ma to zase plus v tom, ze kdyz kupujes ojeteho korejce, tak ho muzes koupit za tretinu toho, co by stal novy :) V praci si o mne mysleli, ze jsem si koupil nove Santafecko za 900tis. (max. vybava) a pritom je to ojetina za 340tis. z Nemecka :D

Pod kabatek koncernu Kia se neni problem podivat, spousta z nas co jezdi na srazy Kia uz byla minimalne jednou ve vyrobnim zavode Kia v Ziline a clenove Hyundai fora zase v Nosovicich :idea:

Offtopic :
PS: kolega v te Octavii mel Construct, coz asi nepotesi ty, co ho maji, protoze ted vlastne maji falesny pocit bezpeci sveho vozu :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8252  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod HonzaPardubice » 15.07.2012 13:08

Víš že mne to napadlo také? Jedna z alternativ koupit KIA tak s 60 tkm a zase to tři roky neřešit a dávat jim to opravovat...... :) Plně souhlasím s tím, že se to může spíše "táhnout" s člověkem z nějakého důvodu, nežli s autem, ty závady. Uvidíme. Na druhou stranu si říkám, že už se na tom fakt podělalo hodně věcí, tak by mohl být teď chvilku klid nežli to na jaře prodám....jště k tomu Construct zabezpečení.....slyšel jsem o několika případech kdy to také nepomohlo, snad to naloží nebo co.....kamarád měl zase super drahé zařízení na sledování GPS/GSM...bohužel teď už ví, že si měl připlatit za funkci spuštění poplachu při rušení....odrušili, naložili odvezli do polska. Tam to našli rozřezané na díly. Je to svinstvo :twisted:

A zase to byla Octavia......asi ty rušičky používají běžně vždy. No nic. K tomu podkabátku...viděl jsem mnoho řezů od různých značek. Hyundai/KIA je tak technikou na současném olevnělém Rapid/Toledo od koncernu (také to je odpověď koncernu na korejce). Jenom základní plechařina, nic moc krytí spodku, samý polypropylén....ale je to jedno, hlavně když to jezdí pár let a pokoj. Je to spotřebka ta auta. Já se zarážel jen nad ekonomikou, podle mne k nákupu KIA nemůže vést ekonomická rozvaha. Mnoho lidí to neví, že to je drahé, potom to zjistí a už nekoupí. To se odrazí po pár letech na prodejích. A nebo zvýšených nákladech na marketing :)

Můj prodejce mi toto potvrdil natvrdo. Prodeje víceméně stejné, ale drtivá většina lidí jsou zcela noví zákazníci. Z řad současných říkal, se mu rekrutuje asi každý desátý prý.
Já osobně jsem poznal šest lidí s KIA Cee´dem.....tak pět to už nekoupí a z šesti to mají dva......ale to je neobjektivní. Jinak jeden z nich měl velké potíže s reklamací vstřiků na CRDi, odešly skoro současně ve 70 tkm. KIA se pořád točila na naftě.....k rozumu je přivedl až znalecký posudek zaslaný v angličtině na centrálu automobilky..... Ale hodně peněz to stálo, ten člověk to nicméně udělal z principu a uznali vadu materiálu tak jak to bylo v posudku.

Nemá smysl se přít, ukáže čas kde budou za deset let až dojdou úvěry. Ono to stejně není moc terno pro ně, hodně lidí z toho má dokonce radost. Koncernový kamarád/konstruktér mi říkal, že to je uplně super. Investují tady peníze, zaměstnávají němce ve vývoji a dávají práci lidem z čech a slovenska..... :D Jen aby byli na tom trhu v EU....ale nějak se jim tady nedaří zvyšovat podíl....spíše museli vrhnout mnoho peněz a energie do obnovy modelů a rozšíření modelových řad, aby neztráceli svá 4% co tady mají v EU. NIc víc se jim nepodařilo, vyjma ČR a SR. Ale my jsme v prodejích trochu unikát. Prostě odejdou, jako odešli japonské automobilky, potom přijdou čínské a třeba dopadnou stejně...... :sleep:
HonzaPardubice Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 14.07.2012
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Tulik23 » 15.07.2012 16:50

Mozes mi napisat nejaku japonsku znacku aut ktora skoncila predaj na uemi CR a SR? Moc by ma to zaujmalo.
Tulik23 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
12. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3)

Kia cee'd SW (2011)
70000 km @ 6.5 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod HonzaPardubice » 15.07.2012 20:32

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/bu ... ?id=731906

....zatím ani jediná, ale v podstatě neinovují a EU trh je pro ně ztrátový. To že někdo má jiné priority a končí tady, nemusí probíhat tak, že zavírá autosalony. To teprve přijde. Konkrétně v mém městě se slučují. Normálně na jedno místo třeba, resp. jeden skončí a přestěhuje se do prostor k druhému a jsou u sebe.....Pokud pohledáš, zjistíš jaké jsou prodeje: http://www.acea.be/images/uploads/files ... 107-08.pdf


Hyundai + KIA zatím rostou, 5% trhu, to už klobouk dolů :yes: Nic, nic, vrátím se sem zase za čtřeba zase za čtyři roky a uvidíme jak na tom budou. Jinak, je logické že pokud člověk udělá chybu nákupem auta, tak to málokdo připustí a bude tu značku hájit do roztrhání těla ;) Vlastní nedokonalá rozhodnutí si nepřipouštíme. Resp. málokdo to dokáže. Stačí si vzít tužku a papír a počítat. KIA je drahá na provoz, resp. je dražší nežli např. VW v segmentu C. Porovnával jsem Cee´d co mám a VW Golf, mohu do koruny porovnat s VW Bora mého kamaráda, nebo VW Jetta. Asi je KIA pro lidi co mají dosti peněz a za chvíli to bude na úrovni třeba značky Mercedes, to je možné :lol: Poslední věcí je to, že tady nijak výrazně neprorazí....ale může skončit třeba jako PSA, to nepopírám. To j etaké pořád na kapačkách od vlády a je uměle držené nad vodou. Co pět let, jsou na krach a vždy je zadotují z peněz všech.....a funguje to takhle už 30 let.... :P PSA bylo ziskové tak možná rok, dva v letech osmdesátých a devadesátých také rok, dva.......což by ani nepokrylo ztrátu z let předchozích...třeba to bude Korea dotovat aby neztratila tvář........ :) U Japonců to také nevydělává, ale jde o prestiž...... :yes: :yes: :yes: :yes:
HonzaPardubice Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 14.07.2012
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Tulik23 » 15.07.2012 22:40

Lebo si pisal že japonske automobilky odišli a zatial žiadna neodišla. Zaujmavé.
Tulik23 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
12. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3)

Kia cee'd SW (2011)
70000 km @ 6.5 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod HonzaPardubice » 16.07.2012 00:08

Myslím si, že to co se s nimi děje na trhu v EU je faktický odchod z trhu. Nula reklama - následně prodej mizerné, resp. nejvíce v poklesu, vůbec sem do ničeho již neinvestují například. Prodejní sítě se zmenšují a v mnoha německých a rakouských městech se již ruší fyzicky autosalony.....je to konec. Resp. neprosadili se a měli před 20 ti - 15 ti lety stejnou strategii a vize jako KIA/Hyundai a stejnou strategii budou mít nově vznikající čínské automobilky třeba.....Dokonce se jim ze začátku dařilo jako se nyní malinko daří KIA/Hyundai růst (ale za cenu obrovských nákladů na reklamu a vývoj-obměnu modelů, to je také velmi drahé). Poté přišel celkem slušný propad, stejně jako za 3-5 let čeká KIA/Hyundai (v EU, jiné thy jsou možná pro ně lepší...).

....zejména nemohou vyrábět auta s vysokou poruchovostí, což vyrábí. Nikde se zatím ve spolehlivosti nepředvedli, bohužel pro ně. To, že je hodně kupují lidé v ČR je dané tím, kdo je tady kupuje, viz. mé příspěvky výše. V zahraničí (na západ od nás) to je doháněné zejména SUV modely, které jsou populární a dle mého názoru zbytečné. Jsou to jakoby off road auto pro lidi s komplexem malého ega a na tom frčí bussines.... nejen KIA/Hyundai. Nicméně to sem přišlo z USA, jako mnoho jiných dobrot. Ale OK, každého věc. Někdo sponzoruje korejskou ekonomiku zbytečně vydanými penězi navíc, někdo zase utrácí zbytečně mnoho např. za jídlo. Každého volba. Já jen tvrdím že KIA je neekonomická volba z pohledu toho, co je v SR a ČR na trhu. Nic víc. Prostě ekonomická blbost pro frajery. Vím, o čem píšu.... :yes: A to nemluvím o uplných zoufalcích co to vezmou na leasing/úvěr...to už je uplně mimo chápání....

...koneckonců stačí si to porovnat zde na fóru.....byl jsem tady aktivní tak před 4 lety......a porovnat to, co tenkrát se psalo a co je zde dnes......hodně lidí je z té značky rozčarováno....toho nadšení na začátku a víry a sebeklamání jak to bude dobré......a teď???? stačí si to tady projít.....závady co se tady řeší se řeší tak možná na fórech Fiat a Citroen....ono to tam kvalitou spadá tak ta :kia: :kia: :kia: :kia: :kia: :kia: :kia: super dobrá.
HonzaPardubice Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 14.07.2012
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod mir.jar » 16.07.2012 07:50

ty si nejaky spisovatel? :? ... mi trvalo kym som sa cez tie tvojep rispevky dostal :D .

Ako druhe auto mame passat a KIU sme kupovali, lebo s tym passatom to uz bolo na nevydrzanie koli porucham a nie zrovna najlacnejsim.
Teraz na nom uz ani vsetko neopravujeme. Skusali sme aj rozne servisi ci nahodou tam nieje problem.
Znamy si kupili passata vo fullke(uplne vsetko co sa donho dalo dat) a po par mesiacoch ho vratili. Auto bolo viac v servise ako doma.
Vidis, ja mam presne opacnu skusenost ako ty. Ides od KIE ku VW koli porucham a my sme kupili zase KIU koli neustalim porucham na VW.
Ak by si pozorne cital forum su tu aj ludia co utiekli napriklad od skody koli tomu, ze im robila peklo zo zivota.
Cize s tou nemeckou kvalitou to az tak dobre nevyzera, aspon z mojho pohladu.

Nechapem co si to pisal o tych zakaznikoch, ze vacsina je novych a ty co uz mali KIU tak sa k nej nevracaju.
Ved sa len objavili na nasom trhu. Taketo nieco nemozes tvrdit este niekolko rokov. A co sa tyka podielu na trhu, tak na automobilku co tu donedavna nebola je 5% pekne cislo.

A s tymi japoncami si robis hadam srandu. Ved napr. take Toyoty tu ficia, vidavam stare aj nove a co poznam ich majitelov tak su spokojny.
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod barny70 » 16.07.2012 10:12

@ mir.jar, Tulik23

sa Vám divím ...
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1106  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod mbiron » 16.07.2012 10:26

Docela zajimave postrehy ale zadne vlastni zkusenosti. Jedna pani povidala fakt nikoho neoslovi :no: Mam Cee´da pres ctyri roky a plna spokojenost.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod superkutil » 16.07.2012 10:30

Já ke KIA přecházel z Forda. Měl jsem 4 (Escort, Fiesta, Mondeo 1999 1.8 benzín a Mondeo 2006 2.2TDCI). Mimo Fiestu všechny nové. U všech 3-4 roky záruka a obrovské množství závad. Escort šel z domu po 2,5 roku, protože závady nedokázali opravit, u provního Mondea 25 závad při koupi, ale byl to leasing a tak to vrátit nešlo. Tak 4 roky opravovali. Více zde http://mondeo2000.sweb.cz/

Druhé Mondeo mi v dubnu naboural nějaký d*bil s KIA Sportage. Cena vozu před nehodou byla 130, oprava u garážisty 60tis a dalších 80 tis oprava díky stáří. Tak jsme se ho zbavil a vzal KIA Sportage 5 let starou, najeto 120tis.km. Oproti Fordu je to tižší, stabilnější, více dotažených drobností. Prostě si nemohu stěžovat, teda až na spotřebu. A taky do něj na rozdíl od obou Mondeí neteče. :D
KIA Sportage 2.0CRDI 103kW r.v. 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
superkutil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 15.06.2012
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé