Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Immortel » 18.09.2017 19:19

První auto byla Honda Civic 1.4i C6G, fajn auto ale byl jsem mladej, blbej a málomajetnej na řádnou údržbu. Pak jsem si pořídil Renault Megane 1.9dCi 2002 v kombu a v prosinci bude u mě šestým rokem. Vzhledem k tomu, že se na tom poslední dobou furt něco sere, díly jsou drahé a stojí to docela mění, půjde do světa, jen co se opraví.
Od soboty jsem vlastníkem CEEDu 1.6 CVVT 2011 v kombu a to je žrádlo. To je prostě žrádlo. Skok z rencka do ceedu je luxus.
KIU mi doporučil šéf, neboť jí má taky a uvedl slušné argumenty.
Jinaz zdar
Immortel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 18.09.2017
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod DanBlack » 20.09.2017 09:31

Vidím, že cesta z Francie do Koree je docela populární... 8-)
Uživatelský avatar
DanBlack Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 203  Témata: 4
Registrován: 02.07.2017
Bydliště: Bílina  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia Rio IV (2017)
95000 km @ 6.2 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Mirse » 20.09.2017 10:16

Souhlas - já jí absolvoval úplně stejně :yes: Citroen ZX 1.4i , Xsara 1.9 D model I , C5 1.6 TDI a Xsara 1.9 D model II (mimo ZX všechno kombi) :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod rank » 26.09.2017 19:32

Na Cee´da SW přecházím z 20 let staré Vectry B Combi, kterou mám 10 let a najel jsem s ní asi 170 tis. km, nyní má 270 tis. Pokud by už nebyla celkově sešlá stářím neměnil bych. Dovolím si do tohoto tématu krátké zhodnocení a porovnání po pěti měsících s Kia Cee´d první generace. Auto je staré 6 let, takže ještě rok v záruce, najeto má téměř 100 tis. km. Překvapilo mě kolik věcí tam bylo měněno v záruce, podle mě to moc nesvědčí o kvalitě auta, aktuálně mi měnili rozvody, řetěz byl přeskočený o zub. Několik měsíců mi trvalo, než jsem si zvykl na spojku a plyn, to je podle mě největší slabina auta, spojka nic neodpouští a plyn je nastaven příliš citlivě, jeho druhá půlka chodu je prakticky zbytečná. Dále má asi slabší antikorozní ochranu, pod zadním sklem začíná velmi lehce reznout, je jasné, že za pár let bude v těch místech vypadat jak stará felicie. V prostoru motoru je vidět rez nosníků motoru, uvažuji, že nechám spodek nějak ošetřit proti korozi, aby to chvíli vydrželo. Motor je poměrně pružný, ale na můj vkus má zbytečně krátké převody, přitom motor zabírá pěkně od nízkých otáček (lépe než Vectra 1.8, 85kW), subjektivně je však slabší, zřejmě je to o něco nižším točivým momentem. Řazení jako takové je v Cee´du o dost přesnější. Již od 80km/h je Cee´d hlučnější, zřejmě absence jakéhokoli odhlučnění. Zvuk audia je horší než ve Vectře, no alespoň že už má MP3 a USB. Cee´d je zejména na zadních sedadlechh prostornější, kufr je přibližně stejný.

Závěrem Cee´d první generace je za ty peníze prostorné auto se solidními jízdními vlastnostmi, které splní účel. Ještě bych vypíchl, že s ním dá jezdit s velmi nízkou spotřebou pokud to přeferujete - na okreskách se dá jet v pohodě za méně než 5,5l a to se neloudáte. Upřímě ale pokud bych si ho mohl vyzkoušet před koupí po delší dobu asi bych ho nebral. Až si ale budu kupovat další auto dal bych dalším generacím Cee´da šanci. :)
Kia Ceed SW, 2011, 1.6, 92 KW, 6 st.
rank Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
202000 km @ 7.2 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Mirse » 27.09.2017 07:32

Moc hezky popsáno :thu: Je vidět, že když se chce tak jdou i neduhy a negativa popsat velmi slušně s následným rozumným finálním shrnutím ... :drink:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Patinovci » 27.09.2017 08:45

Zdravím
První auto bylo Peugeot 205 GTI 1,9 l (96kW), následovala Honda Civic 6g 1.5 eco-vtec.
Kia cee'd SW (2011)
153340 km @ 5.1 l/100km
Patinovci Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 09.10.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
161667 km @ 5.1 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Polsondeside » 27.09.2017 11:26

dovolím si reagovat na Ranka:
Ceeda mám ve verzi 1.4 HB rok přelom 2010/2011 a auto užívám už skoro druhým rokem.
Auto mi po 7 letech nikde nerezne, ani na pátých dveřích. Myslím, že je to více přístupem a kde auto jezdí. Každopádně páté dveře v barvě není problém sehnat na vrakáči.
Ohledně motoru..mám verzi 1.4 a 1.6 jde lépe za plynem od nižších otáček jinak více rozdílu nepocituji. Naprosto souhlasím, že u korejců je třeba si zvyknout na záběr spojky kontra citlivý plyn, který skutečně zabere v prvé půli pak dlouho nic a nad 3.000 otáček zase chytí dech a začne táhnou svá maxima. Rychlosti jsou opravdu příliš krátké a je to celkem nepohodlné na popojížděcí kolony nebo jízdy po centru, ale zvyknete si na všechno. Řazení je v mém autě přesné a nemám k němu výhrady ani v zimě. Přeskočení mi hlídá mechanik kamarád co pracuje 7 let pro Kia a ten tvrdí, že mi to rozhodně zatím nehrozí. Každopádně po ránu po startu ventily celkem už cvakají po nějakou dobu cca 10 minut jízdy. Za celý čas bez poruchy, pouze motůrek stahování předního okna a snímač tlaku paliva, jinak auto jezdí k mé radosti a chce pouze 6 litrů benzínu na 100 a v zimě 7. Prostor uvnitř je vynikající v předu i vzadu. Auto je především široké ale připadá mi příliš tvrdé na nerovnostech. Hlučnost opravdu vnímám opačně, už po první jízdě jsem žasl jak je auto tiché, na křižovatkách nelze postřehnout že by běžel motor, pouze lehoulinká vibrace a plus jsem si dodělal nějaké tlumění a výsledek je o dost lepší.
Audio naopak nemá chybu, střední výbava 6x repro a USB. Hraje to prostě výborně i v porovnání s mnohem dražšimi vozy některých značek. Auto má své drobné mouchy ale spíše kosmetického charakteru. Za ty peníze určitě dobrá volba a s dalším vozem asi půjdu zase do Ceeda ale v kombi.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Marsiano » 02.10.2017 13:43

Zdravím, měl jsem Renault Clio 1,5 Dci.
Kia Cee´D II Kód motoru: G4LC Verse: M61EZ1 Hatchback JD 1,4 CVVT Comfort r.v.2017 9U2 8081
Uživatelský avatar
Marsiano Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 02.10.2017
Bydliště: Děčín VI  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2017)
0 km @ 7 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod milan79 » 07.10.2017 15:52

Polsondeside píše:dovolím si reagovat na Ranka:
Ceeda mám ve verzi 1.4 HB rok přelom 2010/2011 a auto užívám už skoro druhým rokem.
Auto mi po 7 letech nikde nerezne, ani na pátých dveřích. Myslím, že je to více přístupem a kde auto jezdí. Každopádně páté dveře v barvě není problém sehnat na vrakáči.
Ohledně motoru..mám verzi 1.4 a 1.6 jde lépe za plynem od nižších otáček jinak více rozdílu nepocituji. Naprosto souhlasím, že u korejců je třeba si zvyknout na záběr spojky kontra citlivý plyn, který skutečně zabere v prvé půli pak dlouho nic a nad 3.000 otáček zase chytí dech a začne táhnou svá maxima. Rychlosti jsou opravdu příliš krátké a je to celkem nepohodlné na popojížděcí kolony nebo jízdy po centru, ale zvyknete si na všechno. Řazení je v mém autě přesné a nemám k němu výhrady ani v zimě. Přeskočení mi hlídá mechanik kamarád co pracuje 7 let pro Kia a ten tvrdí, že mi to rozhodně zatím nehrozí. Každopádně po ránu po startu ventily celkem už cvakají po nějakou dobu cca 10 minut jízdy. Za celý čas bez poruchy, pouze motůrek stahování předního okna a snímač tlaku paliva, jinak auto jezdí k mé radosti a chce pouze 6 litrů benzínu na 100 a v zimě 7. Prostor uvnitř je vynikající v předu i vzadu. Auto je především široké ale připadá mi příliš tvrdé na nerovnostech. Hlučnost opravdu vnímám opačně, už po první jízdě jsem žasl jak je auto tiché, na křižovatkách nelze postřehnout že by běžel motor, pouze lehoulinká vibrace a plus jsem si dodělal nějaké tlumění a výsledek je o dost lepší.
Audio naopak nemá chybu, střední výbava 6x repro a USB. Hraje to prostě výborně i v porovnání s mnohem dražšimi vozy některých značek. Auto má své drobné mouchy ale spíše kosmetického charakteru. Za ty peníze určitě dobrá volba a s dalším vozem asi půjdu zase do Ceeda ale v kombi.


Toto keď si niekto totálne neznalý prečíta, tak sa bude diviť načo sa vôbec vyrábajú tie Mercedesy, BMW atd, keď Ceed má všetko to isté a ešte aj lepšie audio a pritom stojí toľko čo na BMW hliníkové disky. :lol: A táto tvoja veta stojí za to: "Každopádně páté dveře v barvě není problém sehnat na vrakáči." To nevadí, že to hrdzavie, veď sú plné vrakoviská dverí a ešte aj vo farbe fakt úžasný názor. :thd: A ešte by ma zaujímalo, načo si dorábal tlmenie, keď to auto a podvozok sú tak extrémne tiché? Ten kolega dva príspevky nad tebou to zhodnotil úplne presne a reálne bez ružových okuliarov.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Polsondeside » 07.10.2017 22:11

tak já nevím. Mě po sedmi letech nikde nic nerezaví. Tlumení jsem dával pač jsem magor a požaduji to co většina nepotřebuje. Výsledek se vyplatil. Celkově mi auto za ty peníze dává více než auto za milion v tom poměru co nabízí a jaká je cenová udržba. Nicméně netvrdím, že je snad Ceed střed vesmíru.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod milan79 » 08.10.2017 07:35

Lebo ten Samšut je už skoro rovnako drahý :D . Prečítaj si najskôr čo som napísal. Ja som sa nevyjadroval k tomu kto si čo kúpi a neporovnával som značky, ale k porovnávaniu Kia Ceed s oveľa drahšími autami a k názoru pisateľa v ktorom sa vyjadril, že to čo mu splnia tie oveľa drahšie autá, tak to mu splní aj Kia. Áno v konečnom dôsledku splní, jazdiť sa na tom dá ale.... :D
Naposledy upravil milan79 dne 08.10.2017 08:36, celkově upraveno 3
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod milan79 » 08.10.2017 08:25

Polsondeside píše:tak já nevím. Mě po sedmi letech nikde nic nerezaví. Tlumení jsem dával pač jsem magor a požaduji to co většina nepotřebuje. Výsledek se vyplatil. Celkově mi auto za ty peníze dává více než auto za milion v tom poměru co nabízí a jaká je cenová udržba. Nicméně netvrdím, že je snad Ceed střed vesmíru.


Jaká je cenová údržba? Napr. pri tom Mercedese 6 rokov zadarmo vrátane poistiek, ale to nie je o peniazoch za servis. Ten kto si kúpi takéto prémiové autá nerieši pár drobných ale iné podstatnejšie veci čo tieto autá oproti tým lacnejším ponúkajú a po 4och rokoch ho aj tak vymení za iné, takže nič nerieši. Čo ti dáva Kia za tie peniaze viac ako auto za milión? To ma teda fakt zaujíma :D .
Kia nemá úplne špatné autá ,ale ani zďaleka nepatria k špičke ako si tu niekto myslí (prepáčte za kritický názor na KIA fóre :) ) a už ani tá cena nie je taká nízka oproti konkurencii. Myslím si, že pomer cena za poskytnutý tovar je tam aj tak stále slušná a preto sa autá predávajú, ale majú svoje muchy na ktorých by Kia mala rohodne popracovať a jednou z nich je katastrofálny lak ktorý na autá striekajú.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod Polsondeside » 08.10.2017 17:58

Však já s tebou plně souhlasím s tím co píšeš. Celkem zbytečné tohle dále rozebírat. Já po zkušenosti každopádně asi budu volit zase Kia už z důvodu známých v Kia a vlastního mechanika a 7 let garance.
Ano, třeba jsem řešil dodatečné vytlumení a spousta míst je jen holý plech a viditelná nízká cena vozu, ale když sundám tapec na Superbu, naskytne se pohled stejný a přitom auto stojí dvakrát tolik. A o těchto věcech byla má myšlenka.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod TROLU » 26.12.2017 17:44

Zdravím vás kolegové a zkusmo zde můj první příspěvek nového člena.
Poslední jsem měl VW TOURAN 2.0 HIGHLINE 2004. No užil jsem si s ním svoje-prasklá hlava motoru /zjištěno krátce po zakoupení z bazaru, ulamující se pružiny na zadní nápravě /dosud jsem to neměnil/ přes další a další, jako např. vým. kotoučů před. brzd, KOMPR. KLIMATIZACE, AŽ PO ZÁVADU NA VSTŘIKOVÁNÍ /PD/-jeden vstřikovač našroubovaný nakřivo!!!, neboť při sestavování motoru po zavaření hlavy, to tak "odborníci" ve VW servise odpovědně zkompletovali. Jen tak pro úplnost- použili jeden nesprávný šroub-byl delší.
No, ale i přes to a to zejména z důvodů, že auto znám a něco jsem do něho investoval... jsem jej nechal synovi a pořídil KIA SORENTO II, r.2010 v automatu. Tak se s tím učím jezdit! :o
Jinak všem zde přeji krásný zbytek Vánoc, šťastný a pohodový nový rok 2018. Ať nám to jezdí k naší největší spokojenosti!
TROLU Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: ZR  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2010)
145000 km @ 7.5 l/100km

Re: Z ktere znacky auta jste presli na vuz Kia?

Příspěvekod majcito87 » 15.01.2018 15:54

Zdravím ja som predtým mal Fiat grande Punto z roku 2007 1.3 JTD bol oto skvelé auto ale ako tu vačšina spomina bolo treba vačšie. kúpil som Kia optima 2016 v premium výbave a nemožem si stažovat. tak komfortné a vybavené auto je proste luxus a služby sú svkelé
majcito87 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 15.01.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Magentis/Optima II (2016)
53000 km @ 7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé