TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kryshna » 10.01.2011 11:41

zcivin píše:Tak nevím proč je tady tak ohnivá diskuze.


Tu jsem vyvolal zamerne proto, nebot si myslim, ze je stale jeste doba, kdy by si KIA nemela vyskakovat... Lidi ji kupovali pro ten pomer, ne proto, ze vedeli, ze to bude dobre a spolehlive auto.

Vy rozhorceni citit nemusite - auto mate a s cenou uz nic nenadelate, to je jasne a ja koneckoncu taky ne, ale verim, ze plno lidi, kteri ocekavali (a ze min. dva pripady znam), ze KIA nasadi obdobnou latku jako Hyundai v zaveru roku, jsou na tom ted uplne stejne jak ja - zklamani a v jejich pripade mozna jeste vztek a vycitky, ze nevzali to, co bylo v prosinci.

Kazdopadne jsem jim trochu otevrel oci - s tim, ze dnes uz Evropska konkurence taky umi ten skvely pomer - a lepe.

Jde o to, ze se nas trh preorientoval na Koreu, ale ta ted uz nenabizi to knowhow, kvuli kteremu k tomu doslo... ale presto v duchu verim, ze prijdou nejake akce.
Ja jen tvrdim - a za tim si stojim - ze KIA to se svym sebevedomim prepalila (pokud to Hyundai neudelal zamerne).
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Korejcobijec » 10.01.2011 11:59

Kryšna- Dcera žij již 12 let v Itálií a Miničko je tam takový modní hit.Mají dvě auta v rodině .Alfu 159 JTD s kterou když jedou tady tak mají spotřebu 11 litrů nafty.Druhá dcera tam žije taky a tá vyměnila Getze , protože byl kupovaný tady a neměl klimu ,takže v této krajině je téměř nutností. A koupila si Yarise.Když tady jezdila s Golfem ,tak jsem jí musel uvolnit garáž ,protože se bála ,aby jí ho někdo nešloh.V Ostravě jen zaparkovala a odešla.už se jí tam rvali nějací neviditelní ručáci trhu. Takže se jen pořád bála ,aby měla čím odjet domů. Tak jsem za tím pátral a zjistil ,že to jsou jedny z nejkradenějších aut vůbec. Takže taky jeden z důvodů proč ho třeba nechci a néjenGolfa ,ale celkově dojč vozy.Mě Ceed dost Golf připomíná a ten rozdíl v ceně si nechám na benzín . :thu:
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kryshna » 10.01.2011 12:51

Wow 159JTD... a Italie. Tak to bych taky docela rad. Yaris se mi libi taky, ac je to zenske vozitko :D Jj duvod, proc bych si Golfa neporidil je ten, ze taky nemam garaz a hlavne nenajedu ani omylem vice jak 10t rocne... s tim Golfem to mela byt jen ukazka, ze i "modla" dokaze nabidnou vice, za "mene" ;)
Abych ja ted uvazoval o Ceedu, musel by mit za tu cenu uplne jinak poskladanou vybavu... navi MIO si muzou strcit nekam, kdyz navi dnes umi temer kazdy telefon - ja chci mit v cene ESP. Stejne je to nemine, neb to ma byt v EU povinne. A pokud by potom prisadili k cenam +20, nebo za kolik to maji, tak je z Ceedu neprodejne auto. To uz by byla vyslovena drzost 8-) A u nizsich vybav bych si taky rad "dovybabvil" - treba to DO, jinak by mi Cool v 1.4 uplne stacil... mit ESP a DO k centralu, za tech 275 bych ho bral vsema deseti. Takhle ale opravdu ne :!:

Jsem typ cloveka co hleda nejlepsi pomery :) a navic ted vazne ulitavam na designu nove C4, coz je asi z mych prospevku znat... no, mam na premysleni jeste dva roky :yes:
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Korejcobijec » 10.01.2011 13:02

Best-selling model Kia po celém světě byla v roce 2010 model Cerato (na některých trzích Forte), prodal v řadě 403 303 jednotek, byl další bestseller Kii Sportage (207 922 jednotek) a Rio (205 351 jednotek). Sorento získal čtvrté místo (174 892 jednotek), pátý byl Soul (135 407 jednotek).Na starém kontinentu, prodal 391 755 vozů. Je to o 18,1 procenta. více než v roce 2009. Většina vozidel s odznakem Kia na kapotě zakoupené v Evropě, Velké Británii (56 120 jednotek), zařadil na druhé místo v Německu (31 234 jednotek) a třetí francouzský (23 758 ks.) Polsko s prodejem 16 576 kusů v Evropě, vzal na vysoké sedmý místo.
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kmet » 10.01.2011 13:40

*Kryshna*: Golf je ještě pořád spolehlivé auto, ale já bych ho bral jedině zadarmo (abych měl obratem ruky co prodat) :lol: . Sice v cenách NOVÝCH aut se stále dějí nějaké změny, ale v OJETINÁCH už to takový fofr není a navíc - výběr je v podstatě větší, než ve *funglovkách*. :yes: Auto je vždycky ztrátová investice, ať už nové nebo starší - stačí se jen rozhodnout, o kolik % Kč a za jakou časovou jednotku chceš přijít. ;) Za svoji osobu můžu říct, že kupuju zásadně ojetiny (menší rozdíl mezi kupní a později prodejní cenou) a jedinou špatnou volbou byl před 20-ti lety GOLF 1 :x . A to tolik diskutované ESP? Dvouletá auta už jej mají téměř všechna, včetně centrálu na DO. Za cenu nového COOL koupíš dvouletého TX - Cee´da a ještě Ti zůstane 5 let záruky. :thu:. Takže pokud řešíš jen finance - ........ :) Já jsem se Cee´dem spokojený přesně ve Tvém *stylu*: za málo peněz - hodně muziky. 8-)
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kryshna » 10.01.2011 13:42

Cerato ma v USA tradici - treba to moje... toho casu nejprodavanejsi v USA - jako Spectra a Spectra 5... ;-) Ted maji FORTE... to se prodava vsude vyjma Evropy a pritom me by se tak libilo... hlavne KOUP, nebo i ten sedan... jenze v USA stoji v prepoctu do 300tis ve 2.0 :D o vybave ani nemluve...
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kryshna » 10.01.2011 14:03

Kmet píše:*Kryshna*: Golf je ještě pořád spolehlivé auto, ale já bych ho bral jedině zadarmo (abych měl obratem ruky co prodat) :lol: . Sice v cenách NOVÝCH aut se stále dějí nějaké změny, ale v OJETINÁCH už to takový fofr není a navíc - výběr je v podstatě větší, než ve *funglovkách*. :yes: Auto je vždycky ztrátová investice, ať už nové nebo starší - stačí se jen rozhodnout, o kolik % Kč a za jakou časovou jednotku chceš přijít. ;) Za svoji osobu můžu říct, že kupuju zásadně ojetiny (menší rozdíl mezi kupní a později prodejní cenou) a jedinou špatnou volbou byl před 20-ti lety GOLF 1 :x . A to tolik diskutované ESP? Dvouletá auta už jej mají téměř všechna, včetně centrálu na DO. Za cenu nového COOL koupíš dvouletého TX - Cee´da a ještě Ti zůstane 5 let záruky. :thu:. Takže pokud řešíš jen finance - ........ :) Já jsem se Cee´dem spokojený přesně ve Tvém *stylu*: za málo peněz - hodně muziky. 8-)



No uprimne... vzhledem k tomu, ze najezdim opravdu malo, tak koupe noveho auta je pro me vylozene ztratova zalezitost, jenze od jiste doby (to jsem si koupil sve prvni jete auto z DE - Opel Vectra B 2.2 16V 108kW rv. 2001) se ojetin bojim - po 1,5r se to vysypalo a ze dne na den jsem se s ni se ztratou 85tis rozloucil v Ackach - vydrzela tam tyden... navic tata mel podobnou zkusenost a tak kupuje uz jen nova auta - samozrejme KIU :D Priznam se, ze jsem se po ojetinach ceedu koukal, ale prijde mi, ze ten rozdil v cenach tam tak markantni neni - tedy u benzinu, pokud koukam na nafty, tak tam je to o necem jinem - nova vs. jeta.
U ceedu, bych dal radsi prednost faceliftu, libi se mi mnohem vice a myslim, ze ma vychytane ty musky predfaceliftove verze.
U ojetiny hraje do karet ta zaruka u KIA... kdyz je prenosna na noveho majitele, neni co resit ;)

Mam to nastavene pro 1/2013 nasledovne... tata zpet odkoupi Cerato (bude s nim jezdit v praci) a znamy bude prodavat svuj C-Max Titanium s 1.8 benzin - odhad 80tis KM, takze podle situace na trhu a castky, kterou by chtel, se rozhodnu. Pokud by to bylo do 200t tak bych skocil po te ojetine, neb se o sva auta vzdy stara az neuveritelnym zpusobem, stejne tak jeho zena. Pokud by to melo byt auto nove - tak max limit je 300 tisic...

Loni na zacatku roku jsem byl uz jen krucek od noveho ceedu - dokonce jsem slozil zalohu, ale pak nastaly problemy, jak s prodejem Cerata, tak se slibenou cenou a k tomu jeste necekane dlouhodobejsi vydaje a musel jsem to zaseknout...

Takze co vsechno se muze stat do r. 2013 vi buh :D Treba tu pak zase budu pet ody na KIU a jeji super pomer cena/vykon.
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kryshna » 10.01.2011 14:32

Ehm... abych jen nesyckoval... byl jsem aktivni a hledal u dealeru KIA skladovky...

A rikam, ze u NHCAR bych si vybral hned... a byl by to hatch ceed 1,4 ... ano, ve vybave Comfort plus ve Pheonix Silver

ZA BEZKONKURENCNICH 316 tisic + doprava (coz cini +-3000Kč tusim). Tak takhle si predstavuji vyborny pomer cena/uzitna h./komfort.

Tohle je KIA, ktera se mi libi...

Ne Active plus za 315, nebo Navi... v rezii prasteneho ceniku pro 2011 by to bylo za tezko snesitelnych 407 tisic :!: :!: :!:
Naposledy upravil Kryshna dne 10.01.2011 14:36, celkově upraveno 1
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: TOP 10 -nejprodávanější modely aut v ČR

Příspěvekod Kmet » 10.01.2011 14:35

Záruka JE přenosná = vlastní zkušenost. :thu: A koupě ojetiny? Pokud znáš majitele = skvělá volba! :yes: Přítelkyně teď takhle koupila Yarise a navíc ušetřila cca 20 tisíc oproti bazarové nabídce. :yes:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé