Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod kofejn » 15.07.2010 09:22

Netušíte, jestli Kia dodává nějaký prodlužovák na bezpečnostní pásy (stačí 10 cm)? Koupili jsme malému sedačku Cybex Pallas a máme problém se zapnutím. Kdyby to bylo malé Picanto, tak to pochopím, ale Carens už je přeci jen větší kočár :x .
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod kofejn » 15.07.2010 12:07

Tak do cedníka se vejde v pohodě, kdyby to někoho zajímalo.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod geocomp » 15.07.2010 23:37

Tak já mám dvě různé autosedačky + vajíčko a neměl jsem ve starší Carensce nikdy problém s pásy. Starší je oboustraná ( dá se použít jako vajíčko i autosedačka ) a je poutaná pásem a v pohodě, novější je na isofix a pásem se poutá jen svištík a tam problém také není. U vajíčka to bylo těsné pouze v případě, že jsem přetahoval pás přes největší rozměr od opěradla, ale i tak to šlo a jak pás vklouzl za a přes vrch zpět tak už tam zase byla vůle. Faktem je že Cybex Palas je hodně masívní konstrukce a roste s dítětem a nenašel jsem způsob upoutání.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod kofejn » 15.07.2010 23:58

https://www.youtube.com/watch?v=LgAtYGRGrTA
Uvidím, co mi odpoví z Kii. Jinak si myslím, že pásy jsou v Ceedu i Carens stejně dlouhé, ale protože u kredence je rozteč mezi vrchním a spodním ukotvením větší (spolu s polohou sedadla) tak pak chybí těch 10cm.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod mbiron » 16.07.2010 07:19

kofejn píše:https://www.youtube.com/watch?v=LgAtYGRGrTA
Uvidím, co mi odpoví z Kii. Jinak si myslím, že pásy jsou v Ceedu i Carens stejně dlouhé, ale protože u kredence je rozteč mezi vrchním a spodním ukotvením větší (spolu s polohou sedadla) tak pak chybí těch 10cm.


Bohuzel jsem ze stranek nepoznal jestli se jedna o autosedacku s ISOFIXEM nebo bez nej. Pokud je uchyceni autosedacky zpusobem, ktery je na uvedenem videu tak se obavam, ze bocni naraz by byl pro dite velice nebezpecny a proto se ani nedivim, ze ti nejde sedacka v aute uchytit, kdyz je drzeni po obvodu autosedacky.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4954  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod kofejn » 16.07.2010 07:53

Isofix nemá, ale v letošním ADAC testu v kategorii 9-36 prošla dobře. Už jsem málem koupil Storchenmuhle Starlight, která bohužel propadla.
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod mbiron » 16.07.2010 09:28

No protoze uz mam deti vetsi tak pouzivam podsedaky ale co vim kdyz jsem koukal na testy autosedacek tak vlastne neni autosedacka na trhu o ktere by se dalo rict ano ta je jednoznacne vyhovujici. Ja kdyz videl testy na netu sedacek tak me mrazilo, v bocnim narazu nevyhovovala ani jedna autosedacka a to tam bylo to nejlepsi zastoupeni jako treba Recaro, Romer, Concord a podobne.

Pro toho kdo si mysli ze si vymyslim tak tady jeden odkaz:
http://auto.idnes.cz/test-detskych-auto ... tomoto_hig

Testovane autosedacky:
http://auto.idnes.cz/specialni-priloha. ... edacek.htm
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4954  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod Katikakus » 16.07.2010 14:37

mbiron píše:No protoze uz mam deti vetsi tak pouzivam podsedaky ale co vim kdyz jsem koukal na testy autosedacek tak vlastne neni autosedacka na trhu o ktere by se dalo rict ano ta je jednoznacne vyhovujici. Ja kdyz videl testy na netu sedacek tak me mrazilo, v bocnim narazu nevyhovovala ani jedna autosedacka a to tam bylo to nejlepsi zastoupeni jako treba Recaro, Romer, Concord a podobne.

Pro toho kdo si mysli ze si vymyslim tak tady jeden odkaz:
http://auto.idnes.cz/test-detskych-auto ... tomoto_hig

Testovane autosedacky:
http://auto.idnes.cz/specialni-priloha. ... edacek.htm


Oni jsou na trhu i bezpecne, akorat nebyly v tom poslednim testu. My mame Romer Safefix Plus Isofix a ta dopadla dobre v celnim i bocnim narazu:
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicheru ... gerichtet=
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod geocomp » 16.07.2010 21:08

Já Romer KidFix - také se dá v testech najít s hodnocením GUT :thu: U starší sedačky ani nevím název ale omrknu to. ;)
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod krokous » 14.03.2011 00:52

kofejn píše:Netušíte, jestli Kia dodává nějaký prodlužovák na bezpečnostní pásy (stačí 10 cm)? Koupili jsme malému sedačku Cybex Pallas a máme problém se zapnutím. Kdyby to bylo malé Picanto, tak to pochopím, ale Carens už je přeci jen větší kočár :x .


Taky bych něco takového potřeboval (do Ceedu), pás je sice dlouhý dost, ale sedačka je dost široká a pás se špatně zapíná.
Cee'd SW 1.6 CVVT 93 kW (2008)
krokous Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 25.05.2010
Bydliště: Tábor  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
25000 km @ 7.3 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod akstra » 14.03.2011 18:41

kofejn píše:Netušíte, jestli Kia dodává nějaký prodlužovák na bezpečnostní pásy (stačí 10 cm)? Koupili jsme malému sedačku Cybex Pallas a máme problém se zapnutím. Kdyby to bylo malé Picanto, tak to pochopím, ale Carens už je přeci jen větší kočár :x .


Nebol by akýkoľvek amaterizmus v tomto prípade hazard?
akstra Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 1
Registrován: 09.03.2011
Bydliště: Turzovka  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2011)
23300 km @ 5.1 l/100km

Re: Délka bezpečnostních pásů - prodlužovák

Příspěvekod kofejn » 14.03.2011 19:22

Samozřejmě že byl, proto jsem se taky ptal "jestli Kia dodává". A z kiamotors mi odpověděli že ne. Dál jsem to neřešil, vrátil jsem Pallas a koupil nějaký Britax. 8-)
kofejn Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 5
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: kutnohorsko  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2007)
0 km @ 6.8 l/100km


Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: janferko