Nafta

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Nafta

Příspěvekod vladislav » 30.06.2010 15:12

Tak to jsme to dopracovali...O podvodech s benzínem a naftou ví každý už léta a pořad se nic se neděje...Já osobně nějakým článkům v novinách nebo na internetu o kvalitě pohonných hmot nevěřím vůbec..Jsou to jen zaplacené reklamy....Jak psal Titanus nezáleží na značce pumpy ,ale na tom komu patří...Jen si říkám kde se u nás bere tolik nepoctivých lidí???A to se netýká jen pohonných hmot..Bohužel...Škoda mluvit.. :thd:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nafta

Příspěvekod PetrLa » 30.06.2010 20:10

-drb- píše:
Mexican píše:Takze stojim za tym, ze radsej Tesco, Globus kde sa palivo rychlo toci ako nejaka Shellka kde to palivo lezi dni.


Tohle je přesně ten podstatný argument - na benzinkách, které palivo točí velmi rychle, a navíc takových, kde obsluha není přímo zainteresována na zisku (marketové benzinky provozuje přímo daný market a má tam svého zaměstnance s paušální mzdou), je riziko podvodů výrazně nižší než u podivných "frančíz", kde nějaký vykuk platí nemalou pálku za to, že může používat velkou značku (a je jedno, jestli to je Shell, OMV, Agip atd.). Takový pumpař mnohem častěji podvádí, protože to, co vydělá navíc, mu zůstane, takže lákadlo k podvodům je to velké.

Osobně mám pár ověřených "značkových" pump v okolí s rozumnou cenou (většinou Lukoil) a pokud to někde neznám, tak radši jedu k marketové pumpě, kde se palivo rychle točí než k nějaké neznámé pumpě bez ohledu na to, jaké má na sobě logo.

Zatím jsem ještě neměl jediný problém s palivem (dříve diesel, nyní benzin).


No a já třeba v tom vidím zas dvě strany mince....proč to tam ten supermarket zřizoval?
- chtěl nalákat lidi na levnou naftu, aby přijeli nakoupit?
- je mu málo vydělávat prodejem zboží a tak prodává ještě naftu?

To přece o kvalitě nafty nic neříká ...v obou případech můžou prodávat dobrou i špatnou naftu a zas to má dvě strany mince:
- bude kupovat dobrou naftu, aby se zákazníci vraceli?
- bude kupovat šunt, aby je to moc nestálo a vyrýžovali?

Přistupovat lze k tomu tak i tak...já tam žádné snížené riziko nevidím. Vedení to může zrovna tak prasit jak nějaký soukromníček. Ovšem zrovna tak to může být výborné jako u nějakého soukromníčka.

Jak tu padlo je to jen o přístupu. Nic jiného. Hawk.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: Nafta

Příspěvekod Tomík » 01.07.2010 06:25

Nejde ani tak, zda je to u Tesca. Spíš jde o provozovatele. Já netankuju u PapOil. Mám své info a zkušenosti :shock: .
čus.
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod -drb- » 01.07.2010 10:07

PetrLa píše:No a já třeba v tom vidím zas dvě strany mince....proč to tam ten supermarket zřizoval?
- chtěl nalákat lidi na levnou naftu, aby přijeli nakoupit?
- je mu málo vydělávat prodejem zboží a tak prodává ještě naftu?

To přece o kvalitě nafty nic neříká ...v obou případech můžou prodávat dobrou i špatnou naftu a zas to má dvě strany mince:
- bude kupovat dobrou naftu, aby se zákazníci vraceli?
- bude kupovat šunt, aby je to moc nestálo a vyrýžovali?

Přistupovat lze k tomu tak i tak...já tam žádné snížené riziko nevidím. Vedení to může zrovna tak prasit jak nějaký soukromníček. Ovšem zrovna tak to může být výborné jako u nějakého soukromníčka.

Jak tu padlo je to jen o přístupu. Nic jiného. Hawk.



Vedení daného marketu má většinou nalejnovanou strategii od vyššího vedení a vyskakovat si moc nemohou. Ano, mohou navrhnout, že by zřídili pumpu, ale bez posvěcení vedení s tím nehnou. Manažeři hypermarketů jsou překvapivě malými pány - ač vedou obchod s miliardovým obratem, sami jsou na úrovni středního managementu. Na to, s jakými penězi nakládají, mají realtivně malé pravomoci.

Zřizování pump je pochopitelně v první řadě motivováno dalším ziskem - zákazníci k nim přijíždějí nakupovat, berou i další služby, tak proč jim nerozšířit nabídku? Každá koruna, kterou utratí u nich, znamená korunu sebranou konkurenci. Spokojenost zákazníků je samozřejmě také důležitá - nespokojený zákazník bude mnohem ochotnější ke změně směrem ke konkurenci.

Co se týče podvodů, tak samozřejmě tam prostor je. Vždy se najde nějaká skulina. Jde jen o to, kdo podvody může dělat, co mu to přinese a kolik lidí by v tom muselo být zapojeno. Vzhledem k tomu, že pumpa velkému hypermarketu nepřinese nějak zásadní podíl na zisku, nepřináší to ani nějak rozhodující podíly vedení. Ostatní zaměstnanci se tam málokdy na zisku nějak významně podílejí. Takže ti, co by měli možnost podvádět, mají malou motivaci. Na pořádný podvod by muselo spolupracovat více lidí a je to větší riziko.

Ve chvíli, kdy jde o pumpu, kde je pár lidí a jsou přímo závislí na zisku, je motivace k podvodu podstatně větší a celý podvod je jednodušší.

Nikde tím neříkám, že malá pumpa bude podvádět a marketová je vždy čistá. Jde jen o to, kde je větší motivace a nižší riziko. Stejně tak nic neříkám o tom že marketové pumpy jsou nutně kvalitnější. Jen jde o to, že dodavatelů je v ČR jen pár, bere od nich mnoho pumpařů, tak ty cisterny vozí benzin i naftu víceméně stejnou. A u marketových pump, kde je velký obrat, se cisterny rychleji točí. Mám tedy větší naději, že si natankuju to, co ta cisterna přivezla. Ovšem do hadice nevidím, testovací soupravu nemám, tak zase jen a pouze snižuju riziko, nic víc.

A jak píše vladislav - v ČR se podvádí hodně, ochota k řešení je malá. Jako zákazník se tomuto stavu holt musím přizpůsobit - nakupovat tam, kde mám ověřenu spolehlivost obchodníka, vyhýbat se obloukem všem se špatnou pověstí a posílat inspekce všude tam, kde mne poškoděj.
-drb- Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 75  Témata: 1
Registrován: 25.03.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
28000 km @ 7.0 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod JonnY » 01.07.2010 14:41

ako uz bolo napisane, vzdy je to o prevadzke.
z rafinerie sa tankuje vzdy ten isty benzin (ine su aditiva) a vsetko je automatizovany proces. rovnako sofer cisterny s nou nic robit nemoze, vsetko je kontrolovane a zaznamenane.
takze do tankov na kazdej benzinke sa leje kvalitny benzin splnujuci vsetky normy. rozdiel je len v aditivach.
lenze co sa deje s benzinom/naftou dalej, je zalezitost pumpy a personalu. a prave tam dochadza ku vsetkym podvodom...

ziaden navod na to ktora pumpa je dobra a ktora zla asi nieje. pumpa ktorej idu ksefty dobre a prejde nou more aut as nic podobne vymyslat nebude, ale nikto to nemoze zarucit.
osobne som si tiez myslel ze tesco naftu moze ertazec troska dotovat a kvalita by mala byt dobra, ale pocul som zopar celkom negativnych skusenosti. ale neviem, netankujem tam.
JonnY Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 261  
Registrován: 22.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Nafta

Příspěvekod kaduz » 02.07.2010 11:53

tak jsem včera natankoval ten Tesco Diesel Plus a sem příjemně překvapenej. Auto jede supr, krásně tichý :) Takže můj názor na to je ten, že Tesco Diesel Plus = UltraDiesel od unipetrolu. Za tu cenu je to supr, vpodstatě je to cenově srovnatelný jako když dávám do normální nafty VIF. No uvidíme co vyplyne z dlouhodobějšího pozorování.
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 212  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod Tony » 03.07.2010 10:51

já beru na Lukoilu a spokojenost. litr za 30kč což je opraoti shell 2kč úspora a kvalita je stejná a možná i lepší. shell je pro mě odpad od té doby co se dělal ten průzkum a vylezlo z nich že ten v power diesel co tu prodávají je obyčejný diesel a vyjádřili se k tomu že český motorista pry nepozná rozdíl... *****!!!! (pro vladislava at mě nemusí zase cenzurovat :D )
 ! "vladislav" píše:
Jdeš tou správnou cestou..Mám z tebe radost... :thu:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod kaduz » 28.08.2010 16:28

jenom zajímavej postřeh, který jsem viděl. Ve čtvrtek v plzni jsem jel kolem benzínky tesca a zaváželi tam palivo. No a stála tam cisterna OMV :).
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 212  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod Mexican » 30.08.2010 07:22

mozno potrebovala natankovat :tongue:
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod Jirka N. » 31.08.2010 12:10

Ale kdepak natankovat, normálně mají dodavatele ÖMV jen to prodávají za slušnou cenu. Já beru naftu na Jarově nyní za 29,40 a je od Shellu a pumpa má certifikát kvality z výzkumáku Strašnice. Stejně tam dávám Vif a mám pak z toho svojí Vervu :D
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nafta

Příspěvekod Ingdave » 31.08.2010 17:17

U Shellu zásadně netankuju, z jediného důvodu, jak se k nám v minulosti zachovali jako podvodníci, tak proč by se měli změnit a být najednou poctiví. Tankuju tam, kde mi dochází nafta, jednou je to Tesco, podruhé Kaufland, potřetí Makro a zatím s těmito marketovými čerpačkami nemám žádné špatné zkušenosti, samozřejmě občas zajedu i na Benzinu, OMW či Agip. Jen jediná pumpa, které se obloukem vyhýbám je PAPOil, s nima mám špatné zkušenosti, na jejich palivo mi auto jet nechtělo a pořád jen cukalo. Toť moje postřehy.
Cee´d SW 1.6 CRDi - MY09 Comfort Abyss Blue
najeto: 24 015 km
Uživatelský avatar
Ingdave Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 492  Témata: 1
Registrován: 06.11.2008
Bydliště: Ostrava - Mariánské Hory  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Skoda Yeti (2010)
90700 km @ 5.8 l/100km

Re: Nafta

Příspěvekod Jirka N. » 31.08.2010 18:25

Taky se Shellu vyhýbám za ty podvody, jenže pumpa na Jarově je v objektu autosalonů a patří jim a dříve prodávali Aral, pak ÖMV a nyní Shell za slušnou cenu. Mají jí jako doplněk prodeje stejně jako markety. Stejně ale všechno pochází z Kralup nebo Litvínova, jen jde o to aby to nebylo pajcované atd.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nafta

Příspěvekod Mirek28 » 31.08.2010 20:27

Sice se debata jmenuje NAFTA a já tankuji benzín, ale přesto přidám svůj názor. Tankuji pouze u pump, které májí na stojanech pečeť kvality od www.dobrapumpa.cz a zatím žádný problém. Často tankuji na Shell v Praze na Bohdalci, nebo Shell na letišti Ruzyně a zatím žádný problém. Když jsem kupoval Kiu v Čestlicích, doporučil mi prodejce natankovat u Hypernovy, že tam tankují všichni a žádný problém nemají. Otec minule natankoval do feldy u Lukoilu a od té doby mu studená škube jako blázen.
Ale musím říct, že jsem o dovolené tankoval ve Švýcarsku, Itálii, Francii a Rakousku i u malinkatých pump na periférii a auto jezdilo mnohem živěji a spotřeba byla menší.
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Nafta v Rakúsku

Příspěvekod Taserda » 17.09.2010 17:04

Chystám sa do BA a Viedne a chcem skúsiť kvalitnejšiu naftu v AT.Kde mi odporúčate tankovať v blízkosti BA ale za hranicou? Niekto tu písal že tankuje a pracuje v AT a na ich palivo má menšiu spotrebu.Bol to niekto z čR,nespomeniem si kto.
sw 1.6 crdi,r.v.5.2009,farba HR
Uživatelský avatar
Taserda Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 1
Registrován: 16.05.2009
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Nafta v Rakúsku

Příspěvekod snike » 17.09.2010 20:45

... psal tady o tom Vladislav :yes: search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=benz%C3%ADn+rakousku ... ale né o naftě nýbrž o benzínu ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé