Myčky, mytí v zimě, atd.

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Příspěvekod Kosťa » 18.08.2008 14:01

Zdravím přátelé,
tak si to tady pročítám, ale nevím jak vy, ale já myji auto VODOU!!! (Nic ve zlém, to byl jen trapný pokus o vtip) Ale teď docela vážně, já fakt myji auto POUZE obyčejnou čistou a studenou vodou bez jakýchkoli přísad, Je-li předek "zaflákaný" od "breberek" a to po většinu roku je, tak to řeším tak, že ho myji na několikrát. Prostě tu nalepenou a rozplácnutou a patřičně zaschlou havět vždy jen namočím a nechám vodu působit, mezi tím myji celé auto (toto je velmi důležité) pravou mořskou houbou, ne žádnými umělými imitacemi. Vlastě nemám tušení, zda se ještě dá originál pravá mořské houby sehnat a jestli jo, tak bude pěkně mastná. Tu co používám, je přeš 40 let stará a je jako by ji včera někdo utrhl ode dna, fakt. Ten předek při mytí stále stříkám, aby byl mokrý a přilepené potvory patřičně změkly a nabobtnaly (FUJ) a než opláchnu a omyji celé auto, tak potom jde docela dobře umýt i předek, bez jekýchkoli přípravků a opravdu precizně, jen to chce čas, aby vše co je připlácnuté na předku auta mohlo působením vody změknout. Úplně jiná otázka je, když máte na předku nalepený safalt, tak to se musím přiznat, používám odstraňovač a každý cákaneček pomalu jednotlivě odstraňuji pomocí malého bavlněného hadříku.
Po umytí VŽDY utírám celé auto do všech detailů kvalitní jelenicí do sucha.
A abych nezapoměl, v myčce jsem s autem jaktěživ nebyl!!! Auto si myji sám vždy na chatě. A přes zimu, tak to na to z výšky, víte co!!! A vždy po zimě ještě nechám u nás na vesnici , kde máme chatu auťák zvednout a vystříkat spodek od soli, ale také jen čistou vodou a to asi kolega dělá vapkou, já vlastně ani nevím.

Kosťa
Uživatelský avatar
Kosťa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 135  Témata: 6
Registrován: 14.11.2007
Bydliště: Praha 13 - Velká Ohrada  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
20000 km @ 7.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod mbiron » 18.08.2008 20:22

No docela dukladna instruktaz ale jenom vodou to uz dneska nikdo snad nedela, chemie je myslim dost a i takova ktera opravdu funguje. Ja koupil na Shellce pripravek na odstranovani hmyzu a funguje to velice dobre.Je fakt ze mycky nejsou to prave orechove pro nase milacky ale v dnesni dobe kdy kazdy pospicha je to celkem dobry pomocnik. To ze neni nad rucni myti to je snad kazdemu jasne.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4969  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod S.Javorikova » 18.08.2008 21:03

Vždycky jsem jezdila do myčky,dělám to tak do dnes a nikdy jsem problém neměla.Snad to tak i zůstane.
Sabina
Uživatelský avatar
S.Javorikova Žena
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carnival II (2002)
0 km @ 9 l/100km

Příspěvekod PEPEstyle » 23.01.2009 14:01

Jsem rád, že jsem se o tom novém typu myčky na Průmyslové dozvěděl, mám to kousek od práce. Jinak u nás v Benešově u VHS každé auto před myčkou ostříkají wapkou, takže poškrábání pravděpodobně nehrozí i když tam mají jen ty silikony. Je to v ceně a ta se pohybuje kolem 100 Kč v závsilosti na programu.
:kia: Optima SW GT 2.0 T-GDI
Obrázek
Uživatelský avatar
PEPEstyle Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 2
Registrován: 24.02.2008
Bydliště: Benešov  Czech Republic (cz)

Kia Optima SW GT IV (2016)
56000 km @ 9.2 l/100km

Příspěvekod titanus » 24.01.2009 18:00

mam jeden technicky dotaz...ako umyvate motor??je mi jasne ze kybel vody by spravil riadnu skodu ale ja mam motor spinavy od sprostych nekultyvovanych maciek ktore sa nan chodia zohrievat...keby vedeli po sebe upratat tak mi to je jedno ale ked otvorim kaputu a vidim tie stopy a podobne svinstvo tak by som ich strielal...no to som odbocil...ako najsetrnejsie umyjem motor...je mi jasna moznost vlhkej handry ale tou neumyjev vsetko a viac sa uspinim ako upracem :) neexistuje daky brutalny sposob ako odpojit baterku vygruntovat motor vapkou nechat poriadne vyschnut, pripadne vyfenovat (uz sa vidim ako beham s fenom okolo auta :D ) a zapnut baterku... asi nie co...naozaj ostava iba ta vlhka handra ???


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod mbiron » 24.01.2009 18:03

Nevim jak u vas ale u nas na to je firma ktera motor meje, je to chemie a wapka s malym proudem vody. Zatim jsem tam s autem nebyl ale pokud to bude nutne tak tam zajedu.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4969  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod titanus » 24.01.2009 18:05

mbiron píše:Nevim jak u vas ale u nas na to je firma ktera motor meje, je to chemie a wapka s malym proudem vody. Zatim jsem tam s autem nebyl ale pokud to bude nutne tak tam zajedu.


ak by to bolo take jednoduche tak parada...ale vsade pisu ze motor vodou neumyvat lebo moze dojst k vyskratovaniu elektroniky...takze ak to robi u vas firma tak treba zisti know-how a mozeme si to myt sami :D


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod mbiron » 24.01.2009 18:07

Bud v klidu oni to do ridici jednotky nestrikaji. Delaji to setrne a cidla motoru jsou vode odolna. Mejou jen motor ne celej prostor.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4969  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod titanus » 24.01.2009 18:10

mbiron píše:Bud v klidu oni to do ridici jednotky nestrikaji. Delaji to setrne a cidla motoru jsou vode odolna. Mejou jen motor ne celej prostor.


len ja mam zadrbany cely prostor...ale predpokladam ze ked im to supnem tak mi cast spinavu nevratia :no: ale ja by som musel davat auto co sa motoru tyka umyvat kazdy tyzden...nakolko tie tupe macky tu su furt...takze s ekonomickeho hladiska to pre mna riesenie nie je :(


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod Blackdeath.p » 24.01.2009 18:12

Já jsem si u dřívějšího auta myl motor také sám. Měl jsem na to chemii co jsem koupil za pár šlupek v tescu. Nastříkal jsem to na motor a pak opatrně vlažnou vodou spláchnul konví a bylo hotovo! Nic jsem nevyskratoval a vše bylo v pohodě! Ale je pravda že u Ceeda jsem se k tomu zatím neodhodla ani jsem zatím neměl moc důvod.
Uživatelský avatar
Blackdeath.p Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 970  Témata: 6
Registrován: 19.01.2008
Bydliště: Kamenné Žehrovice  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 2. místo (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
205000 km @ 7.3 l/100km

Nějaká dobrá myčka v Praze

Příspěvekod PPetr33 » 02.03.2009 23:02

Zdravím všechny majitele ceeda. Je tady někdo,kdo by mi mohl doporučit nějakou dobrou myčku v Praze? Aby mi mého mazlíka moc nepoškodila,nebo raději vůbec nepoškodila. Jednalo by se o Prahu 9,8,7,6 a klidně i Praha 10 a nebo někde jinde v Praze. Dík za info.
Moderátorům se omlouvám,že jsem založil nové téma,ale na stávajících tématech tato pomoc nikde k nalezení nebyla. :kia:
PPetr33 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 2
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nějaká dobrá myčka v Praze

Příspěvekod Návštěvník » 02.03.2009 23:21

PPetr33 píše:Zdravím všechny majitele ceeda. Je tady někdo,kdo by mi mohl doporučit nějakou dobrou myčku v Praze? Aby mi mého mazlíka moc nepoškodila,nebo raději vůbec nepoškodila. Jednalo by se o Prahu 9,8,7,6 a klidně i Praha 10 a nebo někde jinde v Praze. Dík za info.
Moderátorům se omlouvám,že jsem založil nové téma,ale na stávajících tématech tato pomoc nikde k nalezení nebyla. :kia:


Osobne davam myt v Praze milacka jedine na rucni myti nejcasteji do Fenixu u metra Vysocanska, kdyz ho potrebuju rychle oplachnout tak jezdim na wapku na Shell, ktera je u Balabenky.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Stefi » 02.03.2009 23:52

:shock: Svého pro_cee´da myju i v zimě, na myčce, jak teplota lítá tak do -3°C, zde uvidíte auto před a po očistě :sad:
Obrázek, Obrázek a další po :scooter: z myčky,
Obrázek Obrázek :sun:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3799  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod PPetr33 » 03.03.2009 10:45

Děkuji Bambimu za tip a jen se zeptám. Možná to bude znít divně,ale na ručním mytí jsem ještě nikdy nebyl. Před tím ručním mytím ho namočí aby se odmočilo? Nebo to rovnou myjí a neodmočují to? A to tam člověk u toho počká nebo si auto vyzvedne za nějakou dobu?Děkuji za odpověď.
PPetr33 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 2
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod AllInOne » 03.03.2009 10:54

Normálně to pořádně vošplíchej wapkou, já auto v zimě neumejvám, já hodně často oplachuju :shifty:)

Takže normálně si tam dáš režim oplach a pořádně opláchneš/umeješ celej vůz. Ono nemá cenu to nějak luštit, protože jsou na silnicích furt břečky atd, takže tak
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé