Olej

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Olej

Příspěvekod Crusy » 22.01.2018 08:12

Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Olej

Příspěvekod heart » 22.01.2018 21:30

ja som podla lubemach shell dával http://www.olejcentrum.sk/Shell-Helix-U ... 1L-d66.htm do 1,6crdi 94kw
zdal sa mi ale strašne riedky, oproti otcovemu repsol 5w40 pre TDI motory bol ako voda
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod Milan_SK » 23.01.2018 10:57

plasta píše:Důležité je co je v manuálu k vozu. Když si člověk na u různých e-shopech dá vyhledat olej dle vozidla, také to nevychází stejně.
Nj v manuale je ACEA A5/B5 so snizenou HTHS viskozitou alebo vyssi (len neviem co to znamena). V Kii mi pri vymene naliali olej s normou MB 229.51, co zodpoveda ACEA C3, teda klasicka HTHS viskozita ako pri A3/B3, co by bol pre motor ten lepsi pripad.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod zulyk » 24.01.2018 08:50

manual treba brat troska s rezervou, lebo A5 je to najvyssie oznacenie, co sa tyka benzinov...takze vyssie neexistuje :)
v kii ti naleju to, co prave maju...to je priklad aj toho, co tam prave mas...kedze C3 je olej primarne urceny pre diesle... ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Olej

Příspěvekod Milan_SK » 24.01.2018 09:53

zulyk píše:manual treba brat troska s rezervou, lebo A5 je to najvyssie oznacenie, co sa tyka benzinov...takze vyssie neexistuje :)
v kii ti naleju to, co prave maju...to je priklad aj toho, co tam prave mas...kedze C3 je olej primarne urceny pre diesle... ;)
Oleje normy C3 su urcene pre zazihove aj vznetove motory. Svojim zlozenim predlzuju zivotnost DPF filtrov a trojcestnych katalyzatorov. Maju nizsi obsah sulfatoveho popola, ale stabilny mazaci film ako A3/B3 oleje

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod zulyk » 24.01.2018 12:02

oficialnosti mi pisat nemusis, oleje C3 svojim zlozenim su predovsetkym pre diesle ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Olej

Příspěvekod Milan_SK » 24.01.2018 12:10

zulyk píše:oficialnosti mi pisat nemusis, oleje C3 svojim zlozenim su predovsetkym pre diesle ;)
Nuz Kia musi vediet co robi. Ak sa mi nieco pokasle, oni budu mat problem :)

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod zulyk » 24.01.2018 13:24

kia robi to co kazdy iny servis, ma olej, ktory vyhovuje pre diesel aj pre benzin a ten leju pri garanckach...zakaznik to samozrejme draho preplati...z niecoho predsa ten servis musi zit ;) cize olej je vhodny aj pre benzinovy motor, ale ani z daleka nieje najvhodnejsi ;) ale zakaznik, ktory si auto necha max 5 rokov toto vobec nemusi riesit....
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Olej

Příspěvekod Milan_SK » 24.01.2018 13:29

zulyk píše:kia robi to co kazdy iny servis, ma olej, ktory vyhovuje pre diesel aj pre benzin a ten leju pri garanckach...zakaznik to samozrejme draho preplati...z niecoho predsa ten servis musi zit ;) cize olej je vhodny aj pre benzinovy motor, ale ani z daleka nieje najvhodnejsi ;) ale zakaznik, ktory si auto necha max 5 rokov toto vobec nemusi riesit....
S tym preplatenim to je svata pravda. Za liter mi pocitali vyse 17 eur, na nete najdem Shell Helix s normou MB 229.51 za nejakych 7 eciek za liter. Okrem toho tie nase GDIcka su v podstate take polodizle (brat s rezervou). Maju priamy vstrek, sadze produkuju tiez, tak neni o com

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod Rastiksvk » 25.01.2018 09:02

Ja stale kupujem olej Shell Helix ultra Professional AF 5w-30, je zaujimave ze SVK eshopy maju balenia aj 4L / 5L a rozdiel v cene cca 10€ oproti priklad autokelly tak mi to nedalo a zavolal som priamo do Shellu v BA kde mi bolo povedane ze tento typ oleja sa vyraba iba 1L / 50L a 200L balenie cize 4L a 5 L balenia Sheel AF olej nevyraba takze je zaujimave ze niektore eshopy maju take balenia a nizsie sumy preto radsej zaplatim o zopar € viac a kupim v autokelly ako v nejakych podivuhodnych eshopoch ako 1olej.sk a pod kde maju zahadne balenia a boh vie odkial ich beru alebo o ake prelievane oleje sa jedna... kedze olej je krv motora ako sa vravi na tom sa setrit neoplati .. co sa tyka Kie a ich cien asi maju pocit ze na SVK zarabame 2000€ mesacne ked maju nehorazne prirazky ... ako aj priklad brzdove kotuce a dosky a ich akoze origo diely pricom je to vsetko TRW a ked som sa pytal predajcu nech mi definuje co je original diel kedze tam nieje znacka kia ale TRW tak sa nevedel vyjadrit tak ako aj k oleju sa nevedel vyjadrit ked tvrdil ze oni maju origo olej ale olej znacky Kia neexistuje :lol: na kazdu servisnu si nosim svoj olej 4ks 1l balenia ktore kupim za 30€ po zlave v autokelly ked to porovnach s ich cenou 25€ 1 L tak neni ocom... filter olejovi akurat berem z kie tam je rozdiel v cene 2-3€ tak to neriesim
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod Milan_SK » 25.01.2018 11:24

Vyjadrenie Shellu v BA sa mi nezda. Pozeral som tento olej aj na nemeckych strankach a 5 litrove balenie existuje. Preco by aj nie? Vsetci vyrobcovia vyrabaju taketo balenia. Mozno ta len chceli zavadzat, aby si bral olej len v servise .

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod heart » 25.01.2018 11:29

Ak si v tom eshope objednas 4 ci 5 l balenie daju ti 5ks jednolitrovych,moja skusenost, co sa tyka kvality tak mas pravdu,bohvie,ktovie,dufajme, v ke mame predajcu shell pri hypertescu, 1l u nich stoji okolo 10e ak si dobre pametam, takze neviem,citali ste niekto realny pripad kedy na sk cz dokazali predajcovi ze predava znackovy olej z ruska,ktory nema predpisanu kvalitu?
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod Milan_SK » 25.01.2018 11:36

heart píše:Ak si v tom eshope objednas 4 ci 5 l balenie daju ti 5ks jednolitrovych,moja skusenost, co sa tyka kvality tak mas pravdu,bohvie,ktovie,dufajme, v ke mame predajcu shell pri hypertescu, 1l u nich stoji okolo 10e ak si dobre pametam, takze neviem,citali ste niekto realny pripad kedy na sk cz dokazali predajcovi ze predava znackovy olej z ruska,ktory nema predpisanu kvalitu?
Hmm. Kupoval som si oleje cez eshop dobrych 10 rokov a zatial sa mi stalo len raz, ze nemali 4 alebo 5 litrove balenie a vtedy sa mi ospravedlnili, ze mi musia poslat litrovky. Inak som nikdy nemal problem s vacsimi baleniami.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod heart » 25.01.2018 11:51

Mas pravdu zle som to napisal,hladal som helix AG a ponukali 4l balenie,potreboval som 5l a dostal som 5x1l

Edit: v Seol.sk stoji liter 10e bez akcie,teraz su po 8,39e, zapojil som sa do diskusie pretoze sa mi moj olej zdal velmi riedky a ked sa zohreje musi byt ako voda,
Poculi ste teda niekto o realnom pripade predaja pansovaneho oleja nasimi eshopmi? Ceny su okolo 6e
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: Olej

Příspěvekod Rastiksvk » 25.01.2018 13:09

Milan_SK píše:Vyjadrenie Shellu v BA sa mi nezda. Pozeral som tento olej aj na nemeckych strankach a 5 litrove balenie existuje. Preco by aj nie? Vsetci vyrobcovia vyrabaju taketo balenia. Mozno ta len chceli zavadzat, aby si bral olej len v servise .

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku



Kludne zavolaj do shellu v BA .. povedali mi aj vyhradneho dovozcu pre SK trh ako aj odberatelov resp pytal som sa na odberatela eshop ci je ich odberatel a cuduj sa svetu nieje .. takze hladajme niekde pravdu a ano v nemecku najdes a najme na nemeckom ebay balenia ake chces no ja radsej dam viac za olej a kupujem aspon odkial viem ... inak jeden cas sa v KE predavali sudy olejov SHell Castrol ( nemali ani predajnu , cisto predaj eshop olejov )a nikto im nevedel konkurovat cenami a zrazu ked vysli na povrch pansovane oleje sa po nich zlahla zem .. takze niekde bude pes zakopany
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé