Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Příspěvekod maxipes6 » 11.06.2022 18:58

Dobrý deň všetkým,

riešim aktuálne taký kuriózny problém a chcem sa vás všetkých spýtať, či ste na niečo podobné nenarazili/neriešili.
Auto Kia cee'd Gen2 (JD, R.V. 2012). Hlavný prvok výbavy, čo by mal s tým niečo spojené je asi bezkľúčový prístup.

Tlačidlo na kufri mám funkčné, len guma ktorá ho pokrýva začína praskať. Nechcem, aby sa úplne roztrhla a tlačidlo prestalo fungovať. Tak som ho dal vymeniť v autorizovanom servise.
Po jeho výmene nastal problém s jeho fungovaním. Tlačidlo prestalo reagovať na bezklúčový prístup. Ďalej ak človek počkal minútu po nejakom úkone s autom ( napr. otvorenie dverí, zapnutie svetiel), tak tlačidlo taktiež prestalo reagovať.
Výmenu som reklamoval a že to skontrolujú. Zistili, a teraz ich citujem, že nové tlačidlo po minúte uspí riadiace jednotku(y).
Našťastie mali moje staré (normálne si nedávam staré diely, aby mi ich dali po výmene). Staré fungovalo ako malo, tak povedali, že je asi nové vadné a objednali nové. A druhé nové to rovnaké.
Napadlo ich, že môže byť vadná séria, tak mi vyskúšali dať druhé z auta, presnejšie zo štyroch, ktoré tam boli na servise. Ani tie nefungovali u mňa tak, ako mali. Jediné funkčné tlačidlo, ktoré u mňa funguje, je staré/pôvodné.
Čo neviem, či skúšali moje v inom aute.

Moje tlačidlo aj všetky ostatné, ktoré skúšali majú označenie 81260-A5000 (cena u nich 34,12€).
Podľa nich je to tlačidlo blbé, nemá žiadne programovanie a ani auto nevie o tom, že by sa mu vymenilo auto.

Zatiaľ sme sa dostali do bodu, že ob-týždeň idem do servisu znova na nejakú veľkú diagnostiku k ich hlavnému elektrikárovi.

Ďakujem všetkým za odpovede
Kia Cee'd II 1.6 GDI TX (Výbava popísaná v GARÁŽI)
maxipes6 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  Témata: 20
Registrován: 10.06.2013
Bydliště: Sobotište  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2012)
111111 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Příspěvekod maxipes6 » 01.08.2022 18:24

Konečne prišlo rozuzlenie tohto prípadu.

Ako som napísal, pokračovalo to veľkou diagnostikou.
Zo servisu mi volali, že super, tlačidlo funguje ako má. Pýtam sa, kde bol problém a že nevedia. Dali nové tlačidlo a začalo fungovať.
Prišiel som si pre auto, vyskúšal sám, všetko funguje. Hovorím super + som si vypýtal aj moje staré tlačidlo.

Odstavil som auto, znova otestoval, všetko fungovalo, tak som zamkol a išiel som.
O tri dni prídem k auto, že idem preč a čuduj sa svetu, auto je úplne mŕtve, baterka kaput.
Tak štart cez káble + nabitie. Po nabití tlačidlo znova nefungovalo. Vymenil som za pôvodné/staré a všetko začalo fungovať ako malo.
Takže znova do servisu. Podľa nich tá baterka mohla byť náhoda ale preveria, prečo nové tlačidlo znova prestalo fungovať a znova "veľká diagnostika".
Medzi tým som ešte zmeral len tak odpory tlačidiel: pôvodné/staré - cca. 30 Ohm, nové - cca. 160 Ohm

Nechal som im ho tam na servis, znovu predviedol ako na divadle problém + povedal o odporoch. Pozerali na mňa ale zapísali všetko.
A už len tŕpnem, že čo sa stane.
Telefonát od servisu, že to funguje, ale nech prídem a porozprávajú presne čo.

Takto mi to povedali:
Podľa ich vyjadrenia volali priamo z Kiou/fabrikou.
Zistili to, čo som predpokladal. Auto je jedno z prvých vyrobených (03/2012) a zo začiatku výroby sa že vraj na bezkľúčový systém použilo tlačidlo na 5 dverách s malým odporom. Číslo dielu rovnaké ako každé iné.
Keďže teraz sa tam dáva s veľkým odporom, to nevie zobudiť po stlačení znova jednotky a preto sa toto stane. Ten jeden raz, čo to fungovalo sa to asi nejako priseklo a jednotky zostali prebudené stále a preto vybilo baterku.
Fabrika ich teda navigovala, ako rozobrať tlačidlo a vnútro použili z pôvodného a obal z nového. Toto normálne sa nerobí, menia len celý diel za diel.

Teraz tam mám elektronicky pôvodné/staré a obal z nového. Všetko už funguje ako má, teda ako fungovalo.

Na koniec mi povedali, že to museli všetko zdokumentovať (foto/video) a poslať priamo do Kie. Možno ma budú ešte kontaktovať, ak to bude nutné.

Som rád že sa to vyriešilo ale len mi to potvrdilo, že aktuálne servis sú z veľkej mieri len diagnostika-vymeniť-čakať na výsledok.
Žiadne dodatočné meranie alebo použitie "sedliackeho" rozumu. Ale česť výnimkám a ľuďom, čo sa tomu rozumejú a majú preto zápal.
Kia Cee'd II 1.6 GDI TX (Výbava popísaná v GARÁŽI)
maxipes6 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  Témata: 20
Registrován: 10.06.2013
Bydliště: Sobotište  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2012)
111111 km @ 6.8 l/100km

Re: Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Příspěvekod lopo1 » 01.08.2022 20:52

Tak super ze si vyriesil problem ono pri autorizakoch je jedna vec ze oni si nemozu dovolit takto to latat na kolene pokial teda na to nedostanu pokyn ....
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Příspěvekod kosto007 » 28.05.2023 11:13

2023-05-28 11_11_51-Greenshot.png
Ahoj,

Som rad že som našiel tento prispevok. Mam rovnaky problem. Moj Ceed je z roku 7/2012, teda začiatok vyroby novej serie. Guma na tlacidle zadnych dveri sa zodrala, tak som objednal nové tlacidlo. Objednané cez Aliexpress za 12EUR. Samozrejme po zapojeni to nefungovalo. Obe tlacidla som premeral multimetrom a presne ako pises odpor na povodnom 30 Ohm a na novom 200Ohm. Pravdepodobne to riadiaca jednotka nevedela vyhodnotit. Tlacidlo som rozobral do suciastky aby som zistil ako vymenit len gumovu kritku. Samotna guma je pritavena na vnutornej plastovej casti, ktora je zacvaknuta do vonkajsej. Takze staci vycvaknut tu vnutornu (su tam 4 zacvakovace miesta) bez poskodenia gumy a zacvaknut ju do povodnej vonkajsej casti.
Teraz si idem kupit novu (kedze pri rozoberani som poskodil gumu) tie na AliExprese ale nasiel som uz za 5 EUR . Uz ani neviem preco som tuto lacnejsiu variantu nenasiel skor.
Dufam ze tento clanok este niekomu pomoze tak ako mne.
Prikladam foto ako vyzera to tlacidlo na zadne dvere (81260-A5000) v rozobratom stave
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Cee'd II 1.6 CRDi 94kW (rv.2012)
kosto007 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 19.03.2013
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Příspěvekod maxipes6 » 28.05.2023 16:47

Som rád že to niekomu pomohlo.
Super si to aj rozobral. Ja som toto neriešil, keďže to išlo cez firmu do servisu.
Horšie je to, že teraz vieš, že keď kľakne tlačidlo elektronicky/fyzicky tak ako zohnať náhradu.
Kia Cee'd II 1.6 GDI TX (Výbava popísaná v GARÁŽI)
maxipes6 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  Témata: 20
Registrován: 10.06.2013
Bydliště: Sobotište  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2012)
111111 km @ 6.8 l/100km

Re: Tlačidlo na otváranie kufra - Problém s výmenou za nové

Příspěvekod Stjopa » 25.09.2023 11:27

Tiež som musel to tlačítko vymeniť. Je mi záhadou ako sa mohol zacvakavaci zúbok na jednej strane odlomiť. Objednal som ho v servise Kia za 39,05€ a sám vymenil. Zatiaľ som nič nezistil funguje normálne.
Stjopa Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 6
Registrován: 26.07.2015
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2014)
18500 km @ 5.4 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé