Centrálne zamykanie

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Centrálne zamykanie

Příspěvekod 19marek19 » 08.09.2020 21:01

Ahoj,

mám Kiu Ceed rv2017 a posledný deň, dva pozrujem nasledovný problém. Ešte kým zavolam do servisu opýtam sa tu. Auto sa po prekročení určitej rýchlosti samo zamkne. Doteraz to fungovalo OK. Auto sa rozbehlo, prekročilo určitú rýchlosť, centrálne zamykanie cvaklo a rozsvietila sa kontrolka zamknutia pod rádiom. Teraz keď auto prekročí rýchlosť tak centrálne zamykanie auto zamkne ale tých cvaknutí je viac, odhadom tak 3-4. Ako keby sa pár krát pokúšalo zamknúť. Potom zostane kontrolka zamknutia pod rádiom pár sekund blikať a až potom sa rozsvieti. Prvé čo ma napadlo, že je problem z cenrálom v niektorých dverách. Ale keď auto zamknem kľúčom tak sa normálne zamkne na prvý krát. Skúšal som to aj tak, že som sedel v aute a dialkovým ovládačom som zamykal a odomykal auto. Fungovalo to úplne v pohode. Tak isto spínačom zamknutia pod rádiom, tam kde je kontrolka zamknutia. Tak isto zamknutie a odomknutie v poriadku. Jediný problém je zamknutie po prekročení rýchlosti. Ale ešte jednu vec som si všimol. Asi dva krát auto spravilo to, že po odomknutí dialkovým sa odklopili spätné zrkadlá, počul som cvaknutie cenrálu ale auto zostalo zamknuté. Dvere sa nedali otvoriť. Ešte jedno stlačenie dialkového ovládania a centrál sa normálne odomkol. Čo to môže spôsobovať? V čom by mohol byť problém. Dík.
Uživatelský avatar
19marek19 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 3
Registrován: 14.08.2010
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Centrálne zamykanie

Příspěvekod Madbugie » 19.08.2022 19:58

Dnes sa mi stala po 1 roku a 1 mesiaci zaujímavá vec... mám Ceedku 2021 výbava Gold+, zamykanie normálne diaľkovým, auto na kľúč (nie bezkľúčové štartovanie)

prišiel som na chalupu, vypnul som motor, kľúč zostal v nulovej polohe... (proste ako keď ho iba zastrčím, nepootočený)

otvoril som dvere, vystúpil a išiel som do záhrady... a čo ja viem za 10-15 min svokra chcela vybrať veci z kufra a že otvor mi auto???

ja že čoooo, však kľúče sú vo vnútri v zapaľovacej skrinke... a to auto fakt zamknuté... sa samozamyká???

ešteže som mal telefón celú dobu v ruke, pustím UVO a otvoril som si... no toto sa mi stať niekde, kde nie je mobilný signál, alebo bez telefónu, tak som pekne v perdéli, pane hrábě...

je to nejaká automatická funkcia, alebo čo, ako sa auto samo zamkne, keď má kľúče v zapaľovacej skrinke... dosť ma to prekvapilo, bežne vyberiem kľúče a položím ich do stredu ako sú držiaky na poháre... ale nikdy sa samé nezamklo...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Centrálne zamykanie

Příspěvekod Beda » 19.08.2022 20:21

Auto by se melo samo zamknout, pokavad ho odemknes dalkacem a pak neotevres zadne dvere, tak pak by se melo samo zamknout. Mam vetsinou doma v garazi auto odemcene a nikdy se samo nezamklo (a to maji bezklickovy vstup), ale je pravda, ze jsou to starsi rocniky a nemaji krom Sorenta UVO, leda ze by za tim stalo UVO :huh: , ktere hlasi, ze vozidlo je odemcene, kdyz delsi dobu stoji nehybne. Jenze i to jsem uz parkrat na Sorentu mel a stejne zustalo odemcene.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Centrálne zamykanie

Příspěvekod Madbugie » 19.08.2022 20:25

áno toto je automatická funkcia, že auto odomkneš diaľkovým zvonku, nič neotvoríš, tak sa automaticky po minute zamkne... to je OK

ale ja som v aute šoféroval, zastavil, vypnul motor, vystúpil a odišiel z auta, pričom kľúče zostali v zapaľovaní a nikto s nimi nič nerobil a auto sa zamklo... čo je podľa mňa blbosť...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Centrálne zamykanie

Příspěvekod MP1 » 20.08.2022 01:12

1. Nemáš Gold+, ale Gold a nejaké balíky.
2. Si si istý, že boli všetky dvere pravé, ľavé zamknuté?

Ak máš aktívnu funkciu "zamkni po rozjazde" a "odomkni po vytiahnutí kľúča zo spínacej skrinky", tak po vypnutí motora a ponechaní kľúča v spínacej skrinke ostáva auto zamknuté. Bočné dvere otvoríš pri vystupovaní potiahnutím vnútornej kľučky, ostatné dvere ostanú zamknuté, vrátane kufra a palivovej nádrže. LED na vnútornom tlačidle odomkni/zamkni vtedy bliká.

Ak máš deaktivované automatické zamykanie pri rozjazde, ale počas jazdy zamkneš dvere tlačidlom na prístrojovej doske, tiež platí vyššie uvedené.

Mohol nastať tento prípad?

Ak nie, tak vládny zámok v niektorých dverách. Ale na tak novom aute sa to ešte nestalo. Na jednom staršom (cca 7-ročný Sportage) sa stalo, že v zime naštartoval aby zohrial interiér, a keď zabuchol dvere, tak sa zamklo naštartované auto - chyba zámku.

Ja aj keď aktualizujem zákazníkovi navi, tak pribuchujem dvere vodiča slabým buchnutím len do prvej polohy zámku. A keďže Kia nemá elektrické doťahovanie dverí, tak centrál nemá šancu zamknúť. Pre istotu.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2203  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Centrálne zamykanie

Příspěvekod Madbugie » 20.08.2022 13:59

ano Gold + 2 balíky, ale to je asi fuk v tomto prípade... chcel som len povedať, že tam nemám tú bezkľúčovú ftákovinu - odomykanie, štartovanie...

keď sme sa vrátili k autu, tak bolo zavreté komplet, ako keď zamkneš diaľkovým, aj zrkadlá sa sklopili...

myslím, že mám aktivované zamykanie po rozjazde, aj odomykanie po vytiahnutí kľúča, viem že inak zostávajú ostatné dvere zamknuté, pokiaľ je kľúč vo vnútri, ale proste sa zaklapli aj zrkadlá a kľúče pekne vo vnútri...

no skúsim to ešte otestovať, čo to robí (pre istotu s mobilom v ruke :D :D :D )
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Centrálne zamykanie

Příspěvekod MP1 » 20.08.2022 16:00

O zrkadlách píšeš až teraz, to situáciu mení.
Vychádzajú mi ako možnosť dve kombinácie:

1. Porucha
2. Zamknutie omylom cez UVO, za predpokladu, že zamkne aj keď je kľúč v spínacej skrinke v polohe nula.
Napriklad tak, že máš widget zamykania na ploche a manipuloval si z UVO tesne po vystúpení z vozidla. Potom si 10 minút pamätá autorizáciu a ty si omylom zamkol.
Táto situácia sa dá overiť v aplikácii UVO. V časti Oznámenia by si mal úspešne zamknutie zapísané.

Skús pozrieť Oznámenia.

O nejakom hacku by som asi zatiaľ neuvažoval.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2203  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé