Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Karens » 04.02.2020 21:44

- Fičí to na Androide takže si tam navigácií môžeš napchať koľko len chceš.
- Wifi je v hentých rádiách predovšetkým na príjem, čiže free siete alebo mobil ako hot spot. Ale cez USB sa dá pripojiť aj 4G modem takže to môže mať internet nezávislý na mobile.
- Hlasové ovládanie skôr nie keďže to je troška zložitejšie ako pripojiť kábel.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Mirse » 05.02.2020 08:12

hlemejzd píše:Jinak autorádio je určené pro auta, která nemají původní navigaci.. je to pro ty, která mají jen to standardní obyč. rádio...tam je pak jiné zapojení a jiné konektory

Aha - takže mě se to netýká :cry:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3923  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod hlemejzd » 05.02.2020 15:16

altt píše:Funguje ti na tom aj hlasové ovládanie na volante? Vieš na tom nastaviť navigáciu waze cez tú appku kde máš ovládanie "auta"? Wifi slúži na čo? Je tam slot na sim kartu a sharuje to internet?
Vyzerá to zaujímavo

Odoslané z Mi 9 Lite pomocou Tapatalku

hlasové ovládání jsem nezkoušel ,ani nehledal , takže nevím :-D
Waze tam jde určitě , zvolíš si , kterou navigaci chceš mít přes to ovládání Agama Car a ta bude prioritní a přiřadíš ji k tomu tlačítku , ale uprostřed v tom kolečku, kde je logo Kia a můžeš si měnit , jestli tam chceš za jízdy rychlost, hodiny, kompas, přehrávač hudby, nebo navigaci, tak navigační šipky v tom kolečku to zobrazí jen od Sygic . Já mám koupenou licenci , takže jsem to za jízdy zkoušel, ale stejně používám teď Igo , tak tam ty šipky nemám :-)
wifi je tam kvůli tomu, že si třeba v telefonu zapneš hotspot, autorádio se na něj připojí a můžeš brouzdat po internetu , svojí simku to nemá, ani 4G modem - ja se připojuji přes telefon, takže jsem o variantě s modemem ani neuvažoval .

Jinak ta ovládací aplikace Agama Car je pěkná, ale je u ní jedinný nedostatek a to , že k tlačítku rádio nejde přiřadit výchozí systémové rádio. abyste tim mohli ovládat rádio , tak se musí instalovat asi jiná aplikace pro rádio ...na google play je to i v recenzích vytýkáno, že vývojáři jsou paka :lol: , takže rádio se spustí normální ikonou z plochy , ovládat volantem jde vše - přeskakování stanic, hlasitost , ale ne z té apky Agama , což mě neskutečně štve, protože rádio používám ze všeho nejvíc . Určitě to souvisí s umístěním systemového soboru radia , že je asi skryté pro apk Agama , nebo z oprávněním aplikace Agama ..v nabídce pro přiřazení aplikace k tlačítku se ani nezobrazuje systémové rádio, jen doinstalované aplikace. ...kdyby někdo věděl poradit , byl bych rád .
Ta Agama Car aplikace je předinstalovaná, ale není součástí systému rádia, je to aplikace normálně na Google Play, jako každý jiný launcher z obchodu , ale je to fakt pěkně udělané, no a tohle mi na tom jedinné vadí :-(

Jinak, když vypnete klíček a měli jste spuštěné rádio, tak se po zapnutí radio zase samo spustí, když jste koukali na film, tak se film zase po zapnutí spustí od toho místa , kde jste skončili , to samé hudba .
tolik zatím mé poznatky
Naposledy upravil hlemejzd dne 05.02.2020 16:15, celkově upraveno 1
hlemejzd Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 27.01.2020
Bydliště: vysočina  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
41000 km @ 6.5 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod hlemejzd » 05.02.2020 16:13

Mirse píše:
hlemejzd píše:Jinak autorádio je určené pro auta, která nemají původní navigaci.. je to pro ty, která mají jen to standardní obyč. rádio...tam je pak jiné zapojení a jiné konektory

Aha - takže mě se to netýká :cry:

já si nejsem uplně jistej, ale to by ses musel zeptat přímo prodejce... abych zas nekecal, že jo .. :lol: ..ale myslim, že jsem to někde četl, ale možná u jiných rádií.
..a proč bys měnil orig. navigaci za tuhle ?
hlemejzd Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 27.01.2020
Bydliště: vysočina  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
41000 km @ 6.5 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Indy Jones » 05.02.2020 17:06

Ahoj a muzes sem dat kontakt na prodejce.Dik :thu: :drink:
Kia ceed sw Jd 1,6 crdi 94kw r.v 2013 :kia: :CZ: :thu: :thu:
Indy Jones Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 29.10.2014
Bydliště: trebic  Czech Republic (cz)

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod pacesol » 05.02.2020 17:52

Ja také poprosím kontakt.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod JohnyK » 05.02.2020 20:10

Ahoj,

to vypadá pěkně, asi bych to zvládl i nainstalovat, ale radši bych to nechal zapojit někoho řekněme zručnějšího a fundovanějšího v autoelektro. Nevíte o někom kdo by to zvládl zapojit, Pha a okolí? Ještě jsem našel toto, ale starší android (8.1) a nevypadá tak hezky. Lákají mne na tom ty analog čudle a kroutítka, plus je to tuším podsvícené do červena, tedy slazené s budíkama a zbytkem desky. Umějí to i zapojit, ale ta cena.. asi si nechám zajít chuť :cry:

https://www.2din.cz/kia-montaze/kia-ceed-2016-autoradio-kamera/
https://www.2din.cz/autoradia-kia-ceed/autoradio-geborn-android-agb8836/
JohnyK Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 05.02.2020
Bydliště: Brandýs n. L  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2017)
18000 km @ 0 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Karens » 05.02.2020 20:12

Čo tam potrebuješ akú fundovanosť v elektre?! Len zapájaš štekre do diery, do ktorej zapasujú!
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod JohnyK » 05.02.2020 20:14

Mno, co třeba externí micro (využil bych ideálně stávající) atd., rád bych spolus tím udělal i tu kameru, autoradio jsem nezapojoval asi 10 let :D
JohnyK Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 05.02.2020
Bydliště: Brandýs n. L  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2017)
18000 km @ 0 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Karens » 05.02.2020 20:17

Ale to je o mechanickej robote - plasty, pretiahnutie dopredu a pod., konektory väčšinu nemáš kam inde pichnúť lebo majú jedinečný tvar, zvyšok máš popísaný. Takže fakt ti netreba elektrikára, to skôr mechanika ak sa bojíš.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod hlemejzd » 05.02.2020 20:47

nevim, jestli to sem smím dát , kdyžtak to smažou no : http://miondr.sk/ , http://miondr.sk/kontakt
taky jsem uvažoval o tom „originálu podobném“ rádiu Geborn, no nakonec zvítězila cena a taky to, že tohle je 9palcová obrazovka ... ale hlavně ta cena :D .
na té montáži nic neni, to zvládne každý .
podsvícení ani logo jsem nenastavavoval, je tam předvolené myslim červené rovnou pro Kiu
externí micro nevím, kam bys zapojil, tohle má vestavěný microfon a funguje pěkně a konektorr na externí nevim , jestli to má . - jsou i podobná rádia s externím přímo ve výbavě , ale tohle ne .
kameru připojíš jen konektorem, který je dodán k tomu... original kameru Kia nemám, tak nevim, jestli by tam šla , koukal jsem na ten konektor originálu a nevim, jestli je stejný.
Rozhodně si objednám kameru z Wishe za 4 stovky, než tu samou od nás z čr za skoro 2 tisíce :thd: ... jsou stejné !
Dokonce tam maj za 170kč bezdrátové propojovací kabely pro zadní kameru, který maj přijímač a nemusí se tahat kabel přes celé auto...kamera se napojí na vysílač , který se napojí jen na světlo zpátečky , ten hodíš někam pod tapec v kufru a přijímač napojíš vepředu na autorádio . Asi to vyzkoušim, no bojim se odezvy , když zařadíš zpátečku, jak rychle by to fungovalo. Ale kdo nezkusí, neví, že jo :D
8706
hlemejzd Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 27.01.2020
Bydliště: vysočina  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
41000 km @ 6.5 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Indy Jones » 05.02.2020 22:00

Ahoj delal jsem si komplet kamerovy system do ceedu jd sw a tohle ti moc nedoporucuji musel bys perfektne mit odrusene auto jinak ta kamera je hodne velka mizerie sama pokud chces fakt neco videt tak si vyber kameru se sony cockou a dynamic trajectory ja ted dve koupil z ali za 800 a mas jistotu ze i v noci uvidis a do couvacky dej led zarovku at se ti nebije obraz se svetlem tot ma rada jsem trebice tak mohu ukazat nekde.Jan :drink:
Kia ceed sw Jd 1,6 crdi 94kw r.v 2013 :kia: :CZ: :thu: :thu:
Indy Jones Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 29.10.2014
Bydliště: trebic  Czech Republic (cz)

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Mirse » 06.02.2020 08:01

hlemejzd píše:
Mirse píše:
hlemejzd píše:Jinak autorádio je určené pro auta, která nemají původní navigaci.. je to pro ty, která mají jen to standardní obyč. rádio...tam je pak jiné zapojení a jiné konektory

Aha - takže mě se to netýká :cry:

já si nejsem uplně jistej, ale to by ses musel zeptat přímo prodejce... abych zas nekecal, že jo .. :lol: ..ale myslim, že jsem to někde četl, ale možná u jiných rádií.
..a proč bys měnil orig. navigaci za tuhle ?

No ona ta vestavěná navigace má svoje mouchy ale jen kvůli ní bych o výměně neuvažoval, láká mě celkově ten Android ale taky samozřejmě zatím nevím, co by tomu řekl servis ohledně záruky :?
Nechám to asi být a až vyhraju ve Sportce tak nové auto bude už s ním :yes: :lol:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3923  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod hlemejzd » 06.02.2020 14:07

Indy Jones píše: jinak ta kamera je hodne velka mizerie sama pokud chces fakt neco videt tak si vyber kameru se sony cockou a dynamic trajectory ja ted dve koupil z ali za 800 a mas jistotu ze i v noci uvidis a do couvacky dej led zarovku at se ti nebije obraz se svetlem tot ma rada jsem trebice tak mohu ukazat nekde.Jan :drink:

tak to je super, díky za tip , mohli bysme se někde srazit :-D .. mohl bys prosimtě nahodit odkaz na tu kameru z Ali ? ... já tam nikdy nenakupoval a ani nevim, jak poznám čočku Sony :-D
hlemejzd Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 27.01.2020
Bydliště: vysočina  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
41000 km @ 6.5 l/100km

Re: Android radio z SK - Kia Ceed 2016

Příspěvekod Indy Jones » 06.02.2020 16:23

Ahoj neni problem kdykoliv muzem dat sraz a tady je odkaz www.aliexpress.com/item/969635847.html? ... a3a4171c76 od techto parametru se odraz ty levny stoji zaprd jinak ja ji mam i v predu v narazniku a parada parkovani automaticky se mi prepina obraz na display v zrdcatku a kabel povedes strechou kolem anteny radia a gotovo :thu: :drink:
Kia ceed sw Jd 1,6 crdi 94kw r.v 2013 :kia: :CZ: :thu: :thu:
Indy Jones Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 29.10.2014
Bydliště: trebic  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé