prodleva dobíjení Ceed FL CRDi

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

prodleva dobíjení Ceed FL CRDi

Příspěvekod alex.333 » 05.05.2014 22:30

Prosím o pomoc ostatní.
Potřebuji ověřit u vás, kteří máte nejlépe Ceed FL 1,6 CRDi, za jak dlouho od nastartování vám začne dobíjet alternátor.
Mě začne dobíjet až po 10-ti sekundách což mi přijde jako závada.
Zjistil jsem to náhodou po namontování LED denního svícení.
Tato světla se zapínají automaticky po zvýšení palubního napětí, no a mě se rožínají až za dlouho - za 10 sekund.

Možná vám to nepřijde jako dlouhá doba, ale typický příklad je, že po nastartování při podélném parkování nemůžu správně vyjet hned, ale čekat než se to rožne.

Myslel jsem, že to je denními světly, ale po změření napětí na svorkách akumulátoru mi to fakt trvá asi 10s než se napětí zvedne a altík začne dobíjet.
A je úplně jedno jestli se jedná o studený start po týdnu nebo start po chvilkovém vypnutí motoru třeba u semaforu.

Zkoušel jsem měřit napětí po startu u Ceedu II 1,4 a tam se po startu zvýší ihned a tak by to asi mělo být běžné u všech aut.

Když jsem to reklamoval při garančce, přejímací technik mě odbyl slovy, že tam nějaká prodleva vždycky je, ale nevěděl to jistě.
Proto prosím všechny o pomoc při zjištění obvyklé prodlevy, abych mu to pak mohl omlátit o hlavu.

Předem děkuji.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: prodleva dobíjení Ceed FL CRDi

Příspěvekod spd001 » 06.05.2014 20:56

no nemam skusenost ale 10s si myslim ze je vela.podla mna by to malo byt do 1-2sec.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: prodleva dobíjení Ceed FL CRDi

Příspěvekod alex.333 » 07.05.2014 12:02

Může to někdo změřit?
Nejde mi o přesné změření, spíš o to jestli dobíjení naskočí za cca 1-2 sekundy anebo to opravdu trvá tak dlouho jako u mě.
Předem díky všem za pomoc.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé