Zapojení navigace kia ceed

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod clitters » 09.03.2013 13:52

Dobrý den, nevím někdo prosím náhodou, k čemu slouží ty dva označené konektory - ten bíle označený na prvním obrázku, tam nemám páru a ani nevím, kam ho zapojit (konektory navigace na obrázku 2), ten černě označený je podle mě anténa a tam bude zřejmě potřeba redkuce do konektoru na obrázku 3 (to by měla být zapojená anténa od rádia a navigace, končí dvoukonektorem). Pokud se pletu, rád se nachám poučit. Díky za pomoc

Obrázek

Obrázek

Obrázek
clitters Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod branor » 09.03.2013 15:11

Ahoj, predpokladam ze teraz tam mas namontovane klasicke radio bez displeja. Ten 6 pinovy konektor vedie k USB a IPAD zasuvke, v tejto navigacii co si kupil je konektor iny, takze tu budes musiet asi upravit, alebo kupit original zasuvku pre tuto navigaciu. To druhe je Antena a ked sa tak na to divam tam je tiez iny konektor. Ak budes chciet pouzivat navigaciu predpokladam ze sa nevyhnes ani vymene anteny na streche, lebo ta co mas teraz nema integrovanu GPS antenu. A to nehovorim o konektoroch a dalsej kabelazi a dalsej kabelaze napriklad pre cuvaciu kameru.... Povodne som sa tiez zahraval s myslienkou kupit tuto navigaciu, ale vyslo mi ze za rovnake peniaze a menej dodatocnej roboty mozem mat viac muziky s neoriginal vyrobkom, co ponuka TV, internet aj Mediaplayer navyse...

Prikladam popis konektorov v prihlohe. :drink:

To zapojenie mam pre Vengu, ale rovnake radio montuju aj do Ceeda, takze predpokladam ze je to to iste...

Tak nech sa dari a daj vediet ako sa dielo podarilo :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod clitters » 31.03.2013 08:12

Zdravím, tak navigace už je v autě, byl to ale opravdu "porod" - nakonec jsem to vzdal a nechal jsem si to za 600 Kč namontovat ve firmě. Redukce, co byly potřeba k zapojení, je všechno zakázková výroba - k anténě je potřeba redukce GT13 fakra samec, GPS anténa se musí koupit zvlášť interní (jak správně psal branor, tak anténa na autě je pouze pro rádio) a redukce na 6 PIN a 4 PIN na USB - 4 PIN v navigaci je nějaký originální konektor od Hyundai (doteď nevím, jak se jmenuje a nevěděli to ani v servisech, které jsem oslovil) - takže ve firmě podle zapojení od uživatele branor udělali adaptér a zatavili to tam tavnou pistolí. Po montáži jsem přišel ještě na jednou libovou věc, navigace LG LAN8900Ekyn nemá mikrofon, tzn. příchozí hovory slyším ale druhá strana mě neslyší, asi budu řešit opět přes firmu, mělo by to stát do 1000 Kč, dají tam nějaký univerzální mikrofon parrot (tímto ještě jednou děkuji uživateli branor za poskytnutá schémata zapojení, bez toho bych to nedal).
clitters Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod branor » 31.03.2013 13:14

Tak som rad ze sa to podarilo, co sa tyka mikrofonu ano tieto radia vyuzivaju externy mikrofon, ktory byva osadeny v tapacire nad hlavou vodica... Podla schemy sa jedna o standardny elektretovy mikrofon, a zapaja sa cez konektory na zadnej strane radia.. cize sam by som volil bud kupu originalu (aby to vyzeralo originalne, ked uz je tam original radio) alebo hociakeho ineho napriklad pocitacoveho (zo sluchatiek alebo externeho k pc - cena 5-10€) :drink:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod Ceed_BB » 24.03.2014 18:55

Ahojte neviete kde by som zohnal tu redukciu na usb ?? mam tento problem.... aaa ako ste mysleli ten mikrofon teraz si neviem vybavit ci od zadu radia je vstup na mikrofon klasicky jack alebo ako... dik
Kia Cee'd r.v.2010 FL 1.4 benzín RED | 2DIN LG GPS NAVI | Tomason TN1 , 8,5J , 225-40-R18 | Matador MP 47 Hectorra 3 225/40 R18 92Y | Kia Sorento r.v. 2005 2.5 diesel BLACK EX
Uživatelský avatar
Ceed_BB Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 24
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)
2. místo (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd (2010)
100000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod branor » 25.03.2014 15:25

mikrofon sa pripaja zo zadu do konektora C piny 1(+) a 2(-) - ziadny jack
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod Ceed_BB » 25.03.2014 16:14

Ďakujem za poznatok našiel som si to na scheme.poriesim nasjkor usb a potom skusim poriešiť mikrofón. ĎAKUJEM :drink: :kia:
Kia Cee'd r.v.2010 FL 1.4 benzín RED | 2DIN LG GPS NAVI | Tomason TN1 , 8,5J , 225-40-R18 | Matador MP 47 Hectorra 3 225/40 R18 92Y | Kia Sorento r.v. 2005 2.5 diesel BLACK EX
Uživatelský avatar
Ceed_BB Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 24
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)
2. místo (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd (2010)
100000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod franch » 29.06.2014 15:27

Také děkuji "Branor " za schéma . Moc užitečné kvůli mikrofonu a výstupu na Subw. :D
franch Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 29.06.2014
Bydliště: Cheb  Czech Republic (cz)

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod Cifo » 21.11.2014 19:10

Kde sa da zohnat alebo z coho urobit redukciu USB konektoru na LG LAN8900EKYN aby mi fungovalo USB a iPod zasuvka pri riadiacej pake? A este vie niekto naco je ten "D" konektor na tom radii? Kadial a kde je najlepsie viest a umiestnit GPS antenu? Vdaka.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod spd001 » 21.11.2014 19:25

otec si nedavno kupoval nove radio do OII a to Columbus ale samozrejme nema GPS antenu na streche tak som kupil cez net a prilepil som ju o palubovku co najblizsie pod celne sklo a chyta to bez problemov.samozrejme to neni za par sekund ako original stresna ale ide to
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod jarosi » 22.11.2014 11:49

Kábel na usb ti možno nejaký šikovný elektrikár urobí, ale aby ti fungovalo usb i iPod zásuvka (jack assy usb) treba ju vymeniť. Buď si ju zoženieš cez predajňu :kia: , alebo na vrakovisku, len si daj pozor, musí tam mať dva vstupy, pôvodnú koncovku plus usb kábel. Má to však ešte jeden háčik, pôvodná koncovka má 16 pinov a tá nová len 12 pinov, zatiaľ som nezistil či je všetkých 16 pinov obsadených káblami v starej koncovke. Číslo usb kábla je 96595-A2000 a cena sa pohybuje okolo 85 eur v :kia: , ten je určite rovnaký ako na model ceed JD no a jack assy usb číslo neviem na tvoj model ceeda, tiež chcem kúpiť tento diel (viewtopic.php?f=31&t=5389) a vyzerá to tak, že pôjdem do predajne :kia: a objednám si ho, ak chceš aby to fungovalo, iná možnosť nieje.
Uživatelský avatar
jarosi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 1
Registrován: 17.09.2013
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2013)
7000 km @ 6.5 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod Cifo » 22.11.2014 18:16

""jarosi" toto som nasiel na ebay http://www.ebay.com/itm/AUX-USB-Audio-J ... 32&vxp=mtr ale ja uz mam od vyroby zasuvku na USB a iPod a podla schemy tam staci vymenit povodny konektor za iny ako je na prilozenych obrazkoch. Ak sa mylim tak sorry. A vie este niekto naco na tom radii je konektor "D", respektive co sa do toho zapaja, aka funkcia? A bude treba vymenit aj ramik na uchytenie alebo povodny bude pasovat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod jarosi » 22.11.2014 19:11

Samozrejme, že máš od výroby namontovaný jack assy usb, spredu sú rovnaké, ale zozadu tomu už tak nieje. To čo si našiel na eBay by mohlo byť to čo potrebuješ, ten biely konektor čo je tam máš podobný aj ty v aute, len tie piny sú inak usporiadané a je ich tam 16, v hornom rade ich máš 9 a v dolnom rade ich je len 7, ak neveríš over si to sám, vytiahni si ten jack assy usb z tvojho auta. Taky istý problém ako mám ja na JD ceede, preto som ti dal link na túto tému. No a čo sa týka konektora D na navigácií podľa môjho názoru sa tam dá napojiť zadná parkovacia kamera.
Uživatelský avatar
jarosi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 1
Registrován: 17.09.2013
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2013)
7000 km @ 6.5 l/100km

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod Cifo » 22.11.2014 20:57

Takze podla teba nestaci len ten cierny konektor (v bielom kruzku) co ide do originalneho radia odcvaknut a nahradit ho konektorom co by vosiel do navigacii? Ja som myslel ze staci urobit tuto vec a USB a iPod zasuvka v aute pojde ako doteraz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Zapojení navigace kia ceed

Příspěvekod jarosi » 22.11.2014 21:47

Teoreticky to nie je zlá myšlienka, ale predtým ako to urobíš radil by som ti predsa sa len pozrieť na ten jack assy usb, či je tam taký istý vstup ako na tom eBay. Nie nadarmo sa hovorí, sto krát meraj a raz rež, ak sú tie konektory také isté išiel by som do toho, ak nie sú tak kúpiť tú z eBay zdá sa mi, že by to bola tá správna, len so over veľkosť či bude pasovať na miesto tej čo máš v aute.
Uživatelský avatar
jarosi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 1
Registrován: 17.09.2013
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2013)
7000 km @ 6.5 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé