LED žárovky, blinkry

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod alex.333 » 28.01.2014 09:40

Další konkrétní příklad osvětlení kufru:
Nejprve jsem sufitku nahradil jinou - moderní s velkou kulatou žlutou LED 1W (vysocevýkonná SMD). Jenže ta ve skutečnosti svítí podobně jako 3xSMD 5050 v sufitkách pro osvětlení SPZ, které jsem dával nedávno.
Rozhodl jsem se tedy pro SMD LED panel. Po změření světýlka do něj s malou úpravou pasuje panel s 18x SMD 5050.
Parametry:
- naměřený odběr 165 mA = 2 W
- rozměry 43 x 25 mm 18 čipů SMD 5050
- cena 43,- Kč včetně poštovného (eBay)
Úprava zahrnuje pouze odbroušení plastového výstupku v ploše světýlka, protože LED panel vyplňuje celou šířku.
Musím říct, že teď to konečně svítí slušně. Rozhodně víc než originální bludička. Fotky:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil alex.333 dne 29.01.2014 10:01, celkově upraveno 2
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod tonyp » 28.01.2014 22:28

To osvetlenie kufra vyzera super, ale v zozname uvadzas: rozměry 35 x 25 mm 15 čipů SMD 5050
ale ako pozeram obrazky, tak tych lediek je tam 18 tusim :idea:
Ak by som tam dal 15 ledkovu bolo by to treba tiez odbrusovat ?

Diky
Kia CEED SW 1,6 CRDI 85kW 2009, najazdene 140000 km
tonyp Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 03.08.2009
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
127000 km @ 5.8 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod alex.333 » 29.01.2014 09:41

tonyp píše:To osvetlenie kufra vyzera super, ale v zozname uvadzas: rozměry 35 x 25 mm 15 čipů SMD 5050
ale ako pozeram obrazky, tak tych lediek je tam 18 tusim :idea:
Ak by som tam dal 15 ledkovu bolo by to treba tiez odbrusovat ?
Diky

Omlouvám se za chybu - už jsem to opravil na 18 (+ délku na 43mm). Nějak jsem měl zafixované, že jsem objednával 15 a ve výpise na My Ebay nebylo vidět co jsem objednával (a já to nepočítal :D ), jelikož položka má více možností.

K otázce - nepomohlo by to, protože šířka panelu je pořád stejná a výstupek není úplně na kraji. Na panelu zabírá tak 2 řady, takže bys potřeboval 3x4 SMD. Takový se dělá, ale nedoporučuji, protože pak by to svítilo jako originální bludička.
Ale vůbec se toho výstupku neboj - stačí menší dlátko a ten kousek plastu se dá vyštípnout. Stačí jen na výšku LED panelu cca 3mm.

K ideálnímu stavu už jen chybí světýlko na druhé straně kufru. Viděl jsem na YT, jak si to nějaká rusák instaluje - stačí rozvést 2 dráty a v tapecu vyříznout přesný otvor. Pokud by do toho někdo šel, tak pak by už stačil led panel s 15 nebo možná i 12 SMD.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod alex.333 » 04.02.2014 22:15

Tak první LED zklamání.
LED sufitky nejsou dobré. Po jízdě cca 20 km se mi stávalo, že jedna ze sufitek začala blikat. Myslel jsem, že je špatný kontakt, ale po vychladnutí opět svítila jako nová. Tohle se pravidelně opakovalo. Nedávno jsem večer dojel a jen tak šel zkontrolovat sufitky a nesvítila ani jedna :shock: .
Myslel jsem, že nadobro odešly, ale druhý den (po vychladnutí) opět vesele svítily.
Problém bude ve velkém přehřívání - přestože mají chladič, tak prostor kde jsou je tak malý, že teplo nemá kam unikat.
Sufitky mají instalovaný odpor, kvůli chybovému hlášení. Jenže tento odpor (u našich vozů nepotřebný) zbytečně zvyšuje spotřebu proudu a hlavně topí.
Doma jsem měřil teplotu a už po cca 5-ti minutách jsem naměřil na koncovkách 75°C. Pro porovnání další sufitka s jednou velkoplošnou SMD 1W (ve skutečnosti 0,5W) se nedostala přes 40°C ani po 20-ti minutách. Svítivost stejná, ale odběr třetinový.
Protože jinak tyto LEDky svítí výborně, chtěl bych je zkusit upravit - zrušit tu "chybovou" ochranu.
Máte někdo nějaký nápad, jestli to půjde? Co odstranit, pokud to lze JEN odstranit?
ObrázekObrázek

Jinak osvětlení kufru zatím vynikající a očekávám, že to vynikající i zůstane, protože tam se dlouho v kuse nesvítí, není tam CANBUS error free "topidlo" a teplo může volně odcházet za tapecírunk.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Led Ziarovky v interieri

Příspěvekod PatressPO » 22.02.2014 10:20

Zdravim chlapi...

Mam jednu otazocku..resp mensi problem.Vcera som si vo svojom ceede (facelift ) vymenil vsetky obycajne povodne ziarovky za Led ziarovky.. Od Spz..cez kufor az.po stropne osvetlenie..
Vsetko svieti krasne jasne a hl bielo nie ako u obycajnych ziaroviek na zlto..

Avsak mam jeden problem.. Vo svojom ceede mam obe stropne osvetlenia..Aj vodicove aj vzadu pre pasazierov..
Vzadu to v pohode vyriesila sulfidka ako aj v kufri aj Spz..
Avsak vpredu hl osvetlenie ma paticu T10 co somaz doteraz netusil.. Mal som tam pripravene tiez sulfid ziarovky ale mylil som sa..
Nakoniec aj tam som vymenil led T10 kt som nasiel v nasom druhom aute kt mame do nahrady do parkovaciek..


Ked som ich vymenil vsetko svieti ako ma lenze problem je ten ze ked zatvorim a zamknem auto by vsetky svetla mali zhasnut.. Co aj vsetky urobia okrem tych T10..uplne vpredu. Aj tie zhasnu ale nie uplne..Svietia tak jemne slabucko akoby ostalii v nejakom pohotovostnom rezime.. Je to v poriadku?? Asi nie ze?? Bal som sa ze vybiju mi baterku v aute ked ich tak necham tak som ich naspat vymenil za klasicke T10..
Vie mi niekto povedat ci je to ok ze tak ostanu svietit alebo nie?? Vybije t bateriu alebo nie?? Preco zadna sulfidka nad pasaziermi zhasne a predne ziarovky nie??Teda uplne??
Stretol sa s tym niekto..Viete mi poradit co treba?
Vdaka
:kia: C’eed Facelift 2010, EX, Black Pearl, Full výbava + koža, 1.6 CRDi 123tis. km, 17" Alu Dezent RI Dark + 225/45 Pirelli P7 Cinturato
5.5 - 6l / 100km
Uživatelský avatar
PatressPO Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 6
Registrován: 08.06.2012
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
130000 km @ 5.5 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod snike » 22.02.2014 10:42

Je to normální, může za to elektronické stmívání. Po zhasnutí světel, jimi stále prochází trochu proudu. Na normální žárovku je to však málo, aby se rozsvítila, ale LEDka se malinko rozsvítí.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod Beda » 22.02.2014 14:00

Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod PatressPO » 23.02.2014 18:28

Dobre Snike.. Ale tak nemalo by potom tak trosku svietit aj to druhe svetlo tzn sulfidka nad zadnymi pasaziermi?? Preco ta zhasne uplne a predne ostanu svietit? Ved nie su zapojene nejak do 1 linie?
Ja len sa pytam aby sa nestalo ze mi to vybije bateriu...
Ono ja som skusil to svetlo vypnut normalne s gombikom kt je na tom osvetleni vtedy sa uz svetlo vyplo uplne..uz neostalo svietit vobec ale potom to uz nefunguje na otvorenie dveri..teda treba ho zapnut\vypnut rucne a stalo sa mi ze ked som este nasledne zamkol auto dialkovym sputil sa mi alarm.. :) Tak som to vratil do povodneho stavu..je to nomalne?

A dalsia vec kt som spozoroval je jav ze odvtedy co som vymenil ledky sa rozsviecuju uz vtedy ked stlacim na kluci odomknutie auta..pritom normalne obycajne ziarovky tusim ked nepletiem sa rozsvietili a osvetlili interier az v momente ked som otvoril dvere a nastupoval.. Je to tiez ok? Ze sa rozsviecuju uz hned vopred? Po stlaceni kluca.. Ako paci sa mi to len ma zaujima ci je to v poriadku..
:kia: C’eed Facelift 2010, EX, Black Pearl, Full výbava + koža, 1.6 CRDi 123tis. km, 17" Alu Dezent RI Dark + 225/45 Pirelli P7 Cinturato
5.5 - 6l / 100km
Uživatelský avatar
PatressPO Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 6
Registrován: 08.06.2012
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
130000 km @ 5.5 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod tonyp » 24.03.2014 15:49

Dakujem za tip na osvetlenie kufru :D

Minuli tyzden mi konecne prisel ten panel tak v sobotu som vyrazil montovat a s prekvapenim som zistil, ze nemusim ani nic brusit, kedze to moje: T10 5050 18-SMD LED Car LED Interior Room Dome Door Car Light Panel Lamp Bulb White
malo rozmery 42 x 22 x 2mm a dalo sa to tam strcit bez uprav toho vystupku.

Takze za 3 minutky som bol hotovy, no a toho svetla :shock: ako cez den, parada :)

Urcite doporucujem ostatnym :thu:
Kia CEED SW 1,6 CRDI 85kW 2009, najazdene 140000 km
tonyp Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 03.08.2009
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
127000 km @ 5.8 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod Skrew » 24.03.2014 20:51

alex.333 píše:Protože jinak tyto LEDky svítí výborně, chtěl bych je zkusit upravit - zrušit tu "chybovou" ochranu.
Máte někdo nějaký nápad, jestli to půjde? Co odstranit, pokud to lze JEN odstranit?

Trochu pozdě, ale budiž:
"Ochrana" spočívá v tom že se hlídá protékající proud žárovkou. Když se žárovka spálí, vlákno se přeruší a proud neteče žádný. Ta ochrana je nastavená na klasické žárovky a když tam dáš obyč. ledky tak mají nižší spotřebu, teče jimi nižší proud a vůz to vyhodnotí jako chybnou žárovku. Aby se předešlo těmto falešným poplachům, zvyšuje se uměle odběr ledek na úroveň žárovek. Nejjednodušší řešení je připojit k ledce paralelně další odpor, kterým protéká ten proud navíc. Měl by to být odpor zapojený přímo mezi svorky (+ a -) led sufitky (angl. festoon bulb). Pokud se ti ho podaří najít, přeruš na plošném spoji cestu která k němu vede a to by mělo být vše.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod Nogger » 26.03.2014 22:09

Nazdar kluci,
moc se mi líbí použití toho 18 -ledkového panelu do zavazadlového prostoru. Vážně uvažuji o zakoupení, ale mám dotaz...dá se tento panel použít i na jiných místech v autě (osvětlení v kabině, v odkládací skříňce)? Ať si jich koupím rovnou víc :) Předem díky za info
Nogger Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  
Registrován: 26.12.2013
Bydliště: Frýdek-Místek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2014)
43000 km @ 7.5 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod alex.333 » 29.03.2014 01:22

Nogger píše:Nazdar kluci,
moc se mi líbí použití toho 18 -ledkového panelu do zavazadlového prostoru. Vážně uvažuji o zakoupení, ale mám dotaz...dá se tento panel použít i na jiných místech v autě (osvětlení v kabině, v odkládací skříňce)? Ať si jich koupím rovnou víc :) Předem díky za info


Odpovím ti nepřímo - na Ebay neušetříš (na poštovném) tím, že objednáš víc panelů naráz. Tím se dá ušetřit jedině čas, takže pokud extrémně nespěcháš, v klidu si objednej jeden, vyzkoušej a uvidíš.
Já ve svém Ceedu už jiné využití nevidím. Stropní světla svítí slušně originál a to samé světlo v kastlíku u spolujezdce.
Tragický nedostatek světla byl jen v kufru a tam to LED panel vyřešil.

Teď jsem četl něco o novějším SMD ledkách a všem, kteří uvažují o "mé" úpravě světla v kufru doporučuji LED panel 18 SMD 5630.
Panel je užší, takže stejně jako tonyp nemusíte nic brousit a hlavně 5630 mají být účinnější a víc svítit než SMD 5050. No a jako malý bonus je panel ještě trochu levnější - momentální nabídka za US $1.80.
Obrázek
I když mě to láká vyzkoušet a cena je směšně nízká, tak já jsem se svítivostí SMD5050 tak spokojen, že to už nechám tak :thu: .

Teď už řeším jen couvací světlo (bludičku).
První pokus provedu relativně levnou SMD žárovkou:
Obrázek a pokud to nebude stačit, pak objednám toto CREE dělo:Obrázek
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod idarkco » 15.05.2014 23:00

Ahoj. Rad by som vymenil nejake LEDky v aktualnej Ceed-ke, hlavne smerovky. Mate nejake skusesnoti v tychto novsich modeloch? A vsimol som som si ze vpredu su v jednom svetlomete 2ks smerovych ziaroviek?? Dobre vidim, alebo je to nejaky blby odraz? Vdaka
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod alex.333 » 16.05.2014 23:20

Pokud nemas xenony, tak to bude prisvecovani do zatacky - pridavny, trochu vytoceny reflektor mezi cockou tlumeneho svetla a dalkovym reflektorem.
Xenony ho nemaji, protoze jsou nataceci.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod idarkco » 17.05.2014 22:53

Ano o tych viem. Ale tie su v inej casti svetlometu, dialkove + prisvetlovacie, potom je optika halogenu, a nakoniec blinker, len ked na neho pozeram ked blika, tak mam pocit ze su tam 2 ziarovky a navyse uplne kazda iny typ, tak preto sa mi nezda ze to je len odraz. V knizke o tom nic neni, preto len realne, ci si to niekto vsimol okrem mna :)
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé