DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod runis » 08.10.2010 21:33

Zdravím pánové.
Tak jsem si troufl přidat malý příspěvek k tlumení vozidla Kia Venga. Snad to bude trochu k nápomoci a třeba to bude i někoho zajímat.
S pozdravem Runis :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod mico » 08.10.2010 22:52

:shock: wow, tak do tohto by som sa neodvazil pustit

respect :thu:
Uživatelský avatar
mico Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 16.09.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd (2008)
101000 km @ 5.7 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod tomasisko » 09.10.2010 11:52

uzasne!!! :thu:

tak toto som teda necakal,
ja by som sa maximalne pustil do tlmenia veka motora, ale tam je otazne ci sa znizi hluk motora v kabine vozidla alebo len hluk pre vonkajsieho pozorovatela.

Kazdopadne vyborny clanok s dost vela info o sireni hluku ktore som si so zaujmom precital, taktiez vyborne fotky, mozno sa niekomu zidu napriklad aj ked bude potrebovat odstrojit interier auta.
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod rudolf.tomka » 09.10.2010 13:28

tak tomu sa povie domáci kutil značky :kia: , tak som si to pozorne celé prečítal a musím konštatovať , že :thu: :thu: :thu: veľa práce , trpezlivosti , kumštu a žiaľ výsledok subj. a objekt. nedosahuje hodnoty vykonanej práce a času :? , ale smekám klobúk za odvahu , pustiť sa do tohto projektu , len čo by povedali v KIA Cz to si ani nechcem predstaviť , lebo mne povedali v predajni , že možem tak akurát tankovať benzín a kontrolovať olej :lol: a žiadne iné " zásahy do vozidla v záruke " a to som už striekal blatník a podbeh + fólia , a tiež som "odhlučnil " penou podlahu pod vodičom :yes: aspoň to tak nerezonuje pod nohami ;) , ale ďakujeme za .... veď už vieš za čo :kia: :CZ: :SK:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod Stefi » 09.10.2010 13:43

:? runis , klobouk dolu, ale jestli jsem četl pozorně tak co se týká měření uvnitř moc to nesrazilo, ale vynaložené úsilí a prostředky jsou asi v někde jinde, jen tak mimo jsi schopen nastínit náklady + časovou náročnost, myslím že pro laiky to není přístupné, nemyslím tu teorii, ale praktická proveditelnost, možná to sníži pronikání těch ostrejch zvuků při nájezdech na terénní nerovnosti které jdou od podvozkové platformy, to by se muselo zlepšit i zavěšení a silentbloky..., sníží se, podle mne pouze rezonance atd.. ale napiš náklady, materialní a práce odborníka cca mezi 400-600 na hodinu :roll: , to už si mohu koupit auti , které to má z výroby :? :evil: , jinak seš machr :thu: :thu:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod runis » 09.10.2010 15:31

Stálo, nebo nestálo to za to, to si musí každý udělat představu sám. Ale 5 dB dolů je slušná hodnota. I když, aby jste si sedli na prdel, tak by to asi muselo být 10 dB. Já, a věřím tomu, že i Pete62, co tlumil Soula, vám řekneme, že ano. Je to poznat. U mě je jen trochu problém, že to není první auto a u těch před Vengou, to bylo cítit více. Přesněji řečeno hodně. A to byly i celkem fajn značky. :-) Mi se to líbí a šel bych do toho znova. Ale dal už bych i střechu. I když s tou ještě zkušenost nemám. Náklady? 13 ks plátu x 395,-Kč. Tedy 5135,-Kč. Ale já měl slevu. K tomu kapota za 1200 + 300,-Kč. Kapota sama o sobě asi poznat nebude. Místo Loctite Terodem SP 200 použijte zmiňovanou pěnu DSM od Sinus Live. Jedna stojí 300,-Kč. Takže i kdyby padly dvě, je to pořád jen 600 proti 1200,-Kč. Co se týče Vibraflexu, dá se použít i jiný materiál. Výběr je. Navíc při takovém množství se dá uhádat sleva. Já bych dnes asi použil Antivibromat, nebo jak se to jmenuje. Dá se koupit i kolem 250,-Kč. Jen trocha osobního jednání a domlouvání. Takže potom by cena za těch 13 ks byla jen 3250,-Kč. Časová náročnost bez kapoty, tak 3 až 4 dny. Záleží, jak jste šikovní a kolik hodin ten den tomu dáte. Já hlavně nevěděl jak to rozebrat. Trochu to trvalo. Nicméně, když si klepnete na ty www. modré odkazy, kde tlumí jeden borec Logana, tak zjistíte, že do toho dal celkem 15.000,-Kč, ale má z toho úplně jiné auto. To si myslím, že za pocit luxusu stojí ne? Pro mě je důležité, jak se mi v autě cestuje, ne jaké má nápisy a nálepky na sobě, nebo jestli mám vzadu místo výfuku velkou trubku, která pořádně řve. Tímto neodsuzují kvalitní laďáky od fa. jako je Sebring, Remus atd. Hezký den všem.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod runis » 09.10.2010 15:41

Ještě si vzpomínám, na Slovensku vycházel kdysi časopis, myslím autohifi a když začínali s těmito materiály, tak podobně, ale i se střechou a dveřmi tlumili Felici. Výsledek? Téměř srovnatelný s "Mercedesem." Obrazně!!! Nemyslím motor jak táhne, prostor, luxus materiálu, ale pocit ticha, pohody. Moc jsem tomu tehdy nevěřil, ale pomůže to. I když já bych netvrdil, že to bude jako Mercedes. :-) Nicméně, dáš do toho 15.000,-Kč a je z toho skoro A3 možná A4. :-) Hlukem myslím. :-) A kolik stojí A3 a kolik Venga + 15.000,-Kč? Jak říkám, na tohle si musí odpovědět každý sám. Nikomu svůj názor nechci a ani nemůžu vnucovat. A nejsem odborník. Jsem amatér! A kdyby jste věděli čím se živím....možná se k tomu přiznám někdy na nějakém srazu. :-) A zkuste se podívat blíže na firmu Dynamat. Ta se tímhle zabívá roky, je z USA a tam to docela frčí a má úspěch.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod Stefi » 09.10.2010 16:00

Já to nepodceňuji, ale spíš bych to osobně dal na firmu, dělat na koleně to není to pravé, někdy jsem do škodovek a favoritů objednával věci od Micra, do podběhů a lemů nafoukávali s kolegou pěnu pak jsme to ořezávali... :lol: :lol: a různých dutin, dveře jsem nanesl vrstvou tlumexu a ještě i blatníky a po koberce , zevnitř nalepená izolace mezi motor a kabínu u favoritky a i ještě nátěr v kabine pod přístojovkou tlumexem, antivibral, nebo co... no skrátka nadšenci :| :| taky jsme tomu věřili, tohle by potřeboval můj Pro_cee´d, ja se o tom bavil v servisu s technikem,možná mu to provedeme abych si vytvořil o stupeň lepší pocit, cca na úrovni P-406 Coupe, já jen navrhoval kde bych co chtěl utlumit..., jinak ještě jednou smekám :thu: :thu: , :twisted:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod milan79 » 09.10.2010 19:17

runis píše: Jsem amatér! A kdyby jste věděli čím se živím....možná se k tomu přiznám někdy na nějakém srazu. :-)

No musim sa priznat, ze po precitani tohto tvojho postupu ( mimochodom cital som ho v noci do poj jednej) ti navrhujem zmenit zamestnanie (to tvoje terajsie je take iste ako hociktore ine) a zacni tlmit auta. Tak toto by som ja nedokazal ani nahodou. Klobuk dolu pred tvojou pracou :thu: . Bolo by zaujimave sa previest v netlmenom aute a potom presadnut do tvojho. Niekedy asi dame stretko a skusime to.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod Beda » 09.10.2010 20:20

Zasnu :shock: :thu:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod PetrLa » 10.10.2010 12:19

výborný popis celého...zvlášť ten úvod je brilantní ....popis zvuku .... jelikož fyziku nadále studuji, tak musím konstatovat, že je to bezchybné.
Smekám. :thu:
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod terqi » 10.10.2010 12:24

opravdu seš machr :thu: :thu: :thu:
terqi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 07.03.2010

Kia Venga (2010)
100 km @ ? l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod Tony » 10.10.2010 16:33

good job :thu: já bych to možná taky rozebral ale určitě bych to už nesložil :lol:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod Nalim2 » 10.10.2010 18:08

:thu: - dávám za jedna... ;)
Kia Cee'd II (2015)
Uživatelský avatar
Nalim2 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1380  Témata: 41
Registrován: 09.09.2009
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1)
14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia cee'd II (2015)
32569 km @ 0 l/100km

Re: DODO II - dodělej doma, tlumení podvozku a kapoty

Příspěvekod runis » 10.10.2010 18:11

Děkuji kluci. Dal jsem to tu jen jako zajímavost. A co tam popisuji o zvuku...no, něco jsem věděl, něco jsem si pro jistotu, když jsem si už nebyl jistý jak to s tím zvukem je (dříve jsem se zajímal o autohifi), nechal potvrdit a něco je samozřejmě z internetu. Jen jsem to sepsal, a dal dohromady, aby nám bylo trochu jasné, jak to s tím hlukem je. Takže žádná sláva. Práci už jsem, ale musel odvést sám. :-)

Re: Tony - nic jiného mi nezbylo! :-) Auto stálo peníze a nade mnou stála moje žena, a hlavně dcerka, kterou jsem nemohl zklamat. Kia je její mazlíček. :-) Ale není to nic těžkého. Sedadla, jestli jsou přední, nebo zadní poznáš. Plasty také pasují jen na jedno místo a koberec neotočíš. :-) Jak říkám, když jsem to zvládl já, vzhledem k mému zaměstnání, tak to zvládne každý. Jen najít odvahu a jestli mi to stojí za to. Jak napsal Pete62 "není to pro každého". Tímto zároveň upozorňuji na jeho článek v sekci Soul, kde je tlumení podlahy na soulu. Je hned pod čarou. Udělal to samé, jen to tolik nerozebíral. Tak se mrkňete i tam. A třeba by tady mohl také přispět svými postřehy, jak se auto změnilo. 8-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Další

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé