Euro NCAP test Kia Venga

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod rybkyn » 05.03.2010 12:45

rybkyn Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 03.03.2010
Bydliště: Vestec  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod slava » 05.03.2010 17:15

To se ani nehodí číst. Hlavně, že jsou dobře chráněni chodci, kteří až na výjímky nemají na silnici co dělat a krční páteř Ti zlomí ten co to nedobrzdil. Ve všech je ochrana krční páteře mizerná, ovšem kromě VENGY. Kdyby byly ty jejich slavné testy nezaujaté, vypadalo by to asi trochu jinak. Jsem čím dál tím víc hrdý na to, že vlastním vůz :kia: , protože to vypadá tak, že [b]všechny[b], kromě majitelů :kia: pěkně se..!!!!
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod centralnifido » 06.03.2010 09:43

jj , je to učelová negativní reklama v televizi a od NCAP je to nehorázné ale co když domácí automobilce tedy trapné škodovce která se bojí dát na své vozy delší záruku než zákonem danou 2 roky jdou kšefty do hajzlu . Než pomlouvat veřejně Kiu by měli vyházet neschopné manažery této automobilky . hahaha
Uživatelský avatar
centralnifido Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 292  
Registrován: 06.07.2009
Bydliště: Česká Lípa  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
17600 km @ 5.5 l/100km

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod 3CP0 » 06.03.2010 15:20

centralnifido: :thd:
A sme doma. Toto je presne to, čo som písal v diskusii, kde ste si "hrdí Kiáci" robili srandu z Fabie, že do nej zateká voda. Že to bolo splietanie piateho cez deviate a prekrucovanie faktov, to bolo vedľajšie, hlavne že bola ohromná sranda :?

Myslím, že nastal čas si uvedomiť, že Kia nevyrába tie najlepšie autá pod slnkom. Žiadna automobilka nevyrába najlepšie autá! Každá jedna značka, každý jeden model má svoje silné aj slabé stránky. Nie každý ale potrebuje čítaním svojich vlastných príspevkov utvrdzovať si svoje rozhodnotie o kúpe Kie, no zjavne je tu dosť takých ľudí :thd:

Na Kia fórum chodím preto, aby som sa dozvedel niečo o autách Kia, zaujíma ma hlavne Ceed. A nejaké pseudospiklenecké úvahy o negatívnej reklame a trapnej škodovke ma vôbec, ale vôbec nezaujímajú! Bol by som veľmi nerád, keby sa Kia fórum zvrhlo na podobnú žumpu, ako sú iné všeobecné diskusie o autách.

P.S.
A keď už sme pri Venge a jej problémoch, od kamaráta pracujúceho fabrike v Žiline mám informáciu, že niekoľko sto prvých vyrobených Veng (sakra to skloňovanie) má zle namontované hlavové airbagy a je nutná ich výmena :cry:
Uživatelský avatar
3CP0 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 28.08.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod snike » 06.03.2010 15:33

3CP0 píše:... A keď už sme pri Venge a jej problémoch, od kamaráta pracujúceho fabrike v Žiline mám informáciu, že niekoľko sto prvých vyrobených Veng (sakra to skloňovanie) má zle namontované hlavové airbagy a je nutná ich výmena :cry:


... máš naprostou pravdu :yes: :yes: :yes: ... bohužel se to přihodilo :( ... jen to ještě nevyběhlo na veřejnost :no:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod PetrLa » 06.03.2010 17:18

3CP0 píše:centralnifido: :thd:
A sme doma. Toto je presne to, čo som písal v diskusii, kde ste si "hrdí Kiáci" robili srandu z Fabie, že do nej zateká voda. Že to bolo splietanie piateho cez deviate a prekrucovanie faktov, to bolo vedľajšie, hlavne že bola ohromná sranda :?

Myslím, že nastal čas si uvedomiť, že Kia nevyrába tie najlepšie autá pod slnkom. Žiadna automobilka nevyrába najlepšie autá! Každá jedna značka, každý jeden model má svoje silné aj slabé stránky. Nie každý ale potrebuje čítaním svojich vlastných príspevkov utvrdzovať si svoje rozhodnotie o kúpe Kie, no zjavne je tu dosť takých ľudí :thd:

Na Kia fórum chodím preto, aby som sa dozvedel niečo o autách Kia, zaujíma ma hlavne Ceed. A nejaké pseudospiklenecké úvahy o negatívnej reklame a trapnej škodovke ma vôbec, ale vôbec nezaujímajú! Bol by som veľmi nerád, keby sa Kia fórum zvrhlo na podobnú žumpu, ako sú iné všeobecné diskusie o autách.

P.S.
A keď už sme pri Venge a jej problémoch, od kamaráta pracujúceho fabrike v Žiline mám informáciu, že niekoľko sto prvých vyrobených Veng (sakra to skloňovanie) má zle namontované hlavové airbagy a je nutná ich výmena :cry:


No konečně rozumný příspěvek. Mám podobný názor na všechny značky aut. Každá automobilka a model má svoje mouchy. Bez vyjímek.
Víš ale co se mi na KII líbí?

Je to to, že se nebojí dát 7 let záruku...není to sice úplně na všechno, ale je to víc než konkurence, která si záruku navíc nechá zaplatit. To prostě nechápu...to si jako platím ty náhradní díly, které mi za tu dobu vymění nebo co? Nebo mi dají speciální auto "z lepší edice" co víc vydrží?
Prostě s r a č k y.

A druhá věc co se mi líbí....svolávací akce a servis (nevím jak ostatní servisy) kam jezdím. Zákazník je pán a se zákazníkem se nediskutuje. Pokud něco není v cajku a je KIA v právu, tak se mu to ukáže a překládají se data a fakta. Jinak se to bez keců v záruce vymění a basta. Takto já si představuju férový přístup k zákazníkovi.

Zkrátka se Ceedem jsem spokojený, myslím si že za svoje prachy jsem dostal odpovídající produkt a zatím slouží dobře.
A pro škodovkáře mám vzkaz...nemyslím si, že Octavia je o tolik lepší auto, abych za něj utratil o tolik víc peněz, než za Ceeda.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod 3CP0 » 06.03.2010 19:45

Petrla: Absolútny súhlas s tvojim príspevkom :thu: Tá 7 ročná záruka je naozaj super. Na jednej strane dáva zákazníkovi pridanú hodnotu v pocite istoty, že tých 7 rokov by sa nič nemalo pokaziť - a keď aj, mňa ako zákazníka to nič stáť nebude. Na druhej strane, týmto si Kia zaviazala zákazníkov k tomu, aby 7 rokov chodili len do autorizovaných servisov. Tak by to malo byť aj u iných značiek. Častokrát ale ľudia skončia u garážnika, ktorý tak maximálne vymení olej a filter, už nevie, čo na aute skontrolovať, pretože nemá potrebné know-how, nemá vedomosť o žiadnych zvolávacích akciách atď.

Kii fandím, tento rok rozhodne budeme kupovať nové auto, Ceed je veľmi reálna voľba. Vengu som naživo ešte nemal možnosť preliezť, možno sa z nej tiež stane potenciálny kandidát. Voči Kii ako spoločnosti mám naozaj len jedinú námietku - a tou je leasing. Dnes sa množstvo áut aj pre súkromné osoby predáva na leasing alebo úver. Kia nemá vlastnú leasingovku, musí ísť cez bežné komerčné leasingovky a preto pre človeka, ktorý vezme do ruky kalkulačku, vychádza leasing ako veľmi nevýhodná voľba.
Ak by u Kie bola podobná situácia, ako u Škody, ktorá tlačí všetko cez ŠkodaLeasing (v SR je to VWFS), bol by priestor na rôzne leasingy s nulovým navýšením, nulovou akontáciou, "zaplať 1/3 a rok jazdi" a podobne. Verím tomu, že ak by toto isté spravila Kia, predávala by sa ešte lepšie :yes:

Škoda toho výsledku EuroNCAP pre Vengu. Laikov nebude zaujímať, prečo dopadla Venga tak, ako dopadla, uvidia len 4 hviezdičky a tým to pre nich hasne. Chyby by sa nemali stávať, ale stali sa. Kia sa k tomu postavila čelom, čo im slúži ku cti :thu: (Na rozdiel od Toyoty, ktorá X rokov problémy zametala pod koberec) :no:

Go :kia: go!
Uživatelský avatar
3CP0 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 28.08.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod geocomp » 06.03.2010 20:13

Tak jsem omrkl ty testy ale jestli jsem teda dobře srovnával tak Ceed je co do bezpečnosti srovnatelný se Superbem a Octávia nějak nestíhá. No jestli jsem dobře mrkal tak je to dost velké plus. Hodně mě překvapil i Soul, dost dobře hodnocený na to jak je vysoký a hranatý.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod jirka.zc » 09.03.2010 18:37

Pokud jsem si pročetl a prohlédl doporučené stránky o těchto testech, tak čtyři hvězdičky v roce 2010 jsou podle tvrdší metodiky skoro jako 5 hvězdičel v roce 2009, 8,7,............. Tak co bychom chtěli....... :kia:
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod Jaroslav Sladky » 09.03.2010 22:04

slava píše:To se ani nehodí číst. Hlavně, že jsou dobře chráněni chodci, kteří až na výjímky nemají na silnici co dělat a krční páteř Ti zlomí ten co to nedobrzdil. Ve všech je ochrana krční páteře mizerná, ovšem kromě VENGY. Kdyby byly ty jejich slavné testy nezaujaté, vypadalo by to asi trochu jinak. Jsem čím dál tím víc hrdý na to, že vlastním vůz :kia: , protože to vypadá tak, že [b]všechny[b], kromě majitelů :kia: pěkně se..!!!!

Četl jsi už nový AUTO TIP ,byl tam srovnávací test 5aut a Venga to vyhrála ,tak si to přečti a budeš ještě víc hrdý na kiu.
Jaroslav Sladky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  
Registrován: 16.01.2010
Bydliště: postoloprty  Czech Republic (cz)
Sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod Slowrider » 21.04.2010 09:30

Ahoj,

naprosto souhlasím, že žádné auto není dokonalé, ne nadarmo se říká, že všechno má své pro a proti. Já byl do dnes zapřísáhlím fanouškem vozů škoda, ale nakonec jsem si koupil Kiu Vendu :) a nemůžu si to vynachválit. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli nevíte, jakou rozteč šroubů kol má. Omlouvám se, vím, že sem to nepatří, ale nechtěl jem kvůly tomu zakládat nový topic.

Děkuji!!
Radim (Kia Venga)
Uživatelský avatar
Slowrider Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 18.04.2010
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod buggy » 21.04.2010 11:40

napriklad 6Jx16 5x114,3
KIA Venga 1,6l benzin, Continental Silver.
buggy Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  Témata: 6
Registrován: 06.02.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3500 km @ 5.7 l/100km

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod k22 » 24.11.2010 17:55

Venga od VIN TMAEG811LBJ042961 má v NCAPu 5*!
http://www.euroncap.com/results/kia/venga/2010/419.aspx
k22 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 24.11.2010
Bydliště: Nymburk  Czech Republic (cz)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod zulyk » 24.11.2010 19:56

pri tom celnom naraze som cakal ze to bude cez 90% :x

inak celkovo vysledok skvely a ocakavany ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Euro NCAP test Kia Venga

Příspěvekod Venousek » 24.11.2010 20:05

k22 píše:Venga od VIN TMAEG811LBJ042961 má v NCAPu 5*!
http://www.euroncap.com/results/kia/venga/2010/419.aspx


Když mám TMAEH811AAJ.... tak je to za 5*?
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Další

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé