Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Trápí Vás něco na voze?

Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod MAKU19 » 24.04.2012 11:34

:( V poslednej dobe sa mi objavil problém s tryskou ostrekovača zadného okna. Pri ostrekovaní kvapalina nestrieka na okno ale za auto a okno nie je zmáčané. Pokúsil som sa nejakým spôsobom (špendlíkom) vyčistiť trysku ale nedarí sa mi to. Má niekto radu ako to opraviť alebo treba ísť do servisu, či sa niečo nepoškodilo (prasklo) v tejto tryske? :(
Naposledy upravil Beda dne 23.06.2012 13:26, celkově upraveno 1
Důvod: Edit nazvu tematu na zadost autora.
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ostrekovač zadného okna

Příspěvekod ohen10 » 24.04.2012 13:32

mas v zaruke, siel by som do servisu...predpokladam, ze na pockanie to nastavia...
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: Ostrekovač zadného okna

Příspěvekod MAKU19 » 25.04.2012 17:14

:( Tak som si dal skontrolovať tento ostrekovač pri druhej garančnej prehliadke a povedali mi že mám prasknuté sklíčko na zadnom hornom brzdovom svetle (pozdĺžna prasklina asi 4cm) a že toto nespadá pod záruku lebo je to poškodenie od nejakého kameňa.
Ponúkli mi objednať nové sklíčko za 114€!!
Myslíte že zalepením tohto sklíčka sa dá odstrániť táto závada? ;)
Naposledy upravil MAKU19 dne 23.06.2012 06:16, celkově upraveno 1
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Ostrekovač zadného okna

Příspěvekod bluesmaker » 25.04.2012 17:44

v servise uder krizovym srobovakom a hned je tam stopa po kamienku, cize nespada to pod zaruku, radsej ako to opravovat za servisne €. :huh:
KIA Venga 1.4.CVVT - Indigo Blue
KIA Xceed 1.5. T-GDI 7DCT MY23 - Black Pearl
Uživatelský avatar
bluesmaker Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 26.07.2011
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
4500 km @ 6.3 l/100km

Re: Ostrekovač zadného okna

Příspěvekod -Petr- » 26.04.2012 09:16

MAKU19 píše::( Tak som si dal skontrolovať tento ostrekovač pri druhej garančnej prehliadke a povedali mi že mám prasknuté sklíčko na zadnom hornom brzdovom svetle (pozdĺžna prasklina asi 4cm) a že toto nespadá pod záruku lebo je to poškodenie od nejakého kameňa.
Ponúkli mi objednať nové sklíčko za 114€!!
Myslíte žea zalepením tohto sklíčka sa dá odstrániť táto závada? ;)


Myslím, že by to jít mělo, rozhodně lepidlo a tvá práce tě nebude stát tolik eur :D takže bych to zkusil.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Ostrekovač zadného okna

Příspěvekod peterbb » 26.04.2012 21:59

Podivej se na tu informace ! W Polsku je to poskozeni (prasknuta lampa) opravovane gratis jestli je takova data vyroby a VIN :

TSB Informacja Techniczna
Model Venga [YN]()

Grupa Nadwozie(wewnętrzne i zewnętrzne)(91)

Nr TSB KCE10-91-C350-YN;C27VA

Temat
Trzecia lampa stop w modelu Venga (YN)
Opublikowane 1/21/2011

TSB Type Customer Satisfaction(Complaint Base)

Obszar & Dystrybutor Europa zachodnia & Kia Motors Polska (KMP)

1. Opis
■ Objawy
W niektórych egzemplarzach modelu Venga (YN) może się zdarzyć się, iż odstęp pomiędzy lampą a nadwoziem bedzie zbyt duży oraz spryskiwacz tylnej szyby przestanie działać.

■ Powód
Z powodu wadliwego montażu trzeciej lampy stopu może dojść do jej pęknięcia.
■ Rozwiązanie
Na podstawie zgłoszeń klienta , wymienić lampę trzeciego stopu zgodnie z procedurą opisana poniżej.
2. Dotyczy samochodów
■ Model: VENGA (YN)
■Dotyczy samochodów z okresu produkcji: od # do 13.04.2010 ■ Dotyczy pojazdów z zakresu nr VIN: od TMAEH814AAJ000112 do TMAEH812BAJ020094
peterbb Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 06.04.2011
Bydliště: Bielsko-Biala  Poland (pl)

Re: Ostrekovač zadného okna

Příspěvekod MAKU19 » 25.06.2012 06:52

Bohužiaľ až teraz som si všimol Tvoju odpoveď a reagujem trochu neskôr.
Platí tento pokyn pre servisy aj u nás ?? V servise mi takúto možnosť vôbec nespomenuli.

:? Zároveň som našiel v téme Manuály/Schémta/ Známe závady a jejich řešení Venga odkaz: VENGA (YN) HIGH MOUNTED STOP LAMP REPAIR kde v texte je uvedené že platí aj pre Slovakia

Dá sa na základe tejto informácie argumentovať (môžem použiť tento odkaz ?) na uplatnenie pre záručnú servisnú výmenu tretieho svetla aj u nás?

:x Ja mám VIN : TMAEH811AAJ019491 a dátum výroby Apríl 2010 (bohužiaľ presný dátum neviem z technického preukazu zistiť) a neviem či patrím do tej neštastnej série zlej montáže (ako som aj bol v prípade uvolnenia spodnej hadice chladiča). :x


EDIT:
Tak som našiel odkaz na stránku kde som dekodoval VIN VIN dekoder
kde podľa sériového čísla moje auto spadá pod tento TSB. Idem teda na to, volám do servisu. :evil:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod bluesmaker » 25.06.2012 17:49

po zadaní VIN mi vyhodilo zvlastne info a ovela menej podrobne ako tebe. preco?

HYUNDAI
VIN number XYXYXYXYXYXYXYXYXY
Region Czech republic
Factory / Manufacturer No ovice
Mark Hyundai
Model Venga (2010 -) [heurpdn10]
Version EF SONATA, NF
Model Year 2010
Body WAGON - 5DR 5P
Doors 4/5
Engine 1400 CC - GAMMA
Wheel Drive Front-wheel drive (2 x 4)
Serial Number 031724
KIA Venga 1.4.CVVT - Indigo Blue
KIA Xceed 1.5. T-GDI 7DCT MY23 - Black Pearl
Uživatelský avatar
bluesmaker Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 26.07.2011
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
4500 km @ 6.3 l/100km

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod MAKU19 » 25.06.2012 21:09

;) No mne to dalo to isté okrem sériového čísla ktoré je 19491 (posledných päť čísel VIN).
Ale inač
Model je: VENGA
Motor : 1400
Rok: 2010
Počet dverí: 4/5
Pohon na dve predné kolesá
;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod MAKU19 » 02.07.2012 12:40

:) Tak ma na základe informácie o platnom TSB pre tento prípad (ktorý som našiel tu na fóre od peterbb) pozvali na výmenu zadného horného brzdového svetla v KIA servise v Piešťanoch.
Keď ho budem mať vymenené tak podám správu. :)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod Skrew » 02.07.2012 18:38

Jsem rád že to dopadlo takhle :thu: každý jiný výsledek by byl špatný. Ale moc jim ke cti nepřidá ani to, že neznají/zapírají TSB a zákazník musí hledat sám na netu aby servis přesvědčil že je v právu :thd:
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod MAKU19 » 03.07.2012 17:05

:thu: Tak už mám zadné horné brzdové svetlo vymenené v záruke. Ostrekovač funguje ako má. Výmena trvala 15 minút.
Ďakujem ešte raz prispievateľom fora (najma peterbb) že ma naviedli k riešeniu problému a k získaniu podkladov TSB na základe ktorého kladne vybavili moju reklamáciu. :thu:
Naposledy upravil MAKU19 dne 18.10.2012 19:43, celkově upraveno 1
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod pato75 » 18.10.2012 18:10

Ahoj.Mal som ten istý problém.V servise to skušali urobiť ale nešlo im to.Tak objednali celé brzdové svetlo aj s ostrekovačom a vymenili to. Bolo to od výroby silno dotiahnute
a prasknuté.Takže treba to celé vymeniť. ;)
pato75 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 13.03.2010
Bydliště: holíč  Slovakia (sk)

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod kipyc » 18.10.2012 23:12

zdravim páni mal som podobný problém a tiež mi vymenili cele brzd.svetlo všetko v rámci záruky na moje veľké prekvapenie pretože nie všetko ide takto ľahko :yes:
KIA Venga 1,4 CVVT
kipyc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 01.11.2010
Bydliště: D.O.  Slovakia (sk)

Re: Prasknuté sklo horného brzdového svetla

Příspěvekod vankrut » 17.07.2013 15:10

mna caka 2ha prehliadka o mesiac a skusim sa opytat ako na prasknute sklo a zaroven nefunkcne tretie brzdove svetlo.... pozhanat novy part sa mi nedari, oslovil som viacerych predajcov a nevedia pozhanat ani original...
vie niekto pomoct s dohladanim tohto partu ? Kia Ceed SW.
vankrut Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 1
Registrován: 10.09.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé