ako umyvat nove auto

Styling, lak, střešní nosiče atd.

ako umyvat nove auto

Příspěvekod milan79 » 26.04.2010 18:21

Chcel by som vas poprosit, aby ste sa podelili o skusenosti ako zacat s umyvanim noveho auta, aby bolo co najsetrnejsie k laku. Zaujima ma aky sampon je vhodne pouzivat a ci pouzivate nejake odstranovace hmyzu resp. asfaltu.

Dakujem za kazdu informaciu.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod Venda » 26.04.2010 19:45

Prodejce mě říkal , aspoň půl roku auto opláchnout čistou vodou, žádný šampon nebo leštěnku.Lak auta ještě nevytvrdl tak opatrně.
KIA CEED SWII. 1.6GDi Ex. 9S
Uživatelský avatar
Venda Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  
Registrován: 19.08.2009
Bydliště: Volary  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2012)
18000 km @ 6.4 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod Stefi » 26.04.2010 19:50

Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod terqi » 26.04.2010 21:31

milan79 píše:Chcel by som vas poprosit, aby ste sa podelili o skusenosti ako zacat s umyvanim noveho auta, aby bolo co najsetrnejsie k laku. Zaujima ma aky sampon je vhodne pouzivat a ci pouzivate nejake odstranovace hmyzu resp. asfaltu.

Dakujem za kazdu informaciu.


Mám novou Vengu,umývám ji šamponem na nové laky a potom ošetřím voskem na nové vozy.Můj názor na ošetření nového auta je, že při použiváním vosků a auto šamponů určených na nové laky nemůžu lak nijak poškodit naopak zabráním pronikání nečistot do struktůry laku . A že lak na autě není vytvrdlý to snad nemyslíte vážně. :o
terqi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 07.03.2010

Kia Venga (2010)
100 km @ ? l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod tydyyt » 26.04.2010 21:36

doporučuju 4 -6 týdnu od koupí nového auta co se :kia: týče nemít kartačem ani nicim podobnym, jen wapku ;) oni ted nak pouzivaj nake ekologicke laky ci co ,a ze to dele tvrde tak pro jistotu ty 4 tydny aspon bez nakeho tvrdeho drhnuti ;)
Uživatelský avatar
tydyyt Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 58  Témata: 1
Registrován: 11.03.2010
Bydliště: Vesmír  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2010)
5000 km @ 0 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod Katikakus » 26.04.2010 22:44

terqi píše:
milan79 píše:Chcel by som vas poprosit, aby ste sa podelili o skusenosti ako zacat s umyvanim noveho auta, aby bolo co najsetrnejsie k laku. Zaujima ma aky sampon je vhodne pouzivat a ci pouzivate nejake odstranovace hmyzu resp. asfaltu.

Dakujem za kazdu informaciu.


Mám novou Vengu,umývám ji šamponem na nové laky a potom ošetřím voskem na nové vozy.Můj názor na ošetření nového auta je, že při použiváním vosků a auto šamponů určených na nové laky nemůžu lak nijak poškodit naopak zabráním pronikání nečistot do struktůry laku . A že lak na autě není vytvrdlý to snad nemyslíte vážně. :o


Budes se divit, ale opravdu je to tak. Tyhle moderni "ekologicke" laky potrebuji nejak cas nez uplne vytvrdnou.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod milan79 » 02.05.2010 09:44

mate niekto skusenost s tymto samponom http://www.olejshop.sk/autokozmetika/p/ ... ko-tw5700/ zaujima ma ci to tak naozaj funguje.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod titanus » 02.05.2010 13:37

chces si odopriat lestenia auta :?: tu najkrajsiu a naimtivnejsiu vec ?? :lol: vylesit auto jelenicou je ten najkrajsi zazitok lebo ti pride ze mas znova nove auto :love:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod milan79 » 02.05.2010 13:40

No nebol by som proti. to lestenie je prave to co sa mi nechce robit. :lol:
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod runis » 15.08.2010 18:22

Prosím poraďte. Zjišťuji, že se mi po každém mytí na autě dělají fleky. Hlavně na sklech (z venku). Utírám to jelenicí a používám šampon, který nemá nechávat skvrny. Jsem přesvědčený, že to dělá voda, přesnějí usazeniny z ní. Nevíte, čím to jde vyčistit? Už jsem zkoušel různé přípravky na skla aut a nula od nuly pojde. :-( Cif písek nemám odvahu. Chtělo by to nějakou chemii, ale ať nepoškodí lak. A ještě jeden dotaz, který se od toho odvíjí: jaký změkčovač použít na závěrečné oplachnutí vodou Wapkou? Že bych ho přidal do nádobky do Wapky a po umytí jen splách (něco jako somóza na myčkách), ať to nedělá ty fleky z usazenin. Děkuji, už si fakt moc nevím rady. A fleků čím dál více přibívá. Na starém autě to už snad neumyji ničím. :-((
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod mouzi » 15.08.2010 20:07

Mokra okna utirej zasadne papirovymi ubrousky, jedine tak ti tam nebudou zustavat smouhy nebo fleky.
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod zulyk » 15.08.2010 20:29

runis píše:Prosím poraďte. Zjišťuji, že se mi po každém mytí na autě dělají fleky. Hlavně na sklech (z venku). Utírám to jelenicí a používám šampon, který nemá nechávat skvrny. Jsem přesvědčený, že to dělá voda, přesnějí usazeniny z ní. Nevíte, čím to jde vyčistit? Už jsem zkoušel různé přípravky na skla aut a nula od nuly pojde. :-( Cif písek nemám odvahu. Chtělo by to nějakou chemii, ale ať nepoškodí lak. A ještě jeden dotaz, který se od toho odvíjí: jaký změkčovač použít na závěrečné oplachnutí vodou Wapkou? Že bych ho přidal do nádobky do Wapky a po umytí jen splách (něco jako somóza na myčkách), ať to nedělá ty fleky z usazenin. Děkuji, už si fakt moc nevím rady. A fleků čím dál více přibívá. Na starém autě to už snad neumyji ničím. :-((



tak ja mam nasledovny postup: auto umyvam zasadne v tieni, tak aby plechy boli vychladene, hned nato auto prejdes s jelenicou, utries do sucha, dam auto na slnko, nech sa vypari aj zbytok vody a potom znova do tiena, pockat, kym vychladne a naniest lestenku, cely moj postup :) :kia:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod centralnifido » 15.08.2010 20:52

Čauky lidičky , já vozím auto zásadně do firmy na ruční mytí a tam my ho jak umyjí tak i navoskují a auto je VŽDY jako nové . Cena se pohybuje od 250.- kč do 2000.- Kč , ale to je pak komplet i s interiérem , všemi okny , vosk , vysávání a tepování interiéru . Doporučuji - je to jako z fabriky . Pa
Uživatelský avatar
centralnifido Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 292  
Registrován: 06.07.2009
Bydliště: Česká Lípa  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
17600 km @ 5.5 l/100km

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod zulyk » 15.08.2010 20:56

zasadne umyvam auto ja sam, ziadne mycky, ziadne firmy, iba tak si vypestujes k nemu dobry vztah, mozno bude platit, ako ty k nemu, tak ono k tebe :D :kia:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: ako umyvat nove auto

Příspěvekod Bindick » 15.08.2010 21:09

zulyk píše:
runis píše:Prosím poraďte. Zjišťuji, že se mi po každém mytí na autě dělají fleky. Hlavně na sklech (z venku). Utírám to jelenicí a používám šampon, který nemá nechávat skvrny. Jsem přesvědčený, že to dělá voda, přesnějí usazeniny z ní. Nevíte, čím to jde vyčistit? Už jsem zkoušel různé přípravky na skla aut a nula od nuly pojde. :-( Cif písek nemám odvahu. Chtělo by to nějakou chemii, ale ať nepoškodí lak. A ještě jeden dotaz, který se od toho odvíjí: jaký změkčovač použít na závěrečné oplachnutí vodou Wapkou? Že bych ho přidal do nádobky do Wapky a po umytí jen splách (něco jako somóza na myčkách), ať to nedělá ty fleky z usazenin. Děkuji, už si fakt moc nevím rady. A fleků čím dál více přibívá. Na starém autě to už snad neumyji ničím. :-((



tak ja mam nasledovny postup: auto umyvam zasadne v tieni, tak aby plechy boli vychladene, hned nato auto prejdes s jelenicou, utries do sucha, dam auto na slnko, nech sa vypari aj zbytok vody a potom znova do tiena, pockat, kym vychladne a naniest lestenku, cely moj postup :) :kia:

Já používám jelenici také, ale začla se poslední dobou drolit neboco. Dnes jsem umýval a při sušení bylo auto celé zapatlané a samá čmouha. Musel jsem to čistým hadrem leštit. Jakou používáte jelenici na osušení?
Tomáš
Bindick Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 16
Registrován: 28.10.2008
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
0 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé