Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 14.06.2017 00:20

Ahoj,
už jsem nějaký čas bezradný a celkem mě to zneklidňuje.
Pokud jedu po kostkách nebo přejedu určitý druh nerovnosti tak skrze otevřené okno slyším pazvuky od podvozku, jenž připomínají nějaký uvolněný díl.
Nicméně auto bylo zvednuto a mechanik ani já jsme nenašli žádné povolené místo. Dle jehoo slov vše drží perfektně, nikde žádná vůle.
Nevím, jak problém lokalizovat a odstranit. Každá rada dobrá.
Snad jedině se chytit podvozku a při jízdě zvuk lokalizovat, ale tohle dovedou pouze ve filmech :lol:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Fester » 14.06.2017 02:23

Ty máš věci :D
A co brzdové obložení ?
Pokud jsi si jistý že kulové i svislé čepy , čepy na kůstkách stabilizátorů na obou nápravách včetně lůžek stabilizátorů a silentbloky ramen jsou v pohodě , tak to můžou být vymezovací plíšky u brzdových destiček . Jsou lehce pružné a pokud jsou " unavené " tak na nerovnostech destičky klepou :hammer:
Mohl by to být ten zvuk co tě nervuje ..
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 14.06.2017 06:18

Já vím, zní to úsměvně, ale realita není úplně příjemná :)
V jiném Ceedu jsem to nezaznamenal a tuhle jsem jel po kostkách podél zdi ve vyšší rychlosti a bylo to slyšet zkrze otevřené okno.
Mám obavy, aby nebylo uvolněno něco důležitého a já za nějaký čas neměl třeba kolizi.
Problém je, že nevím jak to odhalit pokud podvozek po kontrole nevykazuje žádné vůle či uvolnění. Těžko se lokalizuje, zda to jde z přední_zadní strany.
Jak zkontroluji ty vymezovací plíšky?
Ještě mě napadla kontrola tlumičů, kdy je auto podrobeno nějakým vibracím a pokud člověk stojí před vozem, snad by to mohlo jít odhalit...nevím.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Fester » 14.06.2017 06:36

Nejlepší by bylo zvednout auto kompletně aby jsi měl volná kola , pak bud poboucháním na bočnice a nebo rovnou sundat aby ses dostal k brzdám a udělal kontrolu destiček a těch plechů.
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Berka » 14.06.2017 08:18

Většinou to bývá nějaká blbost, která se dokáže dokonale rozeznít a člověka přivádí k šílenství, to znám :(
Procházej kolem auta a postupným "něžným" okopáváním a klepáním do různých částí auta zkus hledat zda nezaslechneš podobný zvuk. Vem to důkladně od jednoho bodu kolem dokola. Může to být klidně i ta brzdová destička jak zde psal, nějaký zapomenutý šroubek který někde lítá a klepe. Obávám se, že pokud auto dáš na zvedák a vyvěsíš kola, že to právě nenajdeš- budou v jiné poloze než za jízdy a síly které tam působí jdou jiným směrem a v ten moment to může zmizet. Určitě to bude nějaká maličkost, větší vůle se projevují silným boucháním z jasného místa.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 14.06.2017 08:52

Ten zvuk připomíná jako by byla povolená nějaká miska. Většinou to zaslechnu jen při důraznější nerovnosti. Mám obavy že při vyvinutí lidské síly to bude nedostačující a je potřeba aby se auto přeneslo přes nerovnost svojí vahou.
Současně souhlasím, že vyvěšená kola zřejmě eliminují ten zvuk. Pokusím se v průběhu dalších dnů natočit tento jev druhou osobou.
Mě to napadlo v souvislosti, že třeba se někdo už s tím setkal nebo poradí, jak efektivně najít ložisko pazvuku.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Berka » 14.06.2017 09:35

Sice nepravděpodobné, ale zkontroluj pera. Zda nějaké neprasklo, nebo není nějak pootočené. Tyčky stabilizátoru a uložení stabilizátorů.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Fester » 14.06.2017 09:42

Právě že pokud bude auto zvednuté , tak na kola a ani na zavěšení nebude vyvíjen tlak váhy auta. Proto se jakýkoliv silnější poklep projeví díky přenosu rezonance.
" fizika "
Je to stejný efekt jako když se sedělo na Tatramatce aby necestovala po bytě , váhou těla se zatížila a byl klid..
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Berka » 14.06.2017 10:42

Úplně bych s tím nesouhlasil, tedy s tou Tatramatkou jo :D
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod leo487 » 14.06.2017 20:10

Já s tím taky bojuju (o téma níž jsem taky hledal radu..) a už jsem z toho zralej na převoz do blázince.. Předevčírem mi to zas nedalo a večer jsem u garáže oblejzal auto. Nalezl jsem trochu volnější LP podběh, který při zalomcování mohl vydávat podobný zvuk, tak jsem ho v rámci možností dotáhl a provizorně vyztužil a jel se projet, bez úspěchu. Taky se příkláním k tomu, že je to nějaká blbost, ale kdyby aspoň člověk věděl, co to je. V mém případě se mi jeví, že s přibývajícíma km, se zvuk objevuje stále častěji při přejíždění nerovností (spíš zvlněná silnice, výtluky, na kostkách to asi okolní hluk potlačí a neslyšim to). Je to pakárna najít kde to je, kort, když ti mechanik řekne, že máš vše v cajku.
Ty brzdové destičky jsou dobrý nápad. Zkusím při jzdě z kopce trochu přibržďovat,zda to bude klepat. Pokud stále ano, destičky se dají z logického úsudku vyloučit.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Kmet » 14.06.2017 20:12

Hoši, podobné "stavy mysli" ( totální šílenství) mi vyvolávalo horní uložení předních tlumičů ( ale na jejich obranu - měly za sebou skoro už 200 tkm). Po výměně (raději se na cenu v Hondě ani neptejte :shock: ) zase byl klid a pohoda. Po vyvěšení kol na zvedáku se tohle zjistit nedá, pokud není vyloženě ložisko utržené, ani pak to není jednoznačné - mechanik musí být trochu "fachman" :thu:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Fester » 14.06.2017 21:43

Stejně se vyzvednutí minimálně do výšky hlavy nevyhne 8-)
Může to být opravdu cokoliv , tepelný krycí plech okolo výfuku , nádrže , plasty pod mororem ... chce to prostě hledat :thu:

Kup si pár " lahváčů " ať ti to jde líp , a je to :D
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod ajvn » 15.06.2017 15:06

Tak asi měsíc jsem se potýkal s něčím podobným - znělo to jak uvolněná matka která klepe o nějaký nosník, prostě takové zvonivé to bylo :) . Prošel jsem všechno, zespodu, zvrchu, pak mě přítelkyně přesvědčila, že to nejde od levého předního kola ale zezadu. Tak jsem se zaměřil na zadek a fakt jsem to našel! Spodní zavěšení zadního kola . Je tam nosník kruhového průměru, ale jen kousek, je do něj myslím upevněn tlumič a zepředu je tam nějaká pryž - tak sem mi zvrchu od pružiny spadl kamínek, no spíš větší kámen, a na hrbech si prostě zvonil, hajzlík! Ale byl problém ho tou dírou, co se tam dostal, dostat ven, bylo to jak "ježek v kleci". Sám vypadnout neměl kudy a že jsem ho tam uviděl, to bylo víc než štěstí. To jen tak pro info na co ještě kouknout...
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 3
Registrován: 20.03.2014
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 15.06.2017 15:21

můžeš pořídit foto a zakroužkovat to místo, kde se ti kámen usadil? :)
Celkem bych se tomu nedivil i u sebe...
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Příspěvekod ajvn » 15.06.2017 18:06

Teď to určitě nestíhám, abys to viděl přesně, musel bych sundat kolo. Ale našel jsem na netu foto zadní nápravy , kde jsem tu část zakroužkoval. Dutina je ve směru od kola. Mělo by to stačit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 3
Registrován: 20.03.2014
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé