Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Postby Polsondeside » 14.06.2017 00:20

Ahoj,
už jsem nějaký čas bezradný a celkem mě to zneklidňuje.
Pokud jedu po kostkách nebo přejedu určitý druh nerovnosti tak skrze otevřené okno slyším pazvuky od podvozku, jenž připomínají nějaký uvolněný díl.
Nicméně auto bylo zvednuto a mechanik ani já jsme nenašli žádné povolené místo. Dle jehoo slov vše drží perfektně, nikde žádná vůle.
Nevím, jak problém lokalizovat a odstranit. Každá rada dobrá.
Snad jedině se chytit podvozku a při jízdě zvuk lokalizovat, ale tohle dovedou pouze ve filmech :lol:
Cee'd FL 2010 1.4CVVT 66Kw 92.000Km 6,3l/100
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Image
Polsondeside Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membership

Kia cee'd (2010)
93000 km @ 6.5 l/100km

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Re: Záhadné rachocení z podvozku_příčina?

Postby Fester » 14.06.2017 02:23

Ty máš věci :D
A co brzdové obložení ?
Pokud jsi si jistý že kulové i svislé čepy , čepy na kůstkách stabilizátorů na obou nápravách včetně lůžek stabilizátorů a silentbloky ramen jsou v pohodě , tak to můžou být vymezovací plíšky u brzdových destiček . Jsou lehce pružné a pokud jsou " unavené " tak na nerovnostech destičky klepou :hammer:
Mohl by to být ten zvuk co tě nervuje ..
Fester None specified
Přispěvatel fóra
Years of membershipYears of membership

Postby Polsondeside » 14.06.2017 06:18

Já vím, zní to úsměvně, ale realita není úplně příjemná :)
V jiném Ceedu jsem to nezaznamenal a tuhle jsem jel po kostkách podél zdi ve vyšší rychlosti a bylo to slyšet zkrze otevřené okno.
Mám obavy, aby nebylo uvolněno něco důležitého a já za nějaký čas neměl třeba kolizi.
Problém je, že nevím jak to odhalit pokud podvozek po kontrole nevykazuje žádné vůle či uvolnění. Těžko se lokalizuje, zda to jde z přední_zadní strany.
Jak zkontroluji ty vymezovací plíšky?
Ještě mě napadla kontrola tlumičů, kdy je auto podrobeno nějakým vibracím a pokud člověk stojí před vozem, snad by to mohlo jít odhalit...nevím.
Image
Polsondeside Male
Fanda vozů Kia

Kia cee'd (2010)
93000 km @ 6.5 l/100km

Postby Fester » 14.06.2017 06:36

Nejlepší by bylo zvednout auto kompletně aby jsi měl volná kola , pak bud poboucháním na bočnice a nebo rovnou sundat aby ses dostal k brzdám a udělal kontrolu destiček a těch plechů.
Fester None specified
Přispěvatel fóra

Postby Berka » 14.06.2017 08:18

Většinou to bývá nějaká blbost, která se dokáže dokonale rozeznít a člověka přivádí k šílenství, to znám :(
Procházej kolem auta a postupným "něžným" okopáváním a klepáním do různých částí auta zkus hledat zda nezaslechneš podobný zvuk. Vem to důkladně od jednoho bodu kolem dokola. Může to být klidně i ta brzdová destička jak zde psal, nějaký zapomenutý šroubek který někde lítá a klepe. Obávám se, že pokud auto dáš na zvedák a vyvěsíš kola, že to právě nenajdeš- budou v jiné poloze než za jízdy a síly které tam působí jdou jiným směrem a v ten moment to může zmizet. Určitě to bude nějaká maličkost, větší vůle se projevují silným boucháním z jasného místa.
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCe EDC 151kw
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Citroen Xsara coupe VTS 2.0 HDi
Renault Laguna 1.8 16v
Škoda Felicia Magic 1.3
Škoda 110R coupe 5speed :cry:
Dacia 1310
Berka Male
KIA Family
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Renault Megane Grandtour GT (2017)
55100 km @ 7.1 l/100km

Postby Polsondeside » 14.06.2017 08:52

Ten zvuk připomíná jako by byla povolená nějaká miska. Většinou to zaslechnu jen při důraznější nerovnosti. Mám obavy že při vyvinutí lidské síly to bude nedostačující a je potřeba aby se auto přeneslo přes nerovnost svojí vahou.
Současně souhlasím, že vyvěšená kola zřejmě eliminují ten zvuk. Pokusím se v průběhu dalších dnů natočit tento jev druhou osobou.
Mě to napadlo v souvislosti, že třeba se někdo už s tím setkal nebo poradí, jak efektivně najít ložisko pazvuku.
Image
Polsondeside Male
Fanda vozů Kia

Kia cee'd (2010)
93000 km @ 6.5 l/100km

Postby Berka » 14.06.2017 09:35

Sice nepravděpodobné, ale zkontroluj pera. Zda nějaké neprasklo, nebo není nějak pootočené. Tyčky stabilizátoru a uložení stabilizátorů.
Renault Laguna 1.8 16v
Škoda Felicia Magic 1.3
Dacia 1310
Berka Male
KIA Family
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

55100 km @ 7.1 l/100km

Postby Fester » 14.06.2017 09:42

Právě že pokud bude auto zvednuté , tak na kola a ani na zavěšení nebude vyvíjen tlak váhy auta. Proto se jakýkoliv silnější poklep projeví díky přenosu rezonance.
" fizika "
Je to stejný efekt jako když se sedělo na Tatramatce aby necestovala po bytě , váhou těla se zatížila a byl klid..
Fester None specified
Přispěvatel fóra

Postby Berka » 14.06.2017 10:42

Úplně bych s tím nesouhlasil, tedy s tou Tatramatkou jo :D
Renault Laguna 1.8 16v
Škoda Felicia Magic 1.3
Dacia 1310
Berka Male
KIA Family

55100 km @ 7.1 l/100km

Postby leo487 » 14.06.2017 20:10

Já s tím taky bojuju (o téma níž jsem taky hledal radu..) a už jsem z toho zralej na převoz do blázince.. Předevčírem mi to zas nedalo a večer jsem u garáže oblejzal auto. Nalezl jsem trochu volnější LP podběh, který při zalomcování mohl vydávat podobný zvuk, tak jsem ho v rámci možností dotáhl a provizorně vyztužil a jel se projet, bez úspěchu. Taky se příkláním k tomu, že je to nějaká blbost, ale kdyby aspoň člověk věděl, co to je. V mém případě se mi jeví, že s přibývajícíma km, se zvuk objevuje stále častěji při přejíždění nerovností (spíš zvlněná silnice, výtluky, na kostkách to asi okolní hluk potlačí a neslyšim to). Je to pakárna najít kde to je, kort, když ti mechanik řekne, že máš vše v cajku.
Ty brzdové destičky jsou dobrý nápad. Zkusím při jzdě z kopce trochu přibržďovat,zda to bude klepat. Pokud stále ano, destičky se dají z logického úsudku vyloučit.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
leo487 None specified
Uživatel fóra

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Postby Kmet » 14.06.2017 20:12

Hoši, podobné "stavy mysli" ( totální šílenství) mi vyvolávalo horní uložení předních tlumičů ( ale na jejich obranu - měly za sebou skoro už 200 tkm). Po výměně (raději se na cenu v Hondě ani neptejte :shock: ) zase byl klid a pohoda. Po vyvěšení kol na zvedáku se tohle zjistit nedá, pokud není vyloženě ložisko utržené, ani pak to není jednoznačné - mechanik musí být trochu "fachman" :thu:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Kmet Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

Sponzor (2)

Honda Civic (2016)
27000 km @ 7.4 l/100km

Postby Fester » 14.06.2017 21:43

Stejně se vyzvednutí minimálně do výšky hlavy nevyhne 8-)
Může to být opravdu cokoliv , tepelný krycí plech okolo výfuku , nádrže , plasty pod mororem ... chce to prostě hledat :thu:

Kup si pár " lahváčů " ať ti to jde líp , a je to :D
Fester None specified
Přispěvatel fóra

Postby ajvn » 15.06.2017 15:06

Tak asi měsíc jsem se potýkal s něčím podobným - znělo to jak uvolněná matka která klepe o nějaký nosník, prostě takové zvonivé to bylo :) . Prošel jsem všechno, zespodu, zvrchu, pak mě přítelkyně přesvědčila, že to nejde od levého předního kola ale zezadu. Tak jsem se zaměřil na zadek a fakt jsem to našel! Spodní zavěšení zadního kola . Je tam nosník kruhového průměru, ale jen kousek, je do něj myslím upevněn tlumič a zepředu je tam nějaká pryž - tak sem mi zvrchu od pružiny spadl kamínek, no spíš větší kámen, a na hrbech si prostě zvonil, hajzlík! Ale byl problém ho tou dírou, co se tam dostal, dostat ven, bylo to jak "ježek v kleci". Sám vypadnout neměl kudy a že jsem ho tam uviděl, to bylo víc než štěstí. To jen tak pro info na co ještě kouknout...
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn None specified
Uživatel fóra
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

Postby Polsondeside » 15.06.2017 15:21

můžeš pořídit foto a zakroužkovat to místo, kde se ti kámen usadil? :)
Celkem bych se tomu nedivil i u sebe...
Image
Polsondeside Male
Fanda vozů Kia

Kia cee'd (2010)
93000 km @ 6.5 l/100km

Postby ajvn » 15.06.2017 18:06

Teď to určitě nestíhám, abys to viděl přesně, musel bych sundat kolo. Ale našel jsem na netu foto zadní nápravy , kde jsem tu část zakroužkoval. Dutina je ve směru od kola. Mělo by to stačit.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn None specified
Uživatel fóra
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

Next

Return to Podvozek / Řízení / Brzdy