TPMS

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod MP1 » 29.10.2019 18:37

My v MI predávame originál za 47 € / kus, keď nie je akcia. A akcia teraz nie je.
Neoriginal Alcar predprogramovaný stojí u nás 50 €.

Áno , dá sa použiť aj tento tebou uvedený, ak vie pracovať so Ceedom CD.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2195  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod amentma » 30.10.2019 22:08

hi, ja mam sice nove SW, ale pripojim skusenostu s TPMS, kedze je tu podla mna malo info k tejto teme a mnohi budu tapat, podobne ako ja:

- klucova info: pokial mozte, kupte si origo TPMS a budete bez problemu. myslim ze na bazosi sa da najst predajca co ma origo kia/hyundai snimace za rozumnu cenu (nove)

ja som sa ulakomil na "univerzalne" snimace, ktore boli asi o 10 eur na kus lacnejsie ako origo na bazosi. ale mal som s nimi dost starosti. predajca mi sice tvrdil, ze sa v aute nacitaju automaticky podobne ako originaly. ale nestalo sa. mozno som bol malo trpezlivy, mozno to chcelo viac casu, ale priebeh bol asi takyto:

1) vyzul som letne s dodamyni snimacmi. auto pisalo asi 15 km ze tlak sa zobrazi pocas jazdy. nezobrazilo sa nic
2) na zimne som dal snimace AUTEL MX Sensor, ktore mali byt nakonfigurovane aby sa same "chytili" na Kii Ceed (CD)
3) po cca 15 km mi zasvietila oranzova kontrolka TPMS, tak som predpokladal ze sa asi nechytia. podla stranky vyrobcu by sa mali dat klonovat, tak som hladal pneuservis, ktory by vedel naklonovat originaly na tieto univerzaly
4) v BB som neuspel v troch pneuservisoch ani u predajcu Kia - oni riesa iba origo snimace. Ostatne penuservisy sa sice tvarili ze klonovat vedia, ale v podstate nikto z nich este nemal vo svojom SW nahratu Ceed v generacii CD a ani sa netvarili ze si vedia tuto generaciu pridat. Co je dost divne, kedze sa uz predava vyse roka
5) az v tretom pneuservise sa chlap odhodlal ze si stiahne update SW, co sa mu aj podarilo. Naklonoval tie origo TPMS na tie moje "falosne" (Autel MX Sensor). Kontrolka TPMS zhasla po jazde asi 3 km, ale trvalo dalsich cca 30 km, kym sa realne zobrazil tlak v zimnych pneu. Dovtedy svietil oznam, ze tlak sa zobrazi pocas jazdy.

Ako som posal v uvode - mozno som bol malo trpezlivy, a tie senzory by sa nejak "chytili" aj bez toho, ze by som ich klonoval. Ale mne sa to zdalo malo pravdepodobne, ked mi zasvietila oranzova kontrolka TPMS, takze som rad ze som nakoniec nasiel niekoho, kto mi naklonoval letnu sadu na zimnu sadu. Ale keby som to mal riesit znova, priplatil by som tie origo a mal radsej pokoj.

Skuste pripadne napisat aj niekto iny, aku znacku senzorov mate a ako sa vam podarilo ich nakonfugurovat. Bude to napomocne aj pre dalsich...
Obrázek Kia Cee'd SW 1.6 GDI 2012
Obrázek Kia Ceed SW 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
amentma Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 17.09.2012
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
10 km @ 6.7 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod amentma » 30.10.2019 22:38

tie temy k TPMS sa prelinaju, dal som prispevok o mojej skusenosti sem
viewtopic.php?f=179&t=8301#p159517
Obrázek Kia Cee'd SW 1.6 GDI 2012
Obrázek Kia Ceed SW 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
amentma Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 17.09.2012
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
10 km @ 6.7 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod melonsvk » 31.10.2019 09:22

Ja som zrovna kupil original TPMS z bazosu od pana z Dolneho Kubina (105 eur cela sada na Optimu) a senzory sa nacitali snad po 2km, takze vsetko v poriadku.
Naposledy upravil melonsvk dne 31.10.2019 10:07, celkově upraveno 1
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod zumi » 31.10.2019 09:34

Tiež som kúpil senzory na bazoši od pána z Dolného Kubína, originál za 140 € a načítali sa po asi troch kilometroch. Úplne bez problémov.

Odoslané z LYA-L29 pomocou Tapatalku
Kia Ceed 1,4 T-GDi DCT GT Line 2019
zumi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  
Registrován: 12.03.2019
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Ceed III (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod buko1 » 31.10.2019 21:20

amentma píše:
ja som sa ulakomil na "univerzalne" snimace, ktore boli asi o 10 eur na kus lacnejsie ako origo na bazosi.


Neviem prečo si sa spoľahol na predajcu a nenašiel si si kompatibilné snímače sám podľa OEM čísla. Na tomto fóre je tu snímačom venovaných množstvo strán diskusie a rád. Bohužiaľ, ľudia miesto toho aby hľadali, tak zakladajú nové témy, kde sa stále dookola rieši to isté čo sa tu riešilo aj minulý, či predminulý rok. A netreba hľadať len vo svojej značke auta, v rámci KIA sa senzory TPMS správajú obdobe, či je to Sportage, Ceed, alebo iný model.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod Crusy » 01.11.2019 07:40

buko1 píše: Na tomto fóre je tu snímačom venovaných množstvo strán diskusie a rád. Bohužiaľ, ľudia miesto toho aby hľadali, tak zakladajú nové témy, kde sa stále dookola rieši to isté čo sa tu riešilo aj minulý, či predminulý rok. A netreba hľadať len vo svojej značke auta, v rámci KIA sa senzory TPMS správajú obdobe, či je to Sportage, Ceed, alebo iný model.


Je to marný....To můžeš psát furt dokola...Asi chce mít někdo soukromej post ;-)

Tady se řeši TPMS...
viewtopic.php?f=18&t=671
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod amentma » 01.11.2019 15:13

Borci nechcem sa vas dotknut, ale ste trosku mimo... V roku 2019 mi nalinkujete vlakno z roku 2010 ked zhanam snimace na nove auto? Mate pocit ze to ma zmysel? Mate pocit ze som to necital? Zalozil som vlastne vlakno? Je v tom starom vlakne uvedena konkretna znacka snimacov co funguje na ceed III? Mate pocit, ze sme neskusali v diagnostike vybrat iny model kie (najpodobnejsi generacne) a nastavit to s tym?

Takychto majstrov svetla mam najradsej... *** ste pomohli, ale komentovat ste museli. Ja som aspon napisal konkretnu znacku senzorov, ked bude nejaky dobrodruh zas kupovat to iste co ja, nech tu aspon najde info ze sa to da vyriesit klonovanim...
Obrázek Kia Cee'd SW 1.6 GDI 2012
Obrázek Kia Ceed SW 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
amentma Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 17.09.2012
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
10 km @ 6.7 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod Crusy » 02.11.2019 12:20

Tak nikdo si nehraje na "majstry", ale už se to tu psalo tolikrát, aby se pokud možno drželo jedno vlákno a nezakládalo stejné což toto prakticky je..Mohl si v tom starém pokračovat dále...Mám 2017 a také jsem nezakládal nové, když jsem potřeboval poradit...
Ale každého věc....
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: snímače tlaku na KIA CEED

Příspěvekod buko1 » 02.11.2019 17:41

amentma píše:Borci nechcem sa vas dotknut, ale ste trosku mimo... V roku 2019 mi nalinkujete vlakno z roku 2010 ked zhanam snimace na nove auto? Mate pocit ze to ma zmysel? Mate pocit ze som to necital? Zalozil som vlastne vlakno? Je v tom starom vlakne uvedena konkretna znacka snimacov co funguje na ceed III? Mate pocit, ze sme neskusali v diagnostike vybrat iny model kie (najpodobnejsi generacne) a nastavit to s tym?

Takychto majstrov svetla mam najradsej... *** ste pomohli, ale komentovat ste museli. Ja som aspon napisal konkretnu znacku senzorov, ked bude nejaky dobrodruh zas kupovat to iste co ja, nech tu aspon najde info ze sa to da vyriesit klonovanim...


Si troška mimo, ale nevadí. Aj takí ľudia musia byť, veď čo by sme potom my ostatní robili že. A hlavne z čoho by žili predajcovia ako tí, kde si kupoval.

Ten odkaz na tému z roku 2010 je totiž toto vlákno v ktorom diskutujeme. Je tu kvantum informácií o snímačoch, ich správaní, odkazy na predajcov a dokonca je tu aj kód snímačov, ktoré používa ceed III - 52940J7000 ! Mohol si si ušetriť čas a peniaze, keby si lepšie čítal. A čo sa týka pomoci - myslíš že každého baví stále dookola písať tie isté veci len kvôli tomu, že niekto si nie je schopný prečítať diskusiu, kde je daná vec vyriešená? Kvitujem že si tu dal svoju negatívnu skúsenosť so snímačmi - vtip je v tom, že si skutočne kúpil univerzálne senzory, ktoré treba pred použitím NAPROGRAMOVAŤ (skrátená doba programovania snímača v jednoduchých troch krokoch pomocou programovacieho prístroja / podložky MaxiTPMS PAD (dodáva UNIVER) pripojené na bežný PC, čo ľahko a bez problémov prevedie každý mechanik). A to tvoj predajca pravdepodobne neurobil a bežný servis, ktorý pracuje s originálmi, alebo kompatibilnými snímačmi nemá dôvod držať programátor na rôzne programovateľné senzory. Okrem toho výrobca tvrdí že sa tieto senzory s autom párujú cez OBD konektor pomocou diagnostiky v autoservise, takže pochybujem že ide o klasický senzor založ a ideš.
Naposledy upravil buko1 dne 02.11.2019 17:55, celkově upraveno 1
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod amentma » 02.11.2019 17:48

lenže viac by pomohlo, keby si dal aj informáciu aký typ snímača si kúpil.


Vidim ze my dvaja si nemame co vycitat... Ja som nenasiel kod, ty si nenasiel nazov, ktory som napisal :-D

Ale aspon nejaky admin zlucil temy, ktore boli v dvoch roznych forach...
Obrázek Kia Cee'd SW 1.6 GDI 2012
Obrázek Kia Ceed SW 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
amentma Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 17.09.2012
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
10 km @ 6.7 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod buko1 » 02.11.2019 18:00

sorry, vidím že si rýchly. Skutočne som prehliadol tvoj typ senzora, ale po odoslaní svojho príspevku som si ešte raz prečítal čo si pôvodne napísal a hneď som si to opravil a doplnil. Či niekto témy zlúčil, alebo nie netuším.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod patamatix » 02.11.2019 19:22

Já jsem kupoval disky,gumy a ventilky na ráz. Jelikož jsem neměl mnoho zkušenosti. Tak jsem si to radši nechal udělat v pneuservisu s tím,že to bude o něco dražší,ale řekl jsem jim jasně,že pokud to nebude makat je to jejich problém. Nechtěl jsem riskovat,že budu muset znova přezouvat. Jeden kus TPMS mě vyšel na 1200,-
Uživatelský avatar
patamatix Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  Témata: 2
Registrován: 27.09.2019
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2019)
1700 km @ 6.7 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod Crusy » 03.11.2019 00:52

Dnes přehazování kol a kontrolka ani neblikla..Na letních originál, na zimákách..
https://dufy.cz/snimac-kola-kontrolni-system-tlaku-v-pneumatikach-vdo-a2c1446770080
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod thornych » 03.11.2019 19:13

Ahoj, omlouvám se za hloupý dotaz. Jsem novým majitelem vozu Kia xCeed s výbavou "75". Podle čeho poznám, zda je monitorování řešeno přes ventilky nebo přes čidla ABS (resp. čidla otáček kol) ? Podle návodu mi to zatím připadá na druhou variantu, tzn. čidla otáček: a) nikde se mi nezobrazují hodnoty tlaku v pneu b) na ovládacím panelu (vedle ovládání podsvícení přístrojové desky) mám resetovací tlačítko TPMS
Moc děkuji za odpověď !
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Škoda Octavia IV 2.0 TSi SCOUT
ex: Škoda Octavia III FL 1.5 TSi Elegance, Hyundai i30 II kombi 1.6 GDI, Ford Focus 1.8 TDCi, Opel Astra G 1.6 16V, Fiat Punto 1.2, Š. Octavia III 1.6 TDI 4x4, Š. Octavia II 1.9 TDi 4x4
thornych Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  
Registrován: 19.10.2019
Bydliště: Czech  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé