TPMS

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: TPMS

Příspěvekod t0x!n » 11.05.2016 15:41

a jeje ted se dostane diskuze k diskum, ja bych to tady nechal k tematu TPMS = ventilky a dal nerozsiroval, nekdo preferuje ALU, jinej plechace, nekdo rekne, ze auto na plechacich je hnus, jinej, ze mu to nevadi...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: TPMS

Příspěvekod cdkia » 11.05.2016 17:45

Presne ako pisal 4sAd tiez by som radsej alu leto/zima plech a tiez som pocul, ze nieje plechac ako plechac. Dal som dotaz ohladne tmps u predajcu tak uvidim co povedia, alebo mozno sa podari najst bazarove alu v dobrom pomere cena/stav aj s TPMS. Co sa tyka kvality tych plechcov maju tam vseliake mozne certifikaty, avsak neviem ci sa da tomu realne aj verit.

V kazdom pripade suhlasim s t0x!n-om a nebudeme dalej riesit disky a gumy.
Dakujem za vsetky postrehy/prispevky. :)
cdkia Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 8
Registrován: 06.02.2016

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod matocz » 11.05.2016 18:00

Tak vidím, že jsou tady samí zastánci TPMS systému. No já ho naštěstí řešit nemusím, nicméně nejsem takový optimista jako vy ostatní. Krásný článek ohledně systému TPMS vyšel minulý rok ve Světě motorů - pro zájemce jsem ho uploadnul, tak si ho můžete přečíst, ať máte představu, jak vysoké celkové náklady nesmyslný systém TPMS znamená pro nás řidiče: Svět motorů - systém TPMS
Ještě k poznámce: Máte 400 tisíc na nové auto a nemáte 4tis na ventilky ... Kolik lidí kupuje nové auto a je to pro mnoho z nás hodně peněz, pak pojištění - zákonné, havarijní, dálniční známka, benzín, zimní pneumatiky a k tomu nesmyslné TPMS. A zrovna rada koupit starší pneumatiky nebo snímače TPMS je při životnosti snímače nejdéle 5 let hodně mimo mísu. Ale nebudu Vám to tady vyvracet. Nejvíce mě na tomto štvou dvě věci:
1. Proč nejde ve snímači vyměnit baterie
2. Cena snímače - ale ta by měla snad jít časem dolů
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod elkan » 11.05.2016 18:31

Plně souhlasím, a dodávám - ne pro každého je výdaj 4000,- zanedbatelný.....
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod John Doe » 11.05.2016 18:32

cdkia- Predajca v BB mi uviedol cenu za 1 ks snímač okolo 70€ + 1 ks plechový disk 50€ + 1 ks zimná pneu Matador 65€, to vychádza jedno koleso 185€ x 4 = 740€ na celé auto,masaker.
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Gold, Planet Blue
Uživatelský avatar
John Doe Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 2
Registrován: 22.03.2016
Bydliště: Brezno  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod cdkia » 11.05.2016 22:46

John Doe píše:cdkia- Predajca v BB mi uviedol cenu za 1 ks snímač okolo 70€ + 1 ks plechový disk 50€ + 1 ks zimná pneu Matador 65€, to vychádza jedno koleso 185€ x 4 = 740€ na celé auto,masaker.

Urcite to nekupuj priamo od kia ani gumy ani plechy a vonkoncom nie predrazene snimace, uz len hyudai ponuka lepsiu cenu za snimac ako sa tu uz riesilo. A aftermarketove snimace budu este lacnejsie tak to asi budem riesit ja ak sa nenajde lepsia alternativa. Vraj sa daju naprogramovat ako klony tych ktore mas momentalne namontovane, cize teoreticky ak bude klon namontovany na zimnych kolach a povodny original snimac na letnych dajme tomu, tak by si teoreticky vedel menit kola aj bez servisu. Ako klon by nebol problem so synchronizaciu, tym padom by RJ/PB bral klon ako original. Avsak nemam stym zatial skusenost, neviem co je natom pravdy. Ked to budem mat nastudovane a vyskusane/poriesene dam urcite vediet. :)
PS pridavam link na shop kde maju relativne prijatelne ceny (bral som do uvahy modernizovany ceed po facelifte a 16" kola:
disk plech 16" http://www.az-pneu.sk/kfz-stahlrad-hyundai-kia-kod-9147-a-6-50jx16-id56801 cena 1x disku 47,60€
pneu matador siber snow http://www.az-pneu.sk/matador-mp92-sibir-snow-205-55-r16-id60998 cena 1x pneu 51,80€
Co sa tyka snimacov nepozeral som zatial, ale napr na bazaroch sa daju kupit cisto nove zabalene a "lacno" kia/hyundai.

elkan píše:Plně souhlasím, a dodávám - ne pro každého je výdaj 4000,- zanedbatelný.....

Tiez si viem v hodnote 4000,- predstavit efektivnejsie vyuzitie.

matocz píše:Tak vidím, že jsou tady samí zastánci TPMS systému. No já ho naštěstí řešit nemusím, nicméně nejsem takový optimista jako vy ostatní. Krásný článek ohledně systému TPMS vyšel minulý rok ve Světě motorů - pro zájemce jsem ho uploadnul, tak si ho můžete přečíst, ať máte představu, jak vysoké celkové náklady nesmyslný systém TPMS znamená pro nás řidiče: Svět motorů - systém TPMS
Ještě k poznámce: Máte 400 tisíc na nové auto a nemáte 4tis na ventilky ... Kolik lidí kupuje nové auto a je to pro mnoho z nás hodně peněz, pak pojištění - zákonné, havarijní, dálniční známka, benzín, zimní pneumatiky a k tomu nesmyslné TPMS. A zrovna rada koupit starší pneumatiky nebo snímače TPMS je při životnosti snímače nejdéle 5 let hodně mimo mísu. Ale nebudu Vám to tady vyvracet. Nejvíce mě na tomto štvou dvě věci:
1. Proč nejde ve snímači vyměnit baterie
2. Cena snímače - ale ta by měla snad jít časem dolů

matocz ja urcite nepatrim k zastancom TPMS, ale nerad to pripustam bohuzial je to nutne ak sa chceme vyhnut zbytocnym konfliktom ci uz rypajucim policajtom-vozidlo sa povazuje za nesposobile na pozemn. kom. , neuznanym poistnym udalostiam alebo SKT :(
Co sa tyka prveho bodu vraj aby si vymenil bateriu musis narusit snimac. Myslim si, ze konstrukcneho hladiska by nemal byt problem spravit bateriu tak aby bola vymienatelna alebo dobijatelna. Problem je, ze potom by nemali z toho taky zisk €/CZK vyrobcovia/servisy.. :yes: Cena snimacov by s pribudajucimi mnoztvami casom mohla ist relativne nizsie.
cdkia Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 8
Registrován: 06.02.2016

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod t0x!n » 12.05.2016 08:56

matocz: nejsem zastance TPMS, ale kdyz ho na aute (bohuzel) mam, tak se ridim tim co je ze zakona platne

nerikam ze 4t je malo, ale kdyz dokazu dat za auto 400t tak to 1% ceny za ventilky jeste dokazu dat, pokud ne psal je jine moznosti

muzeme se stale dokola dohadovat jak je to TPMS na 2 veci, ale nic tim nevyresime...

1. Proč nejde ve snímači vyměnit baterie - jiz zaznelo, protoze vydelek penez
2. Cena snímače - ale ta by měla snad jít časem dolů - jiz sla, treba pred 2ma rokama stal senzor u Hyundaie 2000/ks, nyni je sada za 3750, prodej po kuse je tusim 1500/ks, Kia je mrtva, ta ma senzory drahe a pritom jsou to ty naprosto stejne jak u Hyundaie, jiz jsem tady o tom psal cely post...

elkan: jak jsem psal, pokud je vydaj nemozny jsou jine moznosti, tady plati klasicke porekadlo chci opici, tak musim mit na banany

John Doe: davam odkaz nize staci si procist tady v tematu

Nejsmutnejsi je, ze vetsina co tady bude mluvit o cene jak to ma Kia drahy apod. si ani neprocetla tento par strankovy thread, kdyby ano, tak se dozvi co jsem jiz psal na 3. strance: http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=18&t=671&start=40 sada ventilku lze koupit i mimo Kiu, identicka a pomalu za polovicni cenu, vic uz tady psat nebudu, protoze je to marny, je to marny, je to marny :D
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod matocz » 12.05.2016 20:05

Ahoj,
abych tady nebyl za největšího prudiče a abyste mě nechápali špatně. Osobně jsem rád, že jsem ještě snímačům TPMS unikl a že je nemusím řešit. Popravdě, kdybych byl ve vaši kůži, řešil bych to obdobně - tzn. koupí nových snímačů a komplet kol včetně disků. Jediné, co mě na tomto štve je ta nesmyslnost rozhodnutí EU a že něco takového vůbec mohlo projít a být schváleno. Osobně si myslím, že reálný přínos snímačů bude mizerný, ano pochopím tento systém u pneumatik typu runflat - tam je to nutnost. Ale pro ostatní - obzvláště pro lidi, kteří jsou tady na foru, je to úplně na pytel. Myslím si, že alespoň lidé tady na foru si nahuštění pneumatik kontrolují cca. 1 x měsíčně a pro ignoranty, kteří kašlou na všechno, tak Ti se vykašlou i na nějakou kontrolku na palubní desce a budou jezdit s podhuštěnými pneu. Špatné je na tom to, že tomuto stejně nikdo neunikneme a tak pouze doufám, že:
1. Zlaté české ruce dokážou v senzorech, ve kterých došla baterie, vyměnit za baterii novou - což by bylo vůbec nejlepší řešení
2. Cena senzorů se postupem času dostane na cenu dejme tomu cca. 200 - 300kč a řešit již to nebude nikdo.
Jinak, jak jsi napsal výše, je to marné, je to marné, je to marné :D
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod snike » 12.05.2016 20:32

Az zas tak bych to na EU nehazel, protoze nektere automobilky povinnou signalizaci podhustene pneumatiky resi pres senzory ABS, takze tam se pri pouziti jinych kol nemusi nic dokupovat.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod 4sAd » 12.05.2016 20:40

Bohužel zlaté české ručičky si s výměnou baterie moc neporadí. Měl jsem kdysi možnost podívat se do výroby čidel a ta nevyměnitelnost baterií je dá se říct vynucená. Výrobce by vzhledem k tlakům a podmínkám (otřesy, nárazy, teplotní rozdíly), které v pneu panují, nebyl schopen při zachování konstrukční jednoduchosti a tím pádem rozumné výrobní ceny vyloučit otevření obalu. Co by pak udělala uvolněná baterie v pneu bych viděl nechtěl.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod mv12 » 13.05.2016 12:16

S tou pojišťovnou a neplněním když nemáte senzory bych se toho osobně moc nebál... Když budeš mít kola nafouknutá, jak mají být (min. v toleranci toho, co hlídá ten přiblblý snímač), tak nevidím důvod, jak by mohla pojišťovna obhájit nějaké snížení pojistného plnění, jen proto, že na autě chybí snímač tlaku... To je jako kdyby řekli, že jsi nedobrzdil, protože máš prošlou lékárničku :lol:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod snike » 13.05.2016 13:22

Marku auto je homologovane se senzory, kdyz je tam nemas, tak nevyhovuje podminkam pro provoz na komunikacich. Stejny problem muze byt s jinym rozmerem kola, nez je zapsany v TP ... v obou pripadech technickou clovek "normalne" neprojde. A na to se muze pojistovna odvolavat a z pravniho hlediska ma pravdu.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod mv12 » 13.05.2016 14:41

To já vím, ale že vozidlo není technicky způsobilé, ještě neznamená, že pojišťovna nemusí plnit. Ze zákona nemusí plnit nebo může zkrátit plnění jedině, když prokáže přímou příčinnou souvislost, že pojistnou událost způsobil nebo se na ní podílel ten nevyhovující stav vozidla. ;) Ale je fakt, že hodně záleží, co máš za pojistku. Bohužel se začíná rozmáhat, že některé pojišťovny už dávají do pojistných podmínek automatickou výluku, že se pojištění nevztahuje na případy, kdy ke škodě došlo při provozu vozidla, které bylo technicky nezpůsobilé. Pak ano, to bys měl opravdu smůlu... Takovou pojistku pak ten, kdo nesplňuje jakoukoli prkotinu, platí v podstatě úplně k ničemu, protože pojišťovna mu pak nikdy nemusí nic vyplatit, samozřejmě pokud mu přijde na to, že něco nesplňuje... Spadnul na auto strom? Ale pane, máte prasklou žárovku v levém brzdovém světle, nic vám nedáme :D :lol:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod t0x!n » 13.05.2016 14:49

Nevím, ale v rámci již druhého auta mám havarijko od Uniqy a v obou smlouvách mám, že pokud se při nehodě zjistí, že moje vozidlo bylo technicky nezpůsobilé nebo budu pod vlivem omamných a psychotropních látek, tak v obou případech je pojišťovna oprávněna odmítnout plnění. Což mi příjde jako logický argument, sice je TPMS blbost, ale spadá vlastně i do této podmínky. Takže polemika o tom jestli pojišťovna bude či nebude poté platit je docela naprd. Buďto si to někdo lajzne a pak se bude případně dohadovat a ztrácet svůj čas, já toto nehodlám podstupovat, takže mám TPMS ve 2 sadách...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: TPMS

Příspěvekod mv12 » 13.05.2016 15:01

To ano, Uniqua je zrovna jedna z těch, co to má ve výlukách. A není sama (ale naštěstí je jich zatím asi menšina, i když stále přibývají, protože je to výhodné a lidi to asi při uzavírání pojistky neřeší). Podle mě to ale logické není. Ano pokud daná věc měla vliv na škodu, tak má i ze zákona pojišťovna nárok neplnit nebo krátit plnění, to je OK. Ale dávat si na to automatickou výjimku, že pojištění v podstatě neplatí, pokud vozidlo kvůli jakékoli kravině nevyhovuje, aniž by to mělo nějaký vliv na pojistnou událost, je jen vyčůranost pojišťovny...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé