hluk při brzdění

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod SelfMan » 30.03.2010 01:10

Aifell píše:
SelfMan píše:Mne sa to stalo zo 2-3 krat a to mam auto v garazi. Stacilo prist do garaze mokry a nechat auto 2 dni stat. Ale vzdy to poriesilo jedno kratke prudsie zabrzdenie este v garazi. Co si ale pamatam, tak aj felicia mala takuto muchu.


A na kotoučích nevidíš otisky od brzdových destiček? To ti po probrždění zmizeli otisky uplně? U mě tedy ne ... Kotouče mám znatelně poznamenány a čisté tedy nejsou ... :no:

Priznam sa, zatial som na to nemal moc cas pozerat. Ale kedze jazdim vacsinou po meste, tak brzdy pracuju stale.
Co som tak na rychlo kukol uja gugla, tak hrdzavejuce kotuce nie su len vysadou KIA. Referencei na tento problem som nasiel napriklad aj na Nisan fore.
SelfMan Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 155  Témata: 2
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
9500 km @ 7.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod palo-1 » 10.06.2010 21:10

Já jsem si dneska na brzdách všimnul taky jistého pazvuku, a to když jsem dobržďoval do garáže tak se z levého předního kola ozývalo takové jakoby "šmajdání" prostě něco podobného když jedete na kole a máte na něm osmu :) Tak jsem hodil auto na zvedák kotouč byl vcelku čistý - žádné otisky od destiček, ale když jsem zatočil kolem tak v jednom místě ten kotouč prostě drhnul o destičky a vydával onen pazvuk. Což mi přijde vcelku divné, že by byl ten kotouč po 7tis vesměs klidné jízdy co mám na ceedu najeto takhle zdeformovaný :( Nebo to je snad normální jev a do servisu nemám ani jezdit?
palo-1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 1
Registrován: 01.11.2009
Bydliště: Karvinsko  Czech Republic (cz)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod vladislav » 10.06.2010 21:21

palo-1 píše:Já jsem si dneska na brzdách všimnul taky jistého pazvuku, a to když jsem dobržďoval do garáže tak se z levého předního kola ozývalo takové jakoby "šmajdání" prostě něco podobného když jedete na kole a máte na něm osmu :) Tak jsem hodil auto na zvedák kotouč byl vcelku čistý - žádné otisky od destiček, ale když jsem zatočil kolem tak v jednom místě ten kotouč prostě drhnul o destičky a vydával onen pazvuk. Což mi přijde vcelku divné, že by byl ten kotouč po 7tis vesměs klidné jízdy co mám na ceedu najeto takhle zdeformovaný :( Nebo to je snad normální jev a do servisu nemám ani jezdit?

Tak s tím bych zajel do servisu určitě...Na nic nečekej... :)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod Bindick » 10.06.2010 21:24

Já slyším hluk každé ráno při prvním přibrzdění, než se obrousí "liška" :thd: na kotoučích
Bindick Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 16
Registrován: 28.10.2008
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
0 km @ 0 l/100km

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod palo-1 » 10.06.2010 21:53

vladislav píše:
palo-1 píše:Já jsem si dneska na brzdách všimnul taky jistého pazvuku, a to když jsem dobržďoval do garáže tak se z levého předního kola ozývalo takové jakoby "šmajdání" prostě něco podobného když jedete na kole a máte na něm osmu :) Tak jsem hodil auto na zvedák kotouč byl vcelku čistý - žádné otisky od destiček, ale když jsem zatočil kolem tak v jednom místě ten kotouč prostě drhnul o destičky a vydával onen pazvuk. Což mi přijde vcelku divné, že by byl ten kotouč po 7tis vesměs klidné jízdy co mám na ceedu najeto takhle zdeformovaný :( Nebo to je snad normální jev a do servisu nemám ani jezdit?

Tak s tím bych zajel do servisu určitě...Na nic nečekej... :)


Příští týden mi to snad vyjde, tak se do toho servisu zastavím, ať si chlapci hodí auto na hever a zatočí kolem ;) Jestli bude ten kotouč křivý jakože asi ano, tak nechápu z čeho je vyrábí když je po 7tis km v takovémhle stavu :x
palo-1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 1
Registrován: 01.11.2009
Bydliště: Karvinsko  Czech Republic (cz)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod Jenda1 » 10.06.2010 22:00

Já to mám taky jak moc nejezdím tak to přirezne a to jsou při rozjezdu rány hrozný a než se ty orezliny trochu obrousí tak mi taky připadá že to mírně vibruje do pedálu tak jak píše Leo jako by Abska :shock: :cry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jenda1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 9
Registrován: 19.01.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Rio III (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod titanus » 10.06.2010 22:01

kludne moze byt chyba kusu...kolega ma stareho bavoraka a uz mu predny lavy kotuc vyrovnali 2x! udajte ho prepalil ked bol bol este novy - velmi dupal na brzdy :) to bolo oficialne stanovisko servisu kde mu to menili...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod eifel » 25.06.2010 18:24

Musím se přidat k ostatním, mám najeto necelých 30tis. a po letošním přezutí na letní al disky jsem začal také zaznamenávat hluk ze zadní části auta, hluk mění svou intenzitu při průjezdu zatáčkou, na rovince se stupňuje podle rychlosti, kterou právě jedu.
eifel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 08.07.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod Stefi » 13.09.2010 17:55

:? Přispěji troškou do mlýna, v mém případě to dělá pravděpodobně čelist,/a rovněž to v některé zatáčce bylo slyšet víc/ nebo něco z ruční brzdy, levá stana zůstane vyset, přední destičky sem prevenivně měnil asi při 40000km, zadní jsem plánoval při 60000 km, nevydržely, takže na pomalu rozryté kotuče jsem hodil nové destičky, je fakt že to bylo hlučnější než se spárovaly, a to sem bral i jako zdroj hluku, dnes jsem chtěl couvat u mámy do dvora a ten skřipot se nedal poslouchat, po sundání kola se bubnem ani nepotočilo, s kolem ano, pak to přestalo, nesmím použít ručku, nezávisle na tom jsem objednal komplet všechny čtyři kotouče u auta štangl, chtěl jsem ATE nejsou na skladu a v uterý 21.9. jsem objednán do mého sevisu, tak jsem dal na radu a vzal HERTH+BUSS JAKOPARTS, a dorazila mne cena, spolu 214,-€, vyzvednu si ráno v Nitre,/Jinak co mne zarazilo, že jsou o něco dražši jak ATE/a to náš jeden(origo) stojí asi to bylo bez DPH blízko 3000,-Kč :? v :kia: servisu :shock: Destičky jsem neobjednával, ty jsou vetšinou skladem......
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3799  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod PARIK » 08.02.2011 18:09

Přirezávání a jemné vibrace pri brždění mám taky. :(
PARIK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  
Registrován: 14.05.2008
Bydliště: Hrbov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
14500 km @ 5.2 l/100km

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod juri » 09.02.2011 01:58

Tak ako vy všetci tu ste opísali problémy súvisiace s koróziou a priliepanim doštičiek,hádzaním auta pri brzdení,sprevádzaným neprijemným hlukom a spatným tlakom na brzdový pedál mám aj ja osobne. Pri dvojnásobnom odtiahnutí a teraz aj tretikrát s opatovným neporozumením so strany servisu KIA, ma to prestalo baviť! Je to jednoznačne obrovská chyba KIE a znova zdôrazňujem,nekvalitný materiál,čo Kia nechce dopustiť a vyhýba sa ako sa dá.Tým chcem povedať,že brzdy sú nevyhovujúce a niesu 100% účinné. Tu už nejde o nejakú chybu,ktorú neakceptujú v záruke,ale ide o bezpečnosť nás užívateľov a ostatných účastníkov v prípade nehody,čo ja si na svedomie nezoberiem. I keď KIA o tom dobre vie a tvári sa,že nieje žiadny problém.Týmto by som chcel všetkych s týmto problémom poprosiť o zjednotenie a vyjadrenie nespokojnosti,pretože niekoľko desiatok užívateľov nezmietnu zo stola ako jednotlivca :!: Skúste mi niečo navrhnúť,ďakujem!
juri Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 09.02.2011
Bydliště: Spišská Nová Ves  Slovakia (sk)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod vladislav » 09.02.2011 21:10

Nechci Ti brát elán,ale myslím že s tímto problémem moc nehneš..Lidi nejsou moc ochotní do toho jít..Já tu před pomalu 3 roky tak vykřikoval,nadával a moc lidí se neagitovalo..Když jsem přijel na sraz tak stopy po přirezlých destičkách měli pomalu všichni.Prostě jim to nevadí...Taková je skutečnost.. :thd: Kia v tomto směru za 3 roky nehla ani prstem..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod danda » 08.11.2012 00:16

Dotaz: po přezutí na zímní mi při brzdění klepe od zadních kol ( zvuk jako kdybych píchl), volant v poho. Mohly by být špatně vyvážený kola????
Uživatelský avatar
danda Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 22.10.2012
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod danda » 15.11.2012 13:34

Takže problém nalezen. Po sundání předních kol, jsem zjisti, že brz. destičky jsou o něco větší než kotouč a při brždění se jemně třou o plech kolem kotouče. Bylo to měněný komplet v srpnu v Kia Brno. Po zavolání mi řekli, že toto je jediný rozměr co dělají, tak nějak to nechápu. V jiným servise mi řekli, že leda vyměnit celou sadu za jinou značku, ale prej že ze mně nechcou tahat peníze, tak pokud mi nevadí, že to sem tam zahučí, tak to mám tak nechat. Co vy na to???? :?
Uživatelský avatar
danda Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 22.10.2012
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: hluk při brzdění

Příspěvekod mir.jar » 15.11.2012 14:37

no neviem, ak sa tru o plech tak sa jednak prehrievaju, ale musia aj slabsie brzdit, nie? Plus prehriatim zase o nieco slabsie brzdenie. Ci?
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé