Palivová ručička zle zobrazuje aktuálny stav nafty

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Palivová ručička zle zobrazuje aktuálny stav nafty

Příspěvekod bigbangeve » 19.04.2022 21:55

Zdravím,

nakoľko som tu nový, možno sa len neviem zorientovať a podobná záležitosť sa už riešila.
Problém: Mám Kiu ceed 2016 diesel 100kw (v záruke by možno bola ale menil som olej mimo autorizák a podobne, čiže riešiť niečo na záruku je problém). Problém ktorý si všímam už možno 2 roky je ten, že pokiaľ natankujem plnú nádrž, všetko je v poriadku, až kým neprejdem cca 300-400km. Keď mi zostane polovica nádrže, vypnem a zapnem motor, ako keby mi nenačíta zostatok paliva a fyzická ručička ako aj počítačoví dojazd ukazuje rezervu. Keď idem dlhšie, možno 50 km, ručička sa ako zázračne načíta (nie vždy). Takto to potom pokračuje až do prázdnej nádrže. Nakoľko si viem vypočítať, teda stopnúť koľko km som prešiel, viem zruba koľko paliva mi zostáva, za predpokladu že tankujem plnú.

Mal niekto podobný problém? Pýtal som sa v jenom neautorizovanom servise a ževraj je potrebne vymeniť nádrž. Vôbec sa v tomto nevyznám. Čo to spôsobuje, a koľko by mohla stáť oprava?

ďakujem
bigbangeve Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 3
Registrován: 19.04.2022
Bydliště: ba  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Palivová ručička zle zobrazuje aktuálny stav nafty

Příspěvekod rudolf.tomka » 21.04.2022 13:09

skor si myslím že bude problém v tejto súčasti nádrže https://auto-diely.sk/advert/palivove-c ... 00-c71950/ :?
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Palivová ručička zle zobrazuje aktuálny stav nafty

Příspěvekod uhu.muller » 22.04.2022 19:05

Ahoj, proč by to měl být problém? Bavil jsem se s prodejcem přesně o těchto věcech, na tohle platí jejich záruka 7 let nebo 150 tis km.
Při servisu v autorizáku se často mění provozní náplně atd. Ale do nádrže nikdy nikdo nezasahuje. To znamená, že tvé návštěvy servisu mimo ten autorizovaný nemají žádnou spojitost s tím, že ti nefunguje něco v nádrži. Jo, kdyby ti odešel motor, tak ano. To už by mohl být problém. Ale tohle žádnou spojitost nemá, takže šup do servisu na záruku :D
:kia: KIA CEED SW MY2022 TOP 1.5 T-GDI Machined Bronze :CZ:
Uživatelský avatar
uhu.muller Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 27.02.2022
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé