Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod Galinko » 15.04.2020 13:50

Ahojte,

nenašiel som nikde vlákno, ktoré by mi pomohlo. Mám Kia Cee´d 1.6 GDI 2017, auto má 45 900 km. Problém nebol žiaden až na to že auto začalo byť lenivejšie, viac žere, pôvodná spotreba 6.2 - 6.5 teraz 7,5 - 7,8.
Pri studenom motore okolo 2 500 rpm auto šklbe, cukne a ked pridam cítim že nechce ísť. Minule mi to spravilo až tak, že začala preblikávať kontrolka motora. Keďže servisy fungujú núdzovo, išiel som k známemu do
Bosch servisu na diagnostiku, prikladám aj papier. Neodporúčal mi ani moc behať na tom aute.

Keď som sa konečne dostal do KIA servisu v BA na Tuhovskej, auto mi zobrali, vymazali chybu, prehodili cievku s 3 na 2 válec a povedali, že tomu nič nie je. Na papier s Boschu mi povedali, že to mi nikto neuzná a že im nič diagnostika
nevyhodila, ale podľa mňa chybu načitanú v riadiacej jednotke vymazali. Padla mi až sánka keď mi povedal že to prehodenie cievky, čo som nepochopil môžem byť rád, že si nič neúčtovali.

Som už s toho zúfali 7,5 l na 100km keď šetrím som nikdy nemal, ide ma j...ť

Ako by ste postupovali v tomto prípade, máte niekto skúsenosť čo by to mohlo byť? Prístup servisu ma úplne na plnej čiare sklamal.

teraz som zistil, že sem neviem pridať obrázok, na grafe s diagnostiky bolo toto:

P0300 - rôzne valce - rozpoznané vynechávanie zapalovania
PO303 - 3. válec - rozpoznané vynechávanie zapalovania
Kia Ceed, 1.6 Gdi (135 PS) 2017 Gold Edition
Galinko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 14.07.2018
Bydliště: Pezinok  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod therion » 16.04.2020 08:55

Spatna priprava smesi, pravdepodobne prilis bohata smes, kterou je obtizne zapalit. Jaky je vystup z lambdy za katalyzatorem a pred? Tlak paliva je v norme? Dalsi veci je map/maf senzor (z hlavy nevim jaky ma gdi) pokud je mimo normu muze zpusobovat bohatou smes. Modli se at nespaleny benzin neodrovnal katalyzator.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod Galinko » 13.05.2020 19:38

Ahojte priatelia, ozývam sa po nejakej dobe. Išiel som problém riešiť do iného servisu kde automaticky povedali, že je tam problém a hneď ho riešili.
Tu je vyjadrenie servisu:

Po pristavení do dielne svietila na vozidle kontrolka MIL, pomocou KDS diagnostikovaná závada P0303 - nedokonalé spalovanie valca C.3 vykonaná kontrola zapalovacích sviečok,
zmerané kompresné tlaky, vykonané meranie izolacného a odporového stavu zapal. cievok - vsetky hodnoty suhlasia so servisnym manualom okrem izolacneho odporu cievky 3. valca.
Potrebna vymena zapalovacej cievky 3. valca.
Výmenou cievky 3. valca sa závada odstránila a skušobnou jazdou sa jej odstránenie potvrdilo.

A teraz realita:

Auto som si prebral a všetko bolo ok, dokonca aj spotreba išla o niečo dole. Po pár dlhších jazdách som spozoroval jemnejšie trhanie a den potom to začalo opäť jemne trhať, ale už
sa rozsvietila kontrolka motora.

Sviečky sú ok, cievky sú ok a ja už som na nervy s toho auta. :no:
Napadá Vás čo by to mohlo spôsobovať?

Samozrejme som objednaný opäť na servis tak som zvedavý aká chybová hláška bude svietiť tento krát.
Kia Ceed, 1.6 Gdi (135 PS) 2017 Gold Edition
Galinko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 14.07.2018
Bydliště: Pezinok  Slovakia (sk)

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod therion » 13.05.2020 20:01

Nech zkontrolovat cele vedeni od konektoru ECU po civky svicek. Pokud bude ok, muze se jednat i o vadu ECU.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod Galinko » 13.05.2020 22:09

Ok, spýtam sa ich na to a dám sem info. Prosím ešte o vysvetlenie čo znamená skratka ECU?
Kia Ceed, 1.6 Gdi (135 PS) 2017 Gold Edition
Galinko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 14.07.2018
Bydliště: Pezinok  Slovakia (sk)

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod Beda » 13.05.2020 23:00

Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod TraCkerCZE » 31.05.2020 18:03

Mám podobný problém, jen po přistavení do servisu vždy řeknou, že diagnostika je OK, takže auto v pohodě. Při akceleraci je vždy cítit někdy mírné a někdy silnější poškubávání. Už jsem si řekl, že si budu muset zvyknout a smířit se s tím. Dnes a včera jsem po delší době opět jel ceedem (do práce používám starší fabii na LPG - zlatý vůz) a zase jsem se musel rozčílit. Má smysl změnit servis? Třeba tam bude lepší přístup a ochota technika..?
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod therion » 01.06.2020 07:31

to poskubavani se deje pri plne akceleraci nebo pri mirnem pridani plynu?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod TraCkerCZE » 08.06.2020 13:24

No řekl bych, že je jedno jestli přidám silněji nebo slaběji...
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod therion » 08.06.2020 15:24

Slo me oto jestli je "zaskub" jen jeden pri pridani plynu z volnobeznych otacek nebo pri brzdeni motorem , nebo tech zaskubu je vice za sebou. Je beznou vlastnosti, ze elektronicky pedal ma jisty offset a neumoznuje pridavat plyn plynule , ale skokove. Zjistite to snadno pri velmi jemnem pridavani plynu na neutral jestli se otacky motoru zvedaji z volnobehu plynule , nebo vyskoci z volnobehu hned na 1000 -1200ot/min.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod only_one » 09.06.2020 19:49

Vadna svicka, civka ale klidne i nasledek zvyseneho mnozstvi karbonu v gdi motoru. Pokud je missfire jasne urceny na valec, pak je to trosku snazsi hledat, ale nikde nic cukat nema, nesmi a pokud ano je to vada. Ja gdi mam a regulace plynu jde uplne bez problemu zcela jemne v celem spekrru otacek

Minimalne by se mel technik podivat na stav elektrody a izolatoru svicek, jenze to by nesmel byt linej to vymontovat, kdyz mu preci pocitac nenapise ze je vadna svicka :? ...Nejsou nesmrtelny a obcas odejdou driv, stejne jako civka..
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod therion » 10.06.2020 07:08

pise, ze je diagnostika ok.....
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod TraCkerCZE » 12.06.2020 15:52

Technik mi řekl, že diagnostika je čistá a že to byl projet a nic se mu nezdálko. Neměl jsem tehdy čas to s ním dále řešit a jet s ním na projížďku osobně. Taky jsem si říkal, jestli to není svíčka nebo cívka. Ale to poškubávání se děje jen v určitém spektru otáček. Během akcelerace to cukne třeba 3-4x a pak už jede hezky. Děje se to přibližně okolo 2500ot. Mám najeto pod 30 000 km. Zakarbonování by se ještě snad nekonalo.
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod snike » 12.06.2020 19:09

@TraCkerCZE ... take to muze byt softwarem motoru a s tim spojenou funkci EGR ventilu :idea: Ja mel neco podobneho u prvniho Ceeda 1,6 CRDI kde to take v urcitych otackach poskubavalo. Tady si muzes precist nas zazitek, kdyz jsem s Grafixem kvuli tomu spolu zasli do KIA servisu a tam se na to ptali ...

viewtopic.php?p=6963#p6963

Nakonec byl pricinou EGR ventil, ktery kvuli tomu aby motor prosel homologaci na Euro 4 bez FAP, tak v urcitych otackach zapricinil lehke cukani motoru. Nasledne KIA vydala TSB, dle ktereho servisy nahrali aktualizovany software a cukani prestalo.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Horsia akcelerácia, vyššia spotreba - diagnostika graf

Příspěvekod Galinko » 29.06.2020 20:38

Ahojte,

ozyvam sa po dlhej dobe. Skoro ma porazilo pani a damy, ale problem je vyrieseny.
Isiel som potom nasledne opat do servisu kde bola ako aj vy hovorite diagnostika cista, nenasli nic.
Technik mi povedal, ze mam dat aditiva, auto ma cca 47 000, tak som kupil od PRO TEC na cistenie palivovej nadrze a ked som to vyjazdil kupil som aditivum na karbon na valcoch.
Spravilo mi to nasledne to, ze sa mi po vyjazdeni rozblikala kontrolka motora a zhasla, trhanie samozrejme pretrvavalo za studena.
Na dalsi den za studena auto zasa trhalo pri cca 2500 otackach az ma to nasralo a dal som mu podlahu, kontrolka motora ostala na trvalo svietit a tak dalsia navsteva do servisu.
Tam diagnostika nacitala opat tu istu chybu spalovanie na 3 valci a tak vymenili sviecky za nove co bolo bez zmeny a potom to prislo.

Zistili ze auto ma vadny vstrek a nie jeden, ale rovno vsetky styri. Takze to boli prebehnut a ze auto ide ako ma, zajtra rano idem pre auto tak sa tesim.
Rovno som dal spravit aj 3 garancnu prehliadku za 305 eur, cize auto ma teraz nove vstreky, nove sviecky, olej, vsetky filtre a doplnenu a vycistenu klimu.

Fakt by ma zaujimalo ci by sa ta kontrolka vtedy na trvalo rozsvietila kebyze nepridam tie aditiva od Pro Tecu.

PS: Tie vstreky isli samozrejme na zaruku, takze chlapci ci sa z vyroby nedavali nejake shity, alebo vadne šarže
Kia Ceed, 1.6 Gdi (135 PS) 2017 Gold Edition
Galinko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 14.07.2018
Bydliště: Pezinok  Slovakia (sk)


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé