Page 1 of 1

Adblue - močovina do diesela / skúsenosti s plnením

PostPosted: 11.11.2019 22:00
by Sanchez
Zdar,
má niekto skúsenosti s plnením Adblue- močoviny do CRDi ? Keď som i30 kúpil, tak obsah bol asi polovica nádrže 12 litrovej, je tam ešte dosť. Rád by som sa dozvedel niečo konkrétne, na nete sú videá, ale nepomohli. Na Benzine som sa opýtal na adblue, tak majú napríklad 10 l kanyster, ale jeho naliatie asi nebude úplne "od ruky".

Návod má Hyundai iba v EN, tam ale nič nie je.

Díky za všetky rady, prípadne odkazy na nejaké lepšie video, alebo aspoň krátky popis. Mám klasický malý plastový lievik, no asi bude treba nejaký s dlhším hrdlom ?

Re: Adblue - močovina do diesela / skúsenosti s plnením

PostPosted: 11.11.2019 22:52
by Berka
AdBlue se prodává většinou v kanystru s dlouhým nasazovacím hrdlem, ale vychází podstatně dráž než čepované na pumpě. Nevím kde máš nádrž, ale nedá se prostě natankovat pistolí? Jen pozor, vetšina pistolí má magnetickou pojistku, aby někdo nedal AdBlue omylem do nádrže místo paliva. Tzn. že pistole pustí AdBlue jen když je zasunuta do nádrže kde je u vstupu silný magnet který ji odblokuje. Což žádná nádrž na palivo nemá a tak by se tam nemělo nic natankovat. Ale jsou i místa kde mají pistol která tuto pojistku nemá, aby se dalo tankovat do kanystrů.

Re: Adblue - močovina do diesela / skúsenosti s plnením

PostPosted: 12.11.2019 05:22
by Sanchez
Diky Berka,
Mam viecko na mocovinu hned vedla viecka na palivo. Takze uz len nacapovat.

Re: Adblue - močovina do diesela / skúsenosti s plnením

PostPosted: 13.11.2019 19:09
by dany01
nič komplikovane- bud kupiť bandasku s nadstavcom na benzinke,je to drahšie prevedenie, alebo napr. v AUtokelly, Elit, 10 litr. bandasku a naliať s lievikom.
mne to takmer neubuda, po 13000 km mám ešte polovicu 12 l nadrže - ale jazdím len dialnicu, čo viem od iných ludí, na iných autách čo jazdia aj mesto , tak nestíhaju dolievať ADblue. podla navodu by mala nadržka vydržať cca na 5 tis. km.