Page 1 of 1

1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

PostPosted: 10.11.2019 23:27
by Neferti
Právě řeším zajímavou závadu, kdy mi motor nejde nastartovat po ujetí krátké trasy nebo sem tam při jízdě chcípne.
1. Motor nastartuji poté co auto delší dobu stálo bez problémů. Po ujetí 2 km kdy zastavím a znovu chci po 10-15 minutách nastartovat tak startér točí ale motor nechytne. A když se náhodou povede nastartovat, má divný chod a otáčkoměr neukazuje otáčky. Musím motor zhasnout a znovu nastartovat, pak je to OK a jezdí a jezdí.
2. už se mi stalo že po odstavení plynu auto bez důvodů chcíplo.

Měnil jsem rozvody motoru, Dělalo to před výměnou a dělá to i po výměně. Rozdělal jsem pojistkový modul s relátky a vše prohlédl, kontakty pojistek očistil a rozdělal každé relé a vyčistil spínací kontakt (naštěstí nejsou zalité nějakou hmotou). Nyní musím otestovat co to udělá.

Také jsem rozdělal spínací skřínku, kde jsem očistil pohyblivé kroužky a kontaktní piny + nová vazelína.

Měl někdo něco podobného nebo ví někdo čím to je???

Re: 1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

PostPosted: 11.11.2019 08:49
by therion
vypis z diagnostiky?
pokud to dela spise u zahrateho motoru , tak se zamer na snimac polohy kliky.

Re: 1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

PostPosted: 13.11.2019 15:17
by Neferti
Diagnostika bez chyby. Dělalo to i pře výměnou rozvoďáku a i po něm. Jak je motor zahřátý tak to jelo (Ale 2x bezdůvodně chcíplo po odstavení plynu). Tipoval jsem to na 95% problém s elektroinstalací. Zatím jsem to neměl příležitost otestovat z důvodu nemoci. Ale myslím, že ta očista kontaktů spínací skřínky a relátek (i pojistek) pomohla.

Pro všechny co se o to budou pokoušet taky. Spínací skřínka drží na pod volantem na jednom šroubku. Při manipulaci doporučuji odpojit konektor skřínky z elektroinstalace. Otočit klíčkem do zapnuté polohy a vytáhnout skřínku. Opatrně rozdělat 3x zaklapávací zámky a opatrně vytáhnout. jsou tam 4x pružinky a z boku rotačního modulu aretační kulička na pružince !!!! Měděné spínací kroužky je možno vytáhnout a očistit brusným rounem. Také spínací piny ve spodní patici.Na závěr namazat měděné kroužky vazelínou a seskládat. Je to velice jednoduché (pokud se vám nerozletí rotační modul s aretační kuličkou :D ) Pak do stačí vše dát dohromady a vyzkoušet start .....