Praskání a vůle v řízení

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod S.M-A-RT » 23.09.2019 14:54

Zdravím,
posledních půl roku se začalo na Ceedu r.v. 2012 (první generace, po FL, HB) vyskytovat praskání řízení, při otáčení od kraje do kraje, křupne vždy jen jednou takže to páčka blinkrů není a navíc to jde zepředu. Někdy taky v tom praskne při změně směru jízdy (například při parkování, najedu si a začnu couvat, tak v tom praskne). Auto bylo v aut. servisu, kde prý je to vada v řízení jako takovém ale popravdě se mi to moc nezdá, neděje se někomu něco podobného? Měl jsem podezření na horní uložení tlumiče, ale to je prý v pořádku. Auto má najeto necelých 120 tisíc km.

Také se příležitostně objevuje vůle okolo středu, kdy se volant jeví jako "přeposilovaný" či uvolněný a pak zase ztuhne, nějak si nevím vysvětlit čím by to mohlo být zvlášť když ta vůle není trvalá. Byl přehrán software posilovače ale beze změny. Než se převážily kola, tak se to projevovalo vibracemi nad 120km/h kdy se volant rozvibroval a při stejné rychlosti zase přestal, znovu začal a tak dokola. Po převážení vibrace sice zmizely ale volnost je pořád.

Našel jsem zde téma, které trochu koresponduje s tím co se mi dělo dříve, volant zůstával ve středu jakoby "přilepený" což třeba na dálnici bylo dost nepříjemné, muselo se zabrat víc aby povolil, nicméně to zatím odeznělo, je možné, že by vše výše uvedené způsoboval špatný sloupek řízení? Bylo více verzí i u tohoto modelu?
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=179&t=4387

A na závěr dotaz mimo řízení, při přejetí nerovnosti či výmolu pravým zadním kolem se ozve zvonivě pružina, jakoby skočila či na ní někdo brnkul, jenže prasklá není a při zvednutí taky žádná viditelná vůle, stejně tak to není pravidlem na každé díře ale spíš náhodně.
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod S.M-A-RT » 23.09.2019 19:58

Ještě jsem to dnes zkoumal znovu a praská to skoro pravidelně těsně před levým dorazem, na druhou stranu ticho. Vychází to od levého předního kola a je to cítit skrz celou karoserii, na sloupek mi to nepřipadá, spíš na to horní uložení. Zde přidávám videa pro posouzení, snad se s tím někdo setkal:

https://www.youtube.com/watch?v=CXZQEArrFqY
https://www.youtube.com/watch?v=PiwdD9xgsUU

(youtube vložení mi nefunguje, tak musím jako odkaz, v původním příspěvku by se to obávám ztratilo).
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod lubos550 » 23.09.2019 20:49

Ako typol by som si ze by to mohli byt "vybite" tiahla riadenia z casteho tocenia volantu "nasucho", teda namieste.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod ferohudac » 01.07.2020 20:51

S.M-A-RT píše:Zdravím,
posledních půl roku se začalo na Ceedu r.v. 2012 (první generace, po FL, HB) vyskytovat praskání řízení, při otáčení od kraje do kraje, křupne vždy jen jednou takže to páčka blinkrů není a navíc to jde zepředu. Někdy taky v tom praskne při změně směru jízdy (například při parkování, najedu si a začnu couvat, tak v tom praskne). Auto bylo v aut. servisu, kde prý je to vada v řízení jako takovém ale popravdě se mi to moc nezdá, neděje se někomu něco podobného? Měl jsem podezření na horní uložení tlumiče, ale to je prý v pořádku. Auto má najeto necelých 120 tisíc km.

Také se příležitostně objevuje vůle okolo středu, kdy se volant jeví jako "přeposilovaný" či uvolněný a pak zase ztuhne, nějak si nevím vysvětlit čím by to mohlo být zvlášť když ta vůle není trvalá. Byl přehrán software posilovače ale beze změny. Než se převážily kola, tak se to projevovalo vibracemi nad 120km/h kdy se volant rozvibroval a při stejné rychlosti zase přestal, znovu začal a tak dokola. Po převážení vibrace sice zmizely ale volnost je pořád.

Našel jsem zde téma, které trochu koresponduje s tím co se mi dělo dříve, volant zůstával ve středu jakoby "přilepený" což třeba na dálnici bylo dost nepříjemné, muselo se zabrat víc aby povolil, nicméně to zatím odeznělo, je možné, že by vše výše uvedené způsoboval špatný sloupek řízení? Bylo více verzí i u tohoto modelu?
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=179&t=4387

A na závěr dotaz mimo řízení, při přejetí nerovnosti či výmolu pravým zadním kolem se ozve zvonivě pružina, jakoby skočila či na ní někdo brnkul, jenže prasklá není a při zvednutí taky žádná viditelná vůle, stejně tak to není pravidlem na každé díře ale spíš náhodně.



Zdravím, mám presne tieto dva problémy úplne od novoty a žiaľ ani po roku sa v servise nepodarilo nájsť príčinu. Auto je v záruke takže vymieňajú postupne všetko čo sa bude dať. Napíš ako si doapadol s tvojou ceedkou.
ferohudac Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 01.07.2020
Bydliště: Velke Levare  Slovakia (sk)

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod Peter1991 » 27.08.2020 10:41

Aj mne vibruje volant okolo 120km/h, niekedy viac, niekedy menej, niekedy vôbec..aj tu vôľu som pozoroval občas..aj pukanie pri dobrzdovani a vytoceni volantu..Kia ceed 2010 1.6cvvt najazdených mám 105 000 km. Neviem čo to môže byť..
Peter1991 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 15.01.2018
Bydliště: Zilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod cdkia » 02.09.2020 09:51

Zdravim pani, podarilo sa Vam vyriesit to buchanie uvedene v yt videach?

Mam rovnaky problem 2018
cdkia Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 8
Registrován: 06.02.2016

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod S.M-A-RT » 08.10.2020 20:04

Doteď nikdo na nic nepřišel, už jsem to vzdal a zvyknul si na to.
Po roce se to nezhoršuje, nezlepšuje.
Nicméně začíná se mi ozývat spojkové ložisko (mírné hvízdání, když se člověk lehce dotkne pedálu tak to zmizí), dám to už tentokrát známému a připomenu se ať zkusí mrknout i na to řízení, třeba na něco přijde on.

Bouchání od zadního kola byl nějaký plech u výfuku co při propružení o něj chytnul a pak takhle zvonil, to stačilo přihnout a problém zmizel.
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod bradacj » 02.02.2021 21:43

Zdravím, lupání praskání ve volantu jsem řešil a našel odpověď na zahraničních servrech. Jde o konstrukční chybu. Mezi pohonem posilovače a je spojka s pružným elementem ve tvaru hvězdičky (MDPS).
Na tuto závadu dokonce byla svolávačka a KIA vydal oficiální postup výměny. Mám ho v PDF.
Šel jsem v Plzni do Autobond a řekl jim co potřebuji a oni mi řekli, že leda celý sloupek řízení za 90.000Kč. Argumentoval jsem že vadný díl stojí řádově 100Kč a to oni nemají rádi.
Zkusil jsem to asi za rok znovu a to už tam pracovali jiní lidé. Přinesl jse jim překlad KIA návodu a dokonce i čínskou kopii gumové hvědičky koupenou přes EBAY.
Souhlasili že to vymění ale s vlastním dílem.
Moje překvapení bylo, že originální díl byl snad kolem 30-40Kč tzn levnější než na Ebay.
Oprava proběhla úspěšně, mechanik byl dokonce překvapen, že to pomohlo, půvdně nevěřil.
Výměna vyšla asi na 3000Kč, ale od té doby mám klid. Navic ta gumová věc by měla být z lepšího materiálu.

Kbyby měl někdo zájem o podrobnosti, mám to jetě schované.

Čau
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil bradacj dne 18.10.2023 20:33, celkově upraveno 1
bradacj Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 15.03.2015
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod S.M-A-RT » 16.03.2021 09:32

Hvězdičku měnili automaticky jako první po tom co na podvozku nic nenašli, bohužel problém to nevyřešilo. Nicméně jako každou zimu, praskání prozatím z větší části přestalo ale předpokládám, že na jaře je to zpátky :D
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod Paja1971 » 16.03.2021 09:40

S.M-A-RT píše:Doteď nikdo na nic nepřišel, už jsem to vzdal a zvyknul si na to.
Po roce se to nezhoršuje, nezlepšuje.
Nicméně začíná se mi ozývat spojkové ložisko (mírné hvízdání, když se člověk lehce dotkne pedálu tak to zmizí), dám to už tentokrát známému a připomenu se ať zkusí mrknout i na to řízení, třeba na něco přijde on.

Bouchání od zadního kola byl nějaký plech u výfuku co při propružení o něj chytnul a pak takhle zvonil, to stačilo přihnout a problém zmizel.
Zdravím. Chci se zeptat na to pískání údajně spojkového ložiska. Dělá mi to taky, ale už 5 let a cca 40 tkm mnou najeto a nijak se to nemění. Ceed sw 2008 1.4, 105 tkm. Pomohla výměna ložiska?

Odesláno z mého Mi 9T pomocí Tapatalk
Cee´d 1.4 CVVT SW Comfort+ Silver 2009 :kia:
Uživatelský avatar
Paja1971 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 5
Registrován: 08.04.2016
Bydliště: Krnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
64000 km @ 0 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod johnyfly1 » 16.03.2021 14:57

To praskanie je brutalne vonku pocut....neverim tomu ze ked auto zdvihnu( ale nie na klasicky zdvihak ale aby auto stalo normal na kolesach) a jeden by tocil a druhy so stetoskopom pocuval pod autom nieje mozne aby na to neprisli...
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 484  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod wall1506 » 17.06.2021 13:41

Zkontrolujte si uložení tlumičů a pružin. Resp.: Ložiska uložení pružiny. Pokud to praská při stojicím autě na místě se zapnutým motorem a vždy dojde k lupnutí prakticky až na konci chodu doleva nebo doprava bude to ložiskem. Jedná se o to, že napínáte při pohybu pružinu. Pružina je nahoře uložena v ložisku. Zřejmě bude jedno z ložisek zadřeno. Mění se vždy obě na obou stranách. Cena jednoho ložiska cca 500,-
wall1506 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 20.03.2019
Bydliště: Puklice  Czech Republic (cz)

Re: Praskání a vůle v řízení

Příspěvekod quantegy » 02.07.2021 00:12

Tento problém som mal cca pred rokom pri 77 tis.km na 1.6 benz.2012,praskanie bolo počuť ako v aute,tak ešte viacej vonku a hlavne pri parkovaní,v servise vraj špatný stĺp riadenia,dva týždne som okolo auta chodil,počúval,kontrola tyčiek stab.ako nové,ložiska horn.uloženia pružín tiež ok,otáčanie na mieste nič,len pri parkovaní a hlavne pri cúvaní,nakoniec chyba bola vo vedení na brzd.ľavom pred.strmeni,pod manžetou vyschnuté mazivo a zatečené bordelom,ak som trocha pri parkovaní zošliapol na brzdu a pustil pedál,strmeň sa neskoro vracal a to robilo to škrípanie,ako keď z veľkého kopca cúvate a uvolníte trocha brzd.pedál,škripot ale z predu,po očistení,namazaní vedenia a výmeny manžiet zatial všetko ok,a ak by mal niekto tukanie,alebo volu vo volante,je lepšia gum.spojka v posilovači(gumené čierne slniečko)originál,je s pevnejšieho materiálu,ako made in China,to dlho nevydrží.
quantegy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 17.12.2017
Bydliště: Skalica  Slovakia (sk)


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jakub