Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 08.02.2021 15:06

Jasne, suhlasim, preto pisem, ze na rychle premeranie to postacuje, aby vedel clovek ci je baterka nabita, alebo vybita. Presnejsie meranie treba urobit uz na profi urovni.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 09.02.2021 16:43

Idealni je zakladni diagnostika za par kurun , vycist pri bezicim motoru hodnoty napeti a porovnat stim co se opravdu deje v palubni siti. Tohle zvladne i cinska kopie univerzalnich diagnostik a trochu pouceny laik.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 09.02.2021 19:23

No auto som dnes zaniesol do nemeckeho servisu. Prijimaci technik velmi nechapal co chcem (aj ked som hovoril s jeho kolegom 2 tyzdne dozadu a ten chapal a dal mi termin), ze vsak nech sa ozvem az bateria bude opat kaputt... auto si ale nakoniec nechali, poslal som im aj popis veci ktore som si vsimol. Zial nedavam tomu velku sancu. Ked som im v Novembri 2019 doniesol auto s tym, ze baterka ktoru mi vymenili ani nie pred rokom (v decembri 2018 a za ktoru som musel uz platit...) je kaputt, velmi sa im nechcelo verit. Dokonca ta baterka presla ich klasickym testom v ten den. Az na moje naliehanie, ze nech si auto nechaju cez vikend a v ppndelok nech skusia nastartovat sa doslo na to ze mam pravdu (auto samozrejme nenastartovalj). Pritom to, ze je ta baterka (druha v poradi) mrtva mi povedal este v ten piatok (nove 2019) servisak z ADACu, ked mi dosiel nastartovat mrtve auto a tab zbezne laicky to premeral po nastartovani...
Uprimne inak za mna Kia ako auto teda fajn, ale servis (ci v BA, ci v DE) dost ze mizerny pristup. A netusim kazdy rok ci dva riesit s nimi vymenu baterky...
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 11.02.2021 10:12

Mozno nie je chyba v baterke, ale v dobijani.
Mam klientov, ktori chodia kupovat baterku kazde 2 roky.
Su to vacsinou pani v kravatach, jazdia kratke trasy a nemaju cas a zaujem dobijat baterku nabijackou.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 11.02.2021 10:18

Koupil jsem onehda v siti apm , modrou vartu 44Ah. Doma zmereno svorkove napeti 11,6V!! Baterka mela po nabiti realnou kapacitu 19Ah. Uspesna reklamace , druha mela 12,4V realna kapacita 36 Ah. Nasazena do provozu , po 2 letech realna kpacita 16Ah. Takze i aku nelze vyloucit, ale kontrola dobijeni je samozrejme zaklad.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 11.02.2021 12:48

No pisali mi zo servisu. Nic neobjavili, vsetko je podla nich OK...Mam prosbu, mate niekto ten voltmeter do cigaretovej zasrtcky? Ak ano, mozete mi pls hodit fotku/video kolko vam to dava voltov?
Osobne mam za to, ze tie baterky mohli byt nekvalitne, prva vydrzala 25 mesiacov, druha 11, tretia ma zatial cca 15 mesiacov (je pravda ze som ju preventivne pred zimou raz dobil, co bola chyba, je mozne ze inak by uz bola mrtva a chlapcom by to uz nebolo tak jedno, bo by riesili uz reklamaciu reklamacie...
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 11.02.2021 13:17

Jazdis kratke trasy ?
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 11.02.2021 13:18

Pokud je akumulator nabity, tak regulace při plynule jizde dobiji na cca 14V - 14,2V. Při brzdeni motorem na 14,4V - 14,5V. Při prudsi akceleraci se omezuje nabijeni a napeti pada k 12,8V aby se pri plynule jizde behem nekolika sekund zvedlo na 14V - 14,2V. To se muze projevit i pri jizde do prudkeho kopce.

Pokud není aku plne nabity nebo je jiz opotrebovany, tak napeti drzi za všech okolnosti 14,4V - 14,5V.

takto se chova "inteligentni" dobijeni v ceedech 2012 -15 , ale je predpoklad , ze to tak pracuje i u novejsich.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 11.02.2021 15:27

Tak som naspat zo servisu. Asi som dnes psychicky zdeptal mnichovskeho prijimacieho technika...
Long story: rano mi dosiel email ze auto je hotove. Ja som slusne odpisal ze dakujem za spravu, cez obed si dojdem po auto. Ked som dosiel na miesto cinu, prijimaci technik tam nebol, len jeho asistent (ten bol daleko prijemnejsi). Po chvilke patrania sa nasli moje kluce aj faktura - 111 EUR za test, vzhladom na to ze to z ich pohladu nie je zarucna vec a vlastne ziaden problem nie je. Tak som si hodil rec s asistentom, ze ako casto meni on baterku vo svojom aute atd. Sam bol prekvapeny ze 3 kusy behom 4 rokov je dost uctihodne cislo. Popravde som nebol velmi ochotny zaplatit danu sumu, respektive hej, ale len pod podmienkou, ze mi napisu do faktury, ze ak sa behom najblizsich 12 mesiacov zopakuje problem, tak chcem danu sumu vratit. To mi asistent povedal ze to on nemoze dat do faktury, ze musime pockat na kolegu co to riesil (ten co v utorok nechapal co po nom chcem, ze vsakt auto nie je kaputt). Tak som cakal vonku (mame covid), a asi po 25 minutach dosiel asistent ze kolega je spat. Tak hovorim ze ok, ale ze mal by some este 2 prosby: a) ci mozeme moj blby cigaretovy voltmeter skusit v inom aute a b) ci maju oni svoj ampermeter/voltmeter po ruke, ze by sme to premerali teraz, kedze som videl ze testy robili vcera a baterka bola plna (videl som v papieroch ten stlpcovy graf co im lezie z test-masiny na baterky a tam zrazu bolo 100%, pricom v BA cez leto som mal mozno 40%...). Chcel som im len dokazat, ze asi nie je normalne ked vcera baterka bola plna, a zaroven som predpokladal ze baterka dnes v case merania by mala aspon o 25% menej...Technik sa zatial "skryva;" a riesil som to najdalej s jeho asistentom. Asistent mi len povedal ze multimeter nema, ale pojde sa spytat ci si moze od kolegov pozicat...No a to bola asi bodka do rakvy pokoja hlavneho prijimacieho technika, kedz ten sa potom zjavil, a rovno mi dal kluce a papiere s tym ze ma nechce uz viac vidiet a nemam nic platit. Snazil som sa mu vysvetlit, ze o tom mi ani tak nejde, a ze toto nie je riesenie problemu. Nic viac ho nezaujimalo...V principe mi dal kluce a papiere a odcupital ako urazena zena (sorry zenskemu pohlaviu za toto prirovnanie...). Odmietol sa so mnou co i len bavit...

@Therion - dakujem velmi pekne. Mas Start-Stop alebo nie? Ja mam verziu bez Start-Stopu (i ked je pravdou ze mam uz facelift verziu, ale mne ten voltmeter ukazuje stale 15.0-15.2V v systeme (a je jedno do ktorej cigaretovej zastrcky ho pichnem). Jediny moment kedy to klesne tusim na 13.7V je, ked zapnem vyhrievanie zadneho okna (so spatakmi a vyhrievanim predneho okna pod stieracmi...). Zial servisackym "zakladnym" testom to prejde a nevidia dovod sa v tom viac hrabat. Ako uprimne, uz ma to trosku serie. V principe to auto ma len 2-3 vacsie chyby: a) problem s baterkou b) smejdove brzdy (v kombinacii s lajdackostou servisov Kia, ktore brzdy necistia pri garanckach a radsej potom uctuju aj nove kotuce...) c) smejdove celne sklo ktore sa velmi lahko poskriabe d) makke pruziny na zadku.

@Niki - no, ako sa to vezme - cez tyzden jazdim kratsie trasy (vacsinou 1-2x do tyzdna 5km tam a 5 naspat). Cez vikend sa snazim sem tam nejake vylety, takze minimalne 10-15km tam a potom 10-15 naspat, ale napriklad vikend dozadu aj vikend predtym som bol vzdy 90-100 km tam a potom naspat dalsich 50-100. No a samozrejme z casu na cas Mnichov-Bratislava a naspat. A aj vtedy mi to vo voltmetri ukazuje celu cestu aspon 15V.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 11.02.2021 15:39

15V je moc , pokud tam nemas CA/CA baterku. Klasika zaplavena baterka max 14,4V jinak pomerne rychle vyvre. Jake jsou proudy z baterky pri uzamceni a uspani auta?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 11.02.2021 15:44

@Therion - tych 15V mam nameranych cez ten cinsky voltmeter (ale predpokladam, ze cisla ukazuje + spravne, v Nissane ukazoval hodnoty 14.7-14.8 po nastartovani (nafta, a to auto par dni stalo). Potom ked som presiel cca 15km tak to klesalo na 14.4V. Predpokladam ze tam mam uplne klasicku baterku, nic extra (44Ah a nemam Start Stop, takze nie je dovod mat AGM, uprimne tu baterku co mam teraz vyzera byt no name - je cela cierna a nie je na nej ziadne logo ani nic ine podla coho by som vedel urcit znacku a nejake dalsie parametre, predtym tu druhu co som od nich kupoval, tak ta bola original Hyundai, mala striebornu farbu a bolo na nej napisane ze ma 3 roky zaruku...).

Co sa tyka prudov po uzamknuti a uspani auta, tak toto zial zodpovedat neviem, to uz je nad moje sily a schopnosti. A zial som sa nedozvedel ci testovali aj toto, asistent predpokladal ze ano, ale isty si nebol...
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 11.02.2021 15:47

Ako pise Therion, 15V je fakt vela.....mozno aj to je pricinou kratkej zivotnosti.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 11.02.2021 17:38

Neplest si AGM a CA/CA baterie obe maji rozdilne nabijeci charakteristiky. Ca/Ca by tech 15V snesla. Pokud tam mas obyč baterku, tak ji tech trvalych 15V spolehlive vyvari. Neumyl nekdy nekdo ten motor vapkou?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1109  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod johnyfly1 » 11.02.2021 18:35

Ak chces voltmeter a vidiet priebeh pocas jazdy kup si z aliku napr ANCEL BM300 :) je to bluetooth modul co sa pripaja na bateriu a mozes si ho tam nechat aj dlhsi cas :)
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 11.02.2021 18:48

@therion - Auto bolo umyvane wapkou, ale motor nikdy, to jedine ze by fakt streklo cez predny naraznik trochu vody.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé