Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 25.08.2020 12:00

90mA je fakt vela, standartne nameriam 20-25mA pri vacsine aut.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod milis » 27.10.2020 21:45

Měnil jsem autobaterii po9 letech Kia Ceed 1,4 CVVT, původní baterie Výrobce Solite (Korea), nová bateri Exide premium 65AH, zatím bez problémů.
:yes:
milis Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 26.07.2015
Bydliště: Slavičín  Czech Republic (cz)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 07.01.2021 00:15

Trochu to tu ozivim. Konecne dosiel ampermeter (ci skor voltmeter) z ciny do zapalovaca.
Dnes som isiel 500km a mohol som to naplno vyskusat (predtym som to trochu otestoval v maminom Nissane).
No neviem ako vy, ale moj Ceed dava konstantne celych 500km 15.1-15.2V. Nic sa nemeni, ci dam dole nohu z plynu alebo stlacim plny kotol. Isiel som v zimnych teplotach ale nemal som zapnute vyhrievanie volantu/sedadiel/zrkadiel. Len som siel standardne so zapnutou navigaciou, a so zapnutym nabijanim telefonu. Skusil som aj vypnut navi a vytiahnut nabijacku telefonu zo zapalovaca, ale nemalo to ziaden efekt. Ten voltmeter funguje a ukazuje realne hodnoty, takze nieco je evidentne zle, ci?

Predpokladam, ze moj Ceed z roku 2016 uz ma inteligentne dobijanie, zaroven predpokladam ze ak siet pumpuje 15.2V do siete, uz po cca 60, max 100km by baterka mala byt nabita doplna a auto by malo znizit mnozstvo "energie" v sieti, ci? Takze mi to vychadza na dve moznosti:
a) baterka (tentoraz uz tretia) behom ani nie 5 rokov to ma pomaly ale isto za sebou
b) alebo je samotne nabijanie v haji?

Tak ci onak, zajtra asi volam chlapcom z Kie, bo toto asi nie je s kostolnym poriadkom...

https://www.auto.cz/nespolehlivost-bate ... rzi-125770
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 07.01.2021 08:20

Je potreba overit jestli ten merak vubec meri presne. Trvalych 15V je na klasickou baterku moc. Ani ca/ca nebude v takovych podminkach dlouho fungovat. Budou plynovat a ztrati kapacitu.
Navigace a mobil maji zanedbatelnou spotrebu, pokles v siti lepe otestujes zapnutim vyhrivani skel/sedacek a rozsvicenim vsech svetel.
Promenne - inteligentni nabijeni se projevi jen pri plne nabite baterii , ktera vsak musi byt v dobre kondici. Pokud system rozpozna baterku s velkym vnitrnim odporem bude ji brat jako slabou a bude ji drzet za vsech okolnosti na 14,4V v pripade klasicke baterky.
Pokud mas v start/stop , tak ti klasicky akumulator nevydrzi vic jak 2 roky. Neni na takovou zatez staveny.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1106  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 07.01.2021 10:41

@therion
Ten merak (kupil som ten co si odporucal, len z Ciny...) meria presne - skusal som to v 2 autach, v Nissane casom kleslo nabijanie na 14.6-14.7. V mojej Kii to ide konstantne na 15.1-15.2 (vcera som isiel cast cesty za svetla este, ale potom dalsie cca 4 hodky som uz isiel so stretavackami pripadne dialkacmi (navyse som mal este potom zapnute aj predne hmlovky).
A ked som isiel vecer auto preparkovat (po dojazde do ciela), pred startovanim mala baterka "plnu" hodnotu 12.7V (toto bolo po odjazdeni 500 km)
Teraz o hodku a daco pojdem nieco vybavit, v noci bolo pod nulou tak urcite zapnem vyhrievanie vsetkeho (vyhrievanie sedadiel + volantu, zadneho skla, spatnych zrkadiel + predneho skla pod stieracmi...), navyse sam uvidim ako baterka klesla za tych cca 14 hodin.
A nemam Start-Stop system (moje auto je z ceskej distribucie, kde sa Start Stop bohu vdaka este nedaval...).

A inak trosku som googlil - tuto je jedno podobne forum z Renaultu - https://forum.renaultclub.cz/viewtopic. ... c&start=25

Pride mi blbost ze by som mal nestastie na baterky (treti kus behom 5 zim, teraz ak by bola tato baterka v cudu tak budem potrebovat 4ty novy kus). Inak teraz ked tak nad tym premyslam, v autobilde na 100t km tiez mali problem s baterkami u Ceeda 2.generacie.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 07.01.2021 11:10

Merici pristroje se testuji v porovnani s jinym etalonem. Takto testovat jak popisujes voltmetr nelze. Napeti v palubni siti se lisi od svorkoveho napeti na baterce klidne i vic jak 1V v zavislosti na zatizeni site.
To ze meris pri zasunutem klicku je uz z principu osidne nebot v te chvili uz je akumulator zatizeny odberem pres 2A. Pokud chces zjistit presne jak je aku nabijen musis to zmerit na olovenych kontaktech baterie.
Kazdopadne pokud se v palubni siti vyskytuje trvale napeti nad 15V neni to normalni.

Dalsi veci je system napajeni zasuvky. Nektere vozy ji maji "natvrdo" nektere spinane az po zasunuti klicku. I to vnasi "chybu" do mereni.

Bezne dostupne voltmetry tohoto typu maji rozptyl i vic jak 0.5V
Obrázek
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1106  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 07.01.2021 12:42

Dve novinky:
a) pred startovanim mala baterka 12.1V (vcera vecer po 500km mala 12.7V co je prakticky nabitie na 90%, za 14 hodin teda kvalitne klesla...)
b) pocas jazdy mi najdalej alternator pumpuje 15.1-15.2V do siete. Jediny moment kedy mi ide menej je, ked zapnem vyhrievanie zadneho skla (po stlaceni tohto tlacidla ide tusim aj vyhrievanie spatnych zrkadiel a tiez vyhrievanie pod prednymi stieracmi), ale POZOR, ide mi prud 14.0-14.1V ale len ked stojim (a mam zapnute vyhrievanie zadneho okna)! Akonahle sa zacnem hybat tak mi to skoci na 15.1-15.2. A este jedna vec - v momente ked stojim a zapnem vyhrievanie zadneho okna, autom jemne zatrasie, nieco ako ked clovek zapnem klimu zatial co stoji. Toto sa deje len pri zapnuty tohto tlacidla. Ked zapnem vyhrievanie sedadiel, volantu, a vsetky mozne svetla, tak aj pri stani mi ide do systemu 15.1-15.2V. Mal som za to ze vyhrievane sedacky a volant by mali "mat rovnaku odber ako vyhrievanie zadneho skla + dalsich externych casti, ci?

A este jedna vec - doteraz som tomu neprisudzoval ziadnu dolezitost, ale prakticky od novoty mi auto z casu na cas prepne zdroj audia (z Radia na USB, z USB na BT, atd). Mam vstavanu navigaciu od KIE, povodne som to prisudzoval len nejakemu zlemu kontaktu na volante, ze to samo prepne, ale vzhladom na aktualne zistenia zacinam z tohto javy obvinovat vysoke napatie.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 07.01.2021 13:09

Pokud napeti na aku spadne za 24h na 12V je pravdepodobne, ze aku uz ma velmi malou kapacitu a velke svodove proudy. Nebo i pri zamknutem aute zustava velky proudovy odber tj. vetsi jak 50mA.
Napeti pri volnobehu je nizsi z duvodu nizkych otacek alternatoru , kdy i plne vybuzeny nestiha pokryt proudove pozadavky spotrebicu. Proto pri pridani plynu kdy se mu zvednou otacky a tim i vystupni vykon.
To ze zakolisaji otacky motoru pri zatizeni vetsim odberem je normalni nebot alternator skokove zatizi motor a ten musi zkorigovat pokles otacet timto zpusobeny. A proto ze jeho reakce neni nekonecne rychla ma to za nasledek zakolisani otacek. To je zcela normalni.

Byt tebou tak prvni co udelam je , ze porid novy aku a sleduj jak se system chova. Pokud bude i nadale prebijet pres 14,4V je pravdepodobne, ze regulace nefunguje spravne. Stejne tak pokles napeti pri odstaveni zamknuteho auta by za 24h nemel byt pod 12,5V.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1106  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 07.01.2021 13:43

No az mi skonci karantena v Nemecku, ozvem sa chlapcom z miestnej Kie, s tym ze baterka ktoru mi vyreklamovali sa blizi ku koncu podobne ako ta co mi predali predtym (2 roky dozadu mi odisla prva originalna baterka z vyroby, zial bolo to 3 mesiace po skonceni 24 mesacnej zaruky na akumulator). Takze som od miestneho KIA servisu kupil novu, ta sa dozila cca 12 mesiacov od Decembra 2018 do Novembra 2019), nasledne som reklamoval tu baterku minuly rok v Novembri (ked som znova nevedel nastartovat auto) coho vysledkom je ze som dostal tuto novu baterku (vymenili kus za kus)...
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 07.01.2021 15:05

BigFoot007

vcera vecer po 500km mala 12.7V co je prakticky nabitie na 90%,
nespravne si vyhodnotil, nakolko merat napatie sa ma po 10-12h oddychnuti akumulatora.
Pricom napatie 12,6 az 12,8V sa povazuje za 100% nabitie

Ze tak malo vydrzi akumulator je mozno tym, ze to vyssie napatie pomalicky varí tu baterku cim jej skracuje zivotnost.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod BigFoot007 » 07.02.2021 11:37

Tak bateriu som meral vcera po vacsom vylete profesionalnym multimetrom priamo na poloch, po cca polhodine od prichodu domov mala 12.59V. Dnes rano kratko po 9tej mala 12.29V. Medzi vcerajsim a dnesnym rannym meranim ubehlo cca 18 hodin.
Baterka ma cca 15 mesiacov.
V utorok idem zaniest auto do servisu.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod therion » 07.02.2021 12:00

Bude zasadni zmerit odber po uzamceni vozu a zmerit realnou kapacitu (nikoli jen startovaci proud aku).
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1106  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod johnyfly1 » 07.02.2021 18:26

Meranie baterie multimetrom je orientacne....bateria sa meria merakmi na to určenými....najlepsie zatazovym testom kde nesmie napatie baterie klesnut tusim pod 10,5v....niektori predajcovia baterii maju tieto testery :)
Inac ti ktori maju start stop a kratke trasy sa odporuca bateriu dobijat aj raz za dva mesiace :D
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod Niki » 08.02.2021 10:53

Na rychle premeranie nabitia staci aj obyc. multimeter......inak merat po polhodine od vypnutia motora je zbytocne, merat aspon po 8 hodinach, ideal 10-12h.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Autobaterie KIa Ceed II 1.4 CVVT

Příspěvekod johnyfly1 » 08.02.2021 12:03

Multimetrom zmeras len pociatocne napätie ktore sa moze znizit uz po prvom starte ak je bateria zla :) ked uz tak bluetooth krabičku asi za 20e ktora sa pripevni na poly baterie a jazdi sa s tým a pekne tam vidno graf napatia....alebo tester do 30e ktorý aspon orientacne napise startovaci prud batérie :)
Je to to iste ako s alternatorom....multimetrom síce zmeras ze dava napr 14,4 volta ale co z toho ked nebude davat dostatocny prud?
Multimeter je len naozaj na prve rychle premeranie ale clovek s nim nezisti ci ma v poriadku bateriu ci alternator :)
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé