KIA Ceed - typické neduhy?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod kojot89 » 23.12.2018 00:08

Měl bych dotaz, snad už to tu nikde nebylo zodpovězeno, uvažuji o bazarovém Kia Ceed 2008-2010, co jsou typické neduhy (třeba u mé mazdy je to koroze zadních lemů, obecně rez a u nějakých modelů, že žerou olej). Také jaké máte spotřebu u kombíku 2008-2010? Děkuji
kojot89 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 02.12.2018
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod only_one » 23.12.2018 11:45

rezli dveře nad gumou nahoře, občas zazlobila čtečka imobilizeru - kroužek okolo zamku, občas je unavená zadní náprava a repase neni nejlevnější. Jinak to neni vubec nejhorší. Měli jsem jak první 1,6Crdi bez filtru, což byl naprosto perfektní motor v tu dobu daleko lepší jak Tdi se spotřebou klidně 4,5 na klobouka a 5,5 bez omezování a pak benzínovou 1,6tku což byl pro firemní provoz taky pohodovej motor. Spotřeba do 8osmi ve služebním provozu. Dneska bych to s ohledem na emise, turba, vstřiky a drahé opravy dal přednost a hledal bych variantu 1,6benzín a nebo 2.0 benzín, ale těch je málo

Uplně první generace před facelifem měla ještě problém se sekacím rádiem, to prostě jednou za 2 měsíce se seklo a odblokoval ho až servis. Dokonce ho 2x měnili. Docela rychle umírali baterie origiální cca 2 roky a baterka, brzdy taky nic moc nevydrží, ale to je spotřební věc. Taky kosti stabilizátoru a párkrát uložení zadních i předních tlumičů se měnilo.

První ceed před FL líp svítil, než když pak nastopil facelift a projektorové světla. Ty do dneska nejsou nic moc.
Protikorozní ochrana je celkově průměrná, nenadchne a neurazí, takže to chce pořádně prohlídnout spodek, spodkydveří, blatníků a u Ceeda se podívat i pod gumy dveří v horní části

Obecně lak je hodně low cost, červená základní se i loupala. Metalické barvy na to tolik netrpěly. My měli obě verze metalízů, nikdy to nebylo garážovaný, mytí jen kartáče v myčce bylo to v pohodě.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod therion » 31.12.2018 13:04

tak podle TÜV ani druha generace neexeluje, ale beru to s nadhledem : )

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ne ... -zavadami/
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod martasdufek » 06.04.2019 21:25

mě osobně nejvíc vadí žádný zvuk... to auto ikdyž jede pěkně tak prostě nijak nezní :D jinak tady jsem našel článek, kde rozepsali více neduhů, ale z osobní zkušenosti mi vadí pouze tichučký motor :D
martasdufek Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 06.04.2019
Bydliště: jaroměř  Czech Republic (cz)

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod srek79 » 07.04.2019 18:08

Na tom Autoforu, jak je ten výpis od TÜV je to takový nejednoznačný,jestli myslí 1. nebo 2. gen. Asi ta 2.. Nikde jsem nečet, že by JD mělo nějaký špatný brzdy.
Já mám r.v. 1/2013 (jeden z prvních kombíků, kde se ještě mohly vychytávat mouchy) a po 74tkm:

- spojka bez závad, chod mě přijde stejný
- brzdy (kotouče, desky) pořád původní (i když kotouče už na krajích trochu "ožraný" jsou), možná tou ojetostí se musí trošku víc tlačit na pedál, ale většina jezdů by to ani nepostřehla
- baterie původní, starty OK
- koroze na karoserii nikde, ale už je malinko chytlý podvozek (viz přílohy). Tam bych čekal, že po 6 letech by mohly nápravnice vypadat zdravěji, jak jste na tom ostatní?
- lák bílý (Cassa) nemetalicky taky OK - skoro bych řek stav novýho laku, pravda je garážovaný a tak 4x do roka leštěnka
- podvozek mi přijde festovní, bez klepání

Snad jsem to nezakřik :-) Třeba to těch 100 - 130 tkm dá a po 7 letech, po záruce, se to začne sypat... Je tu někdo kdo má na 2. generaci dejme tomu přes 150.000km?

Co bych zlepšil:
- možná odolnější koženkový potaj volantu, na 8 hodinách jsou škrábance - asi od toho jak se sedá a nějakým zipem nebo cvokem se někdy odře.
- tapecírunk v kufru. Od luxování je to dost naježený a vytahaný chloupky.
- ulomily se mi dva jezdce v mřížkách na palubce - asi mám velkou sílu anebo to materiálově při vývoji podcenili
- u řidiče levý rantl ne sedačce, trochu ošoupaný
- sem tam rezonance v přístrojovce
- obyčejně až levně působící potah sedadel, ale tvar dobrý
- kždy cca 3-4 start při startování zarachocení něčeho v motoru (1,4 CVVT), ale zvuk je zatím slabý - asi řetěz, doufám ež se to nebude horšit
Ale to jsou všechno maličkosti


S 1. gen, na kterou se ptá "kojot89" zkušenosti nemám.

EDIT: ještě jsem přiložil fotky podvozku z doby cca 2 měsíce po koupi - trochu rozdíl :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Ceed SW II, 1,4 CVVT, Comfort plus (2013)
Kia Sportage 1,6 GDI, Exclusive, 2019
srek79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 02.01.2014
Bydliště: Rakovnicko  Czech Republic (cz)

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod HarvyM » 11.04.2019 08:19

Já mám najeto 185.000 km, Cee'd druhé generace vyroben v roce 2012, úplně první kusy v ČR, motor 1.6 GDi.

Servis (opotřebení):
- Přední i zadní brzdy (vydržely hodně dlouho, měněno někdy mezi 130 a 150 tisíci).
- Ložisko v předním kole (odešlo asi ve 150 tisíci).
- Zimní gumy.
- Kroužky na válcích v motoru (moje blbost, že jsem jim věřil těch 30.000 km na jeden olej).

Servis (reklamace):
- Vrzající sedadlo řidiče.
- Vrzající sedadlo spolujezdce.
- Zničené pochromování rámečků okolo mlhových světel (2x).
- Nefunkční stěrače (zatuhlá táhla).
- Blikající přední světlo (led pásek) (2x).
- Natržený ovladač tempomatu.
- Zasekávající se roletka v kufru.
- Drhnutí (lehké zaseknutí) volantu při jízdě na dálnici.

Všechno ostatní bez problému, bez závad, bez výměny.
Jako je to dost dobrý auto, ale chceto servisům :kia: tolik nedůvěřovat a marketingu :kia: už vůbec ne. Mít prostě vlastní rozum.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod nexter » 11.04.2019 09:36

HarvyM píše:Já mám najeto 185.000 km, Cee'd druhé generace vyroben v roce 2012, úplně první kusy v ČR, motor 1.6 GDi.

Servis (opotřebení):
- Přední i zadní brzdy (vydržely hodně dlouho, měněno někdy mezi 130 a 150 tisíci).
- Ložisko v předním kole (odešlo asi ve 150 tisíci).
- Zimní gumy.
- Kroužky na válcích v motoru (moje blbost, že jsem jim věřil těch 30.000 km na jeden olej)........


Zaujali ma tie kruzky na valcoch. Ja mam sice 1,4 73kW/130 000 (r.v.2015) a takisto chodim na servis kazdych 30 000km. Zatial nepocitujem ziadne problemy ani zvuk motora nie je zmeneny. Naopak tah aj zvuk je fajn. Ako a kedy sa to zacalo prejavovat u teba?
Naposledy upravil nexter dne 11.04.2019 10:01, celkově upraveno 1
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod therion » 11.04.2019 09:49

30k kilometru servisni interval dodrzuj jen pokud se auta jeste pred koncem zaruky chces zbavit. Jinak 15k je max.
Naposledy upravil therion dne 12.04.2019 07:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod altt » 11.04.2019 22:31

HarvyM píše:Servis (reklamace):
- Vrzající sedadlo řidiče.
- Vrzající sedadlo spolujezdce.
- Zničené pochromování rámečků okolo mlhových světel (2x).
- Nefunkční stěrače (zatuhlá táhla).
- Blikající přední světlo (led pásek) (2x).
- Natržený ovladač tempomatu.
- Zasekávající se roletka v kufru.
- Drhnutí (lehké zaseknutí) volantu při jízdě na dálnici.


Ako ti prosím vyriešili problém s drhnutim volantom na diaľnici ?

Ja mam ročník 2017, 30tis km a zatiaľ pohodka okrem toho drhnutia :( ale to sa mi prejavovalo len v zime. Nič iné som neriešil ani nepotreboval riešiť :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod Žuky » 12.04.2019 16:25

Budem mať svojho Ceeda SW mk2 čoskoro 5 rokov a čo sa týka jeho typických neduhov, tak u môjho začalo ani nie po roku štrajkovať svetlo v kufri - prestalo svietiť aj po výmene žiarovky a aj za LED žiarovku. Paradoxne stropné svetlo pri polohe otvorených dverí aj keď zatvorením a zamknem centrálom svieti stále. Zadné okná mám na švihadlá a musím ich na doraz doťahovať (použiť viacej sily) aby sa nezačali po "mm" posúvať trošička nadol. Tiež sa mi prejavilo zatuhnutie volantu v stredovej polohe. Najnovšie sa mi začala odlupovať farba zo strešných lyžin a vypadávať zvuk v reproduktore v spolujazdcových dverách a to aj keď auto stojí zaparkované :? . O vyhrievajúcich sa mačkách pod kapotou ani nehovorím... Inač na prevoz z bodu A do bodu B mi Ceed bohate postačuje. :thu:
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod nexter » 12.04.2019 17:06

therion píše:30k kilometru servisni interval dodrzuj jen pokud se auta jeste pred koncem zaruky chces zbavit. Jinak 15k je max.


Nemyslim si, ze je to take dramaticke s tou vymenou oleja. Skor si myslim ze castejsie vymeny ako predpisuje vyrobca su len placebo efektom pre majitela a good job pre olejarov. Ak zoberieme do uvahy ze kamiony mavaju bezne vymeny olejov 100-160k km tak tych 30k na osobak je uplne v poriadku. Skor si myslim ze je potrebne a nutne zohladnit prevadzku vozidla. Tzn, caste kratke trasy kedy sa nema moznost motor zahriat, tahanie privesu, jednoducho narocnejsia prevadzka vozidla.... Za takychto okolnosti je samozrejme potrebne znizit interval vymeny oleja. Ale za beznych podmienok nevidim problem dodrzat to co vyrobca predpisuje. Viem ze som v tomto nazore v mensine, ale moje tvrdenie je podoprete mojou osobnou skusenostou. Takto isto som postupoval aj u predchadzajuceho auta a spokojny 2. majitel s nim jazdi uz 4.rok.
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod Quadrant » 12.04.2019 17:57

Tohle je snad lepší ani nekomentovat..
Stáčí si totiž najít na netu longlife oleje a jejich zápory, a každý hned pochopí že nájezd 30000km na jednu náplň je cílená likvidace motoru.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod lubos550 » 12.04.2019 18:50

Tu je treba asi rozlisovat, ci ide o benzinovy, alebo naftovy motor.U naftoveho by nemal byt problem interval ani tych 30-40000, alebo aj viac. Motor sa maze naftou. Poznam pripad jazdenia s uplne prazdnou olejovou vanou niekolko dni, ci dokonca tyzdnov, bez povsimnutia :) Samozrejme slo o naftovy motor. U benzinoveho to nepripada do uvahy, zadrie sa velmi rychlo.Tam by mali byt aj intervaly vymeny podstatne kratsie.Uplne maximum mozno 20000.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod Quadrant » 12.04.2019 18:59

Názorů na netu je hromada, tady je jeden z nich

https://www.prodejoleju.cz/poradna/jak- ... odbornici/
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: KIA Ceed - typické neduhy?

Příspěvekod Berka » 12.04.2019 19:31

Nejcitelnější bolest první generace je odlepující se přístrojovka u čelního skla. Bohužel poslední dobou vidím ve svém okolí mnoho takových aut, takže asi není na místě otázka jestli se to stane také tobě, ale kdy se to stane.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé