Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Dix_ » 25.06.2019 17:00

Cahir:Ptal jsem tam,jak jsem ti dal kontakt ?
Dix_ Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 4
Registrován: 01.02.2019
Bydliště: Kojetín  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Roman-Zilina » 26.06.2019 09:09

Cahir píše:
Roman-Zilina:
Pojem dogmy je jasný, byl jsem loni, když jsem se začal porozhlížet po něčem novém, u nejbližšího delaera tady u nás, a jeho vyjádření bylo, že prostě oni žádné slevy nedávají a co je v ceníku, je i jejich konečná cena, basta, nazdar.
A jakou cenu očekávám? jako každý zákazník, čím nižší tím lepší, ale jasně že nečekám cenu Fábie :)
Už jen to, že když najedu do SK ceníku (ano vím že se konfigurace pro obě země lehce liší), tak prostě rozdíl 23t € proti CZ 635t Kč je dost.
Proto jsem vznesl ten dotaz.

tak treba kupit u nas, na :SK: :D ja som tiez zvazoval, ze kupim auto v :CZ:
tvrdo si drzat liniu cennika je blbost, vzda sa da spustit nejaky ten fufen ;)
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 30.06.2019 14:02

Nevie niekto ci ma nový Ceed plastové predné blatníky?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 30.06.2019 15:36

Určitě nemá.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod melonsvk » 03.07.2019 17:23

Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Dix_ » 04.07.2019 09:36

Dix_ Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 4
Registrován: 01.02.2019
Bydliště: Kojetín  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod melonsvk » 06.07.2019 11:32

Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 06.07.2019 12:21

Musím říct, že s tímto dvojím hodnocením nesouhlasím. Hodnocení by mělo zůstat jen podle skutečné ochrany posádky při nehodě, bez ohledu na elektronické doplňky. Ty mohou být klidně hodnoceny zvlášť, ale nemají snižovat celkové hodnocení. Naopak je beru jako nadstavbu, takové doplňkové "+" k celkovému hodnocení.
Tohle bude nutit automobilky dávat tyto systémy do základních verzi, což je sice hezké, ale vždy to zvýší cenu auta a stále je dost lidí kteří hledají auto podle ceny a takto budou muset jít do vozidla které je o třídu níž a co si budeme namlouvat, asi nebude tak bezpečné. Když proti sobě pošlu Rio a Ceeda tak si vsadím na Ceeda a k čemu pak jsou Riu všechny hvězdičky a elektronika oproti čtyřem hvězdičkám Ceedu bez el. asistentů. Nic proti nim nemám, ale zbytečně to zakresluje skutečné výsledky ochrany posádky při nehodě.
Jeden detail mi ale zarazil ještě víc. Ten špatný výsledek bočního nárazu na sloup. Divím se, že nedošlo ke snížení známky a je zajímavé, že vůbec k takové chybě při vývoji došlo.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod mv12 » 06.07.2019 13:20

Berka píše:Musím říct, že s tímto dvojím hodnocením nesouhlasím. Hodnocení by mělo zůstat jen podle skutečné ochrany posádky při nehodě, bez ohledu na elektronické doplňky. Ty mohou být klidně hodnoceny zvlášť, ale nemají snižovat celkové hodnocení. Naopak je beru jako nadstavbu, takové doplňkové "+" k celkovému hodnocení.
Tohle bude nutit automobilky dávat tyto systémy do základních verzi, což je sice hezké, ale vždy to zvýší cenu auta a stále je dost lidí kteří hledají auto podle ceny a takto budou muset jít do vozidla které je o třídu níž a co si budeme namlouvat, asi nebude tak bezpečné. Když proti sobě pošlu Rio a Ceeda tak si vsadím na Ceeda a k čemu pak jsou Riu všechny hvězdičky a elektronika oproti čtyřem hvězdičkám Ceedu bez el. asistentů. Nic proti nim nemám, ale zbytečně to zakresluje skutečné výsledky ochrany posádky při nehodě.
Jeden detail mi ale zarazil ještě víc. Ten špatný výsledek bočního nárazu na sloup. Divím se, že nedošlo ke snížení známky a je zajímavé, že vůbec k takové chybě při vývoji došlo.


Ono to svou logiku má... Když vezmu že nejlepší ochrana posádky (i okolí) při nárazu je, když vůbec k nárazu nedojde, tak systémy, které přispívají k prevenci nárazu a jejich zahrnutí do hodnocení smysl dávají. Takže když ve výsledku má 5 hvězdiček jen Ceed s na přání dodávaným systémem automatického nouzového brzdění schopným rozpoznat chodce a cyklisty, a 4 hvězdičky má Ceed bez něho, odpovídá to faktu, že to auto prostě bezpečnější o něco je a dozví se to i laik, který jinak přesné výsledky nesleduje... Může být k diskuzi, co a jak do výsledků zahrnout, ale to je na jinou debatu. Principiálně mi to přijde správně. A to že se pak automobilky budou snažit různé systémy kvůli hodnocení zahrnout do základní výbavy je i záměrem NCAP. Podobný vývoj byl třeba s airbagy, nejdřív nic, pak vyšší výbava a pak díky honbě za hvězdami dnes máme 6 airbagů v základu úplně běžně a nikomu to divné nepřijde.

Na druhou stranu mě některé ty systémy taky štvou (obzvlášť pokud nejdou vypnout). Ale pokrok prostě nezastavíš :lol: Někdy je té bezpečnosti a omezení přespříliš...

Kompletní výsledky testů v češtině u nás zveřejňuje dTest: https://www.dtest.cz/crashtesty (někomu může vyhovovat více, než AJ na webu Euro NCAP)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Karens » 06.07.2019 16:37

EuroNCAP bývalo o hodnotení ochrany pri náraze. Teraz je to o bodoch a hviezdičkách za kraviny.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod mv12 » 06.07.2019 18:38

Sanchez píše:Ale zase unika podstata vseobecnej zodpovednosti.
Sofer pri miliarde asistentov sa nebude tak venovat vedeniu vozidla.
Komu treba napriklad udrziavanie v jazdnych pruhoch? Alebo vcasne varovanie ? Este chapem mozno v tme.... Rozpoznavanie dopravnych znaciek?
Mne to dvojite hodnotenie nevyhovuje.
JD 88%, 5 hviezd
CD 88%, 4 hviezdy, lebo nema clovek vybavu?

Zase nejake tlaky za ucelom manipulacie koncovych zakaznikov.
Videl som nabidku na Scala 1,0 TSI, tj Rapid spaceback s miliardou asistentov, Style, cena ca 500.000 czk. Katastrofa.

To budeme platit za asistentov nie za motor napriklad? Cesta do pekla...

Hodnocení nelze moc srovnávat v čase, protože se jeho systém mění a JD by dnes nedostal, to co v roce 2012....

To, že se automobilky snaží dostat hvězdičky je čistě jejich volba., pokud automobilka nechce, řídit se tím nemusí... Euro NCAP jim nemůže nic příkazovat. Jenže veřejnost se o to zajímá a auto s nula hvězdičkami by se asi moc dobře neprodávalo, proto ta snaha automobilek.

Různé systémy jsou do hodnocení zahrnuty už řadu let. I ten Ceed JD už 7 let zpět musel mít asistenty i třeba absence hlídání zapnutí pásů by už tehdy vedla ke ztrátě bodů. Takže čistě crashtest to byl jen v "pravěku", což není moc let, celá historie trvá jen asi 22 let... euro NCAP s testy začalo v r. 1997 i když tehdy tam pravděpodobně žádnou výbavu nevyžadovali, už tehdy třeba hodnotili i bezpečnost chodců.

Je ale pravda, že v poslední době se elektronickým asistentům dala dost velká váha v hodnocení a jak jsem psal, o vhodnosti různých systémů by mohla být velká diskuze. Ani mě se mnohé nelíbí (třeba to hlídání jízdy v pruzích mě při jízdě s novým Ceedem tak štvalo, že bych to asi musel vypínat). Bohužel ale stejně asi pomalu ale jistě směřujeme k autonomním autům a vůbec bych se nedivil, kdyby to jednou v předaleké buducnosti skončilo absolutním zakázem řízení lidí na veřejných komunikacích kvůli bezpečnosti...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod dany01 » 06.07.2019 23:22

Cahir , predtým ako to objednas, si ceeda požičaj na dlhšiu cestu, aj diaľnicu, pokial možno aj betónovú. Pripisoval som ten veľký hluk karosérii SW ale teraz mi dali náhradné auto po Loganovi :shock: krátky Ceed v benzíne 1,4 a je to rovnaké ako v mojom kombiku. Hluk od zadných kolies je problém , ktorý sa šíri potom kabínou.
Ja to už nejako vyriešim- odizolujem, ale nabudúce pôjdem na kúpu inak. Je pravda ze som bol nútený niečo kúpiť, išiel som po záruke a cene. V dnešnej dobe staré auto už nie aj keď to moje to dalo len po métu 2300 km - pondelok začína 3 týžden čo je v servise.
Chápem aj ľudí čo sadnú do Ceeda z Favorita, Felicie v tom prípade je to pre nich S classe.....
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod melonsvk » 07.07.2019 10:14

Ceed ma velky problem s odhlucnenim podvozku - nedavno som najazdil par stoviek km s rok starym Polom a je to subjektivne menej hlucne ako moj Ceed JD s vytlmenymi podbehmi. Rovnako Leon je viac tichy a o Golfe ani nevravim.

V promo clankoch na XCeed slubuju najtissi podvozok v triede (ha-ha), som na to vazne zvedavy. Hluk z podvozku je asi moja najvacsia vyhrada co k Ceedu mam, je skoda ze na tom nezapracovali viac.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 07.07.2019 10:56

Tak po 2500 km mozem povedat ze ten podvozok na novom ceede sw je fakt hlucny na 17, neviem ako na 16 tam to bude asi lepšie, na testovacke som siel po dialnici na 16 a nebolo to take rusive, mozno je to aj tymi michelinmi primacy 3 co su obute z výroby, v jednom clanku porovnavali novu astru z ceedom na tych istych gumach a aj tam bol hluk na dialnici velky, rozmyslam nad inymi gumami menej hlucnymi, ale asi este pockam na zimu tam mi dali falkeny tak uvidime ci to bude ine alebo nie, neviem ako by sa dal odhlucnit podomacky podvozok ked mas záruku, ked to uvidia v servise ? Mozno vyplnit podbehy nejakou penou lebo lepenie folii asi moc nepomôže, verím ze po staznostiach zapracuju na odhlucneni v nejakom facelifte, ale co uz my co sme kúpili teraz

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod dany01 » 07.07.2019 16:58

16? Tiez katastrofa, hlavne betonova dialnica na nevydrzanie ako som to pisal inde. Ja mam sice Hankook ale to nieje gumami ale odhlucnenim. Sondoval som po firmach co by sa s tym dalo robit, servis s na to vykasle- import jak by dal, Ti ani nekomunikuju v medziach slusnosti...
Ja som pisal na import po par stovak km ze povozim niekoho z importu aby vedeli co predavaju ale ma odpinkali - povedal by som az arogantne
Skuste mi niekto skusit spravanie tempomatu- nastavim rychlost a on nedrzi konstantnu rychlost ale seka a dorovnava rychlost. Je to citit, povedali ze by to mohlo byt tymi vstrekmi co mi odisli..., teraz na benzinovej 1,4 mpi co mi dali to nerobi, ale to moze byt aj slabym vykonom motora.
Ja za seba poviem ze som sklamany , vychvalovali Ceed ako da dole ostatnych ale ... realita inde
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé