Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 20.09.2018 16:25

tak pro zajímavost ze dneška, Golf Variant sice 1,5Tsi 110kW (s funkcí dvouválce - to mě zase prodejce rozštípal co začal vychvalovat) , ale jinak obdobná výbava jako plně vybavenej novej Ceed SW 860 000Kč s DPH. No v tomhle kontextu mě přijde politika Kii jako velmi sympatická
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod andrej » 20.09.2018 17:13

Takze je rozhodnute, po testovacej jazde som zobral predvadzacku ceed 1,4turbo vo first edition,motor ide ok,podvozok nadhera,vybava takisto,uz si len zvyknut z SUV sedim pomaly na ceste,Sportage nechavam bratovi.
andrej Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  Témata: 10
Registrován: 09.03.2012
Bydliště: turcianske teplice  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 20.09.2018 17:31

Automat?
Spotreba?
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 20.09.2018 18:10

ptat se ted na spotrebu je fakt zbytecny.. predvadecky kazdej zene a i tak to chce najet 2-3nádrže jinak to je zcestné
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 20.09.2018 18:12

Prečo by to bolo zbytočné?
Ak si sadne do auta a znuluje spotrebu tak ma aký,taký obraz o spotrebe.
Samozrejme nie je to ešte zabehnute ale aj tak.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 20.09.2018 18:14

tak to se můžeš rovnou podívat co je v TP :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 20.09.2018 18:17

Tak to určite nie.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 21.09.2018 16:49

Takže pár poznatků ze zatím krátkého seznámení s novým ceedem.
Zápory: Teplota topení je velmi špatně vidět, večer to bude v pořádku, ale přes den se na to člověk musí hodně soustředit a to je za jízdy nebezpečné. Nechápu jak tohle mohlo vzniknout.
Tupé řízení. Prostě bohužel vlastnost všech nových aut. I toho mého, zde zlepšení nenastalo. Bohužel.
Po otevření dveří řidiče (u jiných jsem to nezkoušel) nejde otevřít kufr. Takže znovu do auta, zmáčknout tlačítko a pak zpět k pátým dveřím. Obrovská chyba. Možná to jde změnit v nastavení, nebo v servisu, ale u testovaného auta to tak prostě je.
Páté dveře nejdou nikdy dovřít bez doprovodu ruky. Dveře prostě odskočí a nejsou dovřené. U mého auta stačí když lehce dojedou dolů a jsou vždy zavřené. Možná to půjde seřídit, ale moc tomu nevěřím, na vině je hlavně přetlak kabiny při dovření.
Vzpěry pátých dveří jsou hodně silné. Chlapům to asi bude jedno, ale většina slabší populace moc nadšená nebude, dveře jdou zavírat opravdu z tuha.
Hluk od kol zadní nápravy. Snad první věc která mi po rozjezdu zarazila.
Vnější kliky všech dveří mají, nevím proč, velkou vertikální vůli. Prostě se po otevření hýbou nahoru a dolů. Evidentně to není vůlí v uložení, ale vlastnost, jen nevím proč, ale působí to nekvalitním dojmem.
Stříbrné plasty v kabině působí lacině a finální opracování některých plastů (zaříznutí, odhranění) uvnitř kabiny je hodně lajdácké. Jedná se sice jen o plasty ve spodní části přístrojové desky, ale ani tam bych to nečekal.
Ovládací tlačítka na volantu bych uvítal blíž k věnci volantu. Ta vnitřní jsou již celkem dost mimo dosah palce, pokud držím volant.
Horní hrana čelního skla je hodně nízko. Je to dáno jeho menším sklonem oproti ceedu JD, ale mohlo o pár cm víc zasahovat do střechy.
Couvací kamera má neskutečně neostrý, rozmazaný obraz. Nevím zda se jedná o vadu kamery nebo vlastnost, ale rozdíl oproti mému autu je značný (čočka je čistá).
Potahové látky sedaček jsou tenčí, otázkou je, jak kvalitní. Zatím kvalitnějším dojmem nepůsobí, ale záleží asi na výbavě a typu sedaček.
Otravný tón při zapnutí klíčku a "kontrole" systémů. Tady mohla Kia zvolit podstatně lepší melodii. Nebo raději žádnou.
Opticky působí kabina užším dojmem. Neměřil jsem ji, nevím jaké jsou hodnoty, ale nebyl to jen můj postřeh. Byla to snad první věta, kterou dcera pronesla když si do auta sedla.
Zadní sedadla mi přijdou dál od dveří, což trochu znesnadňuje vystupování.
Prostřední otvory ventilace nejdou STÁLE :x zavřít kolečkem jako tomu bývalo kdysi, ale jen posunem výdechu do boční pozice. Kdo tohle vymyslel... :thd:
U krátké verze mi přijde menší kufr, ale to je mi celkem jedno. Mnohým to může vadit. Nevím proč je podlaha kufru takový kus nad rezervou.

A teď to lepší: Motor. Konečně jednotka, kterou můžu označit za odpovídající. Žádný trhač asfaltu, ale opravdu rozumná volba pro někoho kdo chce normálně jezdit a ne se jen loudat. Výborný nástup síly a táhne až do vysokých otáček. Čekal jsem trochu lepší spotřebu, ale uznávám, že se jedná o nové auto (400km) tak třeba lehce klesne. Při normální jízdě jako člověk, jsem měl spotřebu po okreskách 6,2-6,7 litru. Žádná sláva, ale vzhledem k potenciálu který ten motor má (sice nebyl využit) bych takovou spotřebu akceptoval.
Brzdy. Výborné, možná až moc rychlý nástup, ale na to se dá zvyknout. Nevím jak je to s odolností oproti vadnutí, ale určitě posun vpřed.
Podvozek. Obrovské zlepšení, alespoň v malém zatížení (při více lidech v autě nevím). Sice do mého auta po instalaci pružin Eibach, to stále nemá, chybí tomu větší přesnost a zakousnutí v zatáčce, ale oproti standardnímu podvozku ceedu JD je to opravdu výborné zlepšení. Konečně. :thu:
Celkový komfort. Až na hluk od zadních kol, je zde celkové zlepšení. Lepší naladění podvozku, výborné odhlučnění od motoru, který navíc ve vysokých otáčkách neztrácí hezký zvuk (1.6 GDi je proti němu žebřiňák). Fakt dobrý, jsem spokojen.
Převodovka. Nevím jak dříve, ale tato převodovka se mi opravdu líbí. Při akceleraci řadí plynule, jemně a rychle. Není co vytknout. Při běžné jízdě udržuje otáčky nízko, což poznáte jen při pohledu na otáčkoměr, protože stejně toho od motoru moc neslyšíte. Někdy zbytečně podřadí, aby po pár metrech znovu vrátila vyšší rychlost, ale to je možná moje chyba, protože třeba pohnu nepatrně plynem a dám pokyn ke zrychlení. Co mi vadí víc, ale za to převodovka nemůže, že se rozhodne řadit většinou uprostřed zatáčky. Myslím tím nějaké utažené okresky. Ona prostě neví že bude zatáčka a po zpomalení si podřadí. Dá se to řešit, ale to umějí auta u kterých je jen cena příplatků v hodnotě celého ceeda. Chválím celkově nízké otáčky při jízdě po dálnici. :thu:
Jsem rád že došlo ke zkrácení přístrojové desky. V JD přístrojovka ubírala neskutečně moc prostoru. Kdyby někdo spočítal kolik objemu kabiny zabírá asi bych byl v šoku. Zde je vidět že se na to už i díky jinému sklonu čelního skla více myslelo. Před spolujezdcem je příkladně vybraná, takže umožňuje větší prostor pro jeho nohy. Chválím. Malinko mi vadí její vyšší umístění, ale jde jen o zvyk.
Posun předních sedadel. Značný pokrok i u takového detailu. Jemné, bez zbytečného kovového zvuku jako to bylo v minulosti.
Design. Je věcí vkusu každého z nás, ale nemůžu jí nic vytknout. Sice tam není takový posun jako mezi první a druhou generací, ale neurazí.
Závěr: Velký posun díky motorizaci a změnám na podvozku. Bohužel je zde hodně věcí, které bych u nového auta nečekal. Jako by to auto nikdo pořádně netestoval v běžné jízdě. Všechny nedostatky které jsem jmenoval se dají vyřešit během přípravy auta při vývoji. Tady se nad tím asi mávlo rukou, ale je toho celkem dost a nečekal jsem takové začátečnické chyby.
Ještě přiložím hodnoty akcelerace. Měřeno na stejném úseku, při vypnuté klimatizaci, u 1.6 GDi řazeno při 6000 rpm. Na velkém rozdílu ve prospěch T-GDi má také obrovský podíl automatická převodovka. Zrychlení tak bylo velice lineární. Tomu prostě manuál nemůže konkurovat (tedy pokud mu nechcete dávat moc za uši). Měření proběhlo několikrát s velmi podobným výsledkem.
Screenshot_2018-09-21-15-01-09_resized_20180921_045046318.jpg
Screenshot_2018-09-20-17-28-22_resized_20180920_055650811.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Berka dne 21.09.2018 16:58, celkově upraveno 1
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod snike » 21.09.2018 16:56

Souhlasim s tebou s tim podsvicenim nastavene teploty, to opravdu potrebuje vylepsit. S rizenim jsem nemel problem, ve srovnani s mym tehdejsim Ceedem mi prislo lepsi ... holt kazdy to muze vnimat jinak :yes: Ostatni minusy je bud vada tveho kusu nebo veci osobniho vkusu a nazoru.

Uzij si pujcene auticko :thu:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 22.09.2018 09:53

Ještě bych doplnil, že se mi konečně líbí jak jsou vyrobené dveře. Už žádné navařované rámy skel jako u prvních dvou generací, ale jeden velký výlisek plechu. Dveře tak vypadají mnohem lépe.
No a pak mám jeden problém. To auto je strašně návykové. Večer jsem ještě někam jel a prostě se nemůžu nabažit motoru a převodovky. Dokonalá souhra. Prostě bych jen jezdil a jezdil. Bohužel můžu najet jen 500 km. A další problém je design. Pokaždé když se na to auto teď podívám, tak si řeknu: Ty vo.e, fakt mu to sluší. Lehce agresivní předek, ve kterém vidím designové prvky Stingera.
Musím to auto vrátit dřív, nebo si ho budu muset opravdu koupit :D Nečekal jsem, že mi tak sedne. Už mu odpouštím všechny jeho chyby... Tedy až na ty absolutně nesvítící zpátečková světla a rozmazaný pohled v couvací kameře :(
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod snike » 22.09.2018 10:34

Tomasi mas tam LED hlavni svetlomety? Jak to sviti v noci?
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Mirse » 22.09.2018 11:33

Taky bych se zeptal - ten motor co popisuješ byl 1.4 T-GDi ? Nějak se mi to v tvém popisu ztratilo :(
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod snike » 22.09.2018 12:43

Miro v popisu to nepise, ale ve svem drivejsim prispevku ;)

Berka píše:Takže, na tento víkend od pátku do pondělí, budu mít zapůjčeného ceeda 1.4 T-GDi s dvouspojkovou převodovkou. ...
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 22.09.2018 17:29

Omlouvám se, měl jsem to tam napsat. Ano je to 1.4 T-GDi.
Bohužel LED světlomety tam nejsou. A přisvěcování do zatáčky bylo u ceeda JD také mnohem účinnější, zde se přisvěcuje pouze pomocí mlhovek a zdaleka to není tak dobré jako nasměrovaná parabola ve světlometu předchozího modelu. Bohužel, je to daň za snížení výrobní ceny světlometu- teď je mnohem jednodušší na výrobu.
Teď jsem se díval na představení proceedu a ceedu GT a zaujala mi jedna věc. Auto mělo Bi-LED (?) světlomety, ale ani jedno nemělo ostřikovače světel.

Koukal jsem pod auto a byl jsem překvapen jak hodně se zapracovalo na zakrytí podvozku. Když pominu středovou část kde vede výfuk, je celý podvozek dokonale rovný. A nejen to, dokonce i koncový tlumič výfuku, který je zde uložen příčně těsně u zadního nárazníku, má na sobě něco jako spoiler aby nedocházelo k turbulenci vzduchu mezi ním a nárazníkem. Dále přední podběhy mají v přední části otvor pro proudění vzduchu. Prostě tady se aerodynamice věnovalo hodně času a věřím že to bude znát. :thu:
Co se týká výfuku, je zde ještě jeden zajímavý detail. Již není z jednoho kusu jako dřív, ale koncový tlumič který je příčně uložen má přímo u něj šroubové napojení na trubku výfuku která vede od motoru. Čistě teoreticky, pokud si někdo sežene tlumič výfuku z verze GT-line a vymění pouze ten černý plast ve spodní části nárazníku, může ho na auto asi bez problémů namontovat a má hned vzadu 2 koncovky. Je to jen teoreticky, ale myslím si, že Kia si tak prostě zjednodušila a předpřipravila auto na výrobu těchto dvou verzí, a pokud tomu tak je, tak tím lépe i pro majitele kteří se pustí do optických úprav.
Zadní náprava je celkově úplně jiná, jediné co je podobné je tvar spodního příčného ramene a uložení pružin. Zbytek je řešen úplně jinak, včetně horního uložení tlumičů, které má teď boční uchycení ke karoserii a tím se ušetřil prostor ve prospěch kufru.
Na autě se najde několik detailů které jsou shodné s předchozím modelem, ale jde většinou o nepodstatné konstrukční díly které bylo zbytečné měnit jen za cenu nového tvaru, když to nemá na funkci žádný vliv. Takže se opravdu nejedná o evoluci modelu JD, ale o úplně nové auto, které s tím předchozím nemá nic zásadního společné. Je tedy škoda, že nedošlo i prodloužení rozvoru náprav.
Co mi na autě zaráží při pohledu z boku, je jeho velká světlá výška a mezera mezi koly a lemem blatníku. Možná se mi to jen zdá, protože sám mám auto snížené, ale zde mi to přijde nějak moc vysoké. Dokonce jsem se musel jít zblízka podívat na kola, zda jsou opravdu 16", protože vypadají dost malá a rovnou říkám, že autu nesluší. Jak designem, tak velikostí. U tohoto modelu bude potřeba zvolit 17" kola, jinak to vypadá jak předchozí model na 15" kolech.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod MP1 » 23.09.2018 09:34

Ani Ceed ani Sportage s BiLed nemá ostrekovače. Je to legislatívou. Ani staršie Niro s 25W xenónmi nemá ostrekovače.

Odoslané z COL-L29 pomocou Tapatalku
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé