Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidiče

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidiče

Příspěvekod charlesone » 21.10.2014 18:48

Ahoj, červená věta mě upozornila, že téma už tu sice bylo, ale já odpověď nenašel.
Rád bych se zeptal, jestli už někdo z vás řešil tu protivnou signalizaci, když nechám klíček v zapalování, nikam nejedu a otevřu si dveře. Někomu to bude možná k smíchu, ale mě to dost trápí. Nerozumím k čemu to je a snažil jsem se někde najít jak to vypnout. Dokonce ani v KMCZ jsem se nedozvěděl důvod. Jen, že to nelze vypnout. :? Spojují to s celkovou signalizací, motají do toho bezpečnostní pásy, ale ty já vypnout nevyžaduji. Pak jsem dostal kontakt na lokálního dealera a ten mi také neodpověděl. Jen "nelze vypnout". Pak zkoušel vymyslet, kde odpojit nějaký drátek, ale samotnému se mu to nelíbilo. Nemohu se smířit s tím, že to nelze vypnout, prostě nevěřím (zatržítko v diagnostice apod.) a tak zkouším všechno možné, než ty drátky začnu štípat sám. Nerad bych však odpojoval spínač na dveřích apod. Ten je tam i na jiné věci. Nevíte někdo, co ještě toto bimbání signalizuje? Že bych to odpojil třeba až na výstupu. Na druhé straně zase nechci to auto ničit.
Jenže i když vystupuji, levá ruka je rychlejší a otevře dveře dřív, než pravá ruka vytáhne klíček. Pokaždé to alespoň 2x bimbne a já sebou trhnu, co je... Radši bych sebou netrhal, když je vše OK. Nemohu si na to zvyknout.
Taková krávovina! Nevíte teda někdo, jestli je pravda, že to opravdu ani v servisu nemohou vypnout?
Rád bych sehnal nějaké schéma zapojení, ale zatím se mi nedaří.
Díky
Uživatelský avatar
charlesone Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 15.10.2014
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod Beda » 21.10.2014 19:58

Varianta bude leda najit ten pipak a odpojit ho uz se tu neco podobneho resilo s pasy ( viewtopic.php?f=179&t=4648 ) a pres diagnostiku to nikdo neodpojil.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8279  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod Pavka » 21.10.2014 20:36

Sice ti neporadím kde to vypnout, jde o to si na to zvyknout. Je to bohužel výdobytek korejských aut. Když jsem se na to ptal, tak mi bylo řečeno že je to dělané kvůli americkému trhu kde to vyžadují :? .
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod mv12 » 22.10.2014 00:05

To byla jedna z prvních věcí, na kterou jsem se ptal ještě před koupí auta... Nevěděli, jestli ceeda koupím nebo si vyberu u konkurence, tak myslím, že pokud by to mohl autorizák nějak byť třeba složitěji vypnout, tak by mi to tehdy přislíbili... Už jsem si na to zvykl, ale stejně bych to nejradši zrušil :D
Myslím si, že vypnout to lze pouze na úrovni softwaru, ale to by musel umožnit právě jeho tvůrce. Nemyslím si, že by to mělo být složité. Nějaký bezpečnostní prvek v tom nevidím, tak nevím proč to :kia: neumožní vypnout... :?:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod achiles » 22.10.2014 01:54

možná to nesouvisí s tvým problémem, ale napíšu to sem jako poznámku. Auta, které mají startovací tlačítko místo klíče jsou vybavené elektro-zámkem sloupku řízení. Je to vlastně náhrada mechanického zámku při vytažení klíče.

elektrozámek se aktivuje ve chvíli, kdy (přesně v tomto pořadí) přepnete startovací tlačítko do polohy VYPNUTO a otevřete dveře. Jenže když nejdříve otevřu dveře a až poté zmáčknu tlačítko, tak auto začne pípat, protože kontroluje, zda byl správně zamknut sloupek řízení. Ten se ale neaktivoval, protože nebylo dodrženo pořadí úkonů (musím dodatečně zavřít dveře, nebo otevřít nějaké jiné).

Toto je podle mě úplně nedomyšlené a šlo by vyřešit inteligentněji.

No, proč to sem píšu. Jednak mě to také dost vytáčí, ale hlavně to pípá vlastně ve velice podobné situaci, jako tobě.

- varianta klíč:
zhasneš motor, klič máš v zapalování, takže nemáš zamknutý sloupek řízení a otevřeš dveře - začne to pípat
- varianta tlačítko:
otevřu dveře, zmáčknu tlačítko pro zhasnutí motoru, ale nedojde k zamknutí sloupku řízení - začne to pípat (tady je příčina ověřená)

Otci to v Kia Carens pípá stejně, jako tobě (klasický klíč). Původně jsem si myslel, že je to funkce pro to, aby sis nenechal klíče v autě, ale takhle pitomej snad není ani Američan. Teď si tak trochu myslím, že je to nedomyšlená kontrola zámku volantu. Je to pouze teorie, třeba to někdo rozlouskne.

>>je to dělané kvůli americkému trhu kde to vyžadují
Ceed je čistě evropské auto, které se v Americe vůbec neprodává. Spoustu věcí se v autech upravuje pro konkrétní trh a tak nevěřím, že když něco chce američan, tak to tak bude mít celý svět.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod mv12 » 22.10.2014 10:27

Že by to byla kontrola zámku volantu si nemyslím. Nechám klíč v zapalování, otevřu dveře a začne to pískat. Vyndám klíč (dveře stále otevřené) a už to nepíská. Tj. pokud by byl problém, že by se neaktivoval zámek řízení, tak by to mělo pískat dál...

Navíc nevidím důvod, proč by se měl zámek volantu aktivovat dle otevření dveří (to by snad nevymysleli ani Korejci :D ). Myslím, že se aktivuje podle přítomnosti klíče v zapalování (ale ještě to schválně odzkouším...)

Podle mě to pískání prostě jen hlídá, aby řidič nezapomněl klíč v zapalování tj. vezmi si ty idiote klíč, když chceš jít z auta ven :lol: To, že často otevírám dveře a chci prostě klíč v autě nechat (např. jdu otevřít vrata, zavřít vrata, v autě sedí spolujezdec...), Korejce zjevně nezajímá...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod snike » 22.10.2014 11:08

Marku asi jsi si nevšiml, že Martin psal o případu kdy je v autě bezklíčový vstup ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod dong » 22.10.2014 11:37

mv12 píše:(např. jdu otevřít vrata, zavřít vrata, v autě sedí spolujezdec...)


Tak na tu chvilku bych to vubec nechcipal :-)
Ja sem si na to pipani zvykl a nejak extra mi to nevadi, i kdyz to taky povazuju za zbytecnost.

Vetsi sranda nastala po tom, co se spolujezdec za jizdy odpoutal a ja chtel zaparkovat (couvani) to pak byl teprv koncert :)
dong Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 260  
Registrován: 16.10.2012
Bydliště: Kladensko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
83415 km @ 6.09 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod charlesone » 22.10.2014 13:40

Zkusil jsem místo klíčku strčit do zapalování nožík - otvírák na pivo. S citem samozřejmě. A když je tam zastrčen cca 1 cm, tak to začíná bimbat. Teď jen sehnat nějaké info o spínací skříňce, co všechno ten skrytý kontakt řeší. Třeba by šel opravdu odpojit a byl by pokoj. Jen nechci narušit případné další funkce.
:kia:
Uživatelský avatar
charlesone Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 15.10.2014
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod achiles » 22.10.2014 13:56

snike píše:Marku asi jsi si nevšiml, že Martin psal o případu kdy je v autě bezklíčový vstup ;)

tak tak

mv12 píše:Že by to byla kontrola zámku volantu si nemyslím. Nechám klíč v zapalování, otevřu dveře a začne to pískat. Vyndám klíč (dveře stále otevřené) a už to nepíská. Tj. pokud by byl problém, že by se neaktivoval zámek řízení, tak by to mělo pískat dál...

Navíc nevidím důvod, proč by se měl zámek volantu aktivovat dle otevření dveří (to by snad nevymysleli ani Korejci :D ). Myslím, že se aktivuje podle přítomnosti klíče v zapalování (ale ještě to schválně odzkouším...)
stejná odpověď, jako v první citaci. Týká se to jen varianty se startovacím tlačítkem

Podle mě to pískání prostě jen hlídá, aby řidič nezapomněl klíč v zapalování tj. vezmi si ty idiote klíč, když chceš jít z auta ven :lol: To, že často otevírám dveře a chci prostě klíč v autě nechat (např. jdu otevřít vrata, zavřít vrata, v autě sedí spolujezdec...), Korejce zjevně nezajímá...


na všechny tři odstavce je stejná odpověď. Jak jsem psal, takto se to chová se startovacím tlačítkem - ty zámek řízení aktivuješ vytažením klíče, ale já otevřením dveří. Je to i napsané v manuálu, leč trochu zmateně.

S tím klíčem je to ale jen moje teorie, že Korejci použili stejnou funkci (kontrola zámku řízení) pro klíčový i bezklíčový vstup.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod mv12 » 22.10.2014 14:35

@snike: že popisuje bezklíčovou verzi jsem si všiml ;)

@achiles: Reagoval jsem spíš na tohle: "Původně jsem si myslel, že je to funkce pro to, aby sis nenechal klíče v autě, ale takhle pitomej snad není ani Američan. Teď si tak trochu myslím, že je to nedomyšlená kontrola zámku volantu."

Nemyslím, že by to u klíče byla nedomyšlená kontrola zámku volantu. Spíš si myslím, co sis myslel ty původně... Ale jsou to samozřejmě jen domněnky :D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod mv12 » 22.10.2014 14:47

dong píše:
mv12 píše:(např. jdu otevřít vrata, zavřít vrata, v autě sedí spolujezdec...)


Tak na tu chvilku bych to vubec nechcipal :-)
Ja sem si na to pipani zvykl a nejak extra mi to nevadi, i kdyz to taky povazuju za zbytecnost.

Vetsi sranda nastala po tom, co se spolujezdec za jizdy odpoutal a ja chtel zaparkovat (couvani) to pak byl teprv koncert :)


Když jsem jel se Ceedem poprvé na testovací jízdu, vzpomněl jsem si až za volantem, že nemám telefon na prodejce, kdyby něco... V autě byla spolujezdkyně, tak jsem nechal klíče v zámku. Dveře jsem sice jsem zabouchl, ale nějak málo, takže se úplně nedovřely. Než jsem se vrátil ze salonu, zabralo to tak 10 min. Spolucestující z toho byla na mrtvici :lol: :lol: :lol:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod spd001 » 22.10.2014 20:26

priznam sa ze tiez mi to vadilo zo zaciatku ale cim dlhsie mam auto tym viac som si zvykol.Ak by si chcel ten obvod jednoducho preklemovat tak by sa teoreticky nemalo nic stat akurat by sa ti podarilo zamknut auto cez DO aj vtedy ked je kluc pichnuty v zapalovani lebo dalsia jedina vec ktoru to ovplivnuje(mozno ich je aj viac, nezistil som zatial) je zamknutie cez DO.No otazne je ci by ti riadiaca dovolila nastartovat napriek tomu ze kluc nie je v spinacke(fyzicky kedze ju klames odtavenym spinacom v spinacke)??ja si myslim ze korejci az do takychto detailov nesli a ten spinac bude iba na pipanie aby si nezabudol kluce ci aby si zamkol volant.ono to nebude vobec zlozite a stacilo by dat dole plasty okolo spinacky a zmerat kam prepusti prud ked pichnes kluc do spinacky
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod charlesone » 22.10.2014 21:02

Díky, nějakou takovou cestou se chci vydat. Pořád vidím šanci, jen se teď budu muset naučit odmontovat plasty u spínací skříňky. U nového auta... :shock:
Uživatelský avatar
charlesone Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 15.10.2014
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod idarkco » 29.10.2014 21:46

Podla mna najschodnejsie by bolo odcvaknut ten mini reproduktor co ten krasny zvuk vyvolava. Inak aj mne to dost vadi, hlavne ked idem tankovat, v aute sedi zena, ja nedobuchnem dvere a ked sa vratim to napravit pekne si zapic..jem do vzduchu :D
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé