1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod svata » 15.09.2021 13:31

Nový Ceed SW 1.5 T-GDi. Od převzetí auta si marně zvykám na spojku. Při couvání sice zabírá plynule, ale smrdí. Nevím zda jsem takový neuměl, nebo je něco špatně. Vlivem docela vysokých volnoběžný otáčet mi navíc při couvání většinou nejde spojku úplně pustit, musím s ní regulovat rychlost, jinak bych to někam napálil. Smrdí tak o to víc. Máte to také tak? V :kia: mi tvrdili, že ten smrad je to normální u nového auta. Ale najel jsem už 3000 km a situace je pořád stejná.

Navíc oproti předchozímu autu se mi občas špatně zařazuje trojka. Při posouvání páky dopředu narazím na limit a musím mírně do strany, abych se trefil přesně ve středu na trojku. U jiných aut jsem s tím nikdy problém neměl...

Jaká jsou prosím vaše zkušenosti, je to normální stav, nebo bych měl řešit v servisu?
svata Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 07.07.2021
Bydliště: Praha 3  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod kia ProCeed » 15.09.2021 15:08

Okamžitě do servisu, u nového vozu není jiná volba. Vlastním stejný vůz, ale nic takového neznám.Mě by tuto hloupost řekli jednou, a naposledy. :x
Kia proceed GT-line 1,5 l T-GDi GPF 118kw (Turbocharged Gasoline Direct injection)
Uživatelský avatar
kia ProCeed Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  
Registrován: 02.08.2021
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2021)
15500 km @ 6.5 l/100km

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod Madbugie » 16.09.2021 09:51

Fúha, to je riadna blbosť, že u nového auta má niečo smrdieť...

teraz mám najazdené 5000 km, a spojka mi zasmrdela iba 2x v Chorvátsku, prudký výjazd do prudkého kopca naložený na 1ke, kde bolo treba regulovať rýchlosť spojkou, ale to je normálne...

A čo sú to prosím ťa vyššie otáčky u teba? Či tam nie je problém...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod Niki » 16.09.2021 10:40

Standartne pri cuvani staci max. 1400-1500....ja som cuval, ze som plynovy pedal doslova hladkal.....a nikdy nic nesmrdelo.
Ceed SW 1.4 t-gdi, DCT, Gold + Led packet + Radio packet, Lunar Silver
Niki Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  
Registrován: 16.04.2019
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod svata » 17.09.2021 13:27

Díky všem za názory a zkušenosti!

Zkusím se na to o víkendu zaměřit - ověřit v jakých situacích to smrdí, jaké mám volnoběžné otáčky a změřit jak rychle couvá auto po rovině, pokud vůbec nesešlápnu plyn.
Následně bych kontaktoval servis, ať to ve stejných situacích vyzkouší...
svata Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 07.07.2021
Bydliště: Praha 3  Czech Republic (cz)

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod juso » 29.12.2022 10:34

Ako si dopadol s tym smradom zo spojky?
Mam noveho Ceeda a obcas sa mi to tiez stane. Napr. dnes rozbeh do kopca na spiatocke. Nic dramaticke. A kopa smradu.
juso Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 9
Registrován: 11.03.2022
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2022)
2000 km @ 6.7 l/100km

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod svata » 29.12.2022 11:01

Asi po roce a 20 tis. km jsem s tím smradem přestal mít problémy. Nevím zda se to ochodilo / vysmradilo, nebo jsem si jen zvyknul na spojkový pedál. Každopádně nyní je spojka cítit jen výjimečně ve velkém kopci, když to fakt tůruju. Při většině popojíždění, i couvání jsem se však naučil vůbec nemačkat plyn a popojíždení regulovat pouze jemně spojkou. Volnoběžné otáčky auto utáhnou i do mírného kopce a je to úplně na pohodu.

S čím mám naopak nadále problém, je rozjezd a jízda do prudkého kopce, zejména na šotolině. V takových podmínkách nejsem furt schopen optimálně zregulovat optimálně tah, auto mi buď skoro chcípá, nebo naopak jede příliš rychle. Přitom se vzhledem k terénu snažím jet jen rychlostí chůze. Toho lze docílit když mám neustále částečně sešláplou spojku, jenže tu se mi nechce u delších kopců takto likvidovat (např. tchán má u domu asi 100m šotolinové cesty do kopce, nechce se mi jet 100 m na spojce).

Nebo to spojce zas tolik nevadí? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Také jsem si říkal, že bych to někdy měl jít na podobnou cestu pořádně natrénovat, nyní se v takových podmínkách vyskytnu tak jednou za měsíc a vždy mě to jenom naštve :-)
svata Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 07.07.2021
Bydliště: Praha 3  Czech Republic (cz)

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod Madbugie » 29.12.2022 12:47

rozbeh do prudkého kopca, no to bude asi problém furt, si myslím... proste princíp funkcie turbomotora...

na predchádzajúcej atmosfére 1,6 som vedel pekne regulovať otáčky aj od 1000, lenže turbobenzín sa pod 1300-1400 (ak je plne naložený, napr. v chorvátsku batožinou - tam majú také ostré výjazdy do kopcov z domu, alebo strmé kopce v dedinkách) sa ten motor proste dusí, treba ho držať nad 1500, lenže to už je veľa...

takže to reguluješ spojkou, ktorá pri tom prešmykuje - páli sa - smrdí...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: 1.5 T-GDi - špatná práce se spojkou

Příspěvekod Seki » 04.03.2024 14:56

Dobry den, problemy so spojkou respektive s rozjazdom a celkovo so zvlastnym nastavenim plynoveho pedalu u tejto motorizacie maju kvanta ludi a nie len v CZ a SK ale citam aj na nemeckych ci anglickych forach. Bohuzial je to nejake zvlastne nastavenie softveru auta a hlavne plynoveho pedalu. Riesil som to s Kiou ale bezvysledne. Precitajte si tu viewtopic.php?f=17&t=10121&view=unread#unread
Seki Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 14  
Registrován: 26.10.2023
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
39000 km @ 0 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé