Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem mu?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem mu?

Příspěvekod mbiron » 25.07.2010 08:31

olin píše:Startér funguje tak, že při otočení klíčkem se nejprve vysune ozubené kolečko startéru (pastorek) do ozubeného věnce
setrvačníku motoru a potom se roztočí a nastartuje. Na hřídeli startéru je pružina, která po uvolnění klíčku z polohy "start",
zase vysune pastorek zpět. Zuby na pastorku a setrvačníku mají na bocích zaoblení, aby se při zasouvání a vysouvání
nepoškodily. Pokud startujete běžící motor, snaží se startér zasunout pastorek do věnce, ale protože ten se již točí,
tak se mu to nedaří a výsledkem je charakteristický zvuk, jak o sebe škrtají zaoblené konce zubů pastorku a věnce. :shock:
Pokud se Vám to podaří občas, nic se nestane, pokud to budete "zkoušet" každý den, pak se časem zaoblené konce zubů
opotřebují a můžou nastat problémy se startováním (vyskakující pastorek). :thd: Takže jakékoliv obavy, pokud se Vám to
občas přihodí, jsou zbytečné. :D :D :D


Jen bych dodal jednu prihodu: Pri nastartovanem motoru se i presto povedlo pohotovostnimu ridici starter dostat do ozubeneho kola setrvacniku, protoze motor ma vetsi otacky nez starter tak mu nejakym zpusobem zustal zaskoceny a az vypnutim motoru a zasahem automechanika se ho povedlo dostat na puvodni misto, bohuzel i s vymenou starteru :thd:
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4953  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem mu?

Příspěvekod dr.krtek » 29.07.2010 15:30

uf, to se mi ulevilo ,že nejsem jedinej kopyto....za ty 2,5roku se mi to stalo...no možná 10x a manželka asi před půl rokem takto startovala asi na 3x. chuděra vubec netušila co se děje a já než doběhnul :D
Křičíme z plných plic, Bohemka z Vršovic, Bohemka je a bude a my sme s ní všude
Uživatelský avatar
dr.krtek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 28.12.2007
Bydliště: Praha - Řepy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
23000 km @ 6.9 l/100km

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem mu?

Příspěvekod Neumi » 02.08.2010 08:46

No priatelka sa tiez uci jazdit na mojom proceede a pri tom citlivom plyne a spojke sa teda startuje dost casto, a uz sa jej tiez podarilo asi 2-3 razy startovat nastartovane ;( (.... sak ja som nepocula ze by motor uz isiel ....) no co uz no, hadam to auticko prezije.
Kia Pro_cee'd (2009)
20000 km @ 6.7 l/100km
Neumi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem mu?

Příspěvekod Jindrous01 » 13.08.2010 17:31

Ahojte - dneska se mi to stalo poprvý a mám z toho depku :-( :shock:
Jindrous01 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 4
Registrován: 23.11.2009
Bydliště: karlovarsko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
450 km @ 7.2 l/100km

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem mu?

Příspěvekod Pc-romeo » 16.08.2010 20:43

Vsak budte radi! Aspon je videt jak ticha auta mame... :)

Kamarad mi zrovna nedavno v zacpe rikal "ty vypinas motor, kdyz stojis v zacpe?" Vubec nemohl uverit ze motor bezi... :)
Pc-romeo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 3
Registrován: 13.12.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2004)
60000 km @ 10.3 l/100km

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem

Příspěvekod HonzaV » 15.05.2011 08:41

Zdravím , na to startovaní je jediná rada, vždy otočit klíčem ve spinací skřínce nejdříve k sobě a potom startovat.Takhle blbě to má i Kia Sephia .Kde udělali soudruzi z Koreje chybu?Nešla takto nastartovat ani Š 1000.Co se týče pastorku na startéru tak ten je tvrdší než věnec, takže dojde k opotřebení věnce.U mé Sephie to bylo do poloviny zubů věnce a to jsem nezastartoval ani jednou do běžícího motoru.Teď u Ceed SW 1,4 si dávám pozor.Ale ten motor je fakt tichej.
Honza
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: Omylem jsem startoval již nastartované auto,ublížil jsem

Příspěvekod merlinpavel » 15.11.2011 11:23

Ahoj, stalo se mi to samé, najeto cca 450Km, startoval jsem tichý nastartovaný motor, prostě nezvyk:), auto nové. Nicméně teď, po nastartování vozu, když už motor běží, slyším z levé strany, cca po 1-2s od nastartování motoru, takový zvuk, o délce 1s, jako když chce cdromka načíst cd, které tam není, takový podobný zvuk. Nevzpomínám si, jestli to zaznamenávám od počátku, často mám hudbu hlasitěji. Popř. nevím, co jiného by to mohlo být. Nemohlo se stát, že drhne ten pastorek? Pokud se opět zasouvá a je vychýlený, nebo něco podobného? Díky
merlinpavel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 15.11.2011
Bydliště: Havířov  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé