Zajetí nového auta

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod Karensky » 27.07.2019 07:39

Intervaly a podobné věci jsou taky důsledkem silného tlaku na fleetové auta a jejich co nejnižší náklady. Následkem je potom longlife a nebo třeba 30tkm a nebo dva roky....
Jinak výrobní cena na lince bude spíše 50% prodejní ceny odhadem. Je nutné si uvědomit, že z prodeje se musí uhradit mnoho věcí. Vývoj, propagace, přeprava daného kusu k zákazníkovi, příspěvek do garančního budgetu atd..A tyto všechny věci musí uhradit i auta prodávaná velkým zákazníkům kde je poskytována množstevní, a případně i věrnostní sleva. Taky nějaká odměna prodejci, příspěvek na info linku a takhle bych určitě ještě chvíli dokázal pokračovat.
Ale je zajímavé kam se ubírá původní diskuse o správném zajetí auta:-)
Prima víkend klucí :thu:
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod hlinajs » 29.07.2019 20:28

Karensky píše:No a 15tkm a max rok - to je víceméně plán.....Spíš teď zvažuji jestli nezkusit udělat servis v 90tkm tady v Německu. Pro zajímavost jestli bude nějaký rozdíl....cenově to, předpokládám, nebude až takový rozdíl....
Nebo už tady někdo má zkušenost se servisy :kia: v DE?


Ja som zatial servisoval moje 1.6GDI v Nemecku a cena je porovnatelna s cenou na Slovensku. Ved si najskor poziadaj o cenovu ponuku a uvidis.
:kia: Cee'd SW 2016 1.6GDi, edice EURO2016
Uživatelský avatar
hlinajs Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Baden-Württemberg  Germany (de)

Kia cee'd SW II (2016)
93650 km @ 7.3 l/100km

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod therion » 14.08.2019 16:23

Po meste pro Kia/H motory je 10000 na hrane , po dalnici je 10000 na hrane plati pro benzin. Mezimesto s odrenyma ušima 15000. LPG ještě drive.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod Karens » 14.08.2019 16:36

Pre tých čo si myslia ako sú dnešné technológie, oleje, presnosti a bla-bla niekde inde ako pred 30 rokmi a že načo prvý krát vymieňať olej skôr: https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod dany01 » 14.08.2019 20:31

Je to čistý marketing automobiliek, kvôli zákazníkom. Dnes snáď všetci - až na nejaké výnimky tvrdia ze oleje LL sú stavané na 30 tis.a motoru sa nič nestane, takisto Štart-stop. Všetci vedia ze to je blbosť ale tvária sa ze je to ok. Mne už bolo blbe "zabehovy" olej nechať do 4 tis. km- nebol termin. Chcel som pri 3 tis. meniť. Urobil som v autorizaku aby som vedel s čím uvoľniť ,kde , ako na to , keď si to budem po 10 tis . meniť sám. Ešte zohnať na to kľúč na uvoľnenie a urobím medzi výmeny sám. Dal som predpísaný olej 5w30 Long Life ale po 10 tis ide von , nech si hovorí kto čo chce.....a to jazdím momentálne len diaľnicu.
Mam v blízkosti chúďa 1,6 TDi firemne - operatívny leasing kde je štart-stop v permanencii, vodička 5w20 na 30 tis a ten motor hrkoce ako stará herka a ma necelých 90 tis km. Ten sa snáď ani nedožije vrátenia leasingovke.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod only_one » 16.08.2019 16:40

sehnat klíč na povolení čeho ??? jako špuntu od vany?
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod dany01 » 17.08.2019 13:04

only_one píše:sehnat klíč na povolení čeho ??? jako špuntu od vany?

Tak na povolenie kolesa asi nie...., ešte sprostejsiu otázku si nemohol dať....
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod Quadrant » 17.08.2019 13:31

:D ach jo, tak otázka byla položena oprávněně, na co klíč :huh:
Na olejový filtr nebo ořech na výpušťák u olejové vany,
tam by měl být 17.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod only_one » 19.08.2019 08:02

přesně, pokud máš běžnou velkou golasadu tam jsou všechny věci co jsou třeba. U benzínů na novém autě jsem povolil filtr rukou, u dízlů se kartuše povolí v pohodě golou.
Nicméně není mi jasné proč chceš měnit olej, když auto chceš obratem prodat .. .
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod dany01 » 19.08.2019 15:13

Keď myslíš ze to tak ide prídem ku tebe prinesiem veľkú gola sadu a ukážes mi to....
Bez nadstavca - na obal katruse to neuvolnis - číslo dielu 09263-2U000. Máš iný typ motora a mudrujes ako sa robí iný typ- motor D4FE je iný ,filter, prístup k nemu. Takze na jamu a zratat počet zubov obalu katruse + priemer obalu.
Áno dal som ju na predaj a aj som napísal keď sa predá tak sa predá , keď nie (pod cenu nepôjdem) budem riešiť to dunenie-skúsim oblepit plech v kufry. A olej či ju budem 1,2,3 mesiace , 1/2 roka vymením tak či tak, niesom typ ktorý nechá olej v aute 30 tis. km. Preto chcem ten kľúč.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod Quadrant » 19.08.2019 20:13

Myslím že už to stačí :huh:
Na povolení olejového filtr nepotřebuji žádný nástavec a nikdy jsem ani nepotřeboval, jen párkrát jsem musel použít drastické řešení probodnout celý filtr šroubovákem aby šel vůbec povolit.
Už jsem zažil takové *** od inženýrů co projektují motory, že bych mohl napsat bezceler :roll:
A to myslím globálně, olejový filtr je procházka 8-)
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod dany01 » 19.08.2019 22:28

Nechajme to tak....
Bol som kvôli tomu pri výmene aby som videl ako to najjednoduchšie urobiť , bez oddeklovania celého spodku - je tam kopec plastových úchyliek, 4 sroby. s tym nadstavcom je to tak ako ma byt.....1x vidieť je viac ako 100 X počuť ....
Zoženiem si čo potrebujem a nech si to robí každý ako chce, prerazanie filtra ma už dávno prešlo- hlavne plastovy obal.....
zatiaľ som si vždy buď požičal alebo kúpil nadstavec, či na moto, alebo autá.
Kód dielu som napísal kto chce si pomôže od toho je fórum.
Ale nechajme to tak......
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod only_one » 20.08.2019 11:42

měním olej pravidelně jak sobě na Crdi, tak Gdi tak i na dvou nových 1,4T co mi tu jezdí. Nástavec jsem nicky nepotřeboval. Kartuši jsem povolil naprosto bez problémů rukou maximálně velké sikovky. Slabší povahy si můžou koupit kdekoliv v autodílech za 100kaček řetízák na filtry a nemůže tě filtr zastavit. Zatím všechny ceedy jsem vždy musel odkrytovat, ale je to práce na 5 minut, akorát po 4té výměně jsem už musel nahradit ty plastové trny s plastovými šorubky, to vymyslel nějakej korejskej .......
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod Quadrant » 20.08.2019 12:17

Máme toho nechat...
Prostě potřebuje nástavec, no :huh:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zajetí nového auta

Příspěvekod dany01 » 20.08.2019 19:17

Na 1,4 tgdi davas dole ale tu sa nemusí oddeklovat- je tam na to otvor, cez ktorý vyberieš katrusu.bez nadstavba to zas neurobíš- žiadna retiazka, kliešte. 10 e na to ešte mam , aby som si to uľahčil
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé