LPG do cee'du

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Brix » 23.04.2014 10:27

Díky za nabídku pražáku, dojezdovku jsem už sehnal. Jinak prohlídku LPG jsem spojil s roční garančkou a vyšlo mě to dohromady celkem 3.279,-Kč servis ASAS Most, mohu jen doporučit :kia:. S LPG zatím žádné problémy, jen radost při placení, teď jsem dokonce tankoval LPG za 16,70 Kč u Lukoil v Bílině, super cena :tongue: doufám, že vydrží i přes léto :thu:
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Brix » 19.05.2014 17:46

V Česku roste zájem o vozy s LPG. Zájem ušetřit za pohonné hmoty má stále více motoristů. Meziročně vzrostly tržby za zkapalněný ropný plyn (LPG) o 42 %, větší zájem je také o nové vozy na tento typ paliva.
Viz článek:
http://www.autoweb.cz/v-cesku-roste-zaj ... zy-na-lpg/
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Tomasafc » 21.05.2014 18:48

Ahoj ,

stalo se někomu tohle: U víčka které kryje hrdlo k čerpání LPG se mi šroub(plastový) + zátka, která je utahovaná šroubem rozdělila ve dvě tj. na šrou a víčko.
Drážka která měla víčko držet u šroubu se vykvrdlala a při šroubování vytáhnu šroub a víčko je furt "zalezlé" v u hrdla. Takže musím chytit prsty jakoby od sebe a vytáhnout jej. Mám nárok na výměnu? Víte jestli se dá koupit samostatně?

Díky

Tomáš
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod HonzaV » 21.05.2014 20:07

HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Tomasafc » 21.05.2014 21:34

Díky
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod spacirx » 22.05.2014 06:33

JInak je prodávají skoro na každé lpg stanici.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod von_Raven » 16.07.2014 08:09

Zdarec lidi je tam nějaký přesně typ toho Lovata na 1.4? V Kii jsem totiž zjistil, že záruka je na LPG 7 let jen při montáži z výroby, dokonce i doporučené servisy u nás prskaly, že tam montujou LPG jen na nové neojeté, přitom je moje stará teprv měsíc :) takže na ně kašlu a půjde to do jiné firmy co montuje plyn a chci tam stejný typ jako montujou nafoukanci a o 10tis levněji a kvalitu montáže si ohlídám na místě :D
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod pražák » 21.07.2014 08:15

LPG z výroby žádné u :kia: není stejně to montují u prodejce. Profi dílna na LPG je lepší a záruka ti zůstává, máš možnost si pořídit i pojištění na případnou závadu :thu:
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod von_Raven » 23.07.2014 07:14

.. a navíc levněji... včera jsem to probíral s kámošem co to montuje a cena 20 s flashlube přimazáváním, motor a prostor si docela pochvaloval. Na minulém autě jsem měl plyn už po nákupu a najel jsem s ním skoro 100 kkm a to už tam asi 50 dalších byl a vše v poho akorát se pak už měnila bomba, jen to byl starý systém stříkání do sání a to mi sice žralo míň jak benzín, ale výkon 3/4, tady ty sekvence mají být výkonem srovnatelné u lovato easy obd a cca 10% navrch ve spotřebě.
Jenom teď dost uvažuju jestli mi to auto lže nebo ne, protože jako funglovka spotřeba 8,8 a teď jdu pořád dolů. Už mám lehce za 3000 km a s lehkou nohou jsem schopný úsek s převýšením cca 200m a délky 30km tam a 30 zpět nahrkat aktuálně za průměrnou 4,8-5,2 jízdou podle předpisů a nejsem brzda pro ty co jedou taky podle značek a to to vůbec není zajeté pravda, když na to šlapu tak jsem asi 5,8 takže počítám, že když to budu v plynu honit tak samo asi budu někde u 7 což je ale téměř srovnatelné s lehkou nohou v benu (kdyby to teda mělo být +10% tak ani 6), samo že lehká noha a svižná jízda je rozdíl, ale nutí mě něco se někam honit?
Mám poslední verzi Pro_ceeda 1.4 CVVT 100hp - kolik vám tyhle motory žerou v benu a plynu a jak a kde jezdíte, případně jaký typ lpg máte? Snažil jsem se to pročíst celé a docela v lpg z vás padají vysoké čísla.
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mv12 » 24.07.2014 01:22

Počítej, že tak jako u většiny ceedů ti s vysokou pravděpodobností PP ukazuje méně než je reálná spotřeba. Ověř si jí podle tankování - nejlépe aspoň několik plných nádrží...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Nogger » 24.07.2014 07:18

Po 6000 km jízdy na LPG je ustálený rozdíl mezi PP a reálnou spotřebou cca 1 litr, takže se to celkem dobře kontroluje ;)
Nogger Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  
Registrován: 26.12.2013
Bydliště: Frýdek-Místek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2014)
43000 km @ 7.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod pražák » 28.07.2014 07:14

Nevím jak u vás ale palubní počítač při přestavbě na LPG počítá jen spotřebu benzínu. Já mám spotřebu 7,8 plyn a 0,6 benzínu na 100 km . Lovato systém s přístřikem benzínem,zatím jsem spokojený.
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod spacirx » 28.07.2014 09:07

V pátek jsem se byl dívat s manželkou na novýho ceeda a prodejce mi říkal, že teď kdyby jsme chtěli lpg, tak se to dá namontovat jen na auto co ve fabrice udělají přípravu na lpg. Nevěděl jaká úprava to je, ale typuju tvrdší ventily a/nebo povrchová úprava sedel ventilů. Dal jsem si to dohromady s informací od servisu, že každých 15.000 km kontrolují vůli ventilů na lpg ceedech. A že když je špatná, tak je to hrozná pálka za opravu. A taky nová informace pro mě je, že záruční opravy lpg už teď neplatí importér jak doposud, ale fabrika.
Dle informací od prodejce.

Tak nevím jestli nejít do 1.6 GDI a časem tam dát kapalnou fázi až klesne cena a riskovat záruku, nebo 1.4lpg . Po městě ta 1.6 jede úplně stejně jak moje 1.4lpg, tak nevím do čeho jít. Asi do mazdy 3 :-)
JInak to moje budu muset střelit, tak kdyby někdo chtěl za cca 90.000,- dám bližší info a foto.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod pražák » 29.07.2014 19:12

to jsou věci každých 15000 km kontrola :no: . :kia: Liberec jen výměna oleje po roce a nic jiného . Každých 20 000 km je jen povinná kontrola těsnosti LPG a výměna filtru LPG .
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Brix » 11.09.2014 21:26

Nedalo mi to a zeptal jsem se přímo u Kia motors, zda LPG motory 1,4 - 73kW, mají nějaké úpravy z výroby oproti běžný benzínovým.
Odpověď:
Dobrý den
tato odpověď nám pro Vás přišla od kolegů naší společnosti Kia Motors Czech:
Pokud je vozidlo do výroby objednané s přípravou na LPG, pak je výrobce modifikuje motor takto:
- Instalace odlišných pístů (úprava drážek pístních kroužků eloxováním).
- Odlišná hlava válců (změna tvaru a materiálu ventilových sedel).
- Odlišné sací potrubí (modifikace těsnění).
- Odlišné výfukové ventily (zvýšená odolnost proti otěru)
- Těsnění sacích ventilů (zvýšení odolnosti)



S přáním hezkého dne,



Michaela Svobodová
Operátor infolinky
Kia Motors Czech s.r.o.
V oblouku 128
25243 Čestlice
Telefon: +420 222 999 333
Email: kia-info@kia.cz
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé