LPG do cee'du

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 03.08.2011 01:38

only_one píše:tady všichni přestavují 1,4ky.. ale je tu někdo nejlépe s Faceliftem s 1,6tkou a plynem a reálnou zkušeností s LPG?

To Nexus. Jestli se na HArfě pustili s plynem do Nové Sportage 1,6tky tak potěš koště.. Chudák majitel



...ja mám 1,6 cvvt na lpg cca 7000km
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Nexus265 » 03.08.2011 11:38

To: only_one

Zda-li to byla nová Sportage netuším, moc jsem se nekoumal, moc jsem se o Sportage nezajímal.

Jinak jsem spokojený. Je to trošku línější, ale jsem s Harfou domluvený, až nebudu vůz tolik potřebovat, tak se mi na to kouknou. Je to znát hlavně do kopců.
Spotřeba mi zatím kolísá od 8.1 - 8,5 na 100 km. Jak která pumpa natlačí.
Ale je to znát na peněžence, nepočítám počáteční investici, když místo cca 1500,- Kč platím necelých 700,- Kč a ujedu to samé :D
Obrázek Kia Cee'd SW 1,6 CRDi GT-Line, Black Pearl (2017)
Uživatelský avatar
Nexus265 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 37  
Registrován: 19.04.2011
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2017)
111000 km @ 5.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 04.08.2011 10:21

silware píše:Dobrý den,

včera jsem si nechal namontovat LPG systém BRC plug&drive u Oliver V.Agency v Louce u Litvínova. Dojel jsem až večer, takže foto bude později. Montáž proběhla během jednoho dne. Pouze na nastavení jsem musel čekat, protože jim umřel notes. Ale jinak dobrý, montáž vypadá udělaná velice dobře, přístup byl slušný. Zátím jsem si všiml pouze toho, že zvuk je při stání takový dieselový - jdou slyšet vstřiky, jinak jízda pocitově jako benzin. Možná prošku tišší než na benzin. Spotřebu uvidím až vyjedu první nádrž, ale zatím to moc nešetřím - musím přece vyzkoušet co to "umí". Až budu mít nějaké dalí postřehy tak je sem hodím.

PS: Nádrž mi tam dali na 46l, protože se tam vyšší nevejde - i tak mám dno o 1cm vyšší než by mělo být. Holt je to dělané na dojezdovku. Přepínač mi dali do slepé zdířky vedle vstupu USB/AUX, nevím jestli ve vyšších výbavách tam bývá druhý zapalovač nebo co. Každopádně to tam neruší a nemusel nikde nic na palubce vrtat a vymýšlet. Dával jsem i přídavné mazání - VAP Saver.


Ahoj, ten "dieselový zvuk" to dělají plynové vstřikovače. Záleží na tom, kam na motor ti je umístili. Já tam kvůli umístění LPG vstřikovačů nemám originální horní plastový KIA kryt motoru. A ničemu to nevadí. Spotřeba na LPG mi už o hodně klesla, vstřikovače se zaběhly, noha už není tak těžká jako dřív. Jezdil jsem za 10,5L/100 ale dnes už v pohodě za neuvěřitelných 7,9L /100 (tj míň než na benzín hned po koupi).
S tím zvukem - to si snadno ověříš. Nastartuj, nech to běžet v benzínu, zvedni haupnu, uslyšíš "cvrkot". Pak někoho po těch cca 30 sekundách požádej aby ti přidal plyn a jak se to přepne do plynu, uslyšíš "klepot". To je změnou vstřikovačů. Řídící jednotky LPG umí zapnout třeba 3 válce na LPG a jeden na BA95, nebo nastavit přimíchávání benzínu do plynu při překkročení nějakých otáček (já mám nastaveno aby nad 4500/min se po 15 mikro sekund během ciklu přimíchával benzín - to ochladí prostor motoru (je to druhá ochrana hlavy k flashlube), tohle způsobuje spotřebu benzínu celkem "likvidačních" 1L BA95/ 100 km :thu: Jinak přeju mnoho spokojených km s LPG. Auto s tím nemá nejmenší problém.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 05.08.2011 13:03

7000 kiláků je moc málo na to, aby se dalo říci, zdali ten motor netrpí nějakou vrozenou plynovou alergií. Inu asi to bude metoda pokus omyl..
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 12.08.2011 01:35

...tak si potom musíš počkať
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 22.08.2011 11:44

chtělo by to alespoň 30-40tisíc km. Tak jezdětě, jezděte :-)) šup šup
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 10.09.2011 15:47

Predajca mi ukazal Kiu Soul 1,6 CVVT myslim, po totalke /nie kvoli LPG/ a majitel tam mal LPG, za dva roky nabehal cca 150 tis. km, taxikar. Motor slapal bez problemov.
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mario.tn » 01.10.2011 21:56

Tato nabehal na LPG už 3000 km a je s tým veľmi spokojný a nevie si to vynachváliť... priemerná spotreba sa pohybuje okolo 7 - 8 l a to väčšinou jazdí mesto ...no proste super... ja osobne používam LPG už 11 rokov na iných typoch aut a som s tým veľmi spokojný ... a nabehaných mám okolo 100 000 km s LPG... proste lacnejšie vozenie ... a v dnešnej dobe niet nad čím premýšľať ... :SK:
mario.tn Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  Témata: 4
Registrován: 24.04.2010
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod dusan3322 » 28.11.2011 11:26

Dobry den, vlastnim KIA Ceed 1.4 LX a chcem si to dat prerobit na plyn. Zaujimalo by ma, ako bude po prerabke fungovat palubny pocitac hlavne meranie aktualnej a priemernej spotreby?

Dakujem za odpovede.
KIA Ceed 1.4 66kw LX
dusan3322 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 28.11.2011

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod silware » 28.11.2011 12:31

Dobrý den, palubní počítač bude fungovat stejně jako dosud, ale pouze pro režim na benzin. Pokud pojedete na LPG, bude počítač ukazovat zkreslené hodnoty, protože není zpětná vazba od řídící/vstřikovací jednotky LPG do hlavní řídící jednotky. Ze zkušenosti vím, že hodnoty při provozu na LPG jsou pouze orientační a ani "bulharská konstanta" není pro jednotlivá období stejná (záleží dost na jízdním stylu). Mám 1.4 MY2010 plynovou jednotku BRC Plug&Drive a dle přepočtů z ujeté vzdálenosti a množství dotankovaného LPG mi spotřeba v letním období oscilovala v rozmezí 8.5 - 9l/100km. Teď je to o něco víc, ale určitě do 10l. Jezdím většinou město (10 km denně) a pak dálky po dálnici (120km/h, 250 - 400 km v zátahu). Nádrž (46l, ale plní se na max 38l) mi vydrží (většinou) na 430 km. Palubní počítač ukazuje spotřebu od 7.8 do 9.5l, paradoxně když jsem jel v kopcovitém terénu (buchlovské hory) rychlostí 100km/h na 4. rychlostní stupeň, tak ukazoval 7.6l. Takže spíš je to informační ve smyslu jedu levně nebo levněji ;-). Na autě mám s LPG najeto skoro 8 tisíc km a jedinou "chybkou" je občas se rozsvěcující kontrolka motoru/elektroniky, ale po pár (někdy desítkách) km sama zhasne, takže asi nic závažného (tipuji vyhodnocení spalin za katalyzátorem). Jinak naprostá spokojenost (teda kromě té neskladné dojezdové rezervy, která pořád zavazí).
silware Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 15.07.2011
Bydliště: Litoměřice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
127000 km @ 7.0 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 29.11.2011 23:02

Caffte, tak tu kontrolku motora som mal aj ja raz rozsvietenu /po nastaveni zmesi LPG/ na diagnostike v KIA mi vyhodilo nieco zo zmesou /bohata/chudobna/ volal som "plynarovi", ze nech dobehnem, hned mi zistil, ze mam bohatu zmes LPG /nastavoval mi to povodne jeho mlady mechanik/ zmes mi nastavil nanovo a bolo po probleme.
Mam "LPG syst. Solaris" na benzine som mal v lete pri Ekonom jazde 6,3 l/100km po montazi na LPG som mal 8,5/100km! Tento udaj bol +/- rovnaky aj po preratani prejdenych km s aktualnou spotrebou. Tzn. palubak mi ukazoval +/- dobre. Potom som vsak prisiel na to ze odkedy mam LPG, mam uplne na salame Ekonom jazdenie, tzn. aj spotrebu, dal som si teda po tych istych trasach mesiac Ekonom jazdenia na LPG a vysledok 7,4 l LPG/100km. :drink: Cize ten 1 liter vznikal pravdepodobne mojou "veselou" jazdou. Teraz jazdim nieco medzi Eko a "nie Eko" a spotreba je 8,1 l/100 km LPG.
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 01.12.2011 09:28

s tím check enginem pozor. Moc bohatá i moc chudá směs nepřinese dlouhodobě motoru vubec nic dobrého. Uhánět plynaře uhánět, regulovat, regulovat
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 02.12.2011 10:24

-presne tak, navyše, pokiaľ bude check stále svietiť a ja budem mať ze to že je to "len" kvoli plynu, môže sa stať že sa niečo iné pokefuje, ale keďže mi check stále svieti, tak na to asi neprídem
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 03.12.2011 23:19

Mám systém Elpigaz, směs je nastavena v řídící jednotce LPG a kontrolka CHECK (motor) se mi ještě nikdy nerozsvítila. Na LPG najeto zatím cca 13000 km (od té doby co mám LPG používám benzín jen na startováni, vůbec nedodržuju nějaké cykly 3X nádrž LPG, 1 nádrž BA95, i plynař říkal že to je blbost).
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 04.12.2011 19:25

...tiež to nedodržiavam, dokonca mi je vždy až "zle" keď mi dôjde LPG a musim ist trebars 50-100 km na benzin :D
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]