LPG do cee'du

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Kubis » 16.05.2015 08:00

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte jak poznat, když nemám mazání ventilů pomocí Flashlube, jestli mi to přistřikuje benzínem?
Uživatelský avatar
Kubis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 06.05.2015
Bydliště: CR  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2007)
100000 km @ 6.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Tomasafc » 16.05.2015 08:21

Brix píše:Nedalo mi to a zeptal jsem se přímo u Kia motors, zda LPG motory 1,4 - 73kW, mají nějaké úpravy z výroby oproti běžný benzínovým.
Odpověď:
Dobrý den
tato odpověď nám pro Vás přišla od kolegů naší společnosti Kia Motors Czech:
Pokud je vozidlo do výroby objednané s přípravou na LPG, pak je výrobce modifikuje motor takto:
- Instalace odlišných pístů (úprava drážek pístních kroužků eloxováním).
- Odlišná hlava válců (změna tvaru a materiálu ventilových sedel).
- Odlišné sací potrubí (modifikace těsnění).
- Odlišné výfukové ventily (zvýšená odolnost proti otěru)
- Těsnění sacích ventilů (zvýšení odolnosti)



S přáním hezkého dne,



Michaela Svobodová
Operátor infolinky
Kia Motors Czech s.r.o.
V oblouku 128
25243 Čestlice
Telefon: +420 222 999 333
Email: kia-info@kia.cz


Takže pokud jsem koupil předváděčku, kam bylo dodatečně instalováno Lovato LPG (od Kia prodejce), odejdou mi ty součásti co Kia jmenuje? A jak je to u tohoto systému Lovato, benzín se přistříkává při jakýchkoli otáčkách nebo až od určitých(př. 3000ot/min.) ?
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod pražák » 03.06.2015 07:38

Já si myslím že jen :kia: chce vytáhnout víc peněz od zákazníka. Jinak nevím proč tenkrát byla schválena hromadná přestavba bez uprav .Zatím mám 60000 km bez problému ,je fakt že ten novější systém bude lepší než počítat s jedním litrem benzínu na 100. Musím se přiznat že příště se vrátím asi k naftě , ta 1.4 je lenoch se spotřebou 8.9 l plynu .
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod LUBOBUBO » 30.11.2015 21:29

Tak už aj ja jazdím na plyn :) . Montáž robená vo ZV. Cena 1330,-EUR. Nádrž 47l, zariadenie BRC Sequent, ochrana ventilov elektronické V-LUBE. Foto v mojej galérii. Montáž celkom OK. Malé výhrady k montáži: nádrž umiestnená šikmo - vrchné plato na jednej strane odstáva (vidno na foto), a detaily - nezačistené diery po vŕtaní (LED V-Lube), neporiadok po vŕtaní v kabíne. Chlapci mali v ten deň toho veľa, ale to neospravedlňuje :no: Zatiaľ nemôžem hodnotiť, vyjazdil som len jednu nádrž. No zdá sa, že bude treba skalibrovať meranie stavu paliva (4 LED na ovládači BRC). Malo by sa to dať nastaviť cez soft.
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Tomasafc » 07.05.2016 10:07

Ahoj,

včera jsem byl na kontrole LPG v servisu a po 3 letech mi bylo řečeno, že mi chybí(modrá knížečka velikosti malého TP a další dokument o tom, že mám v autě LPG). Zkrátím příběh. Koupil jsem předvaděčku už s namontovaným LPG od KIA. Nyní při kontrole po mě chtěli výše uvedené dokumnty, které mám pocit, jsem nikdy neměl. Je prý možno požádat o duplikát za cenu kolem 2 tis, přesně mi to neřekli. Tak jsem volal do strakonic, kde mě pán informoval, že modrá knížečka je dobrá po policajty, ale to prý už by mě museli hodně buzerovat , aby chtěli tohle a ten další papír prý slouží pro zapsání LPG do velkého i malého TP. Ještě jsem nezmínil, dle šéfa servisu KIA bez výše uvedených papírů prý můžou policajti mít LPG za instalaci na černo, moc tomu nerozumím, když to mám v malém TP i velkém(samozřejmě), mám originál knížku(serviska na LPG) od KIA, tak nevím na co jsou KIA i mě tyto doklady a nevím, proč bych je měl vozit u sebe. V servisu mě šéf upozornil, že jsem to zajisté dostal při koupi vozu, tak jsem mu říkal a jak je možné, že jste je po mě nechtěli po roce používání a při první kontrole? Navíc pán ze strakonic (autogas centrum nebo jak se to jmenuje) mi sdělil, že duplikát vystavit mohou tomu kdo montoval LPG(což je servis prodejce v UL) a cena je 800 plus dobírka a za vyplnění by chtěl servis 1000? Pokud teda tyto doklady nenajdu měl bych si říct o duplikát nebo jsou tyto doklady nepodstatné pokud již mám zapsáno v TP a kontroly prokazuji serviskou na LPG s logem KIA?

Děkuji za info a názory. Opět jsem byl z Ústeckýho servisu rozčarován, naposledy to bylo, když mi ne třetí garančce řekli, že jsem nebyl na dvouletý, což jsem vyvrátil, oni mi to jaksi zapoměli zapsat do servisky, ale teď si jsou jistý, že ty doklady mi dali nebo určitě vrátili :(.

Přeju hezký víkend

Tomáš
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod HonzaV » 07.05.2016 15:57

Zdravím,mám také jen servisku LPG a zapsané LPG v malém a velkém techničáku.Žádný jiný doklad jsem při montáži(Kia servis) do Ceedu 2015 nedostal.Pro policii snad stačí malý techničák ,kde je povoleno LPG.Když jsem byl na 1 technické(Ceed 2011 s LPG), tak nechtěli ani servisku LPG.měřily se jen emise LPG.
Naposledy upravil HonzaV dne 13.05.2016 12:10, celkově upraveno 1
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Brix » 12.05.2016 11:24

Taky musím potvrdit, mám napsáno LPG ve velkém a malém technickém průkazu. A jakousi homologační knížečku kam se píše montáž a revize LPG. Nic víc nic mín ( modrá knížečka velikosti malého TP) :? není
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod eschaia » 25.08.2016 18:13

Zdravím, budu kupovat Kia Ceed 1.4 cvvt hatchback r. výroby 2016 a zajímalo by mě jestli nebudou s LPG problémy viz. příspěvek výše - měkčená sedla atd.
Případně jestli někdo se stejným vozem už má LPG namontované a jaké jsou s tím zkušenosti.
Taky jsem z Brna a uvítal bych zkušenosti se servisy, kde LPG montují.
Děkuji
Uživatelský avatar
eschaia Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  
Registrován: 25.08.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 29.08.2016 09:17

Chceš li slyšet, že problémy nebudou, nelze... problémy můžou být i nemusí, je to dáno uživatelem a tím, kdo se bude o plyn starat, jak ho nastaví seřídí. Přimazávání ano, náklady +- nepostřehnutelné. Pokud nemáš cit pro mechaniku a nepostřehneš i drobné nuance.. zaškubnutí, sem tam vynechání, změna doby přepínání, ztráty a propady výkonu a další věci a neřešíš to, pak plyn nekupuj.. Mnoho zavad na motorech je dáno právě i tím, že auta mají své závady odstraněny pozdě, jezdí na chudé/bohaté směsy, špatně pálí, servisní intervaly jsou dle KII a nikoliv dle potřeb provozu plynoauta. Výměny oleje 10tisíc, seřízení plynu ročně nebo po 10tisících, svíčky též podstatně zkrátit výměnu, někdy i po 15 tisících.



Přijdeš o záruku na vše, čeho se plyn dotkne, takže od karoserie až po motor a výfuk, elektroinstalaci. Kia v případě problémů od toho dá moc ráda a velmi rychle ruce pryč.

I když mám plyn rád a provozuju několik plyňáků, bez záruky u nového auta bych do plynu nešel a to z těchto důvodů:

1) Euro 6 - zcela nový motor 1,4, nejsou zkušenosti s plynem, nikdo neví jak se to bude chovat. Takže bych s instalací počkal, až to nějakej dobrovolník opravdu vyzkouší a bude s tím mít 100 najeto a uvidí se jak si s plynem knkrétní jednotka poradí. Starší 1,4ky byly na plyn spokojené... ovšem je to jiná jednotka..

2) Nové auta prostě problémy mají a mají jich dost a to napříč výrobci. Jednou jsem už u <> zažil dohadování se o záruky kvuli plynu a opravdu stačilo.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mv12 » 29.08.2016 10:17

Starší verze motoru 1.4 šli u Ceeda u :kia: :CZ: oficiálně objednat i s LPG. Motory byly už z výroby trochu upravené. Řešilo se to tu několikrát (stačí trochu pohledat na fóru). S příchodem nové 1.4 toto skončilo. Někde tu psal nole, co pracuje ve fabrice :kia: :SK: přímo s motory, že nová 1.4 na LPG není vhodná a přizpůsobená, takže by :kia: nemohla držet záruky atd. Proto s tím skončili...

Neoficiální úprava může a nemusí být spolehlivá a je to nový motor, proto zkušenost nebude žádná nebo velmi krátkodobá. Takže jestli chceš přijít o záruky a být pokusný králík, směle do toho ;) :D Osobně bych se, pokud bych trval na LPG a novém autě, porozhlédl jinde. Do nových aut :kia: :CZ: nabízí LPG bohužel už jen do Vengy s původní 1.4 http://www.kia.com/cz/content/mam-vuz-kia/lpg/
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Tomasafc » 29.08.2016 18:29

ahoj,

přesně to mi řekli i na lince KIA. záruka na motor padá při instalaci LPG. Když jsem to slyšel, zeptal jsem se v KIA Ústí n. L., tam mě ujiatili, že jsem zakoupil vůz s LPG pohonem, který nemontovali ve výrobě, ale ve spolupráci s partnerem ze Strakonic a záruku mi garantuje servis nikoli výrobce. Jezdím na LPG 3,5 roku a žádný problém nepozoruju, pokles výkonu je jen při přepnutí na LPG(lehké škubnutí nic hroznýho). V listopadu jdu na první technickou včetně emisí, tak jsem zvědavej. Kolik že to KIA dává záruku na pohonné ústrojí, karoserii a ostatní zařízení?

Díky a hezkej den

Tomáš
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mv12 » 29.08.2016 19:26

Až na nějaké vyjímky je záruka 7 let / max. 150 000 km.
Na tvojí 1.4 :kia: běžně LPG montovala i se zárukou. V nových Cedech je už modernizovaný tj. jiný motor...
:kia: dělala LPG tak, že z výroby dodali auto s motorem trochu upraveným tak, aby bez problému vydržel LPG. Samotnou instalaci LPG dělal až servis/prodejce. Kdo a jak potom za co ručí nevím, ale záruka by měla platil. Jiná věc je, pokud si někdo na z výroby pro LPG nepřipravený motor to LPG nechal dodatečně udělat. Asi jich taky jezdí dost, ale pak to určitě :kia: záruku ztratilo. Co je tvůj případ, nevím :D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Tomasafc » 29.08.2016 19:46

A prosím jak zjistím, jestli můj motor byl již připraven pro LPG? do provozu uveden v 11/2012. Chci si nechat C´eeda ještě aspoň 4 roky a pak teprve na protiúčet .
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mv12 » 29.08.2016 23:17

Jestli nebylo auto jako nové objednáno z výroby s tím, že se bude upravovat na LPG, tak na to motor upraven nebyl... Jak ověřit, jestli se to tak objednalo nevím. Pokud jsi ho kupoval nové, tak víš, jestli jsi při koupi požadoval a objednával LPG. Pokud ne, tak dotaz na :kia: :?: Teoreticky bych Ti mohl přes ruský web Kia Ceed clubu vyjet podrobnou specifikaci auta podle VIN, když mi ho pošleš, ale jestli v ní :kia: eviduje i příravu motoru na LPG, to netuším, tj. buď tam bude a budeš mít jistotu, nebo nebude a pak stejně nevíš...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod eschaia » 31.08.2016 21:33

Díky za odpověď.
Dnes jsem si auto vyzvedl a vzhledem k tomu, že průměrnou spotřebu mám 5.3l/100, tak to nebudu řešit.
Uživatelský avatar
eschaia Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  
Registrován: 25.08.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé