LPG do cee'du

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 18.01.2012 22:25

Globtrotero píše:Po zkušenostech s LPG v Mondeu jsem okamžitě u Ceedu přešel rovněž na plyn. Když koukám na ty ceny BA95, tak si říkám zlatá 1/2 cena plynu. Na jízdních vlastnostech tomu neubírá a doposud max. spokojenost.

Co se týká náhradního kola (dojezdovky), tak ji tahám vždy ... sprej jsem nikdy nezkoušel (jen u MTB) a nijak nadšenej jsem z toho nebyl. Každopádně jak se zde psalo - záleží na tom jak se píchne a ne vše jde opravit. Dojezdovka není navíc tak velká a v kufru moc místa nezabere.

Osobně by mne však zajímalo jak je na tom Kia Ceed SW v 1,4 na LPG - dle mého mínění, to musí být sesakramensky znát když bych např. naložil rodinu, věci a hurá na dovolenou ... jakmile by přišel alpský kopec (silnice) ... nevím, u 1,6 to jede na hraně a tak si říkám že u té 1,4 se to auto musí občas popostrkovat očima.


No, asi takhle. Je jedno jestli jedu na BA95 nebo na LPG. Ani jedno motoru výkon nepřidá. Holt, s 1.4 se musí častěji podřazovat, pokud je auto opravdu festově naložený (a k tomu připíchnu ještě plnej vlek), tak se jede většinou do kopců za 4 a točí se to kolem těch 3000 - 3500 otáček. Na pětku to sice pobere, ale pomalinku ztrácí, takže se za chvilku zase musí podřadit. Tohle by sice vyřešil Chiptuning, no, ale......nějak jsem k němu ztratil odvahu.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 18.01.2012 22:36

only_one píše:Rezervu nevozím v žádném autě na plyn, jen opravnej sprej. Žijeme v civilizaci, kde je kousek všude :-) (ale samozřejmě pro pocit klidu, sucha a bezpečí je lepší ji vozit že? :-)


:D jo, ten pocit, ten stojí za to. Největší pocit pohody a bezpečí mám při tankování LPG :evil: :thu: :P
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 19.01.2012 09:11

čiptunign... ale no tak.... nejsme malé děti a z 1,4/66kw se žádnej další výkon nevyškrábe, ani kdyby to někdo polil živou vodou. Rozdíly plyn/ benzín samozřejme jsou nicméně mizivě rozpoznatelný. Benzín je konstantější co do své kvality. Když dovezou na stojan ruskej plyn kde se pořád mění poměr propanu a butanu tak je daleko těžší regulovat motor, aby se choval civilzovaně.
Co do tankování - jestli ti jde o to odfouknutí při odpojení tankovací pistole od hrdla, tak můžeš být uplně v klidu. Všechyn stojany jsou umístěné na volném prostranství, dobře větrané a vznik výbušné koncentrace je na tak malou dobu, že bys musel vyslovně stát se zapáleným zapalovačem u toho hrdla a pak ano, nebylo by to dobré :-D. Plyn "MÁ" vždy tankovat proškolená obluha a né deviant co nebud doržovat podmínky a předpisy. Ano viděl jsem paní, co vystoupila z auta, za boha nemohla nasadit, to se ji po chvíli tedy nějak podařilo jenže najednou se ji ta pistole sama vyškubla... no jenže takovehle člověk nemá u tankování co dělat, má zůstat sedět v autě a počat na obsluhu. V případě že u stojanu s plynem je člověk zodpovědnej, je daleko horší tankování benzínu, přeplňování, úkapy, lidi kolikrát jsou líný i vypnout motor a spotřebiče.... Za problémy tu může v 99% chyba lidského faktoru a za zbylé procento né li méně závada na technice
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 19.01.2012 15:52

:yes: Jojo, pravdu díš. S tím chiptuninngem.....asi se u mně ještě sem tam projevuje zastydlá puberta :thu: co nadělám.... :drink:
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 20.01.2012 18:55

Chlapi mam dotaz na Vas co mate LPG a mate menene sviecky /urcene hlavne na LPG/. Je citit ten rozdiel ? /vykon, spotreba....../. Dik za info
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod scanner2100 » 20.01.2012 18:58

Za kolik jezdíš v přepočtu na 100km při normálním provozu s LPG
Auto diagnostic scantools
scan tool
scanner2100 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 07.01.2012
Bydliště: oman  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 20.01.2012 22:59

Ahoj, odpovím vám oběma najednou: Svíčky mám původní, výkon je stejný (řídící jednotka plynu přepočítává množství plynu podle impulsů z orig. řídící jednotky pro benzín), průměrná spotřeba se PODSTATNĚ liší podle stylu jízdy. Minimum co jsem měl bylo 7,9L/100 v plynu, ale to jsem jezdil sám, s prázdným autem, s lehkou nohou a v létě. V zimě s průměrným nákladem a jízdou těch 110 - 120 km/h jezdím za 9,5 - 10L/100 v LPG. Ovšem s motorem 66KW. Nové ceedy by údajně měli mít 77KW tak tam počítejte o půl litru méně. Pokud budete jezdit 90 / 50 km/h, budete někde okolo 8,5 - 9L /100 km (s motorem 1,4).
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Globtrotero » 21.01.2012 18:27

Kryshna píše:Trochu OT... Globtrotero, oprav si na spotrebach výkon svého vozu ;)


údaj je správný ... ještě byl snížen o 5kW oproti tabulkovým udajům na realitu dle měření ...
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kosjak » 21.01.2012 18:46

cca 5.-€ /100km
V Cee´d-e hrá lepšie punk než v Škode Forman. Punk forever !!!
kosjak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 29.12.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
59580 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 22.01.2012 00:31

speciální svíčky na LPG tak ty jsou k ničemu - respektive, oni možná mají "lepší" vlastnosti, ale proč vyhazovat peníze, když obyčejný brisky za 50kč fungují stejně a i kdyžz bych je vyměnil 2x častěji tak se to stále vyplatí ;)
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Globtrotero » 22.01.2012 13:00

Po předchozích zkušenostech kdy jsem měl Mondeo a Sportage na LPG musím konstatovat, že hodně záleží na společnosti, která montáž zařizuje. Zatímco u Mondea jsem se nesetkal s problémy, v servisu mi vše vysvětlili a a vysvětlili některé ty bludy, resp. kterak to funguje neznalé vylekat a vytáhnout z nich nějakou tu kačku navíc, tak u Sportage to byl pravý opak. Využila se nabídka nově založené firmy v PU, která na první dojem působí velice profesionálně ale na druhou stranu, odfláknutá práce jedna radost ... tu by to chtělo LPG svíčky, tu proplach který doporučujeme v rámci "šetření motoru" ... ve výsledku pomalu dvojnásobná cena oproti Mondeu. Vzhledem k tomu, že to bylo služební, tak jsem to jako nemajitel neřešil, ale jen kroutil hlavou. :no:

Ceeda jsem nechal dělat tam co Mondeo - opět profesionální přístup, počítačová jednotka a vše přizpůsobené na již dodaný motor, takže problém nebyl v ničem (jen vzhledem k tomu, že mám většíprůměr vstřků, tak se musela přeprogramovat LPG jednotka). Každopádně cena myslím velice slušná. Auto šlape jako dort ("zatím") :)

Co se spotřeby týká, tak hodně záleží jak mám těžkou nohu. V průměru mohu říci, že jedu za 9 litrů na 100, ale zkoušel jsem i cestu v ekologickém módu při 80km/hod kde se průměrná spotřeba dostala na 7,4 l/100 (PU-BRNO a zpět .. tam plně naloženej, zpět prázdnej). Příští týden mne čeká služebka do Itálie, takže uvidíme, jak to bude vypadat v rámci dálnice a kopců v Alpách ... u té dálnice mne jenom děsí to, že když jedu víc jak 120 km/hod. tak mi to v rámci aktuální spotřeby ukazuje 11,8 - 12,2 což zrovnanení moc pěkné pokoukání 8-)
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 22.01.2012 23:02

měřič aktuální spotřeby je při provozu na LPG naprosto k ničemu. Ty hodnoty neodpovídají.
no a dávat přestavět auto firmě bez zkušeností je docela hazard a to u všech značek.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod dusan3322 » 05.02.2012 01:59

Tak dnes k "mojej velkej radosti" zacal na palubovke z nicoho nic svietit kontrolka vlastnej diagnostiky. Auto sa chova stale rovnako, slape vsetko tak ako ma. Som sa tu docital ze to moze byt palivovou zmesou a jeden pan sa tu stazoval na zbabranu kabelaz. Ja mam plyn namontovany mesiac cca 1500km a plynar hovoril, ze sa mam po 2 tisickach ukazat na kontrole. Tak tam pojdem asi skor, ale az za tyzden budem mat cas. Nestane sa motoru zatial nic zavazne. Mal by som sa viac obavat a radsej ist skor k plynarovy? Lebo co som sa docital v manualy tak tam ma si 4x varuju :shock:
KIA Ceed 1.4 66kw LX
dusan3322 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 28.11.2011

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Globtrotero » 05.02.2012 09:34

4 DUSAN3322

Z vlastní zkušenosti montáže LPG v prosinci do Ceedu mohu říci toto. Po instalaci LPG po cca najetých 30km se rozsvítila rovněž kontrolka. vzhledem k tomu, že jsem byl na to plynařem upozorněn, bylo vše OK. (údajně se děje tak že nenní dostatečně seřízená jednotka orig Kia s jednotkou plynu .... ta musí na základě jízdy, otáček apod. uložit některé hodnoty, které se následně s tou kiáckou spárují). Byli jsme dohodnuti, že se zastavím po najetých cca 1000km, což jsem tak učinil - napíchlo se to do systému a následně se odbouchla ta kontrolka - vše OK (jen jsem byl upozorněn, že u vyšších otáček chybí ještě nějakých 0,2 (nevím čeho), takže jsme se dohodli, že koncem února, až najedu nějakou tu další tisícovečku se zastavím.

Každopádně asi před týdnem, kdy jsem tankoval na Shellce u Mnichova, se mi rozsvítila opět kontrolka a musím říci, že mne u nového auta zalil zlehka pot. U předchozí Kie (Sportage) to vždycky naskočilo když jsem natankoval na Ukrajině, nebo někde na východě, ale v Německu? No po 150km jsem raději dotankoval ještě jednou asi jak se ta směs smíchala (špatná s lepší), tak to zhaslo ... do teď je to OK (od události najeto cca 700 km, 2x tankováno)

Za celou dobu kdy kontrolka ssvítila jsem nezaznamenal, že by došlo ke snížení výkonu, otáček apod. Beru to tak, že to prostě svítí - na "východě" zcela běžný. U Sportage jsem takto najezdil přes 50.000 km a v rámci pravidelného servisování se nikdy neprojevilo že by motor, katalizátor apod. byl KO .... více méně se měnily tlumič, brzdy což s kontrolkou nemá nic společného.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 05.02.2012 21:44

check svítí na 80 procent díky tomu, že je směs bohatá\chudá a originální benzínový mozek a řada lambdasond to vyhodnocuje jako vadu - to je věcí korekcí plynového mozku. Při tomhle stavu vždy zkusit přepnout na benzín. Pokud zhasne je to věcí plynu a nutné řešit sw. Ostatních 20procent závad jsou špatná čidla a další závady.
Nevím co se má párovat na s benzínovým mozkem. Přestavby se dělají tak, že se uplně jednoduše šmikne kabeláž u vstřikovače, obejde se bypasem plynového mozku, který čte co mu posílá benzínový mozek - který o přítomnosti plynu vůbec nemá tušit. Občas se jen řeší různé očůrávky čide, odpory a další věci co občas zlobí, ale dál si to převádí na plynové vstřikovače s potřebnou korekcí aby motor dostal správné množstvéí paliva. Pak se děje vše za tím. Samozřejmě poměr propanu a butanu se napříč evropou mění. V německu to obvykle problém není horší je to východě, kde se dost nárazově poměr mení a pak to blbne celé nastavení.
Takže přepnout na plyn, pokud zhasne zajet si na úpravu směsy co nejdřív.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé