LPG do cee'du

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Skrew » 25.04.2013 23:02

Ja jezdim do Autobondu v Ostrave a tam LPG nabizeli uz pred oficialni KIA akci, pokud se nepletu. Ptal jsem se na moznost instalace LPG do sveho ceeda 1.4/66kW (2010) a rikali ze to mozne je. Predpokladam ze montazi u nich o zaruku neprijdes. Rozhodne bych tomu dal prednost pred nejakym ne-KIA servisem, kde sice mohou mit vetsi zkusenosti s montazi LPG, ale muze prijit dohadovani nad zarukou, viz nektere prispevky tady v diskuzi. Ja osobne zatim stale vaham, protoze ta 1.4 je slaba uz tak a bojim se co se s tim stane po prestavbe na plyn - teda hlavne v nizkych otackach, pri rozjezdu a tak. Kdyz se to vytoci, tak to samozrejme celkem jede.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 26.04.2013 11:13

Co by se stalo. Nestane se nic, jede to stejně. Řídící jednotka LPG sama dorovnává množství směsi LPG v závislosti na intstrukcích od originální benzínové jednotky. Rozdíl je neznatelný. Možná zpočátku, než se načte dost map, pak si to už koriguje samo.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod HonzaV » 26.04.2013 19:02

zdravím ,můžu potvrdit co říká Petr,mám Ceed 1,4 66Kw 2010,system Lovato OBDII s přimazáváním a nepozoruji nějakou ztrátu výkonu :thu: .Při jízdě převážne ve městě
spotřeba podle tankování je 8 L.Podle PP 7,5L.
Honza
Naposledy upravil HonzaV dne 27.04.2013 18:50, celkově upraveno 3
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod willy3 » 27.04.2013 08:39

zdravím, byl sem u Czudka,ohledně přestacby, doporučil mi autobond ostrava. píšete o Lovatu-asi pouze na nové vozy,/jd/ že? mám ceed 1.4 cvvt /ed/
willy3 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 09.02.2013
Bydliště: karvinsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod HonzaV » 27.04.2013 10:58

Tady je dotaz na montáž systemu LPG
Honza
Dotaz: KIA CEED SW 1.4 CVVT
Dne: 04.04.2013, 07:14:31

Dobrý den, uvažujeme o přestavbě na lpg systém u 1 rok starého vozu KIA CEED SW 1.4 CVVT. Někde jsem četla, že Vaše firma je oficiální dodavatel systému lpg pro vozy KIA pro přestavbu bez ztráty záruky (7let). Můžete mi, prosím, sdělit, který systém je tedy oficiálně pro vůz KIA CEED SW 1.4 CVVT doporučen? LOVATO Easy Fast Smart s přívstřikem benzínu? Jaké hodnoty přívstřiku - otáčky, procenta - je nutné nastavit, aby byl ventily chráněny? Nebo byste nám doporučil jiný systém lpg? Jaký a proč? Děkuji.

Odpověď: Autogas Centrum Předmět: RE: KIA CEED SW 1.4 CVVT
Dne: 04.04.2013, 07:43:09

Dobrý den. Potvrzuji, že jsme oficiálními dodavateli zařízení LPG pro firmu KIA v ČR. Po úspěšně provedených testech bylo vybráno zařízení Lovato Easy Fast Smart s možností přístřiku benzínu. Parametry přístřiku jsou našim know-how. Parametry se můžou lišit podle typu vozidla, výkonu atd. Na základě průběžných kontrol stavu ventilů a podle množství najetých km, tyto parametry upřesňujeme. Prodlouženou záruku je nutné před montáží domluvit u Vašeho prodejce. S pozdravem Ing.Pataky - technik
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Kia ceed kombi 1,6 cvvt 2008 a lpg

Příspěvekod vwq » 15.08.2013 10:39

Máte někdo dlouhodobé zkušenosti s přestavbou na LPG? Jaké případně používáte systémy?
Jaké jsou vaše názory na používání plynu, řešení komplikací spojených s používáním.
Systémy teď používají k ochraně sedel ventilů v kritických teplotách odpojení vstřiku plynu a dávkování benzínu. Některé systémy přisávají mazání. Díky za názory.
Já používám STAG300-4 sekvenční vstřikování.

edit snike: příště než založíš nové téma, tak použij funkci hledat ;) ... přesunuto do již existujícího tématu.
vwq Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 5
Registrován: 07.08.2013
Bydliště: Milevsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod vwq » 15.08.2013 11:30

Jo,jo,to jsem dal v sekci ceed hledat "lpg" a nic :D
vwq Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 5
Registrován: 07.08.2013
Bydliště: Milevsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mysho » 11.10.2013 17:41

Nie som o tom rozhodnutý, ale uvažujem nad tým. Akú firmu by ste mi odporúčili na východe SR? Počul som chvály na dielňu v Korejovciach ( http://www.ekomontlpg.sk/ ) a tu na fóre som videl aj odporúčanie na prešovskú firmu http://www.progasauto.sk/ .

PS: Mám pred FL 1,4 80kw, ale nie som si istý, či do toho chcem ísť...
Kia Cee'd 1.4 80kW 2009
mysho Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 25.03.2011
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod kendo1 » 11.10.2013 20:11

tak mame auto rovnake, ceed 1,4 ibaze ja mam po FL a nelutujem zatial prestavbu, max tak lutujem ze som si nedal este vacsiu nadrz o par litorv pretoze aj tak po namontovani lpg som musel do dvojitehi dna v batozine vyrezat kruhovy otvor pretoze mi nadrz mierne dvihala cely spodok, ak by osm namiesto 39l nadrze pytal 42l mozno by to bolo tak akurat.

ja som si dal spravit prestavbu v KE flavia, montaz bola rychla v priebehu dna(rano auto pristavene, poobede o 2 bolo hotove) instalacia s primazavanim ventilov.akurat sa mi nepacil pristup byvaleho ich zamestnanca ktory auto nedokazal niekolkokrat nakalibrovat, neskor mi dalsi zamestnanec na prvu supu kalibraciu spravil a check engine mi konecne prestal svietit, teraz sa obcas stane ze zasvieti ale po 40km zhasne samo, cize spokojnost tam je v tomto smere.

akby osm si auto nedal robit v KE tak potom som este uvazoval o montazi v Niznej Mysli alebo v spominanom Presove. akurat by ma hnevalo to ak by mi trebalo zakazdym bezat koli kalibracii do PO res ak budem robit servis po roku, alebo po odjazdeni predpisaneho poctu km.

ak by si chcel instalaciu vidiet v aute napis a dohodneme sa
cee´d 1,4 EX+ white cassa LPG
Uživatelský avatar
kendo1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 1
Registrován: 23.06.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
10101 km @ 6.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod HonzaV » 19.10.2013 21:08

Zdravím , pozorujete také, že se (od 1.10. se mění poměr butanu a propanu, takzvaně zimní směs) zdvihla spotřeba LPG. Před tímto datem jsem měl spotřebu podle PP kolem 7 L LPG, dnes mám spotřebu kolem 10 L LPG.Máte podobnou zkušenost?Je to opravdu jiným LPG ,nebo je někde chyba v systému LPG? Tankováno v Lukoil, SW 1,4, 2010.
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod radek1910 » 19.10.2013 23:37

ahoj aj ja tankujem na LUKOIL - v Michalovciach a spotrebu pocas leta som mal cca 6.5 - 7 l teraz mi nabehla na 8 - 9 l pri rovnakom mnozstve natankovaneho plynu uz som chcel nabehnut do KE flavii na kalibraciu ale dohladal som si info na nete o LPG na zimu - pomer propanu a butanu ....takze je to OK... r.v.2009 , 1,4 / 80kw

ja spotrebu pocitam nie podla PP ale natankovane litre LPG napr. 30 delene prejdene km napr 450 krat 100 km a je vysledna spotreba .....30l / 450 km * 100km = 6.66 l na 100 km ...
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod pražák » 26.10.2013 14:03

Dobře že jsi to sem napsal :thu: já už taky plašil :) proč jsem ted na 9 litrech na 100.
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod spacirx » 26.10.2013 19:07

Mě pro změnu na zimu spotřeba klesá pod 8l, zvláštní! A není možný, že by vám to ve vyšších otáčkách v chladným počasí nepřistříkávalo tolik benzínu? Neklesla vám spotřeba benzínu?
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod pražák » 27.10.2013 13:08

To mne ani nenapadlo , ta je asi litr na sto. Mrknu se ještě na Autogas forum :help: ,poptám se na rozdíl zimní a letní plyn.Dávám hned odpovědDobrý den. Ano, je rozdílné složení směsi letního a zimního plynu (LPG). Např. zimní má poměr 60% Propanu a 40% Butanu, a letní 40% Propanu oproti 60% Butanu. Je rozdíl i v teplotě varu: tzn. -11,7°C zimní LPG směs a -5,3 °C letní směs LPG. Nemá zde cenu rozebírat další rozdílné vlastnosti. Dobře naprogramované moderní sekvenční systémy si však s tímto rozdílem částečně umí poradit, a tak si zákazník mírný nárůst LPG ani nezpozoruje. Ing.Pataky - technik
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod spacirx » 28.10.2013 19:25

Mě to nepřistřikuje a žere to tak litr benzinu na 400-500km.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé