LPG do cee'du

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod ceedleguán » 17.03.2011 22:04

Při verzi Cool je rozdíl mezi 1.4 cvvt 66 kw a 1.6 crdi 85kw --85 000kč.Verze Cool plus je třeba přičíst ještě u obou vozů 25 000 navíc.Ten rozdíl je značný ,když vemu ,že se jedná o stejnou výbavu. Akorát ,že má 1.6 6-ti kvalt.Ale 6tka moc ekonomická není.Téma je LPG- já pro plyn nejsem ,ale kdo chce je to jeho věc.Akční Cool je za 260 tis.Nejdražší za 540 tis. Co je tam tak exkluzivního ,že cena vozu převyšuje víc jak jednou tolik cenu Coolu. A to je ještě příplatek za metalízu,isg,a automatickou převodovku.
ceedleguán
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod MartinP » 17.03.2011 22:10

-Petr- píše:No, samozřejmě. Jenomže jak jsem už uvedl. Měl jsem na výběr buďto benzín, při spotřebě 8,1 - 9 L/100 a nebo LPG se spotřebou 10L /100, tj 1530 L benzínu ročně po 34 korunách, tj 52020 kč /rok a nebo 1800 L LPG za 17 - tj 30600 korun ročně, takže nebylo co řešit.

Mrkni do alba dal jsem tam ten ceník kdy jsem ho kupoval.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod ceedleguán » 18.03.2011 16:30

LPG se už někde přehouplo za hranici 18,- :thd:
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod souk69 » 18.03.2011 16:39

;) Cena LPG částečně kopíruje ceny benzínu a nafty, ale levnější je proto,že na něm není tak vysoká DPH jako je na ostatních palivech, Ale to se může změnit a pak by ty výhody byly menší. :cry:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mario.tn » 06.05.2011 21:11

kde máte namontované plniace hrdlo na LPG? viete my poslat aj fotky ...na mail : mario.tn@zoznam.sk vo stvrtok ide tatkova kia na montáz a este nevieme kam dat plniace hrdlo. Predbezne bolo povedane ze sa to nezmesti pri plniace hrdlo na benzin ...
mario.tn Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  Témata: 4
Registrován: 24.04.2010
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod lebka75 » 06.05.2011 23:24

tak tady to máš :CZ: :kia: :SK: :thu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Kryshna » 09.05.2011 09:25

-Petr- píše:No, samozřejmě. Jenomže jak jsem už uvedl. Měl jsem na výběr buďto benzín, při spotřebě 8,1 - 9 L/100 a nebo LPG se spotřebou 10L /100, tj 1530 L benzínu ročně po 34 korunách, tj 52020 kč /rok a nebo 1800 L LPG za 17 - tj 30600 korun ročně, takže nebylo co řešit.



Ta tva spotreba je udesna... az neuveritelna. Kdyz beru v potaz, ze tata jezdi se ceedem (80kW verze) do 6,5 v lete a v zime do 7,3 a to rozhodne neni brzda provozu... v tom musi byt nejaky jiny problem, bud technicky, a nebo mas sakra tezkou nohu kombinovanou stylem brzda-plny plyn 8-)

Kdyz koukam na Spritmonitor, tak pro 80kW verze je prumer vsech vozu 7,56l/100km a u 66kW 7,81l/100km. Coz je zapricineno tim, ze vetsina vozu ma nadstandardni najezd po dalnicich.
Mimochodem pro LPG maji 80kW prumer vsech merenych vozu 8,6l/100km.

Tak si rikam, kde je zakopany pes :?

Uz jsi to zkusil resit se servisem a nebo nejakym pokusem o eko jizdu?
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod mario.tn » 16.05.2011 23:27

:kia: tak minulý štvrtok prebehla montáž LPG zariadenia u autorizovanej firmy.... po prevzatí vozidla spokojnosť z jazdnými vlastnostami vozidla. ... no ale čo sa stalo a nemalo tak v piatok pri návrate domov sa jedna mladá slečna, ktorá má vodičák necelý rok pozerala po niekom inom len tam kde treba nie a bum bác a bolo po paráde..... teraz autíčko putuje do servisu na opravu ... :kia: a to ešte aj schytalo auto pred nami a naša kapota, naraznik svetlo a blatnik takze predok aj zadok :SK:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mario.tn Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  Témata: 4
Registrován: 24.04.2010
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 22.05.2011 09:46

Kde? Je to ve mně. Jezdím značně nadprůměrnou rychlostí mimo město, velmi často krátké úseky, rád to vytáčím a dost často jezdím na hraně. Prostě - prase za volantem. :thu:


mario.tn píše::kia: tak minulý štvrtok prebehla montáž LPG zariadenia u autorizovanej firmy.... po prevzatí vozidla spokojnosť z jazdnými vlastnostami vozidla. ... no ale čo sa stalo a nemalo tak v piatok pri návrate domov sa jedna mladá slečna, ktorá má vodičák necelý rok pozerala po niekom inom len tam kde treba nie a bum bác a bolo po paráde..... teraz autíčko putuje do servisu na opravu ... :kia: a to ešte aj schytalo auto pred nami a naša kapota, naraznik svetlo a blatnik takze predok aj zadok :SK:


Teda ta vám to auto pěkně poničila. To fakt naštve nové a hned nabourané a navíc ne vlastní vinou. Mnoho šťastných km na LPG a žádné další nehody!
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Nexus265 » 27.05.2011 20:52

Zdravím,
má někdo naisntalovaný systém BRC a jaké s ním má zkušenosti, že by mi dal info? Zatím jsem se rozhodl pro tento systém na základě různých recenzí, i když si myslím, že v dnešní době jsou asi sekvenčka na srovnatelné úrovni. Mohl by taky dát někdo foto, jak to vypadá pod kapotou po instalaci LPG? Jelikož mám Cee´1 SW, tak by mě zajímalo, jak velkou toroidku dávají (zpravidla) a jaký má její velikost vliv na funkčost podlahy v kufru (zda-li překáží plastová vana, nebo je nějak upravovaná). Díky za informace.
Obrázek Kia Cee'd SW 1,6 CRDi GT-Line, Black Pearl (2017)
Uživatelský avatar
Nexus265 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 37  
Registrován: 19.04.2011
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2017)
111000 km @ 5.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod -Petr- » 28.05.2011 14:35

Mrkni do mého alba, mám tam fotky jak to vypadá pod kapotou. Toroid - protože ceed nemá plnohodnotnou rezervu - natankuju na maximálně 32L LPG. Mám LPG systém Elpigaz.
Tu plastovou vanu jsem nechal vyříznout (ta přihrádka na začátku v kuftu zůstala zachovaná v původním stavu), podlaha je po přiklopení plastové přihrádky a horní desky v rovině.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod lebka75 » 28.05.2011 16:01

Nexus265 píše:Zdravím,
má někdo naisntalovaný systém BRC a jaké s ním má zkušenosti, že by mi dal info? Zatím jsem se rozhodl pro tento systém na základě různých recenzí, i když si myslím, že v dnešní době jsou asi sekvenčka na srovnatelné úrovni. Mohl by taky dát někdo foto, jak to vypadá pod kapotou po instalaci LPG? Jelikož mám Cee´1 SW, tak by mě zajímalo, jak velkou toroidku dávají (zpravidla) a jaký má její velikost vliv na funkčost podlahy v kufru (zda-li překáží plastová vana, nebo je nějak upravovaná). Díky za informace.

tak takhle vypadá kufr, nádrž mám na 50 l a pod kapotou nepoznáš skoro žádná změna viewtopic.php?p=33386#p33386
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod Nexus265 » 24.06.2011 00:31

lebka75 píše:
Nexus265 píše:Zdravím,
má někdo naisntalovaný systém BRC a jaké s ním má zkušenosti, že by mi dal info? Zatím jsem se rozhodl pro tento systém na základě různých recenzí, i když si myslím, že v dnešní době jsou asi sekvenčka na srovnatelné úrovni. Mohl by taky dát někdo foto, jak to vypadá pod kapotou po instalaci LPG? Jelikož mám Cee´1 SW, tak by mě zajímalo, jak velkou toroidku dávají (zpravidla) a jaký má její velikost vliv na funkčost podlahy v kufru (zda-li překáží plastová vana, nebo je nějak upravovaná). Díky za informace.

tak takhle vypadá kufr, nádrž mám na 50 l a pod kapotou nepoznáš skoro žádná změna viewtopic.php?p=33386#p33386


Díky za odpověď. Na tom motoru to vidět není, až bych řekl, že tam LPG nemáš, nejsou vůbec vidět plynové vstřiky. Díky i za fota kufru, ale koukal jsem, že máš krátkého Cee´da. Nevím jak je to řešeno u něho, ale mě podlahu drží ten umělohmotný box, tak bych ho asi musel nějakým způsobem nechat upravit (vyříznout střed). Tak hledám nějaké foto přestavby u SW.

EDIT:

Ta moje Ceedko je od 22.6.2011 v plynu.
Přestavbu jsem nechal dělat v NEPTUN HARFA v Praze. Hlavním důvodem byla možnost dostat se domů bez vozidla (to jsem jak bez nohou :D ).
Co se týče jednání, nemohu si stěžovat. Jelikož jsem docela pracovně vytížen, objednával jsem si termín skoro 3 týdny dopředu, bez problému. Firma mi sama 2× volala, poprvé, že se uvolnilo místo a podruhé, zda objednávka na daný termín sedí. Po příjezdu korektní jednání, žádný problém. Zodpověděli na všechny otázky, co jsem měl.

Vůz jsem nechával 21.6. v 08:30 hod. v servisu, hotový byl 22.6. v 15:00 hod. - telefonicky se ozvali sami, tak jsem nelenil, našel nejrychlejší spojení do Prahy z domu a frčel jsem. Ani nebyl problém se domluvit, kdybych náhodou dojel těsně před zavíračkou. Předvedli vůz, zodpověděli na dalších mých dotazů. Jelikož jsem platil cash, tak jsem dostal malý darek, balení vody do ostřikovačů 3l (sice žádná darda, ale potěší).
Zatím jsem najel necelých 200 km, a úplně v poho :thu: . Doufám, že to tak vydrží nadále.

Za ty dva dny jsem u nich na dílně viděl dělat 3 Sportage.
Obrázek Kia Cee'd SW 1,6 CRDi GT-Line, Black Pearl (2017)
Uživatelský avatar
Nexus265 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 37  
Registrován: 19.04.2011
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2017)
111000 km @ 5.5 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod silware » 27.07.2011 11:01

Dobrý den,

včera jsem si nechal namontovat LPG systém BRC plug&drive u Oliver V.Agency v Louce u Litvínova. Dojel jsem až večer, takže foto bude později. Montáž proběhla během jednoho dne. Pouze na nastavení jsem musel čekat, protože jim umřel notes. Ale jinak dobrý, montáž vypadá udělaná velice dobře, přístup byl slušný. Zátím jsem si všiml pouze toho, že zvuk je při stání takový dieselový - jdou slyšet vstřiky, jinak jízda pocitově jako benzin. Možná prošku tišší než na benzin. Spotřebu uvidím až vyjedu první nádrž, ale zatím to moc nešetřím - musím přece vyzkoušet co to "umí". Až budu mít nějaké dalí postřehy tak je sem hodím.

PS: Nádrž mi tam dali na 46l, protože se tam vyšší nevejde - i tak mám dno o 1cm vyšší než by mělo být. Holt je to dělané na dojezdovku. Přepínač mi dali do slepé zdířky vedle vstupu USB/AUX, nevím jestli ve vyšších výbavách tam bývá druhý zapalovač nebo co. Každopádně to tam neruší a nemusel nikde nic na palubce vrtat a vymýšlet. Dával jsem i přídavné mazání - VAP Saver.
silware Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 15.07.2011
Bydliště: Litoměřice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
127000 km @ 7.0 l/100km

Re: LPG do cee'du

Příspěvekod only_one » 02.08.2011 15:30

tady všichni přestavují 1,4ky.. ale je tu někdo nejlépe s Faceliftem s 1,6tkou a plynem a reálnou zkušeností s LPG?

To Nexus. Jestli se na HArfě pustili s plynem do Nové Sportage 1,6tky tak potěš koště.. Chudák majitel
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé