VIN - umístění?

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

VIN - umístění?

Příspěvekod Dejv_007 » 06.10.2010 19:49

prosím o radu, koupil jsem si Sorento r.v.2005 a chci se zeptat kde všude má sorento umístěný VIN. Při koupi jsem si kontroloval čísla a jediné jsem našel na předním nosníku chladičové stěny a je tam pouze poslední 6ti číslí VINu :o ! Koukal jsem se již na jiné Sorento a to mělo v tomto místě VIN celý. Jinak bych ještě uvedl, že je dovoz a asi to není evropská verze. Má to i ty jiné znaky KIA a dle TP je to verze 5/7míst. Měl jsem samozřejmě pochybnmosti o VINu tak jsem příčku detailně studoval zda není převařována a nemám kradené auto apod. Vše Ok :yes: . Velikost VIN čísla je větší než jsem viděl u toho jiného Sorenta :| . Ale VIN je naražení strojově, není to doklepávané. Jen jsem se chtěl zeptat kde všude naleznu VIN na Sorentu, abych jej ještě mohl dohledat a byl si tak jistější. Musím jít na evidenčku a chci se vyhnout zbytečným problémům. Do aut dělám, ale se Sorentem zkušenost nemám. Všem děkuji. :thu:
Dejv_007 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.09.2010
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod titanus » 06.10.2010 20:08

v ceede to napchali pod nohy spolujazdca...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod Kmet » 06.10.2010 20:50

... a pod čelní sklo vlevo dole. U Ceeda. :yes:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod Dejv_007 » 06.10.2010 20:53

díky díky za příspěvky, není tu i nějaký sorenťák :help: :)
Dejv_007 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.09.2010
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod whilliam » 06.10.2010 21:11

prosím vymažte príspevky titanusa a Kmeta -mimo tému
a aj moj dakujem

 ! "titanus" píše:
prispevky su k teme ako moznosti umiesnenia VIN cisla v aute ;) a hoci sa jedna o iny typ vozidla pokym sa neozve niekto so sorentom tak mozu byt voditkom pre Dejv_007
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod Jirka N. » 06.10.2010 22:49

Ahoj,
u Sorenta je vyražené na pravé straně nosného rámu za zadním kolem. Může to být zablácené nebo orezlé a je to potřeba trošku hledat. Je to důležité pro STK a taky si můžeš zkontrolovat jakou máš verzi.
Pokud je to mimoevrobské, tak to Tě nepotěším, náhradní díly jsou jiné a těžko dostupné. Je zajímavé o kolik se liší verze pro jednotlivé kontinenty. V Německu je jich dost z USA a Kanady- od vojáků co tam slouží, dále pak černé dovozy z Kuvajtu, Saudské Arabie a Jižní Koree. Třeba v Malaizii je i nyní stále nabízené nové - staré Sorento a to má FL karoserii a starý slabší motor před FL verze. Asi se tam přesunula výroba z Koree.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod Dejv_007 » 07.10.2010 07:51

Díky, verzi si mohu překontrolovat přes např. servis KIA nebo jak jsi to myslel? Setkal jsi se někdy u nějakého Sorenta s tím, že VIN je na příčce pouze poslední 6-ti číslí? Jestli je to třeba běžné?
Dejv_007 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.09.2010
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod Jirka N. » 07.10.2010 13:33

Ano v servisu Ti řeknou podle Vin přesnou specifikaci Sorenta. Já se takhle dokonce dozvěděl přesný den výroby, nalodění i předání k prodeji v Holandsku. Na té příčce mám kompletní Vin a nesetkal jsem se s neůplným, ale protože je to výměný díl tak je možné cokoliv. Hlavní a nejdůležitější je na tom rámu za zadním kolem. Jen pro zajímavost,třeba pokud se mění rám, tak ten se nechává dělat na objednávku v Koreii a tam razí původní Vin a trvá to až půl roku a stojí to tolik že se to skoro nevyplatí.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: VIN - umístění?

Příspěvekod Jakub » 07.10.2010 20:34

Tady jsou nějaké informace o VIN u Sorenta:

sorento_vin.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé