Kia sorento 2,5 nestartuje

Trápí Vás něco na voze?

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Beda » 05.12.2012 09:18

Tak ted leda, ze by to mohlo byt uplne neco jineho, nez hlasi system. Protoze uz jsem se setkal s chybovymi hlaskami u Hyundai Accent, ktery nasvedcovaly, ze je neco s palivovym systemem ci katalyzatorem, ale nakonec za to nejspis mohla spatna ci zanesena vaha vzduchu :?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod sor03 » 22.12.2012 17:01

Stejné příznaky závady. Motor točí lehce, naskočit však nechce. Týden před tím jsme měnili žhavící, protože byla vypálená pojistka a dvě svíčky špatné. Myslel, jsem, že opět vyhořely.
Kdo je nezkoušel - tak stačí svíčky odpojit (nesmí být mezi sebou ani propojené) a nechte je v bloku motoru. Od baterky si natáhněte drát od plusu a stačí s ním brknout přes svíčku. Pokud zajiskří, je dobrá. Pokud to nezajiskří, je špatná.
Takže zpět na začátek. Svíčky byly dobré, tak jsme šli po naftě. Možností je více, ale zkusili jsme nedříve trysky. Oddělat přepady a připojit na přepady hadičky s malými nádobkami. A zkusit točit motor. A opravdu jedna tryska měla špatný ventil a propouštěl přepad. Ostatní trysky pustily sotva 5-10ml a jedna pustila během pár otočení cca půl deci. Neudělá se tedy tlak v potrubích a ostatní trysky pak také nemají tlak. Naštěstí jsem měl trysky ze starého motoru, takže oprava byla za 10min kompletní a motor hned naskočil. Předzvěstí byla situace asi před týdnem, kdy na dálnici při plném výkonu zhasnul motor. Asi po pěti pokusech nastartovat v odstavném pruhu se to povedlo a jelo se dál. Počítač pak ukazoval pokles tlaku, takže po tryskách jsme šli skoro na 90%. Stejný problém byl i před dvěma lety, kdy propouštělo u jedné trysky sedlo u potrubí a tak klesal tlak. Při větším výkonu motor zhasnul, ale vždy potom naskočil.
Jinak vám přidám ještě dvě zkušenosti se Sorentem03. Před dvěma lety mi odešel motor. Na dálnici praskla expanzka ve švu a během několika minut jsem byl bez vody a motor se uvařil. Zkroucená hlava a zadřený. Bohužel není zde žádná kontrolka, která signalizuje pokles hladiny vody a teploměr nikdo nonstop nesleduje, takže to byla otázka pár kilometrů. Nejlevnější řešení - koupit jiný motor. Zhruba 50tis. Takže se občas podívat na expanzku, jestli neprolíná ve švech. Jak jsem se dozvěděl na KIA servisu, tak na těchto starších Sorentech to není ojedinělá závada. Pokud se vám to stane, že expanka propuští srz švy, rozhodně nekupujte starou expanzku.
Druhá zkušenost s ložisky u předního kola. Při cca 200 000km se zadřelo pravé ložisko předního kola a domů jsem se dostal na odtahovce. Asi po dalších 10 000Km jsem začal mít podezření i na levé kolo. Pro jistotu jsme ho rozdělali a už bylo také přikouslé, tak se to chytlo v pravý čas. Snad náhoda, ale obě přední ložiska odešly skoro naráz po 200-220 tis.km.
Naposledy upravil sor03 dne 14.02.2014 15:06, celkově upraveno 2
sor03 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 22.12.2012
Bydliště: jihlava  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod ctiteljan » 14.01.2013 23:05

Mě se občas při plným sešlápnutí plynu po chvilce vypnul motor , já měl přicpaný sítko v nádrži, Ale taky bych se podíval na systém sání když palivovej už je vymeněnej, někde jsem čet že i teplotní senzor může blbnout a vypnout motor ale nějak se mi to nezdá
ctiteljan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 2
Registrován: 02.02.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2003)
130000 km @ 8.5 l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod orangi521 » 13.03.2013 08:03

Mal som taký istý problém.
Urobil som kompletný repas trysiek - 500Eur. Problém nadalej pretrvával. Nakoniec bol problém vo ventile tlaku paliva na railovke. Výmena ventilu - 122Eur. Auto odvtedy ide ako hodinky. Podotýkam že trysky bolo treba repasovat, mám aj vstupné protokoly aj výstupné protokoly.
Toto všetko sa mi stalo ešte minulý rok pred zimou, bol som zvedavý čo to bude robiť počas zimy. Môžem len konštatovať úplnú spokojnosť.
orangi521 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 5
Registrován: 13.07.2012
Bydliště: Hrochoť  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2005)
160500 km @ 10 l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod pajo » 19.08.2013 22:51

mam problem s palivovym systemom, auto pri volnobeznych otackach pracuje normalne, pri plynulom rozbiehani ide normalne a pri zatazeni vypne motor. cely palivovy system mam vycisteny, filtre nove. nie vzdy sa tento problem objavi, ale poslednu dobu je to caste a auto tazko startuje. prosim poradte. :?
pajo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 19.08.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod sor03 » 20.08.2013 08:42

Měl jsem přesně tu samou závadu. Za jízdy, když byl vyšší výkon motoru, tak najednou motor chcípne. Stačilo chvíli nechat a hned naskočil. Někdy stačilo nastartovat ještě za jízdy a naskočil. Je to pokles tlaku paliva a pokud to napojíš na počítač, tak ti to asi ukáže. Už se mi to stalo za 5 let dvakrát. Podívej se u trysek, jestli někde neteče nafta. U mě bylo pokaždé netěsnící sedlo u přivodu nafty k trysce. Zabrousit to nejde. Řešil jsem to výměnou celé trysky (celé jednotky). Pokud nechceš novou, tak na nějakém vrakáči cca 3000,-
sor03 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 22.12.2012
Bydliště: jihlava  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod pajo » 20.08.2013 16:23

moje auto zhasína stále pri záťaží, na vstrekovacej rampe nič netečie, diagnostika ukázala nízky tlak paliva, takže skôr by som sa zameral na ventil tlaku na rampe. serie ma jedno, že studený motor naskočí hned a teplý toči, točí asi na 5te pretočenie odpáli. :help:
pajo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 19.08.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod sor03 » 20.08.2013 19:28

To je ono. Jakmile poklesne tlak paliva, tak řídící jednota motor vypne. Není tam bohužel víc čidel, která by ukázala, kde konkrétně se tlak ztrácí. Prostě jen ukáže pokles tlaku a hotovo. Jednou mi taky propouštěl přepadový ventil, takže nebylo zvenku vidět že by někde tekla nafta. Takže je potřeba najít, kde se tlak ztrácí. Je potřeba projít po částech vše od čerpadla až po trysky. Ve finále většinou člověk zjistí, že je to nějaká blbost. Až to najdeš, tak napiš, ať víme co to může dělat třeba i někomu jinému.
sor03 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 22.12.2012
Bydliště: jihlava  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod pajo » 29.08.2013 21:49

vymenil som regulator tlaku paliva, auto jazdilo super, po 300km zas zacalo zhasinat vo vykone. skusim este vymenit snimac tlaku paliva na reilke. dufam ze je to posledna moznost odhalit tuto poruchu :shock: .. ked ho vymenim tak napisem aby ste vedeli v com bol problem :thu:
pajo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 19.08.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod pajo » 06.09.2013 14:28

Ak niekto zhana Regulator tlaku paliva a snimač
tlaku paliva na Sorento 2004 2,5Crdi 103kw.Tak mam naoe predaj cena 150ecok za oba,viem sa dohodnu
t.Su v 100%stave.Tel.0908 940 23.Mne ich netreba kupíl som ich zbytočnpe,mal som iba pripchatu trysku.

Edit Beda: slouceny dva prispevky
moj telefon 0908 940 231
pajo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 19.08.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Lada0704 » 31.05.2014 12:47

Ahoj.Koupil jsem take sorento a tak jsem juknul na toto forum a četl vaše články o závadách.Myslel jsem si však že zůstane jen u čtení.A světe div se už je to tady.Manželka ráno nenastartovala.Motor tocí ale nenaskočí.Takže v pondělí diagnostika a uvidime co ukáže.Až budu vědět vic tak se podělím. :evil:
Lada0704 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.04.2014
Bydliště: Jílove  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
160500 km @ ? l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Lada0704 » 03.06.2014 12:41

Tak podavam hlaseni jak jsem dopadl v servisu.Kamarad prinesl diagnostiku a TA nic neukazala.Vše OK.Tak jsem zaprahl lano a supky do servisu.Vstrky na stolici a jeden byl vadny.Cena noveho 8000kč + prace.cca 14000kč.Tak doufam že ted bude zase jen jezdit.Zitra odpoledne si mam pro nej dojit. :tongue:
Lada0704 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.04.2014
Bydliště: Jílove  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
160500 km @ ? l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod sor03 » 03.06.2014 12:49

14000,- je slušná pálka. Za 7 let mi odešly vstřiky 2x. Tedy vždy jen po jednom. Na vrakáči kus za 3000,- Výměna vstřiku je otázka 10 minut. Myslím, že mám doma ještě schované jeden nebo dva kusy, ale ty si opatruji, protože to může zase někdy přijít.
sor03 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 22.12.2012
Bydliště: jihlava  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod spd001 » 03.06.2014 22:39

ja to na taku palku zas nevidim.mal som OII 2005 2.0TDI PD a tryska nova stala 500-600€(nastastie som nemusel kupovat) bez roboty.a vymena za 10min je trochu neuveritelna.u mna boli trysky v hlave pod vekom ventilov co malo obrovsku vyhodu ze nezahdzaveli v hlave a aj po 7rokoch isli uplne lahko von ale trvalo to 2 hodiny demontaz-montaz.ak nie je triska pod vekom tak na 50% je zahrdzavena a vymena za 10min moze byt s bozou pomocou ked tam budes striekat WD-cko 24hod pred demontazou ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Lada0704 » 04.06.2014 08:35

Je jasny že mě cena zarazila ale snad ted uz zadny prekvapeni neprijde.Říkal mi v servisu že mu jedna tryska nechtela jit ven a že uz myslel že bude muset sundat hlavu.Nakonec však povolila.V servisu jinak kontroloval jaky dava tlak cerpadlo a vsechny trysky daval na stolici.Ukazoval mi protokol ze stolice tak asi i proto takova cena.Jinak ted se jeste budu muset soustredit na oleje.To bude taky palka.No co se da delat.Kdyz chce clovek mit klid tak musi investovat.Škoda že to mužu dělat jen o vikendech.Jezdim kamionem takže přes tyden jsem ve světě.Jinak co řikate na tento olej do motoru.Mate nekdo s nim zkušenosti??Shell Helix Ultra 5W-40.Cena na netu 599kč za 5litru.Zatim ahoj :thu:
Lada0704 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.04.2014
Bydliště: Jílove  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
160500 km @ ? l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé