Kia sorento 2,5 nestartuje

Trápí Vás něco na voze?

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod spd001 » 04.06.2014 16:34

mne bolo hned jasne ze 6000kc za samotnu vymenu trysky nebolo a kedze ti vsetky trysky dal na stolicu(u mna jedna 25-35€)na test tak to vobec neni zla cena aj s montazou demontazou a dokonca aj kontrolou tlaku cerpadla.uz som v zivote vyberal xy trysiek ale za 10min :lol: :lol: som zatial ziadnu nevymenil a vela krat musela ist dole aj hlava ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod sor03 » 04.06.2014 19:23

V tématu je "sorento 2,5". Zřejmě máš novější motor. Tam opravdu nevím, jak je to montované. Já mám motor 2,5 což jsou původní motory D4CB. Stačí sundat horní plastový kryt (4 matky) a hned jsi u vstřiků. Odpojíš přívod a přepad a pak jen jedna matice která upevňuje držák celého vstřiku. Pokud není zapečený, tak stačí jemně poklepat a vytáhneš ho ven. Nový vstřik zase obráceně. Několik jsem jich už měnil a opravdu je to otázka 10 minut pokud nejsou komplikace.
sor03 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 22.12.2012
Bydliště: jihlava  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Lada0704 » 05.06.2014 12:27

Tak sorento doma a jezdi super chyta na ťuk.V ceně opravy byl i filtr za 1022kč.Tak ta cena docela jde.I když trošku nižší by byla lepší.Ted už muže manželka zase řádit. :tongue: S pozdravem Láďa
Lada0704 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.04.2014
Bydliště: Jílove  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
160500 km @ ? l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Zdrahy » 14.02.2015 10:10

před cca 2-3 týdny mi auto začalo startovat čím dál tím hůř. Točí, ale trvá čím dál tím déle než chytne. Motor jakmile chytně jede dobře, tento týden jsem se s ním otočil do Bulharska a až na starty vše OK. Dnes jsem zkusil startovat připojený přes kabely na jiné, nastartované auto abych vyloučil že mi odchází článek v baterce a klesá napětí při zátěži - bohužel se chová úplně stejně. Žhavící svíčky jsou měněné a chytá to blbě i když je to teplé :x máte někdo nějaký nápad? Na vštřiky a palivovou soustavu to moc nevidím, protože jinak jede normálně a nepozoruju ztratu výkonu. v ECU žádná chyba..
Zdrahy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 02.11.2013
Bydliště: Ústí nad Orlicí  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod sor03 » 14.02.2015 16:31

Podívej se na přepady. Sundej všechny čtyři přepady a na všechny nasaď hadičky, které sveď do nějaké flašky. Když zkusíš startovat, tak uvidíš, jestli některý přepad nepropouští naftu. Na konci roku jsem takhle objevil další přepouštějící přepad. Ve třech hadičkách bylo nafty symbolicky a jedna se vesele plnila. Pak ti při startu vstřik neudělá tlak a blbě to startuje. Při jízdě to už nepoznáš. Pokud to bude přepad, tak bych pak poradil jeden fígl. Práce na 5 minut a ušetří to celý vstřik.
sor03 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 22.12.2012
Bydliště: jihlava  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Zdrahy » 15.02.2015 12:59

Tak dnes uz jsem nenastartoval :-( super, jsem na horach na dovolene :-(
Zdrahy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 02.11.2013
Bydliště: Ústí nad Orlicí  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Zdrahy » 21.02.2015 18:47

Vzhledem k dovolené to řešila odtahovka, servis a výsledek 2 nové vstřiky jářku za 20000,- jj na vrakáči bych sehnal levnější (jenže by taky mohly odejít po pár km) a repase by stála polovinu (jenže na počkání se nerepasuje). K tomu mi když už to tam bylo rovnou vyměnili horní pravý rameno, 2 silentbloky a tyčky stabilizátoru.. s prací, testem vstřiků, geometrií a těma vstřikama se mi dovolená prodražila o 30 tisíc..
Zdrahy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 02.11.2013
Bydliště: Ústí nad Orlicí  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod petr.bucur » 11.08.2019 19:00

zdravím, měl jsem problém se sorentem 103kw, 2,5crdi, 2004rok, automat, točila, ale nestartovala, četl jsem někde, že to dělají vstřiky, všechny vyměněny za repas, to co jsem z toho vytáhl, katastrofa, auto jsem měl doma měsíc, dovezené z italie... všechno černy jak bota, až se ten bordel z toho loupal, znamej my doporučil abych i ty dutiny vyčistil petrolejem atd., jinak to nebude spravně sedět a bude to dělat neplechu, (vyměňoval jsem to sám, protože mi lezli lidi už na nervy, každej chodil kolem jen s notasem a nevěděl proč se co děje) vše hned po výměně chytlo na brnk, jen ted auto dýmí jak uhelná elektrárna, hlavně když tomu trochu šlápnu, neví někdo, jestli potřeba ještě něco vyměnit, nebo seřídit, každej chytrej v okolí tvrdí, že jen vyměníš kus za kus... ale tím pádem by to mělo spalovat lépe ne?

druhej problém vybrace při cca 90km/h když jen tak lechtám plyn, asi někde od spodku, když přidám, přestane

dík za kde jaký tip
petr.bucur Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 11.08.2019
Bydliště: Vrbno pod Pradědem  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Quadrant » 11.08.2019 19:40

V prví řadě auto s Itálie nikdy nebrat, to je pravidlo číslo 1 :!:
Jsou vyhuntovaná a těsně před smrtí.
Zkontroluj olej zda neubývá, pokud ano tak turbo vhajzlu a nebo kroužky.
Dostaň se na intercoler a odpoj od něj hadici v nejnižší pozici.
Pokud z ní poteče (zhruba 2 polévkové lžíce oleje tak je to v normě) a pokud nebudeš vědět co pod to dát abys neměl olej až v obýváku :D , tak je turbo v hajzlu.
Pak tedy zbývají už kroužky, ještě můžeš zkontrolovat odsávání s pod víka ventilů, ale spíš typuju to turbo :huh:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Karens » 11.08.2019 20:14

Som myslel, že stav auta záleží od majiteľa a nie od krajiny. A z Talianska aspoň nie sú hrdzavé.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod petr.bucur » 11.08.2019 21:18

Quadrant píše:V prví řadě auto s Itálie nikdy nebrat, to je pravidlo číslo 1 :!:
Jsou vyhuntovaná a těsně před smrtí.
Zkontroluj olej zda neubývá, pokud ano tak turbo vhajzlu a nebo kroužky.
Dostaň se na intercoler a odpoj od něj hadici v nejnižší pozici.
Pokud z ní poteče (zhruba 2 polévkové lžíce oleje tak je to v normě) a pokud nebudeš vědět co pod to dát abys neměl olej až v obýváku :D , tak je turbo v hajzlu.
Pak tedy zbývají už kroužky, ještě můžeš zkontrolovat odsávání s pod víka ventilů, ale spíš typuju to turbo :huh:


Díky za tipy... no asi pujde z domu, nevím jestli tady v okolí bude mít někdo místo a čas se v tom vrtat... hold chybami se člověk učí :-D
petr.bucur Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 11.08.2019
Bydliště: Vrbno pod Pradědem  Czech Republic (cz)

Re: Kia sorento 2,5 nestartuje

Příspěvekod Quadrant » 11.08.2019 21:35

Taky řešení :D
Otázka je, jak moc tahle chyba bolela peněženku, aby to nebylo zase moc drastický řešení :huh:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé