Přídavné topení WEBASTO

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Bostra » 01.11.2009 19:07

Zdarec pánové.
SORENTA od roku 2007 mají už některé zabudované přídavné topení WEBASTO a tak by mne zajímalo,jestli jste už někdo k němu přidával ovládání (spínací hodiny,dálkové ovládání atd.). Někde jsem četl, že by to mělo jít zapínat i dálkovým ovládačem od autoalarmu (třeba Magicar nebo Keetec). Ale nevím jestli musím i tak mít ty spínací hodiny od WEBASTO.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod whilliam » 02.11.2009 21:23

Máme v druhom aute (CLIO) Webasto, model Thermo Top E a s diaľkovým ovládaním Telestart T100 HTM, takže ovládať diaľkovým od autoalarmu ti nepôjde tak ako pomocou originalu, ale zapnúť by si to malo dať.
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod maro » 27.12.2009 17:03

už sa to tu niekde riešilo

to továrenské webasto je závislé kúrenie - prihrievač. Beží len pri naštartovanom motore. Treba ho nechať prestavať na nezávislé, s ovládím hodinami a potom sa dá doplniť ovládanie cez alarm.
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod knazek » 11.12.2011 07:56

Už si spravil to kurenie?
knazek Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Bostra » 13.12.2011 17:34

Ano. Mám to hotové už dávno a psal jsem o tom tady: http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=162&t=483&start=15
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Papo » 28.02.2012 22:15

čaute hoši , mám 2009 sorento môže tam byt webasto ? alebo keby ste mi skôr opísali kde sa to nachádza a ako to vyzerá , a a potom by som následne prerobil na nezávisle :D ale neviem či ho tam mám , sorento mám len pár dní . Tak neviem ešte čo a kde :P
Kia Sorento [2009] 2.5 Diesel , 125kW , Strieborná metalíza ,

GUNS A ROSES
Uživatelský avatar
Papo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 26.02.2012
Bydliště: Radoľa  Slovakia (sk)

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Bostra » 28.02.2012 22:49

Pokud to je dovoz z Německa, tak pravděpodobně ho tam máš. Pokud je ale z jiného státu, tak jedině že by ho tam nechal namontovat původní majitel. U mne se nachází tady:
Bostra ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Papo » 29.02.2012 19:24

Ďakujem Bostra ..
Bol som to pozrieť bohužiaľ moje Sorento to nemá . (celkom sklamanie ale čo narobím)
Bolo kupované na Slovensku tak nič :) Ale nevadí ďakujem za foto :
Asi preto že do 125kW sa to už nenahadzovalo.
Kia Sorento [2009] 2.5 Diesel , 125kW , Strieborná metalíza ,

GUNS A ROSES
Uživatelský avatar
Papo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 26.02.2012
Bydliště: Radoľa  Slovakia (sk)

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Maik007 » 09.10.2013 01:33

Ahoj, mohl by mi prosim nekdo poradit jak predelat pridavne topeni na nezavisle..
hadam bude potreba:
obehove cerpadlo
spinac vetraku interieru

teorie fajn, resil to nekdo vlastnimi silami, co kam zapojit.

Lze overit funkci Webasta ikdyz venku neni pod 7st?

dekuji.
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AT /TOD / Black Leather
Uživatelský avatar
Maik007 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 08.10.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
139000 km @ 14 l/100km

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod maattyas » 22.11.2013 14:22

To Maik007:
Snad ti pomůže viz. SZ. Já jsem to měl už všechno hotové (výhoda koupě :kia: auta původem z německa - tam to montovali standartně). Budeš si muset asi dokoupit originál sadu nebo vyrobit přestavbovou sadu a pak to zkusit zapojit podle návodu co jsem ti poslal. Schemata zapojení a obrázky jdou pochopit. Já osobně bych to ale nechal na odborném servisu. U mého předchozího auta jsem si chtěl zabudovat vlastními silami také nezávislé topení, ale auta jsem se pak zbavil. Díly mi ale zbyli (bufík, oběhové čerpadlo, pojistkový blok,...). Dneska už bych se do toho asi nepustil sám. Plánuju si ale udělat vypínač topení se signalizací funkce, abych poznal že topí a mohl ho vypnout, když nechci aby topilo (hlavně na krátké trasy).
Kia Sorento 2.5 CRDi (2006); Black, TOD+4WDLocker, max.10l/100km
Uživatelský avatar
maattyas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 09.10.2013
Bydliště: Chebsko  Czech Republic (cz)

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Maik007 » 30.11.2013 18:19

Jinak já mám taky auto z německa, Ale nemám nikde ruční ani dálkové ovládání, přitom podle manuálu by mělo být Webasto Thermo Top C nezávislé topení s příhřevem a Thermo Top Z (jen příhřev) - já mám v autě typ "C".

Tak podle manuálu Webasto, opravdu stačí:

1) Pumpa, aby se po zapnutí přídavného topení rozproudila voda v chladiči k výměníku topení.
2) natáhnout kablík k ovládání větráku, aby se po sepnutí profoukala kabina
případně 3) dálkové ovládání (ať už od alarmu nebo nějaké spínací hodiny apod.)

Jinak teď byly pár dní 2 stupně (dle teploměru na ovládání klima), takže funkce bufíku odzkoušena :lol: topí to do 5ti minut od nastartování a ujetí necelého 1km :lol:
za tuto dobu se to ohřeje na asi 1/3 stupnice teploměru motoru, a z topení to funí krásně teplý vzduch. Zvenku auta je cítit čistě spálená nafta :D a jemné "ťukání" bufíku.
Po vypnutí motoru je slyšet jak bufík vypne a už jen hučí ventilátor a čistí se zbytek spalovacího prostoru.

Když je nad 5 stupňů tak to určitě nesepne, motor se ohřívá daleko déle. Uvažuji, že bych si dodělal minimálně ruční spínání, abych i v telotách kolem 5-10st rychleji ohřál motor a kabinu.. ;)

Pokud chcete otestovat jestli jede bufik, tak pod vzpěrou od zámku kapoty je uchycen na plastovém držáku bimetal (Kostička - teplotní čidlo, je k němu přiveden dvouvodičový konektor), když ten konektor vycvaknete, a spojíte jeho kontakty natvrdo, bufik by měl sepnout (POZOR, jen při studeném a běžícím motoru, tedy chladicí kapalině, jakmile je motor ohřátý, nesepne to) Uvnitř bufíku je taky teplotní čidlo kontrolující teploty chladicí kapaliny.
Teoreticky, pokud se za jízdy motor ochladí pod určitou teplotu a okolní teplota bude pod 5stupňů, tak to taky sepne.
:!: k tomuto teplotnímu čidlu je přivedeno 12V od alternátoru, aby bufik sepnul jen při zapnutém motoru, tak si nikde neškrtněte o kastli či rám, pokud to budete zkoušet :!:
Zřejmě z toho důvodu je to čidlo uchyceno na plastovém držáku.
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AT /TOD / Black Leather
Uživatelský avatar
Maik007 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 08.10.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
139000 km @ 14 l/100km

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod Zdrahy » 30.11.2013 20:13

Super, hned jak bude šance, tak to otestuju :thu:
Zdrahy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 02.11.2013
Bydliště: Ústí nad Orlicí  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvekod blesk » 06.03.2018 19:16

čau lidi, mám kia sorento 2005. webasto příhřev mám z výroby. chtěl bych to předělat na nezávyslé topení. Klidně se do toho pustím sám, ale nenašel jsem nikde sadu co potřebuju. už se to tady hodně řešilo, poslal by sem někdo třeba nějaký odkaz kde co nakoupit nebo kde mu to předělali. Nejlépe PHA a okolí :-)
dík za rady.
David.
blesk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 4
Registrován: 24.07.2013
Bydliště: Jesenice  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2005)
200000 km @ 9 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé