Jsem ze sorenta zoufalý

Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod David_cz » 28.07.2019 07:56

Ahoj, tak od pořízení Sorenta 2007 3,3 V6 s namontovaným LPG (montáž při zakoupení nového vozu v Holandsku) jsem už po několika měsících zoufalý :no:
Do auta jsem už nasypal tolik peněz za opravy a pořád další a další problémy.
Kdybyste mi někdo s některým z mých problémů mohl pomoci a poradit, budu rád.

1. nefungovala spojka kompresoru klimy - nespínala. Někdo se v tom hrabal a snažil se o nějaký "repas" po rozdělání vypadla podložka - někdo to bastlil a stějně si asi moc nepomohl. Včera se spojka nejspíš spálila a k tomu se roztrhal řemen, který to celé pohání. Ani mi ta kladka (se spojkou kompresoru) nepřipadá jako originální. Dá se zakoupit pouze spojka ke kompresoru, nebo musím koupit celý nový kompresor za raketu? Nějaký tip, kde dobře kompresor koupit?

2. rozsvítily se mi současně kontrolky ABS a ESP (tím pádem ani nefunguje tempomat). Předpokládám, že bude asi potřeba výměna nějakého čidla ABS?

3. Na to, že má auto mít 182kw mi to tedy moc živé nepříjde. Pod sešlápnutým plynem motor točí a řve, ale než se auto rozhýbe - příjde mi to, že tam ten výkon dost chybí.

4. Při rychlejší jízdě (100km/h) je auto do zatáček hodně nestabilní - auto chvilku drží stopu a pak se jakoby vnější přední roh auta lehce "propadne", což je dost nepříjemný pocit a je potřeba se řízením do zatáčky hodně prát, auto je hodně nejisté.

Pokud jste někdo tyto závady řešil a můžete mi poradit, budu Vám vděčný.

Díky a hezkou neděli :drink:
David_cz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.02.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod Jakub » 28.07.2019 08:13

Podle mě výkon snižuje LPG.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod Quadrant » 28.07.2019 09:37

1. 977013E930RU tohle by mělo být číslo pro kompresor co potřebuješ, ale tydy ho neseženeš :huh: Jedině ho nechat opravit.
2. Buď ti odešla jednotka ABS nebo pojistka (koukni na pojistky) a nebo jedno čidlo na kole, diagnostika je nejrychlejší způsob jak to najít.
3. Největší průser je cpát do motoru plyn pokud můžeš tak ho nepoužívej, pokud už není pozdě protože motory Japonců byly vesměs dělaný v licenci Korejcema a ty potřebovali obzvlášť olejový přímaz do plynové náplně kvůli ventilům, jinak šel motor do kytek. Hlavně plyn degraduje motorový olej daleko rychleji.
4. Tlumiče budou už špatný a možná že máš urvaný stabilizátor nebo kůstky.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod Beda » 28.07.2019 12:11

Jeste doplnim par informaci:

1. soucasti klimakompresoru se daji koupit solo viz. https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... d=91432&q=
PS: nejlepe, kdyz si vyplnis VIN vozu https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Kia a ono ti to rovnou odfiltruje jen na dily pro tvuj vuz, pak si tam najdi OE cislo dilu (sloupec Number) a podle nej hledej pres Google

2. Zjisti pres diagnostiku cisla chybovych kodu a ja ti muzu poslat manualy ke kazdemu z cisel a nebo rovnou ti reknou v servisu o konkretnim problemovem dilu (cidlo, atd.).

3. Kolik ma to auto najezdeno?

4. Tlumice, silenbloky a jine casti ramen jsou puvodni? Mas spravne nahustene pneumaticky? Stav gum?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod David_cz » 03.08.2019 19:16

Ahoj a děkuji za odpovědi. Vezmu reakce postupně:

1. číslo mého kompresoru je 977013E850 od DENSO (na kompresoru je štítek s číslem 97701-3E850) - zkouším sehnat celý nový a nic. Utrhla se mi celá ta řemenice a spálila spojka. Kompresor je OK a stačilo by mi koupit zbytek dílů od kompresoru dál (řemenice, spojka, elktromagnetický díl, podložky atd.).

2. Zatím neřeším - je rozbraná klima, tak je auto nepojízdné. Jakmile se dá dohromady, tak nechám připojit na diagnostiku a zjistím kód chyby.

3. Auto má najeto 235.000 km, ale LPG je tam namontováno od pořízení nového auta - tedy v záruce a od prvních km. Němec, který si auto tenkrát zakoupil nové, tak do něj nechal hned zabudovat LPG systém. Všechny doklady i ze servisních kontrol k tomu mám. Systém má přimazávání, které doplňuji.

4. Měnil jsem teď jen zadní tlumiče, vyměním tedy i přední a snad se tím vyřeší. Pneu jsou tam nějaké celoroční General nebo něco takového - dojedu tuto sezonu a koupím pořádné dvě sady letní+zimní.

Ještě jednou Vám děkuji za rady, zkusím ještě po nocích na netu hledat ty díly na kompresor a snad to dám brzy dohromady.
David_cz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.02.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod pacesol » 03.08.2019 19:32

K bodu 4 může být špatné horní uložení tlumičů. Vypadá to jakoby se v určitém bodě auto zvrhlo přes kolo. On se vlastně posune tlumič v uložení. Kompresor pohledej na vrakáči. Hlavne pokud stačí jen něco. Okolo Prahy je jich dost.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod David_cz » 03.08.2019 20:38

Ano, přesně takový pocit z auta v zatáčce mám: "jakoby se v určitém bodě auto zvrhlo přes kolo" :thu: děkuju a mrknu na to
David_cz Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.02.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Jsem ze sorenta zoufalý

Příspěvekod Beda » 04.08.2019 09:23

Spinaci civka by mela mit cislo 976411G000
Remenice pak 976434D800
Predni disk pred remenici 9764434550

Vsechny ty dily se daji sehnat samostatne, staci pouzit Google. Maji je treba na mem oblibenem Koraps.com, sice zplatis vyssi postovne + DPH a clo, ale jsou to originalni dily.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé