Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Příspěvekod EvaH » 22.01.2018 16:08

Dobrý den,
právě vybírám auto k prodeji, pro mne rodinné a hlavně bezpečné. Mohu se zeptat na vaše zkušenosti se Sorentem? Manželovi se vůbec Kia nezamlouvá, že je dost poruchová, a já slyšela, že tolik poruchová není, díly jsou také za dobrou cenu. Takže mám dilema koupit či nekoupit a jestli Sorento či Sportage.... Jednalo by se od roku výroby 2012, starší ne.

Nechci kupovat auto, co je poruchové atd. Díky za vaše rady a recenze :)

Eva
EvaH Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 22.01.2018
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Příspěvekod Beda » 22.01.2018 18:13

Tezko radit, kazdy z nas ma svuj osobni vkus a ruzna omezeni ci pozadavky na to ci ono. Vzhledem k tomu, ze chcete kupovat ojete auto, tak je zde i vetsi pravdepodobnost, ze se vyskytne na voze nejaka porucha. Protoze mi prijde, ze vetsina lidi (krom koncicich leasingu) vuz prodava prave proto, ze se na nem vyskytl nejaky problem, ktery nechteji jiz resit a investovat do nej cas a penize. Takze si radsi koupi novejsi model a nebo neco jineho. U Kie je diky sedmilete zaruce sance narazit na vuz, ktery je jeste v zaruce a pripadnou zavadu resit jeste v ramci garance. To je asi jedina vyhoda jejich ojetych vozu, takze jestli ojetinu, tak leda s plnou zarukou :idea: Jinak z me osobni zkusenosti do ojeteho vozu zainvestujete hned dalsich 10-50tis. na opravach ci servisech, aby vuz byl v perfektni kondici.

Co se tyka poruchovosti, tak je to auto, ktere je poskladane ze soucastek od ruznych vyrobcu, kteri dodavaji i dily do jinych znacek aut. Takze nejedna-li se o designovou chybu, tak obdobny zmetek se muze vyskytnout i u jinych znacek s obdobnymi pozadavky na kvalitu, ktere pozaduje Kia po vyrobcich dilu. Takze zde je to o stesti, stejne jak u jinych znacek, zda clovek narazi na bezproblemovy kus. No a protoze koukate po ojetem voze, tak je to i o tom, zda predchozi majitel a servis, ktery navstevoval, vse provedl jak mel :|

Cena servisu Kii neni zrovna nizka, ale ani nejak extremne vysoka. Predpokladam, ze si tak Kia kompenzuje poskytovanou sedmiletou zaruku a minimalni marze z prodeju aut :( Pokavad ma clovek auto po zaruce a je minimalne sikovny, umi hledat na internetu, dokaze si sehnat dily pres E-shop, tak dokaze na servisu docela slusne usetrit.

PS: rozhodne nekupovat auta z dovozu, vetsinou jsou to bouracky k nam dovezene a opravene, laik pak nepozna, ze bylo auto treba tuknute na predek (osobni zkusenost), ty nejlevnejsi vozy v nabidce a ceskeho puvodu, jsou na tom taky podobne (osobni zkusenost s jednim bouranym leasingem), jenze je pravda, ze ani tohle moje doporuceni uplne nepomuze, protoze nektere bazary nemaji problem s tim takovy vuz vykoupit a postavit ho znovu za cenu vyssi (treba o 50tis.) a prodavat ho mezi "dobrymi/nebouranymi" kusy :thd:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Příspěvekod black333 » 24.05.2018 09:20

Zdravim Vas.
Len reagujem,že nie všetky dovozy su buračky.Okrem toho,poznam vela ludi čo su poprepajany z predajcami aut,ktore boli kupovane na Slovensku ( a určite sa to tyka aj Ciech ) ,boli naburane a nasledne opravene a potom predavane ako neburane.Vela ludi na to da,že su kupovane ako sa hovori doma a citia sa tak nadšene že nemaju ani potuchy,ako to auto bolo naburane.Bez zanamov samozrejme.
A čo sa jedna dovozu.Co a pre koho znamena burane ????? Umna a pre mna znamena burane,ked je auto na vyrovnavacej stolici alebo sa meni štvrťka podobne.No ked doveziem auto,ktore ma buchnutu prednu kapotu,svetlo blatnik a pripadne prerazeny chladič,musi to znamenať že to je totalka???Pre niekoho teda myslim.Ked to profesionalne opravim,dam to nastriekať,tak u mna to neznamena nič.Kolko aut napriklad ma opravovanu prednu kapotu od kamienkov a da si to nastriekať.Potpm pride " odbornik " z tym meračom laku a spusti,že to bolo určite naburane a hned to jezle.
Doviezol som škodu yeti,2015 dsg 2.0TDi,najazdene original 38000km a išiel som na nej po vlastnych.Prakticky nove auto,overene,proste tip top stav.Zo zadu to do nemca nabural motorkar na križovatke.Vymenil som zadne dvere,naraznik a zadny vyfuk,aj ked to nebolo vidno,bol premačknuty trochu ale urobil som to.Zohnal som to original vo farbe všetko a na aute nič neni poznať a ani merač laku nepomôže.A ked to takto mnohy urobia,nema šancu nikto nič poznať.
Samozrejme,vždy ked som auto predaval,každemu som hovoril čo na aute bolo a podobne.A dokonca boli taky,ktory neverili že bolo buchbute.
Takže ludkovia,neberme to tak,že všetko zo zahraničia kto doveze,je na totalku.V dobrom myslene samozrejme všetko.
A ak sa najde predavajuci,ktory nema snahu auto dať na zdvihak a ukazať zakaznikovi stav vozidla a vyhovara sa stale dookola že to sa neda,nemam kde a podobne,treba isť preč od takych.Sam mam momentalne ešte tu spominanu škodu yeti a Kiu Sorento v automate a nedam dopustiť ani na jedno ;) .
Pekny den Vam všetkym. :SK: :kia: :CZ: :thu: :drink:
black333 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 14.05.2018
Bydliště: Zilina  Slovakia (sk)

Re: Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Příspěvekod Beda » 24.05.2018 18:27

Ano je pravda, ze veskery dovoz nebudou bouracky, ale psal jsem o tech nejlevnejsich, ktere jsou na zacatku inzerce pri vasem nastaveni filtru, kdyz hledate nejake konkretni vozidlo :oops: Clovek si pak rika, proc ho prodava dotycny prodejce tak levne, kdyz je treba srovnatelny vybavou a najezdem s jinym vozem, ktery je treba o 50tis. drazsi :huh: Pak uz jen podle poznamy dovoz D, I, NL, atd. Soudim, ze proste privezl levne, bourane auto a nemuselo se jednat o totalku, ale treba jen o zniceny naraznik, chladic a mozna i svetlo, ktere tam da z jine bouracky ci druhovyroby a tak si to muze dovolit prodavat levneji, protoze nekdo proste kouka jen po cene :roll:

Osobne jsem se setkal s clovek, co koupil bourany Mercedes z Nemecka s vystrelenymi prednimi airbagy za hodne levno. Sehnal novy volant (bez airbagu), sehnal novy naraznik a chladic no a predni traverzu a jeji uchyty rozriz autogenem, vyrovnal je kladivem a zase svaril k sobe ty pulky. Kdyz jsem ho presvedcoval, ze musi mit svoji manzelku fakt rad (protoze to auto bylo prioritne pro ni), ze ji pripravil o deformacni zony na predku, misto toho aby tu travezu za par tisic s uchyty koupil novou, tak to proste neresil :no: no hadam uz to auto ma jineho majitele v CZ, protoze uz spolu nejsou co ja vim.

Kdyz uz si chci vedome koupit bourane auto, tak leda takove, ktere si pak sam opravim a nebo ho opravi servis za pouziti originalnich dilu ... jinak bych do toho nesel ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Příspěvekod buko1 » 24.05.2018 19:19

EvaH píše:? Manželovi se vůbec Kia nezamlouvá, že je dost poruchová


Skúste povedať manželovi nech sa pozrie do kalendára aký je rok. Že je rok 2018 a nie 1998...

Nemám síce Sorento, ale mám inú KIU s rokom výroby 2008 a doteraz žiadna porucha, ktorá by bola vyslovene spôsobená chybným dielom. Nejaké hadičky a káble prehryznuté hlodavcami, klinové remene po dobe životnosti, sviečky, pár žiaroviek, nová baterka, vymenené brzdy (auto už má takmer 140 000 km). Plus prebitá olejová vaňa (zabudol som že to nie je off road) a zhorený kompresor klimatizácie (to je tak, keď sa klima zapína na diaľnica pri 4000 otáčkach). Všetko veci spôsobené prevádzkou, alebo chybou vodiča.

Alebo som mal len šťatie na konkrétne auto?
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Zkušenosti/recenze se Sorentem od r.v.2012

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 24.05.2018 19:25

Dovezené auto za rovnakú cenu ako domáce je samozrejme podozrivé lebo dovoz niečo stál a dovozca chce aj niečo zarobiť. Takže keď si odrátate tieto položky dostanete výkupnú cenu v Nemecku. Ale povedať, že všetky dovezené autá sú búrané, je sprostosť. A ako píše kolega - nie je búračka ako búračka, pre Nemca je často nerentabilné (hlavne vzhľadom k cene práce) opravovať aj ľahké ťukesy - nárazník, kapota, svetlo, blatník, chladič. Pokiaľ neboli pohnuté nosníky, príp. vystrelené airbagy, tak nie je dôvod sa takého auta báť. Najlepšie ak si také auto človek dovezie sám a vie si to vo vlastnej réžii aj opraviť. Dnes už je dávno preč doba kedy tu neboli žiadne autá a zvonka sa vozilo všetko v akomkoľvek stave. Kto ale vyberá na spodnom cenovom okraji ponuky si koleduje o priekak.

Pokiaľ ide o kvalitu tak autá Hyundai/Kia sú minimálne porovnateľné s ostatnými značkami, vo veľa veciach pred nimi.Kia bola napr. prvá, ktorá ponúkla 7-ročnú záruku. Pre mňa osobne sú napr. ďaleko pred tu oslavovaným VW/Audi/Škoda - tento koncern už napr. minimálne 15 rokov nevyrobil slušný motor, ktorý by som sa nebál mať vo svojom aute. Ale napriek tomu, že si zo svojich zákazníkov urobil testovacích jazdcov, ľudia mu tie jeho marketingové *** a dávno zašlú slávu stále žerú a platia prestrelené ceny za nekvalitné autá bez výbavy, príp. si za tú výbavu priplácajú strašné ceny.

A ešte jedna poznámka - strašne ma vedia vytočiť tieto reči o bezpečných autách - každý hľadá dvojtonového mastodonta, lebo si myslí aké sú nadpozemsky bezpečné. Keď ich budeme mať všetci tak si začnete kupovať Tatrovky a potom OT-čka?
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

OJETÁ KIA SORENTO II

Příspěvekod FOXXX » 18.03.2019 22:58

Chtěl bych si pořídit ojetou KIU SORENTO II v naftě. Můžete mi poradit jestli je to dobrá volba, na co si dát pozor atd. Abych nakonec doma neměl pokladničku na 4 kolech???
Naposledy upravil Beda dne 18.03.2019 22:58, celkově upraveno 1
Důvod: Tema slouceno s existujicim.
FOXXX Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 18.03.2019
Bydliště: Lanškroun  Czech Republic (cz)


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé