Výška heveru pro Sportage III

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Výška heveru pro Sportage III

Příspěvekod ŠAFA86 » 10.10.2016 14:10

Potřebuji sehnat nějaký neorigo hever na Sportage 3tí generace, ale nemám momentálně možnost auto zvednout a zjistit potřebnou výšku heveru, tak se obracím na zdejší členy. Ideálně kdyby někdo věděl přibližně při jaké výšce se odlepí pneu od země, případně kdyby mi změřil maximální výšku origo heveru. Za každou informaci budu moc rád.

V autě je jen sada na opravu pneu bez heveru, hydraulický zvedák není kam pořádně umístit a origo obyčejný nůžkový hever je za nesmyslné peníze. Chci tedy nechat vyrobit mezikus na patku hydraulického zvedáku, vršek origo heveru mám poměřený, ale poznamenanou výšku jsem někde ztratil. :oops:

Za pomoc předem děkuji. :thu:
ŠAFA86 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 10.10.2016
Bydliště: Přerov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výška heveru pro Sportage III

Příspěvekod mouka013 » 29.10.2016 21:50

Na mé 1.7 je potřeba 45cm od země a kola jsou ve vzduchu.
mouka013 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 15.04.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Výška heveru pro Sportage III

Příspěvekod robovenga » 24.11.2016 21:38

Dnes jsem taky zjistil že u Sportage 4 taky ušetřili za hever ... no trpné ale co naplat . :? Mudroval jsem jak na výměnu zimáků s pojízdným heverem . Brát to za ty kapsy v prazích a poničit na nich antikorozivní ochranu , jak to dělá jistě originál nůžkový , se mi nechtělo . .. a za kotevní místa pomocných rámů se mi to taky nezdálo ..
Na misku heveru jsem dal 20 cm x3 cmm prkýnko s 3mm gumou a pozvedal to těsně u pneumatik za ramena .. Stačí minimální zdvih , auto se nekroutí a ramena jsou myslím natolik robusní , že taky ne . .. Měnil jsem to takhle i na Yetim .
Co vy na to Sporťáci ? Jak to děláte vy ?
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Výška heveru pro Sportage III

Příspěvekod HeliMan » 25.11.2016 08:48

Letos jsem si to nechal přehodit v servisu, příště už to budu dělat doma. Taky přemýšlím, jak to provedu. Mám doma několik heverů, ale přemýšlím, že taky budu muset něco vyrobit mezi auto a hever. Na netu jsem četl, že v hokejovém puku udělají drážku a ten potom upevní na hever a zvedají. To prkýnko 20x3 cm, není to málo ty 3 cm, nebo je to 20x20x3 cm ? :) Za ty ramena, nesklouzne to?
Kia Sportage IV 1.6 GDI Exclusive, Winter paket
HeliMan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 6
Registrován: 07.04.2016
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
39000 km @ 8.5 l/100km

Re: Výška heveru pro Sportage III

Příspěvekod zaplosak » 25.11.2016 08:55

třeba v kamionech je v základní výbavě pod hever jakoby dřevěný hranol z tvrdého dřeva řekněme 20x20cm, tlustý tak 5 cm...
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Výška heveru pro Sportage III

Příspěvekod robovenga » 25.11.2016 09:17

je to tak 20x10x3 cm aby to vyšlo na plochu misky heveru a zároveň na přední rameno , které má ostré hrany dolů asi 12 cm od sebe .
Sklouznout to nemůže , není to nijak nakolmo . Teda u SP 4 .
Trochu jsem jen řešil ,jestli nebude moc velký tlak na spodní čep , když to beru kousek od něj , ale myslím že podmínky za jízdy bývají horší .. 8-)
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé