pískanie strešného nosiča

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

pískanie strešného nosiča

Příspěvekod lubor » 03.01.2013 16:33

Pred casom som tu pisal o problemoch s original ocelovym nosicom c. 3W211ADE00ME, to je ten hranaty cierny. Strasne to piska, je uplne jedno ci je zatazeny alebo nie. Niekedy pri vyssich rychlostiach nad 90km/h, niekedy aj pri 60 km/h. Skusil som snad vsetko, pozapchavat vsetky diery, obalit celu tu uchytnu cast (v pripade, ze vzduch prechadza tymi strbinami), piska stale. Dnes som skusil dat dole postupne jeden a druhy, vysledok je, ze piskaju obidva, zadny trochu menej ako predny, ale predsa.
Skusal som ich aj dodatocne navzajom stiahnut, aby nemohli rezonovat, ale asi to nie je mechanicka rezonancia, lebo to nemalo vobec ziadny vplyv.
Piska to skokovito, ako keby sa skokovito menili frekvencie, nie plynule.

Uz som z toho uplne zufaly, idu z toho usi odpadnut. Na dlhsie cesty sa s tym ist neda, ci s boxom alebo len s obycajnym uchytom na lyze.
Ma niekto predstavu, CO TAM PISKA??? A ako sa toho zbavit? Robi to aj niekomu inemu?

Velmi lutujem, ze som si nepriplatil a nezobral hlinikove nosice s oblymi hranami... :(
lubor Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 1
Registrován: 26.12.2010
Bydliště: Slovenská republika  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
50000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: pískanie strešného nosiča

Příspěvekod souk69 » 03.01.2013 20:16

;) No já se domnívám, že pískání způsobují právě ty čtyřhranné tyče. Lepší by byly tyče aerodynamického tvaru ( třeba oválné ), aby kladly proudícímu vzduchu menší odpor. :idea: Já je mám také, ale pokud je mám na autě, tak na nich mám minimálně dvě horská kola a to pak už píská lecos. :yes: Jinak je mám sundané, s prázdnými nejezdím. :scooter:
Ještě jsem si vzpomněl : někde jsem četl, že by mělo trochu pomoci posunutí příčníků vpřed nebo vzad. Vyzkoušet nebo zesílit rádio nebo koupit jiné. :oops:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: pískanie strešného nosiča

Příspěvekod murarikm » 03.01.2013 20:43

Nic si z toho nedělej, já mám neoriginální příčníky z Lidlu, jsou zaoblené (průřez tvaru elipsy) a pískají taky.
KIA CEED SW 1,4 SPORT, srpen 2011, tmavě modrá
murarikm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Křelov  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: pískanie strešného nosiča

Příspěvekod zdenek.r » 04.01.2013 08:13

mám hranatý starý thule, už i s poztrácenýma špuntama na krajích. ale i když na autě něco vezu, tak spíš jdou trochu do šumění a trochu do hlubokejch tonů. Ale říct, co je od nosičů- příčníků a co je od nákladu bych si netroufnul. a s prázdnejma nejezdím prakticky nikdy. řikali, že mají taky spotřebu :) . ale třeba na kolo se mi moc osvědčilo zařízení dozadu na kouli, je přidělaný asi za 2 minuty, odklápěcí směrem dolů, takže vlezu do kufru, s čímž mám třeba u obsazeného střešního nosiče občas problém kvůli vyklápění 5. dveří. a nav íc beze změny spotřeby.
zdenek.r Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 2
Registrován: 02.11.2011
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
12000 km @ 4.9 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé